Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Carolla »

Tak naprawdę jest potrzeba powiadamiania o dwóch momentach:
1. Rozpoczął się nowy okres nabijania idla.
2. Nabijanie idla osiągneło maksimum dla danego tygodnia.
That's all, nie wiem jak to ubrać w słowa, osobiście dla mnie niewiele się zmieni jeśli np treningi będą pojawiać się tylko po wyrobieniu tych 5 godzin. A wtedy to już można zrobić bez zbytniego obciążenia serwera i praktycznie dokładnie tak jak było proponowane dwa posty wyżej.

A poza tym, to jak to zostanie technicznie rozwiązane to nie jest sprawa, która powinna nas - graczy zajmować, chodzi o pomysł dania postaciom dostępu do tego ile mniej więcej jeszcze potrzeba czekać. To jest coś co pozwoli planować rozgrywkę. Nie proszę tutaj o pasek postępu, ale o jakąkolwiek formę przekazania powyższych dwóch informacji. Dziękuję :)
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gorgun »

Jakiś tam mechanizm sprawdzania, ile zostało do następnych treningów funkcjonuje - choćby u trenera stowarzyszeniowego VR. Wprawdzie trochę to inaczej działa, niż normalne robienie zawodu, ale ja mogę sprawdzić za ile mniej więcej czasu będę mógł trenować, uważam że każdy powinien mieć taką możliwość.
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Tak trudno zmierzyć ile (około) było się zalogowanym w tygodniu i zapamiętać w jaki dzień tygodnia wbijają nowe treningi?
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Carolla »

Jak widać nie zawsze to działa w ten sposób.
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Tararni »

re up:
Szczerze mowiac, nie spotkalem sie jeszcze z sytuacja w ktorej nie sprawdzalby sie ponizszy system (mozliwe ze jest 5 partii umow, szczerze mowiac nie pamietam, ale system pozostaje ten sam).

Kod: Zaznacz cały

Wskakuje pierwsza partia umow w tygodniu
mija 1h gry
wskakuje 2 partia
mija 1h gry
wskakuje 3 partia
mija 1h gry
wskakuje 4 partia
Kolejne 2 godziny na arce konieczne do wymaksowania stazu w tygodniu.
mija 1 tydzien 4h rilowy od czasu wskoczenia pierwszych umow
wskauje pierwsza partia umow w kolejnym tygodniu.
I tu zapetla sie.
Pozdrawiam.
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Carolla »

Fajne, fajne ale to zupelnie nie pomaga stwierdzić kiedy wypada moment przelomu tygodni. Wiem, że dla was to wszystko jest oczywistą sprawą, ale dla wielu graczy nie. I zupełnie nie rozumiem czemu każdy ma się przekopywać przez to forum żeby znaleźć informacje o tym jak naliczany jest ten staż w wersji nieco dokładniejszej niż "5h/tydzien", jak taki prosty mechanizm rozwiązuje wszystkie te problemy. A potem jest płacz i zgrzytanie zębów, że nie ma nowych graczy. Mnie było dane siedzieć prawie non stop online przez 2 dni, żeby się dowiedzieć że jednak moment przelomu tygodni wypada tego a tego. Strach pomyśleć co by bylo jakby tak postanowić sobie mieć 5 postaci. Już widzę jakbyście to wszyscy idealnie pamiętali.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Urithair »

:!: :!: :!: Posiadanie sekondów jest nieetyczne i generalnie tępione! :!: :!: :!:
:arrow: System nie może ułatwiać posiadania wielu postaci przez jednego użytkownika!
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Mieć 5 postaci równocześnie robiących zawód? :mrgreen:
Zresztą problem jest wydumany. Ja nie rozumiem po co poświęciłaś dwa dni online Carollu. Te treningi nie przepadają, jak się ich natychmiast nie wykorzysta. Trenować możesz równie dobrze nazajutrz po tym jak się pojawią - cóż takiego się wtedy stanie?.. Ba! Można nawet w ogóle olać i po paru tygodniach podejść do trenera i wytrenować wszystko na raz :D
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gerdia »

Urithair pisze::!: :!: :!: Posiadanie sekondów jest nieetyczne i generalnie tępione! :!: :!: :!:
:arrow: System nie może ułatwiać posiadania wielu postaci przez jednego użytkownika!
Nieetyczne jest wykorzystywanie wiedzy jednej postaci dla korzyści drugiej co jest niestety norma.
To powinno być tępione a nie samo posiadanie kilku postaci. :shock:

G. :|
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Carolla »

W tym tygodniu była możliwość wydilowania, w przyszłym tygodniu też będzię ale co dalej to już ciężko powiedzieć. Mogłoby się tak zdarzyć, że przez brak wiedzy w którymś momencie by mi te treningi przepadły. No ale do tego potrzeba troche wyobraźni, której w sumie cięzko wymagać od graczy grających w mudy. Nie każdy ma czas i ochotę siedzieć 24h/dobe przy arce i część osób chciałaby móc sobie zaplanować jak grać by ten staż wyrobić, bez zastanawiania się kiedy wskoczy następny tydzień naliczania idla. Pewnie dlatego z tego typu informacjami w innych grach nie ma problemu. Tyle, że dla mnie to już na tą chwilę sprawa jest rozwiązana. Udało mi się dojść do tego jak to działa i tyle. Natomiast tak sobię myślę, że spora część osób będzię podobnie jak ja w bólach wyczuwać co, kiedy i jak i nieraz się zdziwią, jak przelecą pół mapy do trenera a tu dupa. I będą stać i czekać bo może im się godziny pomyliły a tu się okaże, że tak naprawdę mogą przyjść za dwa dni.
Zablokowany