Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Ghorut
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2010 11:38

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Ghorut »

@up

To chyba błąd. Z tego co zauważyłem depozyt przy powiększeniu za 10 mth jest sporo większy. Na początku nie mieścił się nawet kirys (z tego co pamiętam), a teraz - kirys, kilka toporów, tarcz i trochę innych bambetli.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Huggo »

Mikropomysł a ile radości dla każdego, sporo zabawy i sporo kodowania.

A gdyby tak... Troszke przerobić funkcje klubów AJ -> tak by przynależność
do nich dawała unikalną zdolność postaci, np. klub złodzieji -> możliwość
wykorzystania umiejętności kieszonkostwo o ile postać jest dla ofiary
niewidoczna. ( meczyło by to mentalnie/miało jakieś szanse na powodzenie/
ukraść można było by tylko losową rzecz z tych rzeczy które postać ma luzem
przy sobie. ) Klub szpiegów -> możliwość podsłuchiwania szeptów. Klub zielarzy ->
pas z pojemnymi woreczkami. Klub kombatanta -> jakieś dodatkowe opcje walki w
drużynie. Klub gladiatorów -> możliwość podcięcia przeciwnika w walce. itd. itp. Widzę że ostro zaczynacie ufajniać arkę - a wydaje mi się że przy okazałej ilości takich klubików i jakimś sensownym zbalansowaniu profitów - było by to fajne urozmaicenie ( Taka namiastka drugiego zawodu ) - oczywiście skuteczność wraz ze statem klubowym.

Głównie chodzi o to by np. ten przykładowy nożownik/partyzant/myśliwy/zbój mógł zostać szpiegiem / złodziejem / skrytobójcą - by minimalnie rozszerzyć wachlarz możliwości - ( np. dziesięć zawodów podstawowych oraz dziesięć "zawodów" klubowych - daje nam sto kombinacji - mi się wydaje że się opłaca, nawet poważnie nad tym zastanowić. )

Pozdrawiam,
Huggo
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

A ja tak sobie wspomne moje poczatki arki i porownania sily/zrecznosci//wytrzymalosci
Tak sobie wtedy myslalem... moje cechy pewnie sa odwzorowaniem "sredniej"
z rasy ktorej jestem przedstawicielem.. ze naprzyklad Silny dla elfa ozna cza ze silny jak na elfa ((nie zas ogra) ograniczony dla czlowieka.. to ogranuiczony jak na przecietnego czlowieka...
Wtedy porownywanie sie z innymi rasami nie byloby takie.. latwe do odszyfrowania (w koncu za kazdym razem jest to zmienna... srednia wszystkich grajacych .. ludzi, krasnoludow, niziolkow... jest srednia wytyczna w danym momecie... niestety, prawda na ten temat mnie po prawdzie zasmucila.. zbyt banalne przy dobrej ocenie przeciwnika..
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Werbat »

Huggo pisze:Głównie chodzi o to by np. ten przykładowy nożownik/partyzant/myśliwy/zbój mógł zostać szpiegiem / złodziejem / skrytobójcą - by minimalnie rozszerzyć wachlarz możliwości
Zawsze chciałem, żeby na Arkadii było wykorzystywanie slotu layman (chociaż przy obecnym standardzie, tak odbiegającym od tzw. 'starego genesis', to określenie jest pewnie mocno chybione - ale z tym mi się kojarzy i go używam), także popieram całym swoim czarnym serduszkiem.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Sjorving
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2009 14:21

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Sjorving »

Werbat pisze:
Huggo pisze:Głównie chodzi o to by np. ten przykładowy nożownik/partyzant/myśliwy/zbój mógł zostać szpiegiem / złodziejem / skrytobójcą - by minimalnie rozszerzyć wachlarz możliwości
Zawsze chciałem, żeby na Arkadii było wykorzystywanie slotu layman (chociaż przy obecnym standardzie, tak odbiegającym od tzw. 'starego genesis', to określenie jest pewnie mocno chybione - ale z tym mi się kojarzy i go używam), także popieram całym swoim czarnym serduszkiem.
Obecny system gildii, zawodów i stowarzyszeń wykorzystuje wszystkie 3 dostępne sloty. Nie oznacza to jednak, że "specjalizacje" zawodów są kodowo niemożliwe do zrealizowania.
17:54:34 [Wizline] @ Rafgart: no w koncu
17:54:38 [Wizline] @ Rafgart: wylaczylem expa
17:54:42 [Wizline] @ Rafgart: a nadal graja :)
17:54:48 [Wizline] @ Rafgart: balans idealny
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Popieram koncept, żeby rozwinąć możliwość rozwoju ( :) ) postaci.
Obecnie po zrobieniu zawodu (którego ani trochę się nie traci po opuszczeniu gildii) w sytuacji, kiedy exp jest wyłączony, a pieniędzy nie ma na co wydawać pozostaje jedynie rozwój "społeczny" - dla jednych erpegie, dla innych bilans.

Urozmaicenie zawodów poprzez kombinacje z "profesjami" (oby nie AJ) byłoby wg mnie atrakcyjne.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Evandeil »

Jest jeden maly problem z podrozowaniem miedzy domenami. Samotni podroznicy sa bardzo narazeni na zgony na statkach. Nie ma co tu rozwijac wielu sie przekonalo. Proponowal bym portal miedzy domenami, bylo by to najlatwiejszym rozwiazaniem. Mozna tez dac ochrone na statkach, ktora by uciszala bojki ogluszaniem, wytracaniem i atakowaniem tego, ktory zaatakowal.
Obrazek
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Werbat »

OMG, znowu zaczynasz?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Orling »

No bo wszystko jest takie niebezpieczne!
Edar
Posty: 37
Rejestracja: 27 kwie 2011 11:12

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Edar »

Chetnie zobaczylbym komende w stylu: przytrocz helm do pasa. (jezeli jest to tylko zgodne z fizyka).
Teraz musze wybrac, czy chce prezentowac swoja fryzure czy helm :)
Zablokowany