alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Gradir
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2009 00:12
Lokalizacja: Kraków

alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Gradir »

Pewnie bylo to kiedys proponowane, ale dawno :P
Czy cos stoi na przeszkodzie by lista umiejętności byla wydawana w formie posortowanej alfabetycznie? Ułożenie um. się zmienia czasem zależnie od sesji, nie jestem pewien od czego to zależy. W każdym razie ciężko się połapać jak są tak wymieszane, używanie komend um ogólne, bojowe itp pomaga, ale sądzę że lepiej i przyjemniej byłoby dysponować listą wszystkich, alfabetycznie.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Hasp »

Imho sama chec poszeregowania umiejetnosci jest w porzadku, ale robienie to alfabetycznie... Bez wiekszego sensu.

Powinny byc podzielone mniejwiecej tak, jak przy komendach 'um bojowe', 'um zlodziejskie', itd, jednak (!) wszystko poszeregowane byloby juz przy wpisie samego 'um'.

Mniejwiecej wygladaloby to tak:

Kod: Zaznacz cały

um
Umiejetnosci bojowe:
mloty: dobrze             parowanie: niezle
uniki: troche

Umiejetnosci zlodziejskie:
ukrywanie sie: troche           skradanie: doskonale

Umiejetnosci ogolne:
(...)

Jezyki:
(...)
Oczywiscie w duzym okrojeniu. Wplyneloby to na pewno odrobine na dlugosc komendy (na moje oko okolo 5-9 linijek, w zaleznosci ile tych podzialow by bylo). I juz po takim podziale mozna smialo wprowadzac zaproponowane przez ciebie ulozenie alfabetyczne.

Tym samym zaproponuje poszeregowanie tez komendy 'opcje'. Cos w stylu 'Inferfejs:', 'Postac' i 'Druzyna:'.

Hasp. :)
Awatar użytkownika
Gradir
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2009 00:12
Lokalizacja: Kraków

Re: alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Gradir »

mi chodzi tylko o ulozenie alfabetyczne, bo za kazdym razem musze szukac interesujacej mnie umiejetnosci, a nie mam glowy do zastanawiania sie czy nalezy ona do bojowych zlodziejskich czy śmakich
A jak mi wyskakuje 40 umiejetnosci nie poukładanych, to jednak chwile zajmuje zanim znajde wlasciwa.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Werbat »

Hasp pisze:Powinny byc podzielone mniejwiecej tak, jak przy komendach 'um bojowe', 'um zlodziejskie', itd, jednak (!) wszystko poszeregowane byloby juz przy wpisie samego 'um'.
?alias, ?wykonaj
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Hasp »

No tak, zawsze na okolo. Zapomnialem. :)
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Huggo »

Re Gradir,

Podkolorowanie sobie np. "walka w szyku:" "topory:" też się nieźle sprawdza, no chyba że niema się takiej możliwości. ( Puki co może pomóc :) )

Pozdrawiam,
H.B.
Awatar użytkownika
Gradir
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2009 00:12
Lokalizacja: Kraków

Re: alfabetyczne ulozenie umiejetnosci

Post autor: Gradir »

Sprytnie, na to nie wpadlem :P
ODPOWIEDZ