ciekawe lub mniej ciekawe

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Husaar
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2009 22:25

ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Husaar »

Witam ostatnio wpadło mi do głowy kilka takich pomysłów i postanowiłem się nimi podzielić :)

1.Alchemia
Zbierając zioła tylko niewielka część z nich nadaje się do czegoś innego niż sprzedaż, a niektóre nawet na to się nie nadają. Gdyby była możliwość przygotowywania mikstur w których składniki wchodziłyby nawet trucizny zielarstwo stało by się jeszcze ciekawsze. Np możliwość przygotowania mikstury która pozwala widzieć w ciemności, lub zwiększająca zręczność. Oczywiście efekty były by czasowe a po skończeniu działania zanim organizm się oczyści z toksyn spadał by cechy i umy. Coś takiego już istnieje po wypiciu alkoholu więc chyba nie było by tak dużo do kodowania, jedynie nowy temat do BO.

2. Nowy zawód
Arkadia w połowie jest to świat stworzony przez Andrzeja Spkowskiego w sadze o wiedźminie. Dlaczego więc nie istnieje możliwość wcielenia się w łowce potworów w grze? Wiedźmin byłby elitarnym zawodem, a warunkiem możliwości trenowania była by próba traw do której mógłby przystąpić każdy ale tylko jeden raz, a nieudana próba kończyła by się śmiercią (czyli zawsze jest to jakieś ryzyko). Pozytywna przejście próby dodawało by ewentualnie troszkę statów i pozwalało na trening wiedźmiński.

3.Trochę marzenie :)
Nowa um jazda konna :D Koń pozwalałby na noszenie większej ilości ekw i szybsze poruszanie się między lokacjami. Walka jeźdźca bardzo by redukowała obronę ale dodawała do obrażeń, za to przyjmowane obrażenia raz by szły na konia raz na jeźdźca co by dawało możliwość zabicia zwierzęcia a wojownik który spadł przez chwile byłby ogłuszony. Byli by też odpowiedzialni za tresurę koni z dobrze wytrenowaną opieką nad zwierzętami.

To tyle, mam nadzieje że kiedyś wizowie się zainteresują jednym z tych pomysłów.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Brorok »

re: up

Alez z cala pewnoscia! Juz przed swietami...

Werbat: i o magii.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2009 13:19 przez Brorok, łącznie zmieniany 1 raz.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Werbat »

Jesteś nowy, czy Ci się nudzi i trollujesz? Bo jeszcze o łukach zapomniałeś napisać.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Mahzar
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009 16:11

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Mahzar »

Wytłumaczcie co złego jest w jego propozycji?
Awatar użytkownika
Calis
Posty: 26
Rejestracja: 29 sie 2009 22:02

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Calis »

Pewnie nic, nie liczac tego ze wszystko to juz pewnie bylo mowione i wszystko to jest na barsawii (zgaduje bo nie gram w nia).

Tak czy siak pomysl z ziolami dobry... reszta do piachu :p
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Brorok »

re: up up

'Zlego'? Ja nie wartosciuje - oceniam szanse na wprowadzenie tych pomyslow. Jak myslisz - jesli jakas propozycja pojawia sie srednio raz na kilka miesiecy od dziesieciu lat i za kazdym razem spotyka sie ze stanowczym 'nie', to jakie jest prawdopodobienstwo jej realizacji?

Pozdrawiam.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Ulik »

Co 'złego' ? Wystarczy odrobina obycia z Arką i Forum, aby wiedzieć, że

1. Prace nad niebojowymi umami trwają, (może) będzie pośród nich Alchemia
2. Poglądy na gildie elitarne są jasne. Jak ktoś chce się bawić w wiedźmina to i tak lepszą sytuację niż wszelacy inni wannabes ponieważ na chwile obecną istnieją dwa 'wiedźmińskie' umy, które można zdobyć i na ubijaniu potworów pokoniunkcyjnych można nawet zarobić.
3. O koniach też już coś niedawno było pisane.
Awatar użytkownika
Rispat
Posty: 17
Rejestracja: 15 maja 2009 22:58
Lokalizacja: Włocławek.

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Rispat »

Calis pisze:Pewnie nic, nie liczac tego ze wszystko to juz pewnie bylo mowione i wszystko to jest na barsawii (zgaduje bo nie gram w nia).
Wiedźminów nie ma nawet na Barsawii. Pozdrawiam.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the darkness at Tan Hauser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die. " - Roy.
Awatar użytkownika
Calis
Posty: 26
Rejestracja: 29 sie 2009 22:02

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Calis »

To ze nie ma na barsawii wiedzmakow to logiczne bo to nie ten swiat... ale sam temat wiedzmakow byl walkowany juz XX razy
Mahzar
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2009 16:11

Re: ciekawe lub mniej ciekawe

Post autor: Mahzar »

Brorok pisze:re: up up

'Zlego'? Ja nie wartosciuje - oceniam szanse na wprowadzenie tych pomyslow. Jak myslisz - jesli jakas propozycja pojawia sie srednio raz na kilka miesiecy od dziesieciu lat i za kazdym razem spotyka sie ze stanowczym 'nie', to jakie jest prawdopodobienstwo jej realizacji?

Pozdrawiam.
I co z tego? Bez obrazy ale jeśli od dziesięciu lat co chwila wychodzi taka sugestia, to jako koder, dla świętego spokoju zrobiłbym te łuki i konie. Mogą być nawet tylko dla lansu, byle by były :P.
ODPOWIEDZ