Zawod zboja - modyfikacja

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Witam. Temat skierowany glownie do osob ktore posiadaja zawod zboja.
Krotko:
Zabrac speca (ofensa) zza plecow a dac zbojowi dodatkowy defens w postaci tarczy i zrobic go w ten sposob na podobienstwo starego palkarza KG. Niech bardziej tankera przypomina bo na ta chwile jest taka dziwna hybryda ktorej zdecydowanie czegos brakuje.

p.s.
Co sadzicie o czasie ogluszenia/oslepienia czy nie jest zbyt krotki nie mowie nawet o walkach pvp tylko npcach.

Pozdr.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

Osobiscie uwazam, ze zawod powinien zostac troszke bardziej dopracowany, bo sa niektore rzeczy, ktore sa dosc smieszne.
Pierwsza rzecz to opisy specy - zabijanie ogluszeniem itp.
Albo spec dobijajacy (widok 3os.):
Odglosy walki zaglusza przerazliwy chrzest miazdzonych kosci gdy szponiasta dwusegmentowa maczuga uderza w glowe muskularnego rudowlosego krasnoluda chaosu, ktory bez zycia pada na ziemie.

Ubila maczuga, nie ja ;)

Pomysl z tarczownictwem jak najbardziej dobry, ale watpie zeby przeszlo ;)
Co do czestotliwosci, wolalbym aby ogluszenie bylo krotkie, a dzialalo jak ogluszenie, a nie jak oslepienie.
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

sa na arce 3 zawody z tarczownikow
chyba lepsze jest jak najwieksze urozmaicenie, a nie rownanie wszystkiego
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Barrin:
Ten spec byl poprawiony... przez tydzien niecaly opis konczacy wygladal inaczej i nie rozumiem czemu to zmienili ... ;) bylo cos w stylu na odlew i ze cios znad glowy niepotrzebny bo przeciwnik niezyje.

Mimi wiesz jak wygladala ewolucja tego zawodu ?
Wpier byl ino pod maczugi dwureczne. Pozniej pozwolili korzystac z jednoreka przy czym podlubane zostalo cos przy specu i uderzeniu z drugiej linii a na koniec wprowadzili zmiane taka ze z pierwszej linii odpala sie tylko combo... do tego skrocono czas ogluszenia. Nie wiem w jaka strone to zmierza ale mi osobiscie nie podoba sie. Juz teraz ten zawod spokojnie mozna by bylo zamienic na odpowiednik starego palkarza KG czyli brak ofensu ale tarcza na srednim poziomie. Albo wrocic do starego zawodu ok
gdzie defensy byly jeszcze nizej a glownym atutem byl ofens bez zadnych oslepiajacych wynalazkow.

Jesli nie tarcza to co ... moze dual ? :D
Albo chociaz mozliwosc korzystania z normalnych dwurekow jakimi sa mloty...a nie maczugi dwureczne ktore kazdy wie jak dzialaja.

p.s.
Barrin bardziej pasuje Ci obecny stan zawodu czy ten przed zmiana gdzie z pierwszej linii losowal sie tez czysty ofens ?


Poprawili ;)
Bierzesz szeroki zamach czarnym obsydianowym buzdyganem i walisz potworna okrutna zjawe na odlew. Momentalnie unosisz bron, by poprawic kolejnym uderzeniem znad glowy, lecz nagle dociera do ciebie, ze nie ma juz takiej potrzeby...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

Gniot:
Do konca nie zdazylem jeszcze przeprowadzic testow 'przed zmianami', ale z tego co mi sie wydaje to lepiej bylo wczesniej ;)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gniot »

Jak dla mnie na ta chwile to mozna by usunac skradanie/ukrywanie sie zabrac ofensa zza plecow dodac tarcze i bysmy mieli ladnego/poprawionego palkarza nie tak przegietego jakiego swego czasu oferowalo KG. Ale to tylko takie gdybanie ;)
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

Co racja to racja ;)
Ale niestety, smiem watpic w takie zmiany. :)
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Paulie »

Gniot pisze:Jak dla mnie na ta chwile to mozna by usunac skradanie/ukrywanie sie zabrac ofensa zza plecow dodac tarcze i bysmy mieli ladnego/poprawionego palkarza nie tak przegietego jakiego swego czasu oferowalo KG. Ale to tylko takie gdybanie ;)
Czyli wyszedl by taki glad bez mierzonego speca, ale z blokowaniem? Chyba troche za mala roznica. Ja bym widzial bardziej dodanie mlotow do broni zboja.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

sama koncepcja zawodu zbója jest (wg mnie!) w porzadku
a i tarcza, i mlot raczej slabo do niej pasuja

inna sprawa jest balans: ale to jest w rekach wizow
widocznie ich zdaniem to ogluszanie to mega bajer rekompensujacy inne braki



Barrin ponizej: ja nie napisalem, ze uwazam obecnego speca zboja za wiele robiacego, ale nie ja decyduje tutaj
uwazam tylko, ze ewentualne zmiany nie powinny polegac na dokladaniu mu nowych umow, a raczej dopieszczeniu istniejacych
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009 11:28 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: Zawod zboja - modyfikacja

Post autor: Gość »

re Mimi:
Tak - ogluszenie ktore tak naprawde jest oslepieniem nic nie robiacym.
Jesli by to bylo prawdziwe ogluszenie, nie bylo by problemu, i nikt by nawet slowem nic nie powiedzial...

re Paulie:
Wystarcza w zupelnosci maczugi, gdyby ich um byl jednak wyzej niz znakomicie.
ODPOWIEDZ