Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Urithair »

Arvak:
To nielegalne byloby dzialanie, bo wykonywaloby czynnosc bez wiedzy gracza. Ale juz teraz mozesz sobie napisac skrypt, ktory ci siadzie na pierwszym, drugim, czy tez trzeci miejscu itd. A jak chcesz roznie siadac, to tez sie da to zrobic.

Edric:
Chcesz wydac wyrok na kupcow. Oni i tak juz czasem uciekaja, bo np chca isc na wyprawe, a jak sie zaloguja to dostaja tony listow, ze ktos ma do nich interes.
Szczegolnie przy tej ich zatrwazajacej ilosci.

edit:
No tak... Wielki i wszechpotezny Coronius wydaje wyrok na kupcow. Znaczy sie mowisz, ze przystapienie do CKN to kara a nie nagroda i ciezki obowiazek wobec calej spolecznosci Arkadii a nie przyjemnosc z gry.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2010 13:44 przez Urithair, łącznie zmieniany 3 razy.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Kupcy sa od handlowania a nie od chodzenia na wyprawy. Od tego maja to ich zbrojne ramie.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Visborg »

Urithair pisze:Arvak:
To nielegalne byloby dzialanie, bo wykonywaloby czynnosc bez wiedzy gracza. Ale juz teraz mozesz sobie napisac skrypt, ktory ci siadzie na pierwszym, drugim, czy tez trzeci miejscu itd. A jak chcesz roznie siadac, to tez sie da to zrobic.

Edric:
Chcesz wydac wyrok na kupcow. Oni i tak juz czasem uciekaja, bo np chca isc na wyprawe, a jak sie zaloguja to dostaja tony listow, ze ktos ma do nich interes.
Szczegolnie przy tej ich zatrwazajacej ilosci.

edit:
No tak... Wielki i wszechpotezny Coronius wydaje wyrok na kupcow. Znaczy sie mowisz, ze przystapienie do CKN to kara a nie nagroda i ciezki obowiazek wobec calej spolecznosci Arkadii a nie przyjemnosc z gry.
ad 1
W ten sposób rozumując nielegalna jest komenda zaslon [kogo] bo losuje jednego przeciwnika spośród atakujących.

ad 2
Kupcem zostaje ktoś kto czerpie przyjemność z robienia interesów a nie chodzenia na wyprawy. Chodzenie na wyprawy to dla kupców ciężka kara i obowiązek wynikający z niezdolności do kupienia szpejów na handel...

Inna rzecz że tak troche... skąd niby mam wiedzieć że na nogach jest jakiś Kupiec którego nie znam wcale? (tak wiem, skąd mam wiedzieć że na nogach jest ktokolwiek kogo właśnie nie widzę, ale jednak...). Jest przyjęty mechanizm że w kto widzi się znajomych i wizów. Wsadzanie tam jeszcze Kupców było by w jakiś sposób nietypowym ich faworyzowaniem/karaniem, zależnie od punktu widzenia. Od tego są karteczki wiszące w Cechu.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Urithair pisze: No tak... Wielki i wszechpotezny Coronius wydaje wyrok na kupcow. Znaczy sie mowisz, ze przystapienie do CKN to kara a nie nagroda i ciezki obowiazek wobec calej spolecznosci Arkadii a nie przyjemnosc z gry.
No tak. To niespotykane, ze wymaga sie od kupca tego, zeby handlowal, a nie lazil cholera wie gdzie i wiecznie niedostepny, badz tez logowal sie raz na pare dni, jak dostanie info od ziomkow, ze sa graty do sprzedania.
Normalnie kupcy idealni.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Molu »

Coronius pisze:
Urithair pisze: No tak... Wielki i wszechpotezny Coronius wydaje wyrok na kupcow. Znaczy sie mowisz, ze przystapienie do CKN to kara a nie nagroda i ciezki obowiazek wobec calej spolecznosci Arkadii a nie przyjemnosc z gry.
No tak. To niespotykane, ze wymaga sie od kupca tego, zeby handlowal, a nie lazil cholera wie gdzie i wiecznie niedostepny, badz tez logowal sie raz na pare dni, jak dostanie info od ziomkow, ze sa graty do sprzedania.
Normalnie kupcy idealni.
No tak. To niespotykane, ze kupcem tez gra jakas osoba, ktora jak najbardziej lubi handlowac i czerpie z tego przyjemnosc, aczkolwiek wszystko z umiarem. Bo wszystko moze sie przejesc. I to tak niespotykane, ze kupiec chce czasem odpoczac od stania ciagle w sklepie albo biegania tam co 5 minut, zeby sprzedac komus 1 czy 2 kamienie i zarobic miedziaka albo nic - a w zamian zostac oskarzonym o kradziez, bo komus sie wydaje, ze "wedlug jego oceny" ten kamien czy kamienie sa warte duzo wiecej.
Albo, ze chce poexpic, zeby miec wyzsze mentale, zeby moc handlowac skuteczniej. A od handlu (poki co) expa i postepow nie przybywa... Wiec mozesz zglosic pomysl, zeby to sie zmienilo :>

Najlepiej oceniac innych jak sie g.. wie o ich pracy :)
Zloz podanie, Coronius - a nuz Cie przyjma? :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Molu.
Kupcy nie odpoczywają, tylko ich albo notorycznie nie ma, bo są offline, albo gdzieś wyszli i szukaj wiatru w polu. Jakiś czas temu z ciekawości sobie idlowałem w cechu. Kupca nie uświadczyłem. Na tym tle to chyba najlepiej Vayneela wychodzi, bo dość często można ją spotkać jak sobie stoi gdzieś w Nuln.
Dodatkowo jest też problem prowizji, bo nikt mi nie wmówi, że 35% to norma.

Może niech napiszą projekt npca, który by tam stał i sprzedawał rzeczy po 'kupieckich' cenach?
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Eve »

Coronius
Dawno takich bzdur nie czytałam, ale dobrze wiedzieć, że ktoś wszystko wie:]
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Cóż za kontrargument. Może jednak udowodnisz jakoś swoją rację?
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Molu »

Coronius pisze:Molu.
Kupcy nie odpoczywają, tylko ich albo notorycznie nie ma, bo są offline, albo gdzieś wyszli i szukaj wiatru w polu. Jakiś czas temu z ciekawości sobie idlowałem w cechu. Kupca nie uświadczyłem. Na tym tle to chyba najlepiej Vayneela wychodzi, bo dość często można ją spotkać jak sobie stoi gdzieś w Nuln.
Dodatkowo jest też problem prowizji, bo nikt mi nie wmówi, że 35% to norma.

Może niech napiszą projekt npca, który by tam stał i sprzedawał rzeczy po 'kupieckich' cenach?
Jakby mnie ktos ciagle meczyl w ten sposob, to tez wolalbym byc offline, albo udawac, ze mnie nie ma i nie odbierac poczty :)

Co do prowizji... Co dla Ciebie oznacza "norma"? I skad znasz wartosc prowizji, jaka pobiera dany kupiec? Z tego co ja widze - to daje kamienie, za chwile kupiec wraca i daje mi kase i ciezko sprawdzic czy dostalem 100 czy 50% wartosci sprzedanych kamienii... Oczywiscie moge probowac oceniac, wyceniac i obmyslac rozne wzory - ile wedlug mnie powinien dostac kupiec... ale nie oszukujmy sie - to sie nie sprawdza, a jesli sprawdzi sie, to tylko przez przypadek. A nic nie wkurza kupca tak bardzo, jak posadzenie o oszustwo dla wlasnego zysku, kiedy jest to falszywe oskarzenie :)
Taki kupiec moze nawet w przyszlosci odmowic handlu z takim delikwentem... :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gerdia »

Biedny Coronius nie będzie obsługiwany ...
Na pewno go ta wieść bardzo zaboli ^^


G. :|
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Zablokowany