Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Farandar »

A nie wiedziałem, że mam prawo zachować milczenie i wszystko, co powiem zostanie użyte przeciwko mnie :) To, co Molu pisał jest prawdą - inaczej traktuje się (czyt. ja traktuję) Stowarzyszenia, które przynoszą tony kamieni regularnie, a inaczej osoby, które przynoszą dwa kamienie. I oczywiście nadal jest zapis w prawie, który ustala minimalną prowizję. I oczywiście, gdyby opisany przykład dotyczył wszystkich Arkowiczów, Cech nie miałby ani jednego klienta, a jednak nikt z nas nie narzeka na nudę. Każdy ma wybór, czy iść do AJ, który obudzi się, sprzeda, odda całą kasę bez prowizji, czy wybrać się do Cechu.
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Vayneela »

Ej, a Państwo kupcy może wezmą się za pomysły a nie walczą z wiatrakami na forum?

Oddaję głos na Mola.

v.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Hasp »

Ja mysle, ze kupcy z CKN to straszni kanciarze i oszusci. Dostalem o polowe wiecej niz mialem dostac. :/ Pewnie skorzystali z tego chwytu z dawaniem wiecej na poczatku. O ja nieszczesny!

Hasp.
Folko
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2009 12:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Folko »

trzy pomysly z tego watku sa dobre:
1) opcje sprawdzenia terenu pod ukrywanie. poki co dla osoby, ktora nie toczy regularnych walk (a i to nie zalatwialo nigdy sprawy) ukrywanie sie w obecnym ksztalcie jest sprawa dosc wirtualna. jest noc, na nozowniku stoje sobie w centrum novigradu ukryty od 10 minut, ktos wchodzi, wita sie ze mna i pyta dlaczego sie (sic!) UKRYWAM :) mozna sie sfrustrowac
2) komunikat przy okazji ogladania. jak zaczynalem grac kilka lat temu w Arke, bylem przekonany, ze przygladanie sie komus wyswietla sie osobie obserwowanej. bylby to duzy plus dla klimatu i zabawy
3) siadanie w karczmach. komenda powinna byc ujednolicona, jak ostatnio przy bramach. te stoly, lawy, stolki, stoliki, maty, krzesla, krzeselka, lady, na ktorych sie siada "na" albo "za", albo "przy", albo "pod spodem" (zwlaszcza po paru glebszych w wesolym towarzystwie, wiadomo :)) sa mocno irytujace
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Urithair »

Ujednolicona komenda, ale nie wyeliminowane mozliwosci!
CO NAJWYZEJ mogloby byc tak, ze po wklepaniu 'usiadz' w karczmie siadaloby sie przy pierwszej opcji (i sadze, ze tylko w karczmach, zeby w terenie otwartym dac mozliwosc znalezienia ew. miejsca w longu a nie dopisac graczom do testerow 'usiadz').
Reszta - prawda - takie sa najlepsze.

edit:
Ilosc mozliwosci miejsc siedzacych wedlug mnie jest swietnym urozmaiceniem. Ci, ktorzy mnie znaja wiedza, ze zawsze wybieram swoj jedyny stolik, lawe i tam siedze. Sadze tez, ze jest troche takich osob procz mnie, ktore nie siadaja przy pierwszej lepszej lawie ;)
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Yergo »

Najlepie wprowadzic "lawy w ciemnym kacie" i "stol na srodku sali" oraz urozmaicone opisy zasiadania w zaleznosci od miejsca, gdzie sie siada. I siadanie po "usiadz" z opisem "Rozgladajac sie za pierwszym wolnym miejscem, siada przy pierwszej/twojej lawie" czy cos kolo tego. Ale to duzo zachodu...

Ja mam inny, ciekawy mysle i chyba prosty w realizacji pomysl. Gracze sie morduja na arkadii na rozne sposoby, ale nie ma mozliwosci wyciecia z nich jakis ambitniejszych trofeow. Jakby mozna bylo wycinac skore/skalp z czlowieka i robic z nich drobne rzeczy jak woreczek na ziola, sakiewke czy opaske. Rycerzyk moglby miec mozliwosc posiadania opaski ze skory mutanta, komandos woreczka ze skory czlowieka, ogr ze skory krasnoluda, krasnolud ze skory elfa. Ewentualnie hardkorowcy mogliby miec woreczki ze skor swojej wlasnej rasy :P Mysle, ze fajnie by takie drobne itemy na postaciach wygladaly, a o zdobycie takiego tez przeciez trzeba by bylo sie zatroszczyc. Byle z umiarem.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Violla »

Ciekawy pomysł. I mnie osobiście bardzo sie podoba! Tylko byłoby jeszcze miło, gdyby umiejętności do wycinania takich trofeów miał każdy, nie tylko myśliwy :>
A co do trofeów w ogóle - to już gdziesik widziałam poprzywiązywane do pasa głowy dzieci... goblinów... W zasadzie - to też trofea, jakby nie było;)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gerdia »

Dodana została możliwość odcinania głów ... to teraz skór się zachciewa ...

Daj palec a zaraz cała ręke będą chcieli ...


G. :|

re down:
Użyłam skrótu myślowego - chodziło mi o udostepnienie komendy własnie bez posiadania odpowiednich itemków ... mniejsza o większość.
Tak czy inaczej uważam, że pomysł jest głupi.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010 16:19 przez Gerdia, łącznie zmieniany 2 razy.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Yergo »

Dodana została możliwość odcinania głów ... to teraz skór się zachciewa ...
Mozliwosc byla od wielu wielu lat, trzeba tylko bylo miec pergamin z pewnej tajemniczej tawerny. Poza tym glowa wazy pod 5 kilo, woreczek nie :> Obawiam sie tylko, ze mozliwosc wycinania skor z graczy spotkalaby sie przez chwile po dodaniu z nadmiernym zainteresowanie i poskutkowalaby zabijaniem niewinnych podroznych. O, rozwiazaniem by bylo, gdyby posiadanie itemu gildiowego (gildii "zawodowej") uruchamialo pojawianie sie skory w ciele wlasciciela. W sumie wtedy zwyczajnych podroznikow omineloby to niezdrowe zainteresowanie :P
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Violla »

XX ma przytroczony do pasa niewielki woreczek ze skory Violli :P
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Zablokowany