Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

A co myślicie o czymś takim?
Gracze często są oglądani "ob <kogo>"
porównywani "porownaj <sile> z <kim>"
oglądane są ich elementy uzbrojenia czy też ubrań "przyjzyj sie <czemu> <kogo>" itp.
Niby nic wielkiego, jednak "ofiara" tych operacji nic o tym nie wie.
Nie wie o tym ze ktoś go/ją ogląda, choć takie akcje są zauważalne w realnym świecie, raczej nie trudno jest się komuś zorientować, ze właśnie jest obiektem obserwacji, szczególnie jeśli ktoś przygląda się konkretnemu elementowi, np. Butom czy wisiorkowi.
W arce natomiast nikt tego nie jest świadomy.
Nieważne to? Nie potrzebna taka informacja? Moim zdaniem jest to sygnał dla "ofiary": On/Ona cie ogląda, patrzy na twoje ciuchy, podobają się one? Stara się ocenić czy warto cię zabić? Bądź gotów/gotowa do walki? Nie zwraca na Ciebie uwagi? Wiele informacji o zamiarach gdyby to było zauważalne? Czy popsuje to "równowagę" świata?

Więc przydały by się takie informacje widoczne z pozycji osoby obserwowanej i trzeciej, stojącej z boku.
------------------------
os 3-cia:
"xxx" przyglada sie "yyy" <rzeczy> (osoby "zzzz")
"ofiara":
"xxx" przyglada sie Twojemu (Twojej) "yyy"
------------------------
os 3-cia:
"xxx" ocenia walory bojowe "zzz"
"ofiara":
"xxx" ocenia Twoje walory bojowe!
------------------------

Osoba pierwsza nie potrzebuje tego opisu, wie przecież co robi.

Warunek ujrzenia tej informacji: Osoba obserwująca nieukryta, lub widoczna dla "czytającego" tę informację.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Wydawało mi się ze przy ocenianiu kogoś, wyświetlała się taka informacja. Nie jest tak?
Yorgun
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2010 12:56

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Yorgun »

Wit.
A może skorelować odwage i poziom ucieczki? Byłoby całkiem sensowne, gdyby młody gracz niejako musial uciekac np. w zlej kondycji, a dopiero nie lada kozak mógłby wyłączyć ucieczkę i trwać w walce do ostataniej kropli krwi. Nie sądzicie?
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Z punktu widzenia rpga, jest to rzeczywiście sensowne, ale ja, oraz masa graczy którzy jeszcze nie są "kozakami" będzie na nie. Oczywistym jest dlaczego. Ostatecznie, jak ktoś jest hiper rpgowcem, to może sobie przecież zostawić włączone i wkurwiać się na każdym kroku przy nieudolnych próbach ekspienia. Swoją drogą, nie wyłącza się tego po to, żeby walczyć ze szczurem do ostatniej kropli krwi, tylko aby nie wpadać w panikę jak debil na ekspowisku czy przy ataku, a potem nie wiedzieć gdzie się postać znajduje i wpadać na stworka jakowegoś ponownie, pomimo szczerej chęci zwiania.

Kolejny argument na nie: Jest to niezgodne z regulaminem. Postać nie może wykonywać niczego automatycznie, bez ingerencji gracza. =P

Pozdrawiam.

PS. Śmierdzi mi to wpuażem..
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Kamael pisze:Wydawało mi się ze przy ocenianiu kogoś, wyświetlała się taka informacja. Nie jest tak?
Przy samym "ocen xxx" może i tak, nie mam pewności, jednak przy "ob xxx" juz nie, tak samo nie, przy: "prownaj sile z xxx", "porownaj zrecznosc z xxx", "porownaj kondycje z xxx" oraz "przyjrzyj sie zbroi xxx"-a. Samo paniczne oglądanie w taki sposób osób, które właśnie weszły na lokacje świadczy o:
1 - nudzie gracza? *
2- zapobiegliwości postaci? *
3- tchórzostwie? *(Czy ten obywatel możne mnie zjechać?)*
4- szukaniu słabszych/silniejszych/guza/kogoś konkretnego ?*

Osobie przemykającej się na taka lokacje dostarczana jest informacja -"Zauważono Cię".
Po części (choć można wysunąć wniosek i blednie), ocenić można faktyczną "odwagę/głupotę/" *
cechę która naprawdę jest "nie do porównania w grze".
(* - Niepotrzebne skreślić.).
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Morrid
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009 22:06

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Morrid »

Pomysl dla zawodu miecznika: Czy mozliwym by bylo aby komenda gzocen podawala takze wspolczynniki broni?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Czasami by się przydało coś takiego, by wstąpić do kowala i oddać mu złamaną broń, by ten (kowal) przekuł bron od nowa tak, by była ona w stanie używalności, biorąc nawet dwukrotna wartość sprzętu w zapłacie. Wtedy twój "wypasiony" miecz/topór/młot/motyka/widły/łyżka posłużyła by ci jakiś tam czas, bez obawy, ze zostaniesz z niczym, i bez tachania ze sobą zbędnych kilogramów "zapasów" (no chyba ze zapasy monet).
Ktoś wspomniał w innym dziale forum o wykorzystaniu sztabek metalu czy tez rudy do podobnego celu. Myślę ze to mogłoby jedynie obniżyć cenę przekucia (dostarczając ten właśnie kruszec). Kowal ewentualnie mógłby jeszcze skupować półprodukty. Zawsze tez można by dodać kowalowi "magazyn" w którym trzymałby swoje surowce (wstęp oczywiście tylko dla kowala) i odmówić przekucia z powodu braku powiedzmy węgla/żelaza. Kupcy by zyskali kolejny materiał na handel. Złamany magiczny sprzęt raczej powinien tracić na magiczności, dodatkowo przekuta bron mogla by zyskiwać lub tracić dodatkowe właściwości po przekuciu np. 10% szans na dodatkowa właściwość, z czego o ile zyskana została dodatkowa właściwość to 10% szans na bonus dodatni (ostrość, skuteczność, poręczność itp.) lub 90% szans na negatywne. Co Wy na to?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Saeva
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2010 22:57

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Saeva »

Nie wiem czy juz gdzies to nie bylo proponowane. Jesli tak to przepraszam za zamet. Ale taka komenda mi sie by podobala...:
Obrzuc <kogo> <jakim> spojrzeniem.

Dla przykladu
obrzuc niskiego burego psa badawczym spojrzeniem

Xxx obrzuca niskiego burego psa badawczym spojrzeniem.
Xxx obrzuca cie badawczym spojrzeniem.
Obrzucasz niskiego burego psa badawczym spojrzeniem.

Pozdr.
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Arvak »

pomysl:

w karczmach czesto jak dajemy komende usiadz pojawia sie komunikat z pytaniem gdzie chce usiasc, a w nawiasie lista dostepnych miejsc

drugi raz powtorzona komenda usiadz niech losuje jedno z tych miejsc i automatycznie usadza tam nasza postac
Edric
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2009 06:49

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Edric »

Moze dac kupcom taki bajer jak maja wizowie, ze jak sie loguja to niezaleznie od tego czy sie ich zna czy nie to wszyscy widza, ze taka osoba jest zalogowana. Na ta chwile spotkanie, czy znaleznienie kupca graniczy z cudem.
Zablokowany