Zgubione paczki ...

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Shiloh
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2009 15:52

Zgubione paczki ...

Post autor: Shiloh »

Temat wałkowany od dawna ... ignorowany od dawna ...

Zmiany na świecie jakie są każdy widzi ... Obcina się zarobek na tym i owym ...
Paczki pawnie też niedługo czeka balans, więc może warto byłoby wyjść
na przeciw graczom i wprowadzić magiczną komende:

'zapłać za zgubioną paczke'

kaucja mogłaby wynosić wartość paczki pomnożona przez współczynnik o wysokości jaka wizowie uznają za stosowna.

Na dzień dzisiejszy apoki nikt nie przewidzi ... zarobek na zielarstwie został ograniczony ... tylko czekać jak łowienie rybek też zacznie męczyć psychicznie albo fizycznie ... a targowanie będzie dla uczonych :)

Rzućcie, drodzy wizowie, koło ratunkowe swoim wiernym owieczkom
i sprawdzie miły prezent na nowy rok akademicki ;)

S.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Vinzt »

Prawda jest taka, że pocztylioni mają przesrane, jeśli się raz pomylą (jak saper!). Pomysł ciekawy z umożliwieniem dalszej pracy, bez czekania na apo.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Brorok »

Ale po co czekac na Apokalipse? Przeciez po straceniu paczki czeka sie na nastepna 24 godziny? A strata reputacji wcale nie jest wielka. Proponowane rozwiazanie mialoby sens, gdyby po utracie paczki reputacja spadala do "nie znam cie wcale".

IMHO dobrze jest, jak jest.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Shiloh
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2009 15:52

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Shiloh »

Wykupienie paczki wcale nie miałoby równać się odzyskaniu reputacji.
Schrzaniło się sprawe to reputacja musi na tym ucierpieć.

Chodzi wyłącznie o możliwość pobierania nowych zleceń.
Bez przymusu czekania xx godzin.

To nie miałby być obowiązek a jedynie przywilej.
Chcesz czekać - czekasz.
Nie chcesz czekać - płacisz.

S.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Alicia »

A ja zmieniając nieco temat tego posta chciałabym na gwiazdkę (najchętniej tą najbliższą), żeby hejnał pocztylionów działał niczym właściwa komenda do otwierania bram miejskich - bo kiedy się chodzi po całym świecie zwłaszcza początkującą postacią i z paczką w ręce trzeba medytować że tu się stuka, tu się puka, a tu się dzwoni to można zwariować przy pomyłkach - tym bardziej kiedy paczka za chwile ma stracić ważność.

Byłoby chyba całkiem realistyczne i pomocne dla Pocztylionów, gdyby bramy miejskie mogły być otwierane na dźwięk rogu pocztowego :D
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Urithair »

Popieram pomysl z rogiem! Bardzo ciekawe rozwiazanie!

Tez sobie pozwole troche zmienic temat. Mianowicie dobrze byloby, gdyby z list paczek znikaly wpisy w momencie zabicia docelowego adresata. Dla przykladu ostatnio musialem zwracac 3 paczki (3 dni pod rzad) adresowane na Saviniena. Po przebyciu dlugiej trasy jedyne co sie okazalo, to ze jest martwy i ze (to informacja od gracza, ktorego spotkalem wtedy w Quenelles) nie wstanie przez 24 godziny od zabicia.
Moznaby dac mozliwosci chociaz zwrocenia tej paczki na poczcie na miejscu a nie na tej, z ktorej sie paczke bralo.

No i te rogi! To ciekawy pomysl! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Alicia »

Nom, tym bardziej że chyba w historii rogi pocztowe czy powozowe właśnie służyły do tego, aby zapewnić wstęp czy przejazd przez bramy.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Urithair »

Czy da sie w takim razie zrobic chociaz tak, zeby niedoniesiona przez Apokalipse paczka nie zabierala reputacji?
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Eve »

Chyba nie oczekujesz, że nie wypełnienie kurerskiego posłania i nie doniesienie paczki nie uszczupli reputacji i wiary w Twoje siły:) Z tym bym się nawet nie kłociła. Za to zdecydowanie pomysły, które padły wcześniej - o kilku małych i fajnych plusach pocztylionów nie są jakieś nie wiem jak udziwnione. Bardzo się cieszę, że można robić jakieśtam emoty (z tego co pamiętam, bo nigdy rogu nie miałam:P) więc co szkodzi dodanie emota zatrąbienia żeby drzwi się otwierały?:> Nie wiem ile z tym roboty:/
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Zgubione paczki ...

Post autor: Urithair »

Oj tam. Co zalezy tym bidnym adresatom i urzedom pocztowym na mojej reputacji, jesli zaraz ich wszystkich kosa zetnie! :P
ODPOWIEDZ