Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Eve »

Czy "zmieniając" się w niziołka z Fandall automatycznie ma się zablokowaną kodowo możliwość dostania się do ZH?
Ottson

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Ottson »

moze ktos wyjasnic zasadnicze roznice miedzy kgks'ami i tymi z mahaku?
Nastmar
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2009 11:10

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Nastmar »

re Violla:
To nie jest pytanie czy niziolkow jest 'coraz wiecej', albo jakie sa powody, ze przestaja grac. To jest pytanie o SREDNIA ILOSC aktywnie grajacych niziolkami osob, ktore chcialyby isc do takiego stowarzyszenia i ktore sa sklonne pomoc w tworzeniu gildii, ktora sama sie nie stworzy (i nie mam na mysli jedynie opisow)... W to trzeba wlozyc nieco wiecej niz tylko checi. Sorry ale to co czytalem o niziolkach na Arkadii do tej pory jest po prostu slabe. :/
Uwazam, ze na dzien dzisiejszy (w kwestii rozwoju Arkadii) nie jest potrzebna jeszcze jedna gildia dla halfow, w ktorej kazdy ma sekonda i w ogole nim nie gra. Co do niziolkow stajacych sie 'na powrot' halflingami - mysle ze to chyba sie raczej rzadko zdarza (znam chyba jeden taki przypadek, zreszta juz od dawna nie gra), a nawet jesli - to nie sadze zeby motywacja byl brak stowarzyszenia.

re Eve:
Z tego co mi sie wydaje, po reformie stowarzyszen chyba juz nie ma ograniczen rasowych na przyjmowanie: inaczej nadal mielibysmy podzial na rasowki i zawodowki (afaik m.in. taka byla idea reformy?). Wydaje mi sie (jestem prawie pewien, ale nie chce sklamac) ze nie ma kodowego zakazu przyjmowania niziolka do ZH.
Stad wlasnie te lamenty, ze jesli takie stowarzyszenie dla niziolkow mialoby byc Zgromadzeniem Halflinskim, tyle ze w Ishtar i tylko dla niziolkow (choc rasa formalnie jest ta sama), to sa to raczej slabe argumenty zeby zalozyc nowa gildie.
Nastmara strona o halflingach: http://www.smajal.pl
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Nathaniel »

Nastmar pisze:re Eve:
Z tego co mi sie wydaje, po reformie stowarzyszen chyba juz nie ma ograniczen rasowych na przyjmowanie: inaczej nadal mielibysmy podzial na rasowki i zawodowki (afaik m.in. taka byla idea reformy?).
W niektorych stowarzyszeniach jest ograniczenie, w niektorych nie. Sa postrasowki, ktore nie moga przyjmowac innych ras (osobiscie znam PE i SGW, nie wiem jak w innych).
... just like you imagined ...
Gość

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Gość »

Pytanie czy wg kodu niziołek to inna rasa (zakładając, że ZH mają ograniczenie rasowe tylko do halflingów).
Aż dziwie się, że nie sprawdzaliście...
Nastmar
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2009 11:10

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Nastmar »

Mimi pisze:Pytanie czy wg kodu niziołek to inna rasa (zakładając, że ZH mają ograniczenie rasowe tylko do halflingów).
Aż dziwie się, że nie sprawdzaliście...
1) Nie robi sie czegos tylko dlatego ze mozna.
2) Podobno mozna.
3) Zgromadzenie Halflinskie ma w nazwie 'Halflinskie'. Niziolek ktory aplikuje do ZH raczej powinien zmienic pochodzenie (choc naprawde trudno mi sie wypowiadac za Niesytych, to oni rzadza :roll:). W przeciwnym przypadku wiazanie sie ze stowarzyszeniem Imperialnym mija sie z celem (chyba ze chodzi tylko o etat?).

Ogolnie, jak juz wspomnialem wczesniej, nie jestem przeciwny gildii dla niziolkow. Dopoki jednak potencjalnych czlonkow jest garstka, i nie ma 'zielonego swiatla' od wizow, naprawde trudno oczekiwac, ze taka gildia powstanie...
Nie wypowiadam sie kategorycznie. Po prostu na razie mnie nic nie przekonalo. Poza tym, uwazam ze gildia dla mniej niz 10 osob w obecnym stanie rozwojowym Arkadii to dosc kiepski pomysl.
Nastmara strona o halflingach: http://www.smajal.pl
Gość

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Gość »

Nastmar pisze:1) Nie robi sie czegos tylko dlatego ze mozna.
2) Podobno mozna.
Dopóki nie przetestujesz, nawet nie wiesz czy można :P
Nastmar pisze:3) Zgromadzenie Halflinskie ma w nazwie 'Halflinskie'. Niziolek ktory aplikuje do ZH raczej powinien zmienic pochodzenie (choc naprawde trudno mi sie wypowiadac za Niesytych, to oni rzadza :roll:). W przeciwnym przypadku wiazanie sie ze stowarzyszeniem Imperialnym mija sie z celem (chyba ze chodzi tylko o etat?).
Pochodzenie to jak sama nazwa wskazuje - miejsce gdzie się postać urodziła/wychowała (taką mamy zdaje się konwencje na Arce). Hobbit z Ishtar to niziołek, a hobbit ze Starego Świata to halfling. Obecnie nie ma problemów z przenikaniem się domen. Wiele gildii imperialnych ma w swoich szeregach niziołki, a co do rasówek: np.: elfom ten problem też nie przeszkadza.

Nie powinno być gildii niziołków i jednocześnie w ZH nie powinno być niziołków - to gdzie się te biedne secie mają podziać? :mrgreen:

Albo zakodować im gildie, albo pozwolić zamieszkać w Kraince (przy czym nie powiedziane, czy zechcą). Ja osobiście jestem za drugą opcję.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Deli »

Niesyci na to nie pójdą żeby niziołki były w ZH :twisted:

A swoją drogą kiedyś jeden niziołek próbował złozyć podanie do ZH i nie mógł - dopiero "wyrzeknięcie się" niziołkowatości pomogło.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Violla »

Podobnie jest zdaje się z bóstwami, sa dostepne zdaje się tylko halflingom.
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Deli »

No mieliśmy to sprawdzić ale zwiałaś ;) (kto wie, może protekcja Niesytej by pomogła ;) )

Z drugiej strony dziwny byłby niziołek wyznający Merriila - wydaje mi się, że bóstwa halflińskie są mocno osadzone w Kraince (z emanacją na inne krainy Imperium).
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
ODPOWIEDZ