Skup miesa przez karczmarzy.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gość

Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Tak sobie pomyslalem ze warto by wprowadzic sprzedaz miesa (tylko miesa) u karczmarzy. W tej chwili miejsc gdzie mozna je sprzedac jest znacznie mniej niz zwyklych sklepow (sa wlasciwie jakies jeszcze?) co sprawia ze handel miesem jest wlasciwie nieoplacalny i nikt (nikt z osob, ktore znam) sie tym nie zajmuje.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Xion »

Polecam przejść się po karczmach w Imperium i popytać karczmarzy o zlecenia.
Życie jest sumą przypadków.
Gość

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Xion: tak sie sklada ze pytalem, ale karczmarz chce jeden konkretny gatunek miesa, w dodatku ze zwierzecia ktorego bez lowiectwa nie jestem w stanie upolowac.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Werbat »

To masz problem.

Hint: poszukaj innego karczmarza/weź sobie AJ łowiecki jakiś, jak Cię to bawi.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Gość

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Idac za Twoja wskazowka - kazdy kto chce sprzedawac bron/zbroje czy cokolwiek innego ma brac sobie aj tragarza czy subiekta? Uwazam ze gdyby karczmarze (albo chociaz jakas ich czesc) prowadzili skup miesa daloby to czesci graczy inna mozliwosc zarobkowania - dla kazdego to co lubi.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Werbat »

Każdy pomysł śmierdzący Barsawią, wszelkiej maści 'pracą', kowalstwem, drwalstwem i innymi tego typu nudnymi rzeczami na dwa bindy uważam za durny, wybacz.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Brorok »

A ja tak chce, ja tak chce! Razem z kupowaniem expa za kase! Wreszcie moglbym wpisac "auto_przejdz_arkadie" :D

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Gość

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Brorok nie masz nic sensownego do powiedzenia w temacie to moze po prostu milcz (nie wstukuj literek).
Werbat: wiekszosc form zarobkowania to wlasnie roznej 'masci' prace. Nie zamierzam tutaj kruszyc kopii i przekonywac ze dodanie takiej mozliwosci jest niezbedne dla muda bo wiem ze nie jest, po prostu uwazam ze byloby milo gdybym mogl sprzedac mieso, gdyby naszla mnie na to ochota i nie musialbym zasuwac 100+ lokacji do rzeznika. Tyle z mojej strony, podalem pomysl pod rozwage, komu sie spodoba to sie spodoba, komu nie - jego prawo.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Brorok »

Eidurze drogi, mysle, ze moja odpowiedz miala sens, chociaz moze malo szczesliwie dobralem zartobliwa forme.

Czarodzieje bardzo mocno akcentuja fakt, ze Arkadia przeznaczona jest dla ludzi, a nie dla botow. Jest to zapisane w zasadach, za uzywanie nielegalnych mechanizmow grozi kasacja, wiekszosc sposobow zarobkowania jest tak pomyslana, zeby jak najbardziej utrudnic ich automatyzowanie.

Tymczasem Twoj pomysl, gdyby zostal wprowadzony, bylby bardzo latwy do oskryptowania. W chwili obecnej musisz najpierw znalezc karczmarza, ktory zamowi mieso z odpowiedniego zwierzaka, potem odszukac owego zwierzaka, zwierzaka zabic, wyciac mieso, wrocic do karczmarza. Dwa pierwsze elementy wymagaja wysilku ze strony gracza, trzeci wymaga pewnej umiejetnosci od postaci - i odnosze wrazenie, ze wlasnie o to Czarodziejom chodzilo.

W przypadku, gdyby kazdy karczmarz skupowal kazdy typ miesa, caly proces zupelnie spokojnie moglby wykonac automat. To proste - sciezka do lasu, losowe poruszanie sie po nim z zabijaniem zwierzakow, po pewnym czasie sciezka do karczmarza, sprzedaj wszystkie jedzenie i od poczatku, kolejna iteracja. Wymaga mapki, dwoch triggerow i jednej zmiennej.

I to by bylo na tyle. Postaraj sie prosze, nastepnym razem, przez chwilke pomyslec nad moja wypowiedzia, zanim z taka pewnoscia siebie kazesz mi sie zamknac, dobrze?

Pozdrawiam.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Gość

Re: Skup miesa przez karczmarzy.

Post autor: Gość »

Jakby byl jakis problem z napisaniem automatu teraz...
ODPOWIEDZ