Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Rzuce pomysl i wiem ze za chwile na wiesciach bedzie stado oburzonysch odpowiedzi, ale co mi tam. Mnie sie taki pomysl podoba, byc moze znajda sie tacy ktorym nie przeszkadza nieco trudniejsze zycie nie ulatwione przez standard "rownej ceny"
Kazdy normalny kupiec nie zainwestuje w towar ktorego nikt nie kupi.
Znaczy sie zainwestuje, ale na pewno nie caly majatek.
Im wiecej ma danego towaru (powiedzmy dla przykladu: skarpetek) tym cena za jedna pare bedzie nizsza, zarowno w skupie jak i w sprzedazy.
Gdy skarpetek ma juz wystarczajaca ilosc, to nie kupi nawet sztuki (chyba ze ktos mu je odda za darmo).
Jesli danego towaru jest malo, albo go wcale nie ma w skupie, jego cena wzrasta. Wiec gdyby kazdy kupiec (NPC) mial ustawione kategorie towarow, i przestal przyjmowac gdy limit w ilosci sztuk w magazynie osiagnolby maksymalna liczbe, to towar dla kupujacych mialby niska cene, w miare sprzedazy i brakow w magazynach cena by rosla. W sklepach przestaly by sie pokazywac badziewne sprzety, bo chcac zarobic, nie zapchamy kupcowi limitu smieciami za grosze, sprzedamy wylacznie to, co nam przyniesie zysk.
Daje to tez kilka innych mozliwosci dla zawodu kupieckiego (slawetne podbijanie ceny diamentow przez nie wystawianie wszyskiego na sprzedaz w realnym swiecie... Poprostu tony zalegajacych diamentow w skarbcach).
Ja wiem, ze opacalnosc spadla by na leb, na szyje (mowie o bicu kasy na mobach), ze poczatkowe postacie mialy by trudniej (w naszym swiecie tez zarabia sie trudno, i dopiero faktyczne zainwestowanie gotowki moze przyniesc realny zysk, w innych przypadkach pracuje sie ciezko i za grosze), ze dopiero zorganizowane wyprawy zaczely by przynosic jakies rozsadne zyski (a limit na dany towar rotacje po wielu expowiskach), ale tez i dobry sprzet zaczolby sie pojawiac w zwyklych skupach nie tworzac z nich smietniska.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Aukcja tez jest zawsze zwiazana z ryzykiem (mowa o naszym wspolczesnym swiecie) Wystawiane przedmioty nie zawsze znajda chetnych nabywcow, trzeba oplacic aukcjonariusza przeprowadzajacego aukcje (z tad oplaty wstepne jeszcze przed sprzedaza) Towar nie sprzedany wraca do wlasciciela. Czy ktos pokusilby sie o wystawienie towaru ktory nikt nie kupi? Czy limit przedmiotow wystawiionych na takiej aukcji mialby wtedy sens?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Ulik »

Nie wiem czy pomysł już się pojawił czy nie...
jako, że istnieje od pewnego czasu możliwość doczepiania głów pokonanych wrogów do pasa (ktokolwiek jest za to odpowiedzialny niech się zgłosi po piwo ;) ). Może by tak zrobić jakiegoś 'specjalistę' od konserwowania takich głów? wtedy mógłby przetrwać apokalipsę i można by im jakoś wagi unormować. Ot taki kolejny element ozdobny :)

edit:
Tylko pisząc powyższe myślałem o łbach goblinów i innych cudaków.. z głowami graczy to taki średnio dobry pomysł...
Ostatnio zmieniony 23 lip 2010 17:29 przez Ulik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Re up I szaman woodoo coby mogl spreparowac glowe (pomniejszyc) by mozna bylo dolaczyc nowe trofea ponad limit przy pasie (dla nie zorientowanych, to taki zart)
No ale czemu nie? Jesli ktos zewnie wspomina walke ze swym "smiertelnym wrogiem" ktorego pokonal i jest sie czym szczycic!
No i proponowana przez Ciebie "operacja" jako ze dosc szczegolna, by nie byla nagminnym "tworzeniem nieusuwalnych itemow" obciazajacych sytem, wlasciwa oplata za usluge.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Jescze jedna mysl (Pewien osobnik pewnie powie ze znow staram sie zanadto skomplikowac gre, i bym sobie zmienil na inna jesli chce miec taki poziom realnosci ;) )
Ubranka na zime powinny powodowac przegrzewanie sie (pocenie, odwadnianie, szybsze meczenie) latem, a brak ubran czy zbyt "lekkie", wychlodzenie, do smierci wlacznie (poza budynkami), wiem ze pewnie nie zostanie wprowadzone z tego samego powodu co konie (im trzeba by wyznazac przez ktore przejscia nie da sie nimi podazac, a wychlodzeniu, miejsca gdzie nie ma na nie wplywu pogoda).
Lecz gdyby zdarzyl sie "cud reformy w tym temacie" to w koncu postacie co poniektorych graczy zaczelo by zakladac na siebie cos wiecej oprocz stali.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
William
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2010 09:53

Re: Drobne Pomysły

Post autor: William »

Kolega się chyba za bardzo wkręcił w WPUAŻ.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Herenvarno »

Re up
Kolega wyjasni "skrot" bo go nie znam, i ciezko mi sie jakos ustosunkowac czy zrozumiec sens.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Sirius
Posty: 119
Rejestracja: 16 lut 2009 10:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Sirius »

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Ponadto zastrzega on sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Masevoli
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2010 20:14

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Masevoli »

Sirius. Dziękuję za linka.
Mimo ze OT... ale czytając raz jeszcze temat WPUAZu przeraziło mnie jak wiele pomysłów zostało już wcielone w życie w ciagu tych ostatnich 5 lat.
Niech to będzie przestroga.

@Herenvarno: nie przesadzaj. Użyj swej kreatywności do czegoś bardziej przydatnego.
Awatar użytkownika
Kachiko
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2010 20:21

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Kachiko »

Witam.
Poczytałam sobie o tym WPUAZU.. :D
Dzięki..dawno się tak nie uśmiałam
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Shigata ga nai, moi kochani :P
Zablokowany