Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Pier pisze: Po zalogowaniu powinien być jakiś czas w którym zioła bezwzględnie nie maja prawa uschnąć. :evil: Przez to oczekiwanie na załadowanie postaci kolejny raz uschło mi masowo ze 50 ziół... no to jest spora strata.
Aaa widzisz. Trzeba placic za ziola ktore sie otrzymuje to nie beda usychac same.

; ]

S.
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Pier »

Shulzu jakich ziołek? Hm...
Coprawda raz zdarzyło mi się nie zapłacić pewnemu popedliwemu zielarzowi, który dał mi woreczek ziół, w przerwie miedzy gonieniam, a uciekaniem przed druzyna wroga, nie pytając o to czy je chce, ale grzecznie wytłumaczyłem mu, że zostawiłem je tam gdzie je otrzymałem. :roll:
Zorrid pisze:Co do gubienia się, to już naście lat temu, wpisując w wyszukiwarce "mapy arkadii", pojawiało się mnóstwo wyników
Której wyszukiwarce? :mrgreen: Kilkanaście lat temu... to masz na myśli bardziej 11 czy 15? ;]
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Zorrid »

Z kilkanaście przesadziłem, ale dzisiaj tak się zastanawiałem, kiedy pierwszy raz zalogowałem się na arkadie i to chyba był 98/99 , więc niewiele przekłamałem. Wtedy nie szukało się w google, ale na przykład wyszukiwarka wp.pl jakoś sobie radziła :)

Ech, łezka w oku się kręci, prawie nikt wtedy nie miał stałego internetu, więc chodziło się do kawiarenki - i tak wychodziło taniej niż łączenie się przez modem. Kiedyś wchodzę, a tam połowa sali stoi w jakiejś kolejce do czegoś - pomyślałem, że jak tyle czekają, to musi być coś fajnego, na trochę wsiąkłem, wykupiłem nawet przez arkadie nieograniczony abonament, ale akurat zaczęło się technikum i jedna z wielu długich przerw w grze. Jednak tamto pierwsze zetknięcie się wspominam najlepiej.

A z innej beczki - komu przeszkadzała komenda powróć do domu przy apokalipsie? Przecież coś takiego jak apokalipsa jest nieprzewidywalne i powinna być możliwość wyboru miejsca do którego można wrócić, kiedy zaskoczy nas na szlaku.
Druga rzecz - za paczki tracone przez apokalipsę nie powinno być utraty reputacji - kilka dni temu spotkałem nowego gracza, który przez apokalipsę zrujnował sobie reputację budowaną przez tydzień.Jaki w tym sens? Tyle lat ten błąd funkcjonuje i nikt nie może poprawić.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Magog »

Od tego jest komenda "zwroc paczke", tylko w najbardziej extremalnych sytuacjach nie jestes w stanie zawrocic i jej oddac na czas, jesli nie doszedles do polmetku. Ziola tez ewt. mozna miec :). I tak jest o niebo lepiej, bo jak np. zgubisz sie w gorach mahakamu to mozna zakonczyc i paczka nadal bedzie w ekwipunku.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Zorrid »

Taki poziom swoje przeżył z 40- kilową paczką i słabą wytrzymałością może mieć spore problemy ze zmieszczeniem się w 10 minutach, poza tym zwróć paczkę też zabiera sporo reputacji. A jeżeli akurat wybrał paczkę na pustynię, to już w ogóle jego szanse są nikłe, jeżeli zaszedł za daleko. Po prostu akurat uważam to za błąd - jeżeli gracza nagle zaskakuje apokalipsa na życzenie i traci przez to wiele godzin pracy nie ze swojej winy. Co by szkodziło w sytuacji apokalipsy zlikwidować karę alpo wprowadzić jakąś pocztową komendę umożliwiająca anulowanie zlecenia ( w końcu koniec świata, kogo obchodzą paczki).
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Rafgart »

Przeciez paczka po apokalipsie bedzie nadal w ekwipunku.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Alicia »

:? Szczerze mówiąc nie. Nie ma paczki po Apokalipsie. Jeżeli dobrze pamiętam, to po zalogowaniu dostałam jedynie info "Minął czas jaki mogła Ci służyć pocztowa paczka..."

Z drugiej strony jednak faktycznie nie ma utraty reputacji 8-)
:arrow: I tego się trzymajmy. :D
Gość

Renominacja poziomów doświadczenia i cech

Post autor: Gość »

Ostatnio na Arkadii zrobiła się fest inflacja cech i poziomów

Mam propozycję, żeby przewartościować nazwy poziomów doświadczenia tak, żeby był wykorzystywany cały ich wachlarz począwszy od zółtodzioba. Żadnych zmian w samej mechanice - tylko to co jest wyświetlane ulega zmianie.

Zalety:
- nazwy bardziej adekwatne do stanu faktycznego dla postaci zaczynających przygodę na Arkadii - a nie, że zaczynając już to i owo (nie sprawdzałem, ale skoro spis poziomów w helpie zaczyna się od niedoświadczonego to jest to prawdopodobne),
- na wysokich poziomach kolorowiej, bo precyzyjniejsze info o poziomie, czyli też częściej wskakuje nowy poziom;

Wady:
- nazwy cech i poziomów będą mniej "pozytywne",
- trzeba będzie od nowa liczyć nieznaki/poziom ;)

Przykładowa propozycja, jak możnaby to zagęścić (poziom i pół oznacza połowę przyrostu cech od poziom do [poziom+1])

Kod: Zaznacz cały

OBECNIE                                  	PO ZMIANIE

ktos niedoswiadczony                    ->	kompletny zoltodziob
ktos kto widzial juz to i owo           ->	ktos kto stawia pierwsze kroki
ktos kto pewnie stapa po swiecie        ->	ktos kto jeszcze niewiele widzial
ktos kto niejedno widzial               ->	ktos kto niewiele wie o swiecie
ktos kto swoje przezyl                  ->	ktos niedoswiadczony
ktos doswiadczony                       ->	ktos kto widzial juz to i owo
ktos kto wiele przeszedl                ->	ktos kto pewnie stapa po swiecie
ktos kto widzial kawal swiata           ->	ktos kto niejedno widzial
ktos bardzo doswiadczony                ->	ktos kto swoje przezyl
bardzo doswiadczony i pół               ->	ktos doswiadczony
ktos kto zwiedzil caly swiat            ->	ktos kto wiele przeszedl
zwiedzil caly swiat i pół               ->	ktos kto widzial kawal swiata
ktos wielce doswiadczony                ->	ktos bardzo doswiadczony
wielce doswiadczony i pół               ->	ktos kto zwiedzil caly swiat
widzial i doswiadczyl wszystkiego       ->	ktos wielce doswiadczony
widzial i doswiadczyl wszystkiego i pół ->	ktos kto widzial i doswiadczyl wszystkiego
osoba owiana legenda                    ->	osoba owiana legenda
i podobnie z cechami, żeby wszystkie wykorzystywać
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Zorrid »

Nie no, wyglądasz na kogoś bardzo doświadczonego i pół :D
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Denea »

re Mimi:

Jestem za! Znowu bede mogl mowic ze jestem wieczne niejedno! :D

A tak na powaznie:
Pomysl w sumie zly nie jest ale nie sadze ze zmiana bylaby na tyle wazna, potrzebna, itd. by zaintersowac wizow i zostac wprowadzona. :P
Ble... Ble? Ble!
Zablokowany