Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

Gumgrin pisze:Coronius Ty jednak ograniczony jesteś. Przecież on mówi NOWI gracze.... koleś na to i owo w płytówce... pozatym musi na nią zarobić a wykorzysta ja tylko na chwile... bo względnie mało czasu tygodniowo może poświecić arce
Skoro nie potrafisz sobie zarobic plytowke, to chyba jednak ty jestes ograniczony.
W Nuln jest za pare zlota pelny pancerz kolczy - mozna sobie na niego zarobic noszac glupie paczki nawet w obrebie miasta + pozbierac troche ziolek - nie trzeba do tego ani umow, ani znajomosci swiata.
Ale co tam, lepiej sie polansowac pseudointelektem :)

Urithair: jezeli uwazasz, ze zmiana przetrwania nic nie zmieni dla stowarzyszen, to jak to pisal gumgrin - jestes ograniczony.
Pusci sie tone kandydatow do kowali, nazamawia plytowek na 2 lata z gory i nie trzeba bedzie lazic po graty ani kombinowac , tylko expic na potege.
Gumgrin
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2010 16:07

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Gumgrin »

Coronius nadajesz sie na wiza arkowego...
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Urithair »

Coronius... Ja tutaj tylko rozmawiam. Nie obrazam cie (przynajmniej nie robie tego swiadomie w - wydaje mi sie - dosc kulturalnych wypowiedziach). Bylbym wiec wdzieczny za to samo.

Co do plyt, z ktorych nagminnie korzystam... Zdazylem juz zauwazyc wiec w swojej "ograniczonosci", ze takowe maja tendencje do czestego padania. Jak wiadomo - plyta oslania wiekszosc czesci ciala, wiec doexpiac po rozpadnieciu sie rowniez sie nie da.

Stowarzyszenia zas... Mowisz mi, ze masz w swoim stowarzyszeniu problemy ze sprzetem? Skrzynia jest pusta? Watpie w to szczerze i zapewne wszedzie cos zawsze lezy w skrzyniach. Wedlug mnie nic by sie nie zmienilo. Szczegolnie w aktywnych stowarzyszeniach, ktore po prostu sprzet na pewno zuzywaja.

Wiec wytlumacz mi jak to by sie faktycznie drastycznie cos pozmienialo na tym 'wyzszym' szczeblu graczy? Tym w stowarzyszeniach?

(i tak zapewne wysylasz kandydatow po te plyty i je wyexpiasz zanim nadejdzie koniec ich zywota...)

p.s. I jeszcze raz powtorze - ostatnio nie narzekam na znikalnosc sprzetu. I nie wiem od czego to zalezy, ale mnie cieszy.

edit: Jakiestam stylistyczne, przez wzglad na pore.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

Gumgrin - tez mi przykro, ze nie masz rzeczowych argumentow.

Urithair - od momentu podniesienia "uzywalnosci" plyt praktycznie mi (ani osobom z mojego stowarzyszenia) sie one nie rozpadaja. Czesciej sa nienaprawialne, przez co mozna je spokojnie utopic w bagnie.
Stowarzyszenia zas... Mowisz mi, ze masz w swoim stowarzyszeniu problemy ze sprzetem?
Masz racje! Napelnie skrzynie sprzetem ze snotkow! Z pewnoscia bedzie tak samo skuteczny jak np turniejowka z rivanona.
Wedlug mnie nic by sie nie zmienilo. Szczegolnie w aktywnych stowarzyszeniach, ktore po prostu sprzet na pewno zuzywaja
Powtorze sie: niektore itemy sa np 2x na dobe, a przez to sa swietne. Stowarzyszenia by sobie wolaly zostawic takie rzeczy na jakies okazje niz marnowac na expo, wiec po pewnym czasie kazde stowarzyszenie by mialo kupke takich itemow.
(i tak zapewne wysylasz kandydatow po te plyty i je wyexpiasz zanim nadejdzie koniec ich zywota...)
Ja nie mam kandydatow, bo nikt nie daje rady :)
Gumgrin
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2010 16:07

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Gumgrin »

Coronius nie to ze nie mam argumentów, tylko do Ciebie nic nie dociera, uważasz ze masz swoja 'lepsza' racje i ch... twoje podejście... jesteś po prostu oportunista, przeczytaj sobie jeszcze raz i sam to odkryjesz. Na każdym mudzie na jakim grałem, sprzęt zostawał, a artefakty znikały, wystarczy żeby pozostały tak jak są teraz, ale tylko artefakty, poza tym skrzynie maja ograniczenia raz, drugie to w skrzyniach tez mogłyby ginąć np po tygodniu, nie wiem co Ci się uroiło w tej swojej głowie ze masz taka czarna wizje tego sprzętu. Naprawde nie jesteś w stanie sobie wyobrazić czegoś lepiej zrobionego niż Ty byś to zrobił(czego można się domyśleć, patrząc na twoje wnioskowanie)
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Huggo »

Witam,

W sumie tych "aż tak" aktywnych stowarzyszeń nie jest tak wiele, i nie do końca jestem przekonany czy kompromis między atutami a przeciwnościami tematu faktycznie zmusza do takiej jego demonizacji. Swojego czasu miałem okazje pograć w konkurencyjne mudy, gdzie zdecydowanie wieczna trwałość przedmiotów oraz ładnie zrobiona warstwowość ubranie/zbroja były tym co w nich widziałem ciekawego - jasna sprawa całej reszty im brakowało ;).

Jednak z drugiej strony tak do końca nie wiem czy taka brutalna zmiana nie zmieniła by naszej gry zbyt mocno - i nie sęk w tym że ktoś tam był by przepakowany, że ktoś załamał by się że nie trzeba już wyciągać co trzeci dzień sprzętu, czy wszyscy nagle przestali by grać z braku zajęć, lecz zastanawiam się czy nie zrobiło by się jakoś tak dziwnie...

* Tak przy okazji wpadł mi do głowy ostatnio nowy pomysł na wykorzystanie Etatów związane z tematem, pomyślało mi się tak, że może nie głupie by było gdyby powstał jakiś standard dla kowali w gildiach - tak by każde stowarzyszenia miało swojego kowala. Kowal taki wykonywać mógł by 3-5 przedmiotów - na zasadzie wykupienia gdzieś dla niego schematu płacąc etatem oraz złotem. W schematach był by przygotowany luźny fragment opisu - np. Na zbroi/broni widać " tu herb stowarzyszenia przypisany odrębnie do każdego takiego kowala ". Stowarzyszenia mogły by mieć dzięki temu wpływ na to co ich kowal wykonuje. Znane już kowalowi schemat dało by się zastępować nowym, usuwając wybrany stary schemat. Np. Złocona zbroja płytowa - 1 etat 800 Mithryli, Blaszana zbroja płytowa - 1 etat 150 Mithryli.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

Gumgrin pisze:Coronius nie to ze nie mam argumentów, tylko do Ciebie nic nie dociera, uważasz ze masz swoja 'lepsza' racje i ch... twoje podejście... jesteś po prostu oportunista, przeczytaj sobie jeszcze raz i sam to odkryjesz. Na każdym mudzie na jakim grałem, sprzęt zostawał, a artefakty znikały, wystarczy żeby pozostały tak jak są teraz, ale tylko artefakty, poza tym skrzynie maja ograniczenia raz, drugie to w skrzyniach tez mogłyby ginąć np po tygodniu, nie wiem co Ci się uroiło w tej swojej głowie ze masz taka czarna wizje tego sprzętu. Naprawde nie jesteś w stanie sobie wyobrazić czegoś lepiej zrobionego niż Ty byś to zrobił(czego można się domyśleć, patrząc na twoje wnioskowanie)
Z tym oportunistą zaprzeczyles sam sobie, co ladnie pokazuje, ze dyskutowanie z toba jest zupelnie bezsensowne, gdyz uzywasz slow, ktorych znaczenia nie rozumiesz.
Huggo pisze:* Tak przy okazji wpadł mi do głowy ostatnio nowy pomysł na wykorzystanie Etatów związane z tematem, pomyślało mi się tak, że może nie głupie by było gdyby powstał jakiś standard dla kowali w gildiach - tak by każde stowarzyszenia miało swojego kowala. Kowal taki wykonywać mógł by 3-5 przedmiotów - na zasadzie wykupienia gdzieś dla niego schematu płacąc etatem oraz złotem. W schematach był by przygotowany luźny fragment opisu - np. Na zbroi/broni widać " tu herb stowarzyszenia przypisany odrębnie do każdego takiego kowala ". Stowarzyszenia mogły by mieć dzięki temu wpływ na to co ich kowal wykonuje. Znane już kowalowi schemat dało by się zastępować nowym, usuwając wybrany stary schemat. Np. Złocona zbroja płytowa - 1 etat 800 Mithryli, Blaszana zbroja płytowa - 1 etat 150 Mithryli.
Super. Plyta fajna jest. Ale jak moje stowarzyszenie wykorzystuje wszystkie 6 typow broni, to do by temu kowalowi zabrakło slotow. No chyba zeby mu dolozyc nowy slot za np 5 etatow i brazylion mithryli.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Urithair »

Coronius pisze:Urithair - od momentu podniesienia "uzywalnosci" plyt praktycznie mi (ani osobom z mojego stowarzyszenia) sie one nie rozpadaja. Czesciej sa nienaprawialne, przez co mozna je spokojnie utopic w bagnie.
Ja na ten przyklad uzywalem plyt ostatnio caly czas. I zapewniam cie, ze pekaja. Owszem - rowniez szybko staja sie nienaprawialne.
Coronius pisze:Masz racje! Napelnie skrzynie sprzetem ze snotkow! Z pewnoscia bedzie tak samo skuteczny jak np turniejowka z rivanona.
Przeczysz sam sobie.
Coronius pisze:Powtorze sie: niektore itemy sa np 2x na dobe, a przez to sa swietne. Stowarzyszenia by sobie wolaly zostawic takie rzeczy na jakies okazje niz marnowac na expo, wiec po pewnym czasie kazde stowarzyszenie by mialo kupke takich itemow.
Poniewaz skrzynie maja ograniczona pojemnosc, wiec zapytam inaczej... Co w tym zlego?
Coronius pisze: Ja nie mam kandydatow, bo nikt nie daje rady :)
No comment.... :ugeek:

p.s. Kurde. Ledwo skonczyles negowac moje pomysly, to przechodzisz do negowania nastepnych. Stary, albo jestes zywa skamielina, ktora sie boi zmian z zalozenia jej egzystencji, albo ci sie nudzi ;) .

Urithair.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Coronius »

Urithair pisze:Ja na ten przyklad uzywalem plyt ostatnio caly czas. I zapewniam cie, ze pekaja. Owszem - rowniez szybko staja sie nienaprawialne.
A ja potrafie w jednej expic 2 dni, gdzie expie mocno aktywnie i ciagle da sie naprawic do swietnego stanu i nie pęka. Masz niefart.
Urithair pisze: Przeczysz sam sobie.
Jest takie słowo jak ironia.
Urithair pisze: Poniewaz skrzynie maja ograniczona pojemnosc, wiec zapytam inaczej... Co w tym zlego?
Pojemnosc skrzyn nie jest tak niska, zeby to nie stanowilo problemu
Urithair pisze: No comment.... :ugeek:
Moja wina, ze sie same ciamajdy trafiają?

Urithair pisze:p.s. Kurde. Ledwo skonczyles negowac moje pomysly, to przechodzisz do negowania nastepnych. Stary, albo jestes zywa skamielina, ktora sie boi zmian z zalozenia jej egzystencji, albo ci sie nudzi ;) .
Nudzi mi sie, co nie zmienia faktu, ze nie mam nic przeciwko zmianom o ile są sensowne.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Uzbrojenie Trwałe - Czyli toche inaczej niż chcą wszyscy...

Post autor: Huggo »

Re Coronius,

Czasem ciężko mi złapać sens twoich komentarzy, i nie do końca jest dla mnie jasne czy dałeś sobie kiedykolwiek moment by się zastanowić w jakim celu je tu na forum zamieszczasz. Piszesz o dyskusji na poziomie - a więc ładnie by było gdyby swoje "nie" spróbować choć minimalnie uzasadnić jakimiś jasnymi argumentami - wtedy było by pole do dyskusji. Grzecznie to ujmując branie wszystkich i wszystkiego z góry nie jest wcale takie fajne, szczerze z żadnej strony. Choć z drugiej strony rozumiem w pełni ogólne nastawienie do wszelkiej maści nieprzemyślanych pomysłów.

Dział pomysły jest o tyle obustronnie wygodny, że nie jest to dział wyłącznie dla gotowych w pełni opisanych projektów - większość z nich i tak nigdy nie zostaje użyta, więc szkoda na nie czasu zarówno piszącego jak i czytającego - zdaje się że lepiej ukazywać idee w krótkich przykładach, bo jeżeli ktoś ma faktycznie podchwycić pomysł, to spokojnie, zdąży.
ODPOWIEDZ