Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Urithair »

Drobny pomysł.

Jak wiemy, od momentu założenia postaci do czasu zniknięcia elementarza (24h) postać uzyskuje pewien boost w postaci o wiele mniejszego zmęczenia.

Jak się na to patrzy z boku nijak to się ma do pomocy młodemu Graczowi. Dla niego 24 godziny zalogowania to wybitnie mało, jeśli nie 'nic'. Tymczasem spotkać można "zapier..jące kosiareczki" do expa, które w przeciągu tego czasu potrafią wyłuskać poziom rzędu 'doświadczony'.

Proponuję więc, by okres ww. 'boosta' zamiast 24 godziny trwał do osiągnięcia pewnej granicy expowej. Jeśli bowiem taki początkujący Gracz jest w stanie przypuśćmy wexpić 'niejedno/swoje' to - wydaje mi się - można go uznać za członka naszego społeczeństwa, który "dopalaczy" już nie potrzebuje, a nie tak jak jest teraz - po tej dobie zalogowania...

Według mojej skromnej opinii system z dnia dzisiejszego jest gigantycznym wsparciem sekondziarstwa, a nie żółtodziobów.

Pzdr.
Awatar użytkownika
Morowak
Posty: 93
Rejestracja: 18 lut 2009 13:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Morowak »

Ja bym bardzo chcial moc podrzucic moneta i sprawdzic czy wypadnie awers czy rewers. W fajny i klimatyczny sposob mozna by rozwiazac kwestie chociazby podzialu lupow, niz tylko na zasadzie kto dobil to jego.

A sam bym chcial moc zagrac z kims o to czy dzisiaj bedzie jego szczesliwy dzien i przezyje ;)
> podrzuc moneta
1os
Nie masz przy sobie zadnej monety ktora moglbys podrzucic.

Podrzucasz [mithrylowa/zlota/srebrna/miedziana] monete wysoko w powietrze.

3os
Kartezjusz zwinnie podrzuca [jaka] monete wysoko w powietrze.

[#wiat]
[jaka] moneta obracajac sie kilkakrotnie wokol wlasnej osi spada z brzekiem na ziemie ukazujac [awers/rewers].
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Sigard »

Pytania do Czarodziejow. Moze warto byloby otwierac ten watek, chociazby od czasu do czasu?
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Urithair pisze:Drobny pomysł.

Jak wiemy, od momentu założenia postaci do czasu zniknięcia elementarza (24h) postać uzyskuje pewien boost w postaci o wiele mniejszego zmęczenia.

Jak się na to patrzy z boku nijak to się ma do pomocy młodemu Graczowi. Dla niego 24 godziny zalogowania to wybitnie mało, jeśli nie 'nic'. Tymczasem spotkać można "zapier..jące kosiareczki" do expa, które w przeciągu tego czasu potrafią wyłuskać poziom rzędu 'doświadczony'.

Proponuję więc, by okres ww. 'boosta' zamiast 24 godziny trwał do osiągnięcia pewnej granicy expowej. Jeśli bowiem taki początkujący Gracz jest w stanie przypuśćmy wexpić 'niejedno/swoje' to - wydaje mi się - można go uznać za członka naszego społeczeństwa, który "dopalaczy" już nie potrzebuje, a nie tak jak jest teraz - po tej dobie zalogowania...

Według mojej skromnej opinii system z dnia dzisiejszego jest gigantycznym wsparciem sekondziarstwa, a nie żółtodziobów.

Pzdr.

Z tego co wyczytałem gdzieś na wieściach/forum, przez pierwsze "pare tygodni" przyrost expa bojowego jest ograniczony.
Natomiast z perspektywy osoby wracającej po X latach na Arkadie nową postacią - podpisuje się pod Twoim pomysłem.


Z innej beczki, mamtakie pytanie/pomysł, który zapewne przewijał się już nie jeden raz. Zakodowanie tego myśle, nie wymaga dużych nakładów pracy, a mogłoby przynieść dużo frajdy i zwiększyć identyfikowanie się z własną rasą.
Chodzi o pule jakichś emocji dostępnych tylko dla danej rasy.
Pochodzeniówki zdają się takie coś zapewniać, ale chyba w bardzo znikomym stopniu.

Przykład:
rszabij -
Krasnolud unosi swoj * nad glowe, nacierajac na Ciebie z donosnym okrzykiem.
Elf doskakuje do Ciebie zwinnym susem, rozpoczynajac walke!
Ogr dziko ryczac rzuca sie na Ciebie!

I tak dalej...

Emocje np mogłyby być też zależne od alignu postaci?
Temat do przedyskutowania, ja po stworzeniu postaci gdy zaczynalem grać, długo próbowałem się doszukiwać jakichś rasowych profitów - jedyne czego sie doszukałem to rozkład podcech, no i późniejsze możliwości przystąpienia do pochodzeniówki/stowarzyszenia.
Rpg rpgiem - ale jakieś "bajery" i zabawki by się przydały ;-)
Awatar użytkownika
Morowak
Posty: 93
Rejestracja: 18 lut 2009 13:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Morowak »

A ja bym chcial miec mozliwosc przedstawienia imienia odcietej glowy jesli ja pamietam. Ale nie tak by inni zapamietywali imie, ale aby zamiast opisu zakrwawiona ludzka glowa, inni widzieli do kogo nalezy.
XXYZ tabunalnie oznajmia ze zakrwawiona ludzka glowa nalezala kiedys do [imie]
Dzieki temu duzo ciekawiej mozna by rozwiazywac zlecenia na kogos.
Awatar użytkownika
Jinesh
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2010 22:01

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Jinesh »

Bardzo bym chciala, zeby byla mozliwosc dopasowania rozmiaru ubioru w sklepie. Na zasadzie komendy typu: wybierz rozmiar, dopasuj rozmiar do elfa/czlowieka? (nawet niech zabiera jak kowal do naprawy)
Niech kazdy bedzie mial szanse zalozyc jakas ladna sukienke, a nie tylko elfka ;)
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Violla »

Mocne wesprzyj dla powyższego pomysłu i pracowni krawieckiej. Zresztą jedna pracownia juz jest, może tylko wysłać krawcową na jakiś kurs? ;)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Huggo »

Właśnie też popieram - proszę wybaczyć ale ktoś mocno zepsuł ubranka tymi rozmiarami - i przy niektórym wzroście zostaję niezbyt wiele fajnych ubranek do założenia.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Hasp »

Dajmy mozliwosc noszenia sukienek wszystkim, a nie tylko wybranym elfkom!!!!!!!
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Rotkiv »

Dobrym i ciekawym urozmaiceniem byloby wprowadzenie do imperialnej pochodzeniowki obok nazwisk takze i miast.
Zablokowany