Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gość

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Gość »

Domki w takiej formie to więcej zachodu z zapobieganiem przegięciom niż z pisaniem samego projektu. Trzeba to imo jakoś inaczej obmyślić.
Urithair pisze:W tym momencie jednym z najbardziej irytujących zjawisk jest to, że nawet jeśli GP dostanie się do stowarzyszenia, to w magiczny sposób ląduje na wszelakich listach wrogów w klientach wrogich gildii i od pierwszych sekund egzystowania w stowarzyszeniu doświadcza ataków on-side.
Często dodawany jest dużo wcześniej, niż się dostanie, a czasem dużo później - zależy kiedy zostanie zauważony w towarzystwie przedstawicieli danej gildii.
Ale te ataki na boku faktycznie irytują
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Visborg »

Jestem za. sam kiedyś o czymś takim myślałem, ale nie zmusiłem się do napisania czegoś takiego.:) Dzięki Huggo! Jeśli pomysł by przeszedł to nawet mogła by być potem możliwość rozbudowywania takiej kamieniczki, i naturalnego kreowania się równoprawnych gildii (za czym też kiedyś optowałem - gildie powinny istnieć dlatego że gracze chcą w nich być, a nie dlatego że ktoś je kiedyś zakodował).

Rafgart:
A niech sobie będą. W momencie kiedy przekroczą granicę erpegowości, zdmuchnie się ich i stracą zainwestowaną kasę. A dopóki mieści się to w możliwościach świata - to niech nazywają się "Rycerzami-Kurtyzanami z Zachodniego Nipponu" -to czy nimi będą, czy tylko będą się tak nazywać będzie zależeć od nich samych - ich erpega, uznania wśród innych graczy. Jak będą lamusami to nimi pozostaną niezależnie od tego co napiszą na drzwiach. A z powodu jakiś frajerów nie mozna ograniczać rozwoju tych, którzy mogli by wnieść coś dobrego do świata. Dobro się rozwija, zło niszczy samo siebie (tutaj w sensie - dobry erpeg i zły erpeg).
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Urithair »

Można też przecież uwzględniać nazwę kamieniczki poprzez konsultacje z przypuśćmy wybranym do tego wizem.

Skoro kamieniczek miałoby być do dziesięciu, jeszcze dodając, że mają one swoje koszty utrzymania, więc nie zmieniałoby to się jakoś strasznie często, a przejrzeć te 10 nazw (nawet na raz) to przecież parę chwil.

Spokojnie dałoby radę obejść ten problem, jednocześnie będąc bezpiecznym od ewentualnych kretynizmów.

Dla przykładu dosłownie 3 zdania na temat działania zgrupowania (słownie trzy - nie więcej) i propozycja jej nazwy.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Re Rafgarcie,

W tym wypadku wystarczyło by może dać pule nazw do wyboru, ( gladiatorzy chyba mieli/mają zrobiony system w którym nazwę można było wybierać z dwóch członów ) samą nazwę można by zmieniać jednorazowo w momencie wynajęcia nieruchomości. Czyli w sumie nadać nową nazwę - zresetowanej na "do wynajęcia" w momencie zwolnienia lokalu.

Co szybko przyszło mi na myśl: np. w wypadku nazwy "Rezydencja rodziny $Nazwisko_Najemcy".

Myślę że dało by się to rozpracować bez większych problemów, i celna uwaga.

Pozdrawiam,
Huggo

PS. Nie chcę by było odebrane to jako nieuprzejma uwaga, limit nieuprzejmości chyba wykorzystałem już na dzisiaj, ale chciałem dopisać jeszcze taką uwagę która przyszła mi na myśl: Jeżeli osobą będącym w stowarzyszeniu o sztywno przypisanych ramach - zaczyna się nudzić ich funkcja - też na tym dobrze nie wychodzimy.

PS2. I jeszcze tak mi się jeszcze rzuciło na myśl że na arkadii mamy tablice ogłoszeniowe - a poziom rpg na nich utrzymany też nie jest znowu aż taki tragiczny. A że przynależność do kamieniczki nie profituje Tytułem Gildiowym nie było by to chyba w sumie aż tak wielkim zagrożeniem. Choć też jak pomyśle to się boje "PWND ORG".
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Na wstępie chcę tą część swoich wypocin zadedykować osobą które już zdążyły wnieść
swoje do dyskusji - widzę że nie myliłem się w tym że ma to jakiś sens, dzięki. :)

"Klucz" do "Kamieniczki":

Najemca "kamieniczki" wyposażony zostaje w "klucz" do niej, dostając dostęp do niżej wymienionych komend:

*Skrót wl - od wynajem lokalu - jest czysto poglądowy.

Kod: Zaznacz cały


 wlpomoc - pomoc dotycząca wynajmowanego lokalu

 wlregulamin  - regulamin obowiązujący najemce lokalu 
 wlszyld      - pomoc dotycząca szyldu
 wlprzyjmij   - przyjęcie nowego lokatora
 wlwyrzuc     - wyrzucenie lokatora
 wlprzekaz    - przekazanie praw do lokalu innej osobie
 wlzwroc      - zrezygnowanie z wynajmowania lokalu

 Przykłady:

 wlregulamin: tutaj wstawiło by się regulamin dotyczący korzystania z "kamieniczki", ujmujący wymogi rpgowe - powiadamiając również o konsekwencjach które mogły by być wynikiem niedostosowania się.

 wlszyld: tutaj było by miejsce na krótki opis zasad dotyczących wyboru nazwy.

          np. Możesz wybrać z pośród nazw:

              Stowarzyszenie: górników, rybaków, zielarzy, ... ( człon drugi związany
              z zawodem niebojowym ).
              
              Rezydencja rodziny - wybierając taka formę, ostatnim jej członem będzie
              twoje nazwisko. ( jeżeli postać nie posiada nazwiska to w momencie wyboru
              takiej opcji dostaje komunikat "Wpierw musisz posiadać jakieś nazwisko!" )

              Kompania handlowa: złoty szpon, czarny jastrząb, młot i sierp, ...

              Zajazd: pod czarna gwiazda, wielki kufel, pijany rycerz, ...

              ...


 wlprzyjmij "kogoś"

   Niestety ta osoba jest już związana z jakimś stowarzyszeniem.

 wlprzyjmij "kogoś"

   Przyjmujesz "kogoś" do grona lokatorów swojej posiadłości.

 wlwyrzuc "kogoś"

   Jeżeli wyrzucisz lokatora nie będziesz mógł go przyjąć z powrotem przez długi czas czy aby na pewno chcesz to zrobić ? 

 wlwyrzuc "kogoś"

   Od tej pory "ktoś" nie jest już dłużej mieszkańcem twojej posesji.


 wlprzekaz "klucz" "komuś"

   Jeżeli przekażesz komuś klucz, nie będziesz już dłużej miał prawa decydować o swojej  posesji. Zastanów się dobrze czy aby na pewno chcesz to zrobić ?

 wlprzekaz "klucz" "komuś"

   Niestety ta osoba jest już związana z jakimś stowarzyszeniem.

 wlprzekaz "klucz" "komuś"

   Od tej pory nie jest już najemcą "kamieniczki" i tracisz wszelkie don prawa.

 *WLPRZEKAZ - to komenda ciekawa z kilku powodów - raz kamieniczkę można odsprzedać komuś - dwa można ją zostawić komuś w spadku, trzy - można na kimś wymusić przekazanie "kamieniczki".

  Co to daje, a no to że gracze też mają jakiś minimalny wpływ na to kto jest w posiadaniu danej kamieniczki, i kto nią zarządza - można kogoś zmusić do przekazania włości za pomocą przymusu militarnego, lub starać się o to by skończyły mu się fundusze na opłaty a sprawa niemal sama się rozwiąże, jednak wtedy to za sprawą powrotu "klucza" do NPCa.

 wlzwroc - zwrócenie klucza NPCowi - klucz wraca z powrotem na licytacje a my tracimy prawa do "kamieniczki".

CDN.

-> BONUS:

PS. Przyszło mi do głowy że jeżeli ktoś prowadził by np. zajazd to mógł by wynajmować - przyjmować za opłatą osoby na okres czasu. Normalnie wypas te "kamieniczki" do czego się czegoś tak prostego nie da użyć...

O nowa wizja:
-> ogłoszenia na tablicy:

Najme tancerke!

Uwaga! "Karczma Czarny Kot" poszukuje
utalentowanej tancerki o nieprzecietnej
urodzie - gwarantujemy godziwa zaplate,
strawe, i nocleg w milym towarzystwie.

Zgloszenie prosze wysyłać do xxx.


Najme tragarza!

Uwaga! "Kompania Handlowa Czarny Jastrzab" poszukuje
silnego i chetnego do pracy tragarza - ktory zajal
by sie dostawami sprzetu. Szukamy takze stroza ze
sporym doswiadczeniem w fachu. Oferujemy godziwe
wynagrodzenie, strawe i nocleg.

Zgloszenia prosze wysyłać do xxx.


Górniku!

Juz dzis zapisz sie do zwiazku gornikow, tylko
wsrod swoich znajdziesz zrozumienie, niekonczace
sie tematy do rozmow, dowiesz sie gdzie najlepiej
wbic kilof, a gdzie steple sa liche!

Pisz smialo do xxx.

Pokoje na wynajem!

Uwaga! "Zajazd pod czarna gwiazda" oferuje tanie
izby, jezeli jestes zainteresowany pisz szybko
miejsca sa ograniczone, a chetnych nie brakuje!

xxxx

i wiele wiele więcej...

Pozdrawiam i zachęcam do dalszego rozwijania tematu,
HUGGO!


Re Dół,

Też o tym myślałem - jednak nie do końca znalazłem uzasadnienie, jeżeli karą za wyrzucenie osoby z kamieniczki miał by być czasowy ban na możliwość przyjęcia jej z powrotem - wyrzucanie kogoś w momencie przekazania klucza mogło by przysporzyć problemów w niektórych sytuacjach - np. przekazujesz interes komuś w spadku - niekoniecznie chcąc się od niego całkiem odciąć - sprzedajesz lokal komuś ale umawiacie się że ty zostajesz jako ktoś tam. W momencie zmiany najemcy ( przekazania klucza ) to nowa osoba ma możliwości rozporządzania posesją - więc ma też możliwość wyrzuceni i przyjęcia lokatora - w tym starego właściciela. Jeżeli mowa o wykorzystywaniu przekazania klucza - w celu zmiany nazwy trzeba by to przemyśleć. - Choć może i racja tak teraz myślę - że jeżeli miał by być problem z przekazywaniem sobie klucza po to tylko by zmieniać nazwy - wyrzucenie było by czymś co by to w 90% powstrzymało. - zgadzam się z tobą Herenvarno. LUB nazwy nie dało by się zmienić tak długo, aż klucz nie zostanie od nowa zlicytowany.

Co do opłat to spokojnie - mowa jest o płatności w okresie 30 dniowym - może mało jasno to opisałem postaram się to przeredagować wyraźniej. W każdym bądź razie chodziło o możliwość płatności za bieżący okres miesięczny - w jego trakcie tj. od 1 - do 30. - Tak samo jak obecnie jest z naliczaniem stażu w zawodach.

Co do przedmiotów - to co w prawdziwym życiu - zostają własnością prawowitego właściciela lokalu - wynajmującego NPCa. - prościej po prostu przepadają. W momencie przekazania klucza - nie dzieje się z nimi nic specjalnego bo niby czemu.

Co do sklepu meblowego - Tu widzę zbyt wiele komplikacji - z tego też powodu myślę o neutralnych opisach lokacji. Ewentualnie widzę możliwość taką że w momencie nadawania nazwy - wyboru jej klasy (dom rodziny/kompania handlowa) mogło by się w posesji zmieniać kilka zmiennych. Tj. każda posesja musiała by mieć po kilka unikalnych dodatków dla każdej klasy nazwy.

Kod: Zaznacz cały


 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+
 |  OPCJA:   |    A    |    B    |     C     |    D    |    E    |
 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+
 | zmienna_1 | opis    | opis    | opis      | opis    | opis    |
 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+
 | zmienna_2 | opis    | opis    | opis      | opis    | opis    |
 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+
 | zmienna_3 | opis    | opis    | opis      | opis    | opis    |
 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+
 | zmienna_4 | opis    | opis    | opis      | opis    | opis    |
 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+
 | zmienna_5 | opis    | opis    | opis      | opis    | opis    |
 +-----------+---------+---------+-----------+---------+---------+


 Obrazując najprościej wykorzystanie:
( Te same pomieszczenie np. gospoda w "kamieniczce" )

 Związek górników: Na ścianie wisi wilcza skora z przytwierdzonym doń kilofem i młotem.
 Związek górników: Zamiast zwyczajnych lamp zawieszono tu wszędzie górnicze latarenki.

 Kompania handlowa: Ściany pomieszczenia ozdabiają wyszukane gobeliny przedstawiające
 grupę wozów kupieckich jadących w dal kreta drogą.
 Kompania handlowa: Piękne i cudaczne lampy sprowadzone tu z różnych stron świata oświetlają
 delikatnie gospodę, zostawiając miejsce na trochę prywatności, dzięki czemu panuje tutaj przyjemna i relaksującą atmosfera.

 * Po ustaleniu - wszystkich możliwych klas nazw - zmienne opisy pisało by się razem 
   z kamieniczkami - tak by wszystkie elementy pasowały do siebie.
pozdro,
Huggo
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010 02:30 przez Huggo, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Herenvarno »

edit: Post wielokrotnie edytowany w sporym okresie czasu.

Huggo:
Trzeba wziac jeszcze pod uwage to, ze osoba oddajaca klucz innemu graczowi powinna byc traktowana jako wyrzucona z lokalu.
Mozliwosc przedplaty, w koncu nie kazdy moze zalogowac sie na moment potrzebny na uregulowanie naleznosci.
Byc moze mozliwosc pobierania stalych oplat (jak wspolczesne nam przelewy stale) z pobliskiego banku, na rzecz wlasciciela wynajmujacego lokal graczom,
by nie gonic na zlamanie karku dlatego ze zbliza sie termin, a twoja postac jest w zupelnie innej domenie.
Sklepy meblowe by jakos umeblowac swoj lokal, choby w przykladowy szynkwas.
Pomyslec co sie dzieje z przedmiotami w skrzyni podczas "oddania" lokalu wlascicielowi z powodow trzecich (brak oplat, postac nie loguje sie) (na licytacje?)
A jesli gracz uczynil sobie ze swojego lokalu knajpke? Czy ma kupowac towary (jadla, napoje) w innych karczmach? Czy tez hurtownie z np. Beczka na trunki (pojemnosc 200 litrow, jedyna mozliwosc "polewania z kija") = 100 zlotych monet
Beczka uniwersalna (mozna napelnic takze buklaki, pojemnosc beczki 500 litrow) = 200 zlotych monet
Hurtowe wino Redanskie (nie pamietam ceny win w litrach wiec strzelam, ze
tradycyjnie kosztuje w karczmach 1 zlota za litr) = 75 zlotych monet za kazde 100 litrow.
Itp itd.
W przypadku opcji handlowo/uslugowej mozliwosc otwarcia i zamkniecia lokalu dla klientow.
Oczywiscie watpie by ten interes byl oplacalny (w cenach przykladowej stalej oplaty za lokal w wyskosci 10 mithryli taki gracz musialby sprzedac 4000 litrow wina przeliczajac by zaplacic za czynsz, liczac ze raz na dziesiec minut przybiega mu inny gracz by kupic winko (strasznie wziety ten lokal ;) ) to taki wlasciciel lokalu musialby spedzic 40000 minut za kontuarem, co daje srednio 27 dni ciaglego grania, by obsluzyc klientele, liczac ze graczy prowadzacych interes jest dwoch, to daje 27 dni grania po 12 godzin stojac za kontuarem na kazdego ze wspoludzialowcow "winnego interesu" ( I jest z czego wyliczyc exp za erpeg, ;) z zysku lokalu). Zakladajac ze jest srenio dziennie zalogowanych 200 graczy, to "kazdy musi wypic srednio poltora litra wina na dzien". Wszystko po to by wygenerowac kase na oplate lokalu, nie wspominajac o zysku. No nic, zagalopowalem sie z myslami).


Re up. Skoro kogos wyrzucasz, to jasne jest ze tylko od ciebie zalezy czy go przyjmiesz, wiec w tym wypadku "kara" i czas trwania tej kary zalezec powinna od osoby wyrzucajacej.
Chciales zapobiec przekretom z czynszem, jesli podmienisz wlasciciela, czy on w ten sposob "przejmuje" wspollokatorow? jesli nie to ten sam przekret dziala. Wiec mozna przekazywac klucze sobie nawzajem. Jesli tak, to dojdzie do tego ze ktos wynajmujac lokal moze wynajac go juz z lokatorami.


Sorka, doczytalem dzis dokladnie, nie w biegu z pociagu, pomyslales o tym.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Re Herenvarno,

Co do prowadzenia karczmy nie myślałem o aż takim stopniu skomplikowania tego wszystkiego. Myślę o tym bardziej jako o scenie przyozdobionej niezbędnymi dodatkami, i widzę to bardziej w ten sposób:

-> RPGując Zajazd/Karczmę od czasu do czasu możesz sobie sam bez pomocy nikogo (kodowej) bo jest zbędna zorganizować wieczorek z np. tancerkami/grą w kości/występem/opowieściami i pieczenią -> wystarczyło by wywiesić stosowne notki na tablicach miejskich reklamujące wydarzenie. Co do możliwych zysków - dzięki bramie do kamieniczki ->

Kod: Zaznacz cały

                                                     Dostęp:
   S K M    S - Pomieszczenie Sypialnia              (Wyłącznie mieszkańcy)
    \|/     K - Pomieszczenie Komnata z np. Księgą   (Wyłącznie mieszkańcy)
   1-2-3    M - Magazyn ze skrzynia                  (Wyłącznie mieszkańcy)
|->  +
|    O      1 - Stajnia                              (Dla każdego)
|           2 - Placyk                               (Dla każdego)
|           3 - Gospoda                              (Dla każdego)
|
+ - Brama kontrolowana przez mieszkańców "Kamieniczki" stojąc na
placyku "2". Średnio ciężka do wyważenia - ale na pewno nie tak
średnio by prawie każdy brał ją z bara.
<- jest możliwość kontrolowania kogo wpuszczasz a kogo nie, więc mógłbyś pobierać opłaty za wejście.


Natomiast co do przekazywania klucza to działa to na takiej samej zasadzie jak przekazanie komuś władzy w obecnej gildii <- po prostu nowa osoba przejmuje prawa do zarządzania "kamieniczka" <- i nie wiąże się to z wyrzuceniem wszystkich z niej <- jeżeli nowy najemca ma na to tylko ochotę może sobie z niej wyrzucić dotychczasowych mieszkańców bądź nie. Stary najemca w momencie przekazania klucza nowemu najemcy <- zostaje z kamieniczki wyrzucony <- i ma bana na powrót do niej na 1 miesiąc.

* Jeżeli chodzi o zaopatrzenie karczmy - to myślę że sam wysiłek w zgromadzeniu funduszy na opłaceniu czynszu co miesiąc już to pokrywa.

* Żeby nie było lipy że wszędzie jest to samo, każda gospoda/karczma/jadalnia w "kamieniczce" dostała by menu złożone z terytorialnych przysmaków. - zamawianie posiłków w niej nie było by dla nikogo darmowe.
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Vicorin »

Z tych fantastycznych:

- Zmiana systemu organizacji mudowych
a) gracze organizują się w kluby
b) klub może sobie zająć gildie (skrzynia, kowal itp itd)


- Zmiana systemu gildiowego
a) Zrobienie dużej ilości domków dla graczy w tym niebojowych (np rezydencja w mieście, jaskinia kultystów, swiatynie)
b) Rożne sposoby zdobywania gildii nie tylko siłowy (np: podkupienie, quest)
c) Dużo rożnych randomowych questów gildiowych np: zabij 10 mobów, kup mithrylowy pierścień, wykop dziure do piekla.
d) Za wykonywanie questow giliowych może być (exp/złoto/magik)
e) Zmiana wyglądu gildii w zależności od klubu który go zajmuje. (mapa gildii ta sama, ale wygląd np kowala rożny)
f) na terenie gildii można używać freemota (tylko dla uczestników klubu)
g) domki maja swoje spece mp świątynia na pustkach ma możliwość dawania bufof, świątynia w np nuln umagiczniania broni.



Gdzieś wyklejony kawałek mojego postu z innego topicu :)
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Huggo »

Zanim dokończę resztę - aktualnie jestem trochę zakopany pod stertami papierów - chciałem dopisać jedną rzecz - mianowicie króciutkie uzasadnienie. ( Kurde wyszło przydługie :P )

Kod: Zaznacz cały


  Gracze bez stowarzyszeń byli i są - niektórzy są w drodze do nich - inni wcale nie chcą takiej drogi wybierać - jeszcze inni zmęczyli się tym schematem i nie chce im się już pojawiać w świecie, prawdopodobnie mają dosyć problemów w prawdziwym życiu, by jeszcze grą przysparzać sobie stresu.

  Jesteśmy byliśmy będziemy - chowamy zapasy sprzętu po krzakach, kanałach, zakamarkach. Chcemy przeżywać przygody na Arkadii w gronie postaci które darzymy szacunkiem, przyjaźnią, sympatią - razem dzielić trudy i troski. -> Można by powiedzieć, przecież nikt nikomu nie broni wepchać się razem do jednej gildii, czy założyć nowej postaci jeżeli to do tego konieczne, jednak często podczas takiego wpychania się do gildii gra traci cały urok i robi się męcząca, a do postaci jesteśmy z czasem przywiązani i niekoniecznie wszyscy lubią grać w taki sposób. Z drugiej strony można też grać bez przynależenia do dużych gildii - tylko czemu ta opcja poza tablicami w mieście niema żadnych możliwości.

  Kilkukrotnie słyszałem że klub ze skrzynią nie był by problemem - że w przygotowaniu jest szablon gildii w pigułce - że będą domki.

  Wybrałem taką a nie inną formę, gdyż uważam ją za najbardziej odpowiednią. Myślę że nie jest to przegięcie by dać ( starającej się o to w grze ) grupie osób bez stowarzyszenia możliwość trzymania gdzieś swojego sprzętu, a przy okazji ubarwić/ożywić świat, dać cel i możliwości osobą które wolą przestać grać niż pchać się do stowarzyszeń. Dać też opcje tym którzy są w stowarzyszeniach ale mają już serdecznie dosyć takiej gry - nie zawsze  zgadzamy się politycznie, nie zawsze zachowanie innych mieści się w ramach tego co umiemy zaakceptować - czy tu na prawdę jedynym wyjściem musi być koniec końcu nie logowanie się. Jest to też opcja dal tych pełnych zapału i ambicji chcących wnieść coś więcej, niekoniecznie poddając się szablonowi.

  Pisząc powyższe staram się patrzyć obiektywnie zarówno na siebie, jak i osoby które wciąż grają borykając się z podobnymi problemami, oraz osoby które powiedziały sobie że nie mają już sił na taką formę relaksu.

  Wybierając liczbę kamieniczek podałem jej maksymalną wartość jaka w moim spojrzeniu była by akceptowalna - nie chciał bym by takich tworów było na arce więcej niż 10, możliwe że siedem czy osiem spełniło by wymaganą funkcję jeszcze lepiej. Drugą ich funkcją jest wzbudzenie rywalizacji między graczami - nie koniecznie tylko na poziomie PVP - a sens zbierania się w grupę obmyślania jaką kamieniczkę jak zdobędziemy co tam urządzimy - zbierania na to funduszy - kombinowanie jak wygryźć z niej obecnego właściciela - i posiadanie niejakiej gwarancji że nasze starania mogą spotkać się z uczciwą w stosunku do nich nagrodą - zmieniło by dużo - i dało dużo zabawy. 

 Gdzie przy ograniczonych profitach płynących z "Kamieniczek" - brakowi tytułów - malutkiej ilości mieszkańców - braku etatów - była by to tylko nadal jedynie "opcja" - dla tych którzy szukają czegoś mniejszego, bez wielkiego rozmachu, a jednak dająca wiele nowego.

 * Nie chciał bym by "kamieniczki" miały być podwalinami do budowania kolejnych gildii <- widzę to raczej z innej strony -> zmiany naprawdę wymarłych gildii na podobny system - z większą ilością członków - i otrzymywaniem przywództwa w nich na jakichś sensownych zasadach. Mimo tego że "Gladiatorzy" trzymają się całkiem nieźle chciałem posłużyć się tu ich przykładem bo jest prosty - czempionem był by najlepszy wojownik aren - ale to już całkiem inna bajka więc nie będę się rozwijać na ten temat.

Pozdrawiam,
Huggo

Ps. Streszczając, to czy to aż tak wiele złego, dać kilka małych skrzyń z "klubo-kamieniczkami" na całym świecie ?

Ps2. Jeżeli ktoś ma mi do zarzucenia że sobie wymyśliłem zmianę tylko dla siebie - to nie do końca jest to prawdą - zgłaszam pomysły zazwyczaj wtedy gdy zobaczę ich sens - fakt faktem najlepiej można go zrozumieć będąc samemu w danej sytuacji - jednak tak jak przy temblakach - zakładam że nie tylko ja bym się z tego ucieszył, i miało by to służyć ogółowi.


==> Tutaj dodatkowy kawałek kierowany w stronę Wizów <==

Pewnie część z Was czasem pomyśli że większość graczy ma
gdzieś RPG, bo przecież nie widać tego poza kilkoma większymi
wydarzeniami -> mało komu chce się inscenizować jakieś imprezy
i inne "okazje" na arce <- ja jednak śmiem twierdzić że jest jeszcze
tych kilka osób dla których się to liczy - czemu mało lub nic nie robią -
najlepszym wyjaśnieniem była by chyba ostatnia impreza "Leśnego Kręgu"
którą szybko zakończyła wrogo nastawiona grupa graczy - czy mieściło się
to w ramach rpg - tak, ale czy warto dobijać umierającą idee budowania
jakiegoś klimatu na arce - i przemieniać ja w pvp - nie sądzę.

Nie dziwcie się więc, braku szerszego zapału spowodowanego brakiem odpowiednich narzędzi - ależ są takie narzędzia i to o wiele bardziej zaawansowane - są ale widocznie nie wszystkie w odpowiednich rękach. Niektóre cykliczne "obchody" nie pojawiają się już od lat - gdzie są powody chyba nietrudno się domyślić. Może faktycznie tak jak ja to widzę - nie było by źle dać szanse wykazać się szerszemu gronu - w opcji w której każdy miał by choć minimalną szanse na to by pokazać co potrafi w tym temacie. ( I niech chociaż 2-3 na 9-10 "kamieniczek" wniosą coś do świata to będzie naprawdę dużo - niech będzie wiadomo że w piątek można pograć w kości w "Zajeździe Kulawy Szczur" / w sobotę iść posłuchać występów bardów do "Zajazdu Kilof i Oskard" / a w "Kompanii Handlowej Szpak Co Dziobał Bociana" można sprzedać kamienie po cienkich cenach - To będzie to już duży sukces. )
Awatar użytkownika
Kachiko
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2010 20:21

Re: Armagedon - Znaczy się coś dla każdego

Post autor: Kachiko »

Huggo,
mnie się Twój pomysł bardzo podoba i nie ukrywam że moja postać (jedna z dwóch) jest w takiej sytuacji jak opisałeś. Po prostu, nie zamierzam ją kierować do żadnego stowarzyszenia. Gram już ładnych parę lat i brakuje mi tego co oferuje Twój pomysł.
Może to naiwne, ale mam nadzieję że Wizowie go wprowadzą w życie.
Trzymam za to kciuki !
Shigata ga nai, moi kochani :P
ODPOWIEDZ