Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Erza
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2010 16:20
Lokalizacja: 3miasto :)

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Erza »

Napisz jeszcze co bys zrobil z zawodem nozownika ktory ma bonus do ukrywania wlasnie w miastach. Taki zawod dostalby troche po glowie w zwiazku z tymi zmianami.
Liberate tute me ex Inferis!!!

Neferata - Vampire Queen
Golwur
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2011 04:01

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Golwur »

Huggo, tylko po co?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Werbat »

Bo to Huggo i jego kolejny spamerski 'pomysł' z dupy ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Stjorl
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 16:22
Lokalizacja: Brno

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Stjorl »

Druga sprawa to to że ciekawie by było gdyby na lokacjach pozamiejskich jakąś część nocy było ciemno. I bez zapalonej pochodni/lampy były by to ciemne miejsca.
Biorąc pod uwagę, że godzina trwa w świecie jakieś 2 minuty (nie pamiętam dokładnie) to fakt, że co 24 minuty* musiałbyś siedzieć na tyłku w jakiejś osadzie żeby nie narażać się na ciemność i syfilis przez te 24 minuty spowodowałby, że gra byłaby ciekawa i przyjemna jak nigdy - tylko jeszcze nie wiem dla kogo.

Inna sprawa, że realne to jak pięćset diabłów na łebku od szpilki.

---
* To tylko małe uproszczenie.
Yalin
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2009 09:24

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Yalin »

Propozycje zmian dot. osob grajacych z telneta i/lub klienta ze strony www:
1. w opcjach dopisanie mozlwosciwyboru chodzenia: normalnie i przemykania. Dzieki temu nie ma koniecznosc aliasowania wszystkich wyjsc przy przemykaniu a w kliencie www mozliwosc przemykania z klawiatura numeryczna. Obecnie dosc ciezko jest przemykac bez takiej mozliwosci, bez bardziej rozbudowanego klienta niz ten z www, nie mowiac o telnecie.

2. Rozwazenie zwiększenia mozliwego limitu dostepnych aliasow (z 30 do 50) z poziomu arki.

Ciekaw jestem opinii wizow czy takie zmiany by mocno obciazaly serwer i/lub bylyby trudne we wprowadzeniu.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Stjorl: wystarczy wziąć lampę i rozproszyć ciemności.
Stjorl
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 16:22
Lokalizacja: Brno

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Stjorl »

Wystarczy... Tylko, że:

1. Sytuacja A - nowy gracz wychodzi na trakt, łapie go noc. Nie ma lampy, bo nie ma forsy i nie zna świata. Przez jakiś czas musi kiblować na kilku lokacjach ewentualnie klepać zupełnie po omacku kierunki. Dziękuję, włączam grę, która nie funduje mi 'realnych' przestojów co kilkanaście minut.
2. Sytuacja B - uciekam przed kimś po trakcie (przy wprowadzeniu drugiej proponowanej zmiany gonimy się tylko po traktach, bo w miastach z automatu dostajesz w łeb od straży za wyjęcie broni). Kończy się nam olej w lampach więc zamiast brać nogi za pas walczymy po omacku, ehe.
3. Uwaga C - po wprowadzeniu takiego pomysłu w życie zaraz pojawią się mądrale, którzy stwierdzą, że elfy, krasnoludy i misie-pysie widzą w ciemnościach i nie muszą nosić lamp.
4. Uwaga D - są miejsca, w których w nocy nie widzisz wyjść z uwagi na trudność terenu. Nie wystarczy?
5. Uwaga E - naprawdę uważasz, że jak jesteś w nocy na drodze w lesie to nic nie widać? :)
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

1) Zakodować młodemu, że jak ma elementarz, to jego to nie dotyczy.
2) No i?
3) Trzeba urealniać.
4) Nie.
5) A chodziłeś po nocy w lesie? Niby coś widać, ale nawet patrząc pod nogi można się łatwo przewrócić.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Tipi »

Yalin pisze:Propozycje zmian dot. osob grajacych z telneta i/lub klienta ze strony www:
1. w opcjach dopisanie mozlwosciwyboru chodzenia: normalnie i przemykania. Dzieki temu nie ma koniecznosc aliasowania wszystkich wyjsc przy przemykaniu a w kliencie www mozliwosc przemykania z klawiatura numeryczna. Obecnie dosc ciezko jest przemykac bez takiej mozliwosci, bez bardziej rozbudowanego klienta niz ten z www, nie mowiac o telnecie.

2. Rozwazenie zwiększenia mozliwego limitu dostepnych aliasow (z 30 do 50) z poziomu arki.

Ciekaw jestem opinii wizow czy takie zmiany by mocno obciazaly serwer i/lub bylyby trudne we wprowadzeniu.

Ad. 1
Wystarczy, ze zrobisz taki alias:
alias p przemknij
i teraz mozesz tak lazic:
p e, p e, p se
Niczym nie rozni sie od chodzenia normalnego.

Ad. 2
Mysle, ze nawet nie powinno byc limitow na aliasy.

Ad. 3
Dla mlodych to by sie kolorki w grze przydaly, bezposrednio od samej gry a nie klienta.
Bromar
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2009 01:54

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Bromar »

Jest na arce na pewnej wyspie pewien las co się na noc staje "ciemnym miejscem". I jest to mylące, bo dopóki nie zapaliłem lampy myślałem, że wpadłem do jakiejś jaskini czy czort wie czego. I do tego są tam NPC co w ciemności atakują a żółtka mogą ostro pociąć nim się ogarnie.

Gdyby wszystkie trakty tak wyglądały to nie byłoby to zaskoczeniem, ale pomysł raczej średni. Zwiększył by znacznie przewagę mapperowców, chyba że wyjścia by się myliły, to w ogóle nie dałoby się w nocy chodzić. Tak czy inaczej cios w stronę żółtków.

I co z komendą "idz"? Działałaby nadal? Czy tylko w dzień?
Zablokowany