Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gość

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Gość »

Nastmar:
krasnoludy, krasnoludowie i krzaty - to tłumaczenia słowa dwarf (już nieważne które lepsze, które gorsze),
natomiast halfling to moim zdaniem brak tłumaczenia słowa halfling i to właśnie mi się nie podoba.
Niestety ta wersja się przyjęła :cry:
Nastmar pisze:Bo taka dyskusja, nawet jesli ciekawa, robi sie bezcelowa dla tego tematu. Temat dotyczy kwestii powstania stowarzyszenia dla niziolkow albo podania sensownej alternatywy dla takiego tworu.
Ależ ja podaję alternatywę: możliwość wstępowania niziołków do ZH! I nie - nie mam secia halfa :mrgreen:
Nastmar pisze:Jesli istnieje w Arkadii rozdzielenie halfling/niziolek, i jesli mialoby powstac osobne stowarzyszenie dla niziolkow, to powinny byc pomiedzy nim a ZH jakies widoczne roznice. Sapkowski niedostatecznie rozwinal temat, zeby budowac z tego cos innego niz 'ZH w Ishtar' - i tyle.
Tu akurat zgadzam się w 100%
Nastmar
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2009 11:10

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Nastmar »

Mimi pisze:Oczywiście nie zamierzam wtrącać się Wam do Stowarzyszenia, ani mówić jak powinno u Was być. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewne aspekty etymologiczne :mrgreen:
Mimi pisze:Ależ ja podaję alternatywę: możliwość wstępowania niziołków do ZH! I nie - nie mam secia halfa :mrgreen:
...

Coz, ja sie w sumie nie dziwie Niesytym w tej kwestii: niziolki moze i sa rownowazne halflingom, ale z bardzo silnie zaakcentowanym pochodzeniem 'spoza' Imperium i w ogole swiata WFRP, co objawia sie inna nazwa rasy. Sadze, ze jesli komus zalezy na akcentowaniu odrebnosci i pochodzenia spoza Krainy w stopniu, w ktorym zmiana pochodzeniowki nie wchodzi w gre - to raczej nie szuka sobie miejsca w stowarzyszeniu, ktore jest w pierwszej kolejnosci domem dla halflingow z Krainy Zgromadzenia...
Nastmara strona o halflingach: http://www.smajal.pl
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Violla »

Uważam, że zatoczylismy pewne koło w dyskusji.
Z jednej strony Halfling i Niziołek to jedno i to samo, z drugiej - dla jednych jest zgromadzenie, dla drugich nie ma. Ale to takie bardzo skrótowe podsumowanie.
I oczywiscie, mnie osobiscie nie zalezy na zagrzewaniu miejsca w Krainie Zgromadzenia, nie po to zmienialam halflinke w niziolke. Ale nadal uwazam, ze niziolek powinien miec mozliwosc... nie bedę się powtarzać.
Zgodzę się niestety z Wami, że nie ma wielu źródeł (Sapkowski) na którym można by oprzeć wizję zgromadzenia.

No a póki co pozostaje mi tylko dbanie o Fandall, o menhir w Fandall... i tworzenie własnej wizji własnej jedynie postaci.

A i tak wszyscy wiedzą, ze w Starym Świecie władza należy do Halflingów, a w Ishtar do Niziołków - bo to fajne rasy są! :)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Gość

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Gość »

Ostatni raz w tym temacie Nastmarze:
To, że mam jakieś zdanie w temacie - nie oznacza, że uważam je za jedynie słuszne i że swój punkt widzenia narzucam - w tym przypadku - Niesytym. To forum dyskusyjne więc dyskutujemy (tym bardziej, że temat tylko i wyłącznie do gadania, bo przecież nic nie zostanie z tym zrobione).
Natomiast Twoje zestawienie tych wycinków dwóch różnych postów świadczy, że bardzo chcesz mieć rację. Tymczasem sam najpierw zarzucasz mi, że moja wypowiedź nic nie wnosi do kwestii stowarzyszenia niziołków, a potem, że się wtrącam...
Zresztą taką rewelacyjną stronę o halflingach zrobiłeś to pewnie się lepiej znasz i na pewno tę rację masz.


Violla pisze:A i tak wszyscy wiedzą, ze w Starym Świecie władza należy do Halflingów, a w Ishtar do Niziołków - bo to fajne rasy są! :)
G.... prawda! Gnomy rządzą Arkadia Obojga Domen!



edit:
To nie był sarkazm. Na prawdę świetna robota ten smajal i na prawdę uważam Cię za większego znawcę tematu. Za bardzo się sprawą spinasz.

Też pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2010 22:57 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Nastmar
Posty: 10
Rejestracja: 05 wrz 2009 11:10

Re: Stowarzyszenie Niziołków z Rdestowej Doliny

Post autor: Nastmar »

Natomiast Twoje zestawienie tych wycinków dwóch różnych postów świadczy, że bardzo chcesz mieć rację.
Wiesz... Wydaje mi sie ze mam juz troche za duzo lat na takie rzeczy. Myslisz ze zalezy mi na tym zeby gdzies komus, na jakims anonimowym forum pokazywac za wszelka cene, ze mam racje? OMG, skadze... Uznalem po prostu ze bedzie zabawnie je zestawic. :)
Wez nabierz troche dystansu - przeciez nie kloce sie z Toba, nie wjezdzam na Ciebie, nie robie wycieczek osobistych w Twoim kierunku. Staram sie byc rzeczowy i tyle. Sam poruszyles temat nazw takich jak 'niziolek' czy 'halfling' i po prostu mamy inne opinie na temat tego, jak to z tym jest. I ja jakos moge przejsc nad tym do porzadku dziennego.

W zwiazku z tym nic Ci nie zarzucam i tym bardziej nie odbieram Ci prawa do wlasnej opinii na jakikolwiek temat... Jesli wyciagnales inne wnioski na podstawie tego co pisalem to sorry.
Zresztą taką rewelacyjną stronę o halflingach zrobiłeś to pewnie się lepiej znasz i na pewno tę rację masz.
Sarkazm jest tu zbedny, staralem sie na stronie byc tak samo rzetelny jak tutaj. Nie rozumiem zreszta po co wyciagasz tutaj kwestie mojej strony (to jakas forma wycieczki osobistej?), skoro w zaden sposob sie do niej nie odnosze a juz tym bardziej nie chce pozowac na jedyny i nieomylny autorytet w JAKIEJKOLWIEK kwestii.

Pozdrawiam
Nastmara strona o halflingach: http://www.smajal.pl
ODPOWIEDZ