Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Carmeyen
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2020 16:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Carmeyen »

Evandeil pisze: 01 lip 2022 15:56 Zmuszanie na sile do gry druzynowej to jest cos co obserwujemy od jakiegos czasu. Powod, ktory byl powodem tego, ze juz nie gram jak i wielu innych. Do gildii powinno sie chciec isc glownie z powodow rpgowych a nie bo daje bonusy.
Nie bardzo rozumiem dlaczego więc grasz w gildii skoro wolałbyś grę solo. Grać TW można nie będąc w gildii, wystarczy trochę wyobraźni. Koncepcją gildii chyba w każdej grze było wypełnianie określonych wspólnie celów i rywalizacja lub współpraca z innymi stowarzyszeniami, nie zaś mówiąc brzydko ‚pasozytnictwo’ i świecenie oczami.

Mieszasz też kilka problemów ze sobą. To, że nie możesz obecnie podziałać nic samemu pomimo aktywnego etatu i dość wysokiego poziomu to zasługa efektu kuli śnieżnej, czyli stałego wzmacniania NPC żeby ich sile przyrównać do średniej poziomów arkadii, która jest grubo zawyżona. Powrót kary za zgon i stopniowe osłabianie tych Npcy sprawi, ze na dosc wysokim poziomie (nie horrendalnie wysokim) będziesz mógł wykonywać sporo rzeczy samodzielnie. Ten aspekt rodzi kilka dodatkowych problemów dzięki którym na arkadii niedługo zabraknie zupełnie nowych graczy.

Dodatkowo, zgadzam się z Toba odnośnie odpływu graczy, choć trochę inaczej go postrzegam. Mam wrażenie, ze ludziom po prostu szkoda jest czasu łączyć się w drużyny i się aktywnie organizować, bo poświęcając godzinę dziennie na arkadii nie jesteś w stanie odnieść żadnych realnych korzysci zarówno dla postaci jak i swojej grupy osób/gildii. Poświęcając dwie godziny sytuacja wyglada podobnie. Jedynie bezmyślny wielogodzinny grind i idl przy aktywnym prowadzącym jest w stanie cokolwiek zmienić i sprawić, ze odczujesz różnice zarówno w postępach postaci/wyciągniętych kluczach/nabitej wiedzy/co tam chcesz osiągnąć innego. I będzie tylko coraz gorzej, bo tendencja poziomów graczy jest wzrostowa, nie może być spadkowa wiec zniechęcać będzie tych graczy, którzy maja ta symboliczna godzinę dziennie.

Rozwiązań na to ja widzę sporo, ale chyba takie bylo założenie tego nowego systemu, ze idl ma napędzać ta grę, chociażby po to żeby ludzie sztucznie się logowali i nabijali statystki aktywności w ‚kto’.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Evandeil »

Ja lubie pograc solo, najbardziej gdy koduja nowe tereny i mozna je odkrywac. Lubie tez czasem poexpic solo. Lubie wyprawy, ktore wymagaja druzyny. Tak rozbudowana gra powinna oferowac cos dla kazdego stylu gry. Promowanie takiego czy innego systemu jest bledem, jakikolwiek ten system by nie byl. Arka ma mozliwosci by zapewnic rozrywke wielu wybrednym. Bede sie sprzeciwial jedynej slusznej drodze jaka by ona nie byla.
Obrazek
Carmeyen
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2020 16:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Carmeyen »

Kolejny dobry pomysł: zmienić przetrwalność magicznych przedmiotów.

System zakładałby usunięcie przetrwalnosci od b długo - b krótko, a zastąpienie jej czymś w rodzaju liczby ładunków i nasycenia magia przedmiotu. Przykładowo: magiczny przedmiot miałby być nasycony na 7 dni. Nasycenie spadałoby tylko w momencie używania tego przedmiotu, czyli zużywałby się przy założeniu/dobyciu. Czyli przedmiot realnie Moznaby wykorzystywać 7x24h=168 godzin aktywnej gry. Po wykorzystaniu przedmiotu rozpadłaby się jak zwykła bron lub zbroja.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Zebyscie mogli kampic runiczne i drągi na wypad pk? Absolutnie nie!
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Carmeyen
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2020 16:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Carmeyen »

Kerian pisze: 04 lip 2022 06:57 Zebyscie mogli kampic runiczne i drągi na wypad pk? Absolutnie nie!
Na Ciebie to nam sztachety z Rinde wystarczą.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

W 6 na jednego zaidlowanego to kazdy umi!

Ale nie zasmiecajmy...
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Zeby woreczki na ziola sie nie psuly.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Jarpen
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2015 20:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Jarpen »

Witajcie,
Przychodzę z pomysłem, aby zrobić soundpacka do Arkadii dla klienta do mudów jakim jest: Mush-z. Jest to program, który ma wiele możliwości. Jedną z nich jest tworzenie wtyczek. Te wtyczki wiele mogą. Moja wtyczka ma na- celu stworzyć triggery, który nie mają na celu ułatwiać gry, lecz na tekst wyświetlany z muda, mają odtwarzać dźwięki.
Taki zabieg przyciągnął by większą ilość niewidomych graczy oraz w niewielki sposób ułatwił czytanie i śledzenie komunikatów z gry dla programów, z których korzystają osoby niewidomy z komputera. Nie trzeba by śledzić całego toku co mówi mowa, lecz dźwięk bo poinformował, o, np. spadku kondycji. Tak trzeba szukać tej informacji. Osoba widząca wyłuska ją z całego ciągu, a niewidoma nie zawsze ma taką możliwość.
W tym celu potrzebuje jak największej ilości opisów: wyjmujesz, wkładasz, zasłaniasz, i tak można wyliczać.
Czy ktoś byłby skłonny mi w tym pomóc, czyli udostępnić opisy?
Za wszelką odpowiedź dziękuję.
Ps. Nie wiem czy można tu zrobić, na forum, aby otrzymać powiadomienie, że ktoś odpowiedział.
Ps2. Można jeszcze napisać do mnie na: mjablonski97@o2.pl
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kregan »

Jarpen pisze: 02 gru 2022 13:11 Witajcie,
Przychodzę z pomysłem, aby zrobić soundpacka do Arkadii dla klienta do mudów jakim jest: Mush-z. Jest to program, który ma wiele możliwości. Jedną z nich jest tworzenie wtyczek. Te wtyczki wiele mogą. Moja wtyczka ma na- celu stworzyć triggery, który nie mają na celu ułatwiać gry, lecz na tekst wyświetlany z muda, mają odtwarzać dźwięki.
Taki zabieg przyciągnął by większą ilość niewidomych graczy oraz w niewielki sposób ułatwił czytanie i śledzenie komunikatów z gry dla programów, z których korzystają osoby niewidomy z komputera. Nie trzeba by śledzić całego toku co mówi mowa, lecz dźwięk bo poinformował, o, np. spadku kondycji. Tak trzeba szukać tej informacji. Osoba widząca wyłuska ją z całego ciągu, a niewidoma nie zawsze ma taką możliwość.
W tym celu potrzebuje jak największej ilości opisów: wyjmujesz, wkładasz, zasłaniasz, i tak można wyliczać.
Czy ktoś byłby skłonny mi w tym pomóc, czyli udostępnić opisy?
Za wszelką odpowiedź dziękuję.
Ps. Nie wiem czy można tu zrobić, na forum, aby otrzymać powiadomienie, że ktoś odpowiedział.
Ps2. Można jeszcze napisać do mnie na: mjablonski97@o2.pl
O ile wiem takie arkowe pakiety dzwiekowo-skryptowe dla niewidomych graczy już istnieją. Nie wiem tylko dla jakich klientów są przeznaczone i czy jest w nich Mush. Najlepiej by było skorzystać z takowego pakietu. Z tej prostej przyczyny, że tam zazwyczaj już są te wszystkie stringi komunikatów niezbędne dla gry dla niewidomych graczy wyłapane. Wiec łatwiej na ich podstawie stworzyć nowy pakiet, w którym co chwilę nie będą się objawiać braki powodujące problem w płynnej rozgrywce. I najlepiej by było wątek przeniść do Forum technicznego.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Nix
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2021 23:37

Re: Drobne pomysly

Post autor: Nix »

Czołem,
jako niewidomy gracz się wypowiem. :)
Swoją "paczkę" dźwiękową robiłem osobiście. Jest to bardzo dużo triggerów i wydaje mi się, że powinny być one uzależnione od gracza.
Jeden niewidomy chce, by każda wypowiedź była sygnalizowana, inny chce tylko np. pocztę, pękające bronie / rozpadające się zbroje, wskazania, etc.
Inna rzecz, że trzeba się przyzwyczaić do konkretnych dźwięków, dlatego lepiej jest ustalić je samemu, by wiedzieć co się wybiera i po prostu reagować.
Fakt jest faktem. W moim mniemaniu osoby niewidome są w stanie reagować równie szybko co widzący, posługując się odpowiednio dobranymi dźwiękami. Natomiast jest to na tyle indywidualna kwestia, że każdy powinien dostosować sobie swój własny config pod siebie.
I tak, również polecam Mush-clienta wszystkim niewidomym.
ODPOWIEDZ