Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Niedawny czas temu przyszedł mi niespodziewanie do głowy niżej opisany pomysł,
żeby nie było wyjątku jest on oczywiście wysoce kontrowersyjny - a już na pewno w
opinii doświadczonych polonistów. (Tutaj śle specjalne pozdrowienia dla Werbata)


Kilka słów na początek...

Od iluś tam lat, ilu dokładnie nie zliczę, pewna grupa graczy płacze o wprowa-
dzenie do gry nowych rozwiązań, oczywiście ja się nie wyłamuje i płacze soli-
darnie z resztą. Niziołki chciały by stowarzyszenie niziołków w fandall, Violla
ciężko nazywającą się dolinę, Folko byle co byle zamiast ochrony był kundelek,
to życzenia które znam z bliska, ale słyszałem też o straży kupieckiej, o gildii
wiedźminów, o gildii zielarzy, o gildii rycerzy z quellenes, i o setkach setkach
innych ( niektórych nawet ciekawych ) pomysłów.

Widać że puki co w arkadyjskich graczach jest jeszcze iskierka zapału oraz na
prawdę duży nie wykorzystany potencjał "RPGa" którym ci gracze chcieli by ubarwić
arkadię.

Najczęstsza jednak odpowiedzią na te prośby jest "Blacha" - bo gildii na arce
mamy za dużo, niektóre i tak są już zbyt wyludnione, inne mniej trafione
wnoszące sobą niewiele więcej niż nic. Zapaleni rycerze słyszą że mogą zostać
gladiatorami, niziołki że mogą zostać krasnoludami albo wraz z halflingami
piec ciastka, i tak dalej nie chce mi się już być zabawnym... nie będę przeginał.

I wiecie co myślę o takich odpowiedziach wizów, myślę że jest w nich dużo racji,
nie będę wskazywać palcem - ale są stowarzyszenia które pochłonęły dużo pracy, a
są niemal pustostanem - mało to pustostanem który woła o jeszcze więcej pracy -
którego brak zauważyło by raptem kilka osób. I ciężko się dziwić że komuś się
nie chcę poświęcać swojego czasu, na nowe niewypały gdzieś na zadupiach.

Żeby nie było, mam dla was oczywiście błyskotliwy pomysł, który i tak nigdy
nie zostanie zakodowany.


Co by było fajne, a czego jeszcze niema...

Fajnie by było gdyby tak dać graczom narzędzie do rpga, które było by uniwersalne,
nieskomplikowane, wnoszące wiele, wzbudzające miłość do wizów w oczach sporej
grupy graczy, pozwalało odgrywać postać mniej szablonowo, dawało pole do popisu
dla inwencji własnej, było by rozwiązaniem cieszącym przez lata, i nie narażonym
na zostanie pustostanem. Mało tego by rozwiązanie takie podniosło grywalność,
zachęciło nowych, jak i starych znudzonych graczy do gry, wzbudziło chęć rywali-
zacji, czyli ogółem by wymagany nakład pracy był sporo mniejszy niż wynikłe
korzyści i ilość radości.

I co niema takiej opcji ? trzeba podkręcić expa ? taki hu... huggo ma dla Was
wypocony beton.


Idea niemal idealna... niemal bo mało prawdopodobne że komuś się spodoba, a jak
już by się spodobała to pewnie zostanie tak przekręcona że koniec końcu się
nikomu nie będzie podobać.

>>> TERAZ BĘDZIE POMYSŁ UWAGA!

W skrócie na początek, by łatwiej było się połapać opisze koszt projektu w ten
sposób: Rozwiązanie które nie stwarza realnej konkurencji istniejącym stowarzy-
szeniom, rozwiązuje dotychczasowe problemy wszystkich maluczkich, kosztem jednej
gildii.

I o co idzie... w zamyśle mam stworzenie "kamieniczek" które rozrzucone po
świecie, mogły by dać schronienie niezrzeszonym postacią, w łącznej ilości
nie większej niż stan osobowy średniej gildii.

Szanse na przywłaszczenie sobie takiej kamieniczki miał by każdy z graczy,
który aktualnie jest niezrzeszony. * Spokojnie nie trzeba się jeszcze bulwersować,
wszystko jest przemyślane i proste - jeżeli idzie o uczciwość dostępu a działanie
graczy.

Wracając przed technikaliami do samych "kamieniczek" - mowa jest o stworzeniu
pewnego szablonu: Skrzynia, Szyld, Tabliczka informacyjna, Tablica, NPC, jak
i pomieszczenia Sypialne, Magazynowe, i Socjalne. Obiekty te zawarte w każdej
"kamieniczce" co jasne miały by własny unikalny opis - tak tak jak większość
obiektów na arce - dopasowany do klimatu "kamieniczki". Kamieniczki miały by
opisy neutralne co do wskazywania na wykorzystanie ich w konkretnym celu.
"Kamieniczkami" mogły by być ( to miejsce na pobudzenie własnej fantazji )
stary pałacyk, ogrodzony zajazd, malutki gród, kamienica w mieście, zabity
dechami kompleks magazynów w porcie.

Sumując teraz brak wskazania w opisie "kamieniczki" na aktualne jej przeznaczenie,
z szyldem i tabliczka(tablica/pergaminem/plakatem/...) której treścią zarządzał by
jej aktualny właściciel - można powoli załapać jak ja to widzę. Bo pomyślcie jakie
patrząc na samą "kamieniczkę", a zostawiając całą resztę, efekty by to dało:

Stary pałacyk podpisany: "Rezydencja Rodziny Gasparo" "Kompania Handlowa" "Garnizon
Gwardii Najemnej" "Skup Kruszców Drogocennych" "Teatr Złote Maski Zaprasza".
Ogrodzony zajazd podpisany: "Zajazd Pod Ciemna Gwiazdą" "Związek Górników" ...
Malutki Gród: "Osada Niziołków" ... itd. itp.

No łapiecie chyba, idzie o dowolność w opisie szyldu i tabliczki informacyjnej, a
więc dowolność aranżacji miejsca według swojego zamysłu - całkiem jak w życiu.

Zbyt wielkie to pole do nadużyć - wykazania się głupotą? przy niewielkiej ilości
"kamieniczek" w świecie i komendzie "zgłoś" - takie same jak 10 nowych postaci
o kretyńskich imionach - te też można zgłaszać - i konsekwencje mogą być w tym
wypadku tak samo łatwo wyciągnięte.


By już w tym za... długim wstępie nie zrażać do końca przedstawię plan w liczbach:

Ilość kamieniczek w świecie 10
Ilość miejsc dla mieszkańców pojedyńczej kamieniczki: 1 właściciel i do 5 zamel-
dowanych.
Łączna maksymalna ilość osób które mogły by pochłonąć "kamieniczki": 60

Czy "kamieniczki" miały by dawać możliwość szkolenia bojowego:

Nie nie miały by - mają być po części nawiązaniem do starych gildii rasowych,
które dodawały brakującego dziś arce klimatu. Wszyscy na siłę lecą teraz do
tych "zawodówek" - zabrakło miejsca na małe osobiste konflikty - które były
ciekawe... Sama myśl o małych konfliktach między takimi mikro stowarzyszeniami
jest na moje oko słodka - to przygoda, a nie 30 osób wpadających na auto-ataku,
miejsce na praktycznie solowe walki - nie mieszając do tego mega wielkich
gildii. Co nie oznacza że wyszkolenie postaci miało by wpływ na możność jej
zamieszkiwania - bo to jeden z fajniejszych aspektów - uzbierać razem -
dogadać i wysłać do jakiegoś stowarzyszenia kogoś na szkolenie - szczególnie
dla prawdziwych GPków - a nie entego sekunda.

Dobra wszystko fajnie ( albo i nie ) ale co jeżeli komuś się znudzi gra, kupa
pracy przy kamieniczce i znowu pustostan.

Nieprawda, "kamieniczki" były by dostępne do wynajęcia za określoną w drodze
licytacji kwotę - miesięcznego czynszu. Gdy właściciel nie opłaca składki -
pozbawiany jest "klucza" do "kamieniczki", a ona znów jest oferowana do
wynajęcia. ( napis na szyldzie zmienia się na "Do Wynajęcia" a tabliczka
informacyjna może wypełniać się wskazówką gdzie odnaleźć odpowiedzialnego
za daną "kamieniczkę" NPCa ).

Ile się płaci za taką przyjemność,

"Aukcja" "klucza" rozpoczyna się od 10 mithryli i trwa jeden miesiąc -
wylicytowana kwota - dla wygrywającej oferty - staje się dla najemcy
podstawową opłatą czynszową - którą musi uiszczać co 30 dni.

Każdy dodatkowy mieszkaniec (zameldowany) (max.5) podnosi wysokość czynszu
o 20% - kalkulowane od kwoty podstawowego czynszu najemcy np:

właściciel - 20 Mithryli
właściciel + 1 - 24 Mithryle
właściciel + 2 - 28 Mithryli
właściciel + 3 - 32 Mithryle
właściciel + 4 - 36 Mithryli
właściciel + 5 - 40 Mithryli

Termin płatności,

Od dnia w którym został najęty lokal, załóżmy że miało to miejsce 14, liczone
są okresy miesięczne. Najemca ma czas na wniesienie opłaty za "Kamieniczkę" w
aktualnym okresie miesięcznym, załóżmy od 1 do 30, jeżeli zapłacił, to kolejną
opłatę uiszcza w następnym okresie miesięcznym. Jeżeli nie zdążył trudno...
"klucz" wraca do swojego prawdziwego właściciela.

* By nie robić myku z wysokością płatności vs ilość osób zameldowanych - po
wyrzuceniu danej osoby - dostaje ona blokadę na przyjęcie jej z powrotem
przez miesiąc.


Trochę techniki samej kamieniczki:

"Kamieniczka" miała by się dzielić na dwa obszary, jeden dostępny wyłącznie dla
jej mieszkańców, drugi z kontrolowaną (poprzez wyważalną bramę/drzwi) przez
mieszkańców dostępnością publiczną. Po co ? a no po to bo daje to + 90% do
rpga i aranżacji. Można by urządzać w swoich "kamieniczkach": jaskinię hazardu,
dom rozpusty, płatny teatr, możliwości naprawdę jest wiele. Poniżej przykładowy
schemat:

Kod: Zaznacz cały

 
                                                     Dostęp:
   S K M    S - Pomieszczenie Sypialnia              (Wyłącznie mieszkańcy)
    \|/     K - Pomieszczenie Komnata z np. Księgą   (Wyłącznie mieszkańcy)
   1-2-3    M - Magazyn ze skrzynia                  (Wyłącznie mieszkańcy)
     +
     O      1 - Stajnia                              (Dla każdego)
            2 - Placyk                               (Dla każdego)
            3 - Gospoda                              (Dla każdego)
+ - Brama kontrolowana przez mieszkańców "Kamieniczki" stojąc na
placyku "2". Średnio ciężka do wyważenia - ale na pewno nie tak
średnio by prawie każdy brał ją z bara.


Spać mi się zachciało więc CDN...

<<< CIĄG DALSZY: Przykład z NPC <- "aukcja" "klucza".

Kod: Zaznacz cały

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Mam do wynajecia magazyn w porcie, jezeli jestes zainteresowany mozemy o tym porozmawiac.

- zapytaj mezczyzne o magazyn

Ciemnooki cwany mezczyzna mowi do ciebie: Moge wynajac ci swoj stary magazyn w porcie, oczywiscie jezeli tylko stac cie na to.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Nie wynajme go taniej niz za $aktualna_cena (*ostatnia najwyzsza zaoferowana kwota + 10% ) mithrylowych monet, platne kazdego miesiaca.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Jezeli stac cie na to, wystarczy ze mi zaplacisz, jednak pamietaj ze jezeli
spoznisz sie z czynszem, nibede sie z toba patyczkowal i wywale cie na zbity pysk. 

- zaplac czlowiekowi

Ciemnooki cwany mezczyna chowa szybko monety do sakiewki.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Swietnie, zapamietam to sobie, pozwol mi sie jednak jeszcze troche zastanowic, mozliwe ze znajdzie sie ktos kto da wiecej od ciebie.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Wroc do mnie za jakis czas i zapytaj mnie o klucz.

- zapytaj czlowieka o klucz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Jeszcze sie nie zastanowiłem ale twoja oferta jest nadal najlepsza, wroc do mnie za jakis czas.

- zapytaj czlowieka o klucz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Ha! Znalazl sie ktos kto da wiecej od ciebie, wiedzialem ze chciales mnie naciagnac. Masz te swoje drobniaki.
Ciemnooki cwany mezczyna zwraca wczesniej wplacone monety.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Choc gdybys wyskrobal troche wiecej, moze to wlasnie z toba dobije targu,
aktualnie nie wynajme ci moich magazynow taniej niz za *$aktualna_cena.

- zapytaj czlowieka o klucz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Moje gratulacje, poszczescilo ci sie, uwazam ze twoja oferta byla wystarczajaco dobra.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Oto klucz, pilnuj go dobrze bo jest tylko jeden, a ja niemam zamiaru wymieniac zamkow.
Ciemnooki cwany mezczyna daje ci masywny grawerowany klucz.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Pamietaj by placic mi czynsz regularnie, niemam w zwyczaju sie z nikim patyczkowac, jak nie zaplacisz to wynocha.
Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Gdybys niepamietal ile i kiedy masz mi zaplacic, zapytaj mnie o czynsz, ja sobie wszystko zapisuje.

- zapytaj czlowieka o czynsz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Puki co jestesmy kwita, ale nie spoznij sie z oplata za kolejny miesiac gdy przyjdzie na to pora.

- zapytaj czlowieka o czynsz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Umawialismy sie na 45 mithryli co miesiac, wiec lepiej plac szybko bo nie zamierzam zbyt dlugo czekac.

- zapytaj czlowieka o czynsz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Slyszalem ze masz jakichs dodatkowych lokatorow zaplacisz mi wiec 70 mithryli, i lepiej abys zrobil to szybko bo wyrzuce was wszystkich.

- wlzwroc klucz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Lepiej zastanow sie jeszcze raz, czy zaby napewno wiesz co robisz.

- wlzwroc klucz

Ciemnooki cwany mezczyna mowi do ciebie: Odrazu wiedzialem ze z toba nie mozna robic powaznych interesow, skoro tak to wynajme moje magazyny komus innemu.

Ciemnooki cwany mezczyna odbiera od ciebie masywny grawerowany klucz.

CDN... -->> NA STRONIE DRUGIEJ
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010 15:30 przez Huggo, łącznie zmieniany 4 razy.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Vayneela »

Huggo pisze:słyszałem też o strazy kupieckiej,
To możesz sobie spokojnie wyciąć. Nie ma zgody po stronie graczy a nie wizów.

v.

Dół: Tak, ale primo: nie chcę, żeby były jakieś niejasności w przypadku Cechu, bo to gdzieś kiedyś przy czymś może wypłynąć i będą nieprzyjemności, zwykła ostrożność.
Secundo: Pomysł "domków" już zdaje się jakiś wiz ogłaszał... Hakon? Ciężko powiedzieć na jakim etapie to utknęło.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010 00:53 przez Vayneela, łącznie zmieniany 1 raz.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Urithair »

Vayneelo, nie o to w tej wypowiedzi przecież chodzi.

Sam pomysł bardzo mi się podoba. Oczywiście jest jeszcze wiele niedociągnięć (w tym co już napisane) oraz pewnie trochę niedopowiedzeń (które podobno mają się pojawić), więc (przynajmniej) ja czekam na rozwój.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Re Vayneela,


1) A taki pomysł nie został już przypadkiem zrealizowany ?
2) Takiego pomysłu nigdy nie było ?
3) Gdzie ty w tym widzisz obowiązkowy związek z "Twoim" cechem kupieckim, już nie wspominając o jakiejkolwiek aprobacie kogokolwiek? Bo ja naprawdę nie wiem jaki to ma związek z tym czy pomysł był czy go nie było.
4) Poza tym rozumiem twoją niechęć do spraw mniejszości, dla Ciebie już zrealizowano projekt mikro-stowarzyszenia, tylko w trochę przegiętej formie kilkadziesiąt skrzyń i paredziesiąt lokacji.
5) Niejasności w przypadku cechu było już na tyle dużo, że jak się tak dba o opinie to się lepiej nie wychylać.

Ripostując z miejsca odpowiedź: tak zdaje sobie z tego sprawę że primo o zniżce w Cechu mogę już zapomnieć.

A wracając do tematu - Tak pomysł domków był - jednak w jakiej dokładnie formie nie pamiętam. No i był też pomysł straży kupieckiej... A nawet coś mi świta że kiedyś widziałem nawet projekt kolejnych gladiatorów.
........................................................................................
Re dół,
Dla Ciebie to zwykły bajer - dla innych zmęczonych obecnymi rozwiązaniami - nowe wyjście z sytuacji. Pytanie powinno w tej sprawie być rozpatrywane w tych kategoriach: - co przyniesie lepszy efekt - co ucieszy więcej osób - co wniesie sobą więcej. Reforma gildii trwa chyba nieskończenie od momentu powstania pierwszych takich tworów. Też uważam że są tam rzeczy wymagające poprawy - co nie zmienia faktu, że nie wydaje mi się by miało to duży wpływ na zniechęcona cześć graczy - bo żeby tak się stało potrzebne były by bardzo radykalne zmiany - których raczej nigdy nie będzie.

Co do osobistej wycieczki - to raczej tylko niewinny żarcik. Pomysł Straży Kupieckiej pojawił się już lata temu w dodatku został zrealizowany - efekty można ocenić samemu. Co do formy napisałem że od x lat gracze płaczą o zmiany ? co w tym jest nieprawdą ?, nawet jeżeli bym napisał dokładnie jak sugerujesz "słyszałem, że płaczą" - to w tym konkretnym wypadku było by to chyba nadal prawdą. A to że komuś się nie podoba że ktoś miał jakiś pomysł - nie zmienia faktu że taki pomysł był. A wsadzić to ty sobie możesz teksty tego typu "To możesz sobie spokojnie wyciąć. Nie ma zgody po stronie graczy a nie wizów." - bo jeżeli to nie łączyło się z naszymi osobami tj. tobą i mną to skąd "Tak, ale primo: nie chcę, żeby były jakieś niejasności w przypadku Cechu,..." - ale jeżeli było odnośnie tego, to chciałem cię poinformować że nawet jeżeli tobie się coś nie podoba i stu innym - to nadal nie masz żadnego prawa do zakazania komuś marzenia o czymś - a cenzurować to sobie możesz co najwyżej swoje notki - ja tu jestem głos mniejszości, bitych, poszkodowanych i uciśnionych, i dalej będę publikował "prawdę nie tylko swoją".
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010 12:18 przez Huggo, łącznie zmieniany 3 razy.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Vayneela »

Użyłeś czasu teraźniejszego, skracając trochę Twoją wypowiedź: "słyszałem, że płaczą". To odnośnie punktów jeden i dwa. 3, 4, 5 możesz sobie zupełnie darować, bo to tylko wycieczka do mojej osoby. Ripostę również możesz sobie wsadzić, bo w mojej notce agresji nie było, a zachowujesz się, jakbym Ci co najmniej grabki i wiaderko zabrała.

"Domki", wynajmowanie miejsc, mini-stowarzyszenia, jak to nazwałeś - te pomysły już się przejawiały i chociaż większość osób reaguje: "Hurrra, jakie fajne!" to do tej pory wizowie się nie wypowiedzieli.
Idąc dalej: to zwykły bajer, według mnie są ważniejsze sprawy, np dokończenie reformy stowarzyszeń, żeby stały się bardziej grywalne i logoff jednej osoby nie sprawiał, że gildia zamiera.

v.

P.S Jeśli chcesz się jeszcze wyżyć to zapraszam na priv.
Gość

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Gość »

Podoba mi sie ten pomysl Huggo. Podoba mi sie tez sposob w jaki go przedstawiles (jasny i czytelny). Ciekawi mnie dyskusja ktora sie pojawi na temat tego pomyslu (co kreatorzy o tym mysla)
Awatar użytkownika
Fabast
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2010 07:42

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Fabast »

Pomysł ciekawy, ale zastanawia mnie tylko jedno: jak chcesz zapobiec nadużyciom? Chodzi mi o możliwość ucieczki do "miejsca tylko dla mieszkańców". Osobiście nie mam nic przeciwko, ale mogę zrozumieć że zarówno w pełni bezpieczne lokacje jak i drzwi które można zawsze wyważyć, nawet gdy żaden z lokatorów nie jest zalogowany nie są raczej akceptowalnymi rozwiązaniami...

Re dół:

W sumie nie orientuję się w aktualnej sytuacji gildii na Arkadii, ale zakładam że docelowo mają być one "zdobywalne"? Jak wtedy wpasowuje się w to twoja idea mieszkań?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010 12:39 przez Fabast, łącznie zmieniany 1 raz.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Re Fabast,

Jeżeli mowa jest o możliwości ucieczki do bezpiecznej lokacji - wydaje mi się że nie jest to pole do żadnych nadużyć - każda obecna gildia tak ma. I tutaj niema innej możliwości - w innym wypadku "kamieniczki" stały by się tylko nową rozrywką dla gildii bojowych. W moim zamyśle "kamieniczka" posiada i bezpieczne lokacje, i te do których można kogoś zaprosić a dostęp do nich jest chroniony wyłącznie wyważalną bramą.

Nadużyciem było by gdyby można było zaprosić kogoś z poza (zameldowanych) mieszkańców na bezpieczną lokacje - co jest sporym przegięciem - a gdzieniegdzie jest taka możliwość.

Nie rozumiem czemu miało by to być "złem" - i czemu ty przykładowo jako GP, miał byś być pozbawiony tego zaszczytu. W sumie napracowałeś się na niego bardziej niż niektórzy - a i tak łącznie masz mniejsze profity z tego.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji :)
Huggo

Ps. będzie jeszcze część o przekazywaniu klucza tam się może wyjaśni trochę względem "zagrożenia" ze strony kamieniczek.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Urithair »

Jeśli siedziby gildii staną się znowu zdobywalne, to i kamieniczki też wtedy powinny być możliwe do spalenia.
Oczywiście należałoby dodać wtedy lokację 'safelocka', który jest zamknięty po respawnie/zgonie jednego z mieszkańców kamieniczki (bo mniemam, że działanie takiej kamienicy byłoby podobne do działania gildii)

No i należałoby chyba wymyślić powód, dla którego palenie/wjazd takiej kamienicy musiałyby mieć dobre uzasadnienie ze strony palących. W sensie, żeby np. stowarzyszenia duże nie wjeżdżały non stop w potencjalnie łatwe do zniszczenia małe siedzibki.

No ale to pomysł w fazie początkowej - spokojnie można go ładnie dopiąć do ostatniego guzika i wykreować coś, co bardzo ładnie rozwinie Arkadię, jednocześnie dając możliwość pominięcia mocno mijających się z celem i działaniem konfliktów z teraźniejszymi stowarzyszeniami.

W tym momencie jednym z najbardziej irytujących zjawisk jest to, że nawet jeśli GP dostanie się do stowarzyszenia, to w magiczny sposób ląduje na wszelakich listach wrogów w klientach wrogich gildii i od pierwszych sekund egzystowania w stowarzyszeniu doświadcza ataków on-side.

Istnienie tak różnorodnej gamy społeczeństwa (poprzez dodanie tych mini grup społecznych) wprowadziłoby wielką różnorodność w świecie.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Rafgart »

Zbyt wielkie to pole do nadużyć - wykazania się głupotą? przy niewielkiej ilości
"kamieniczek" w świecie i komendzie "zgłoś" - takie same jak 10 nowych postaci
o kretyńskich imionach - te też można zgłaszać - i konsekwencje mogą być w tym
wypadku tak samo łatwo wyciągnięte.
A gdzie jest granica glupoty?
Jesli sie kamieniczka nazwie Rycerze Bretonscy, to ma byc ok? A Zakon Pantery?
A jesli w takiej sytuacji bedzie w niej 5 ludzi i gnom? A jesli same gnomy? A jesli sami byli mutanci z mutacjami?
A jesli po miesiacu im sie znudzi bycie zakonem i zostana kurtyzanami z Ebino? A potem samurajami z Nipponu?

Kto to bedzie interpretowal, kontrolowal i wymuszal jakakolwiek konsekwencje?
ODPOWIEDZ