Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Molu pisze:Co do prowizji... Co dla Ciebie oznacza "norma"? I skad znasz wartosc prowizji, jaka pobiera dany kupiec? Z tego co ja widze - to daje kamienie, za chwile kupiec wraca i daje mi kase i ciezko sprawdzic czy dostalem 100 czy 50% wartosci sprzedanych kamienii... Oczywiscie moge probowac oceniac, wyceniac i obmyslac rozne wzory - ile wedlug mnie powinien dostac kupiec... ale nie oszukujmy sie - to sie nie sprawdza, a jesli sprawdzi sie, to tylko przez przypadek. A nic nie wkurza kupca tak bardzo, jak posadzenie o oszustwo dla wlasnego zysku, kiedy jest to falszywe oskarzenie :)
Taki kupiec moze nawet w przyszlosci odmowic handlu z takim delikwentem... :)
Niezalezny kupiec oferowal za kamien 80 zlota (bez prowizji). Farandar 56 zlota (z prowizją). To nie jest trudne do policzenia.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Eve »

Widocznie Cie nie lubi:> A powyżej, to nie był argument. Wg mnie Molu wystarczająco dobrze Ci je podaje, a nie ma najmniejszego sensu się powtarzać.
Zresztą, coż ja mogę wiedzieć..
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Czy wobec tego uwazasz za argument, ze Ty za ten sam kamien oferowalas 55 zlota komus kogo lubisz?:D
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Vayneela »

A ja? A ja? :)

v.

Dół: Sam mówiłeś, że to będzie nasza mała tajemnica...
Ostatnio zmieniony 28 mar 2010 22:45 przez Vayneela, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Sivlaryan »

Vayneela pisze:A ja? A ja? :)

v.
Ty nawet dopłacasz :D

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Nie brakuje wam możliwości dokonywania przelewów bankowych na arce? Ile łatwiej by się żyło gdyby nie musiało się lecieć do banku na innym kontynencie, gdyby można było pobrać kasę z innego banku, nawet z prowizja.. O ile łatwiej byłoby można oddać kasę "śpiącym" w danym momencie.. Transakcje na odległość... eh, marzenie...
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Amavandrel »

Ależ istnieje taka możliwość. Możesz takowe konto zdobyć (otrzymać?) u kogoś z CKN. Poszukaj, popytaj.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Molu »

Coronius pisze:Niezalezny kupiec oferowal za kamien 80 zlota (bez prowizji). Farandar 56 zlota (z prowizją). To nie jest trudne do policzenia.
Wiesz... zanim ja zaczalem pobierac procent od ludzi - to czesto nie bralem nic, a nawet czasem doplacalem. Efekt? Po jakims czasie dana osoba, ktora sprawdzi raz czy dwa tak jak Ty - jeden kupiec daje 50, drugi 80, wiec bedziemy sprzedawac u drugiego. Sprawdzilismy go na 1 kamieniu, na 2... Ale jak bedzie 100 kamieni - to nie ma sensu sprawdzac - po prostu idzie sie do kupca, ktory zawsze dawal wiecej kasy... No i powie sie znajomym z gildii - oni tez pojda. A za to juz mozna pobrac sensowny procencik...
Naprawde masz niewielkie pojecie o kupiectwie, o zdobywaniu klientow, wyrabianiu sobie opinii...
Amavandrel pisze:Ależ istnieje taka możliwość. Możesz takowe konto zdobyć (otrzymać?) u kogoś z CKN. Poszukaj, popytaj.
Przy 3 istniejacych kupcach? Niekoniecznie w pelni aktywnych?
Gl&hf :D
Czesto szybciej bedzie poplynac do drugiej domeny, po drodze poexpic godzinke czy dwie, wziac kase, wrocic... :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Oczywiscie. Nagle po 5-ciu latach znajomosci i wspolnego handlu ten kupiec bedzie mnie oklamywac, zwlaszcza ze dostaje od niego list, zebym przyszedl jak cos mam, bo potem go np dlugo nie bedzie.
Daj spokoj.
Nie twierdze, ze kazdy kupiec tak scina, ale sie zdarzaja, a to wyrabia opinie na calosc, bo koniec koncow bardziej oplaca sie sprzedawac u kupca z zawodem aj i bonusem za bycie kupcem gildiowym niz w cechu.
(I zebys nie marudzil potem - kupiec z zawodem aj nie jest tym kupcem niezaleznym o ktorym mowilem).

Naprawde. Masz niewielkie pojecie o przyjazni.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Molu »

Coronius pisze:Naprawde. Masz niewielkie pojecie o przyjazni.
Naprawde? Interesy i przyjazn u kupca? To sie da polaczyc? :)

Co do procentow - zalezy od wielu rzeczy... W prawie cechu kiedys byl zapis o obowiazkowym pobieraniu prowizji w ustalonej wartosci procentowej. Przy czym ustalona byla minimalna wartosc, nie srednia, ani nie maksymalna :)
A czy rzeczywiscie bardziej oplaci sie sprzedawac u aj? Ja bym sie nie zakladal. Szczegolnie, ze inaczej sie traktuje obca osobe, ktora przychodzi pierwszy raz i zawraca glowe jednym kamieniem, a inaczej osobe czy stowarzyszenie, ktore regularnie przynosi kamienie setkami. W drugim przypadku nawet pobieranie 5-10% daje spory zysk, przy niewiele dluzszym czasie, jaki zabiera ich sprzedaz...

Ale wszystko kwestia gustu - nie chcesz handlowac z CKN, tylko aj - Twoja wola...
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Zablokowany