Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Drobne Pomysły

Post autor: Huggo »

Chciałem zapoczątkować taki temacik z drobnymi usprawnieniami Arki - Takimi które nie wymagają zmiany wszystkich gildii - przerobienia systemu etatów - czy jakichś galaktycznie wielkich zmian.

Oto i mój pomysł:

Pochwy / Temblaki - mam taki pomysł by odblokować drugi slot na pochwy w pasie tak by można było nosić dwie pochwy u pasa jednocześnie ( wiadomo można nosić przy sobie nigdzie nie przypięte, i tak nie wpływa to na nic poza zmiana w opisie, no ale czasem właśnie o ten opis chodzi. ) temat był poruszany kilka razy, ale propozycje zawsze były skomplikowane, mi natomiast do głowy prosty i zgrabny pomysł przyszedł, a wyglądać by to miało tak: U pasa przy prawej nodze ma ...... ...... pochwe zawierającą... U pasa przy lewej nodze ma ..... ....... pochwe zawierającą...

Pozdrawiam,
H.B.

Ps. Jak komuś chciało by się to urealniać ( chociaż teraz też nie jest to urealnione ) można by dokodować taki duperel by pochwy upięte w pasie nie dały w siebie wcisnąć broni oburęcznych, natomiast na plecach już tak, no i by te nieprzypięte wcale nie dały w siebie wcisnąć nić ( bądź nie obniżały wagi itemu ) / a te upięte obniżały wagę przechowywanego itemu jak zwykły plecak.
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Huggo pisze:Ps. Jak komuś chciało by się to urealniać ( chociaż teraz też nie jest to urealnione ) można by dokodować taki duperel by pochwy upięte w pasie nie dały w siebie wcisnąć broni oburęcznych, natomiast na plecach już tak, no i by te nieprzypięte wcale nie dały w siebie wcisnąć nić ( bądź nie obniżały wagi itemu ) / a te upięte obniżały wagę przechowywanego itemu jak zwykły plecak.
Urealnic? :mrgreen:
zdajesz sobie sprawe z tego, ze dlugiego miecza dwurecznego nie bylbys w stanie dobyc z pochwy na plecach?..


ale pomysl na 2 sloty przy pasie praktyczny
moze przypadnie administracji do gustu
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Huggo »

Re Mimi :D

Nawet się nad tym nie zastanawiałem :D ale ciekawa uwaga :D - apropo urealnienia to pisałem to tylko na wypadek uwagi na temat tego, że był by to zbyt duży bonus, :D bo można by wtedy nosić dwa granitowe młoty przy pasie, i adamantytowy na plecach :D
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Pulp »

1. Mysle, ze dobrze by było, aby członkowie tego samego stowarzszenia byli zawsze traktowani jak druzyna. Chodzi m.in. o opcje przyjmowanie oraz widocznosc poziomów.

2. usuniete, nieaktualne

3. Dodac do komendy zapamietani parametr powiedzmy 's', ktory powodowalby sortowanie od najswiezszych do tych, ktorzy zostana zapomnieni w pierwszej kolejnosci.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010 13:49 przez Pulp, łącznie zmieniany 2 razy.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Zurwen »

1. Moim zdaniem zbędne - zawsze możesz takiego zaprosić do drużyny.
2. Już jest.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Eve »

W zw z tym, że Pytania do Czarodziejów są zamknięte, to może ktoś tutaj zauważy pytanie;)

Czy jest realna szansa na dodanie "sprawdzalności" terenu do ukrycia się?
Cytując propozycję Cannarda:
Przydałaby się komenda do weryfikowania tego. Coś w stylu:
gzbadaj
Oceniasz, że w tym miejscu mógłbyś się świetnie/znośnie/kiepsko ukryć.
Wg mnie nie daje za dużo informacji, ale tyle, żeby nie poznać czy tyłek nie będzie wystawał spod tego krzaczka koło traktu. :roll:
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Arvak »

mnie osobiscie denerwuje flood kiedy chcemy sie napic wody z np. fonntanny,

"ugas pragnienie z ..." byloby milym rozwiazaniem...
Awatar użytkownika
Lumpo
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2010 13:38
Lokalizacja: Aberdeen/Swinoujscie
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Lumpo »

Wlasnie, wlasnie... Popijanie lyczkami jest uciazliwe, ale nie tylko 'gaszenia pragnienia' mi brakuje.
Byloby fantastycznie jakby wizowie dodali:
-klepanie: poklep (jak) (gdzie?)- klepiesz bratersko tlustego powolnego ogra (po plecach).
-zamykanie oczu: zamknij oczy- ciemne miejsce. (przydatne do rpga)
-mozliwosc przycupniecia na trakcie badz na rynku w miescie tez dodalaby wiecej realnosci gdzie

Z forum juz wiem, ze o free-emocie nie ma mowy i pozostanie on w sferze marzen, ale uwazam to za blad. On jest niezbedny, zeby dosadnie odgrywac pewne sytuacje, dodaje mnostwo charakteru postacia... Moze kiedys. :D

Zapomnialem calkiem o rozgladaniu sie po otoczeniu! Jak moglem?
Bardzo przydatna jest opcja rozgladania sie: sp na ne- spogladasz na polnocny-wschod. Widzisz tam fircykowatego anorektycznego elfa. ;)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2010 23:49 przez Lumpo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gerdia »

Lumpo pisze:Z forum juz wiem, ze o free-emocie nie ma mowy i pozostanie on w sferze marzen, ale uwazam to za blad. On jest niezbedny, zeby dosadnie odgrywac pewne sytuacje, dodaje mnostwo charakteru postacia... Moze kiedys. :D
Błędem było by danie free-emota graczom. Niestety jest sporo graczy,
którzy będą wykorzystywać go w sposób, delikatnie ujmując, żałosny.
Szkoda, że przez takich kretynów cierpi cała reszta.

G. :|
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

A mi się marzy dodatnie nieznikających po apoce zwierzaczków. :mrgreen:
Wozić się z np. małym kotkiem, którego można by było zakupić w jakimś schronisku, byłoby świetnie. Albo psa. Tyle, żeby kota dało się wepchnąć do ekwipunku, aby nie zezarlo go na ekspowisku. Przydałoby mi się takie kocisko, zeby móc takiego podrapać za uszkiem, albo pobawić się z nim czekając na statek. Kodowo nie byłoby ciężko coś takiego zrobić wydaje mi się.
Zablokowany