Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rafgart »

Dobrze by bylo, zebys zalozyl nowy temat i opisal tam dokladnie w jakich okolicznosciach zostales skrzywdzony. Wtedy kazdy moglby wyrobic sobie zdanie na temat oskarzen, jakie rzucasz. Jesli tego nie zrobisz, to niestety bedziesz musial sie pozegnac z tym forum.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rennz »

Wolałbym po prostu porozmawiac z tobą, ale nie chcesz mi poświęcić nawet 5 minut zeby wyjaśnić sprawę.

PS. Chyba, że lubisz jak wyciąga się brudy na forum publicznym - ja osobiście jednak za tym nie przepadam i dlatego od ponad tygodnia próbuję się z Tobą bezskutecznie skontaktowac.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rafgart »

Lubie jak sie brudy wyciaga publicznie.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rennz »

Widzę Rafgart, że się nie dogadamy. Nie wiem czemu masz do mnie podejście jakobym był największym złem Arkadii. Wydaje mi się jedynie, że nagadanie bzdur pewnej osobie, która potem na podstawie tego co jej powiedziałeś wyciąga względem moich postaci konsekwnecje jest po prostu nie na miejscu - szczególnie gdy jesteś na stanowisku, na którym jak uważasz, należy być bezstronnym. Domyślam się, że nie poczuwasz się kompletnie do winy i uważasz, że wszystko to wina Vaxona. Zastanowię się czy cokolwiek wrzucać na forum - mam akurat na to nieco czasu jak będę wracał do domu.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Pulp »

No gdzie te brudy? Popcorn stygnie...
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rennz »

Dobra, zacznę od początku w ogóle w takim razie.

Właściwie to wszystko się zaczęło jeszcze jak byłem Czarodziejem. W pierwszej kolejności został skasowany mój second (Olfgar) po tym jak Grrid przekazał informację Rafgartowi, że to moja postać. Dano mi nawet wtedy wybór (o ile sięgam pamięcią robił to Mithandir) - zostawimy Olfgara lub Vaxona. Jako, że miałem przyjemność z kodowania i wolałem to niż grę zdecydowałem, że czas Olfgara się skończył i wybór padł na postać gracza. To chyba jednak nie wystarczyło - kilka dni po tym jak zakomunikowałem i zgłosiłem wstępny projekt rozwinięcia Ziemi Czaszek (bardzo wczesny projekt tutaj: http://wklej.to/gdFIA) zostałem poproszony przez Mithandira na dywanik gdzie oznajmiono mi, że Czarodzieje nie widzą już możliwości współpracy ze mną i kulturalnie podziękowali mi za współpracę (rozmowa z Mithandirem tutaj: http://wklej.to/EyaBY). Jak wtedy mi oznajmiono nie byłem kasowany za karę tylko po prostu nastąpiło, nazwijmy to, rozwiązanie umowy. Nie ukrywam, że na około miesiąc przed zablokowaniem postaci czarodzieja miałem seconda z innego konta - nie było to jednak powodem blokady gdyż albowiem o tym, że to moja postać (mowa o Rennzu) wyszło na jawe dobre półtora miesiąca po samej blokadzie.

Kilka miesięcy później okazało się, że postać Vaxona została skasowana, a wszelki ślad o nim wymazany (może poza Wiki). Jak na byłego MG, Lorda i Seniora domeny dosyć lekko pozbawiono mnie jakiejkolwiek historii 'na górze', ale mniejsza o to. Napisałem wtedy z prośbą o odblokowanie imienia - nie chciałem jako tako Vaxonem grać, ale posiadanie swojego wieloletniego imienia postaci jest po prostu przyjemne. Dowiedziałem się wtedy od Dymitra, że imion czarodziejów skasowanych za karę się nie odblokowuje. Na moje pytanie za jaką karę zostałem skasowany niestety do dziś nie uzyskałem odpowiedzi i pewnie nie uzyskam - kartoteka wraz z całą moją historią po prostu nie istnieje (a przynajmniej nie istniała - teraz mogło się to zmienić). Do dziś nie wiem czym tak zawiniłem skoro nie blokowano mi Czarodzieja za karę tylko z innego powodu.

Kontynuując - na początku bieżącego roku zacząłem starać się do Cechu, który to po usunięciu z niego wszystkich członków miał zostać przekazany nowej grupie osób. Doszedłem do wniosku, że będzie to niezła odskocznia od ciągłego expa, gonitwą za fragami czy uciekaniem przed całym światem i tak powstałą postać Fredricka. W między czasie na Subiekturze w wyniku konfliktu poza Arkadią zostałem wraz z ówczesnym Radnym Ragmonem usunięty z Cechu przez Deitha - kilka tygodni później Deith został przez Czarodziejów zdegradowany do rangi kupca, a stanowisko Mistrzyni objęła Astrid. Po kilku miesiąch Fredrick został kupcem (bodaj w kwietniu) i wtedy postanowiłem skasować postać Rennza. Tak, miałem w planach handlować z MC jak i z każdym innym stowarzyszeniem wyznając ideę wolnego handlu. Co ciekawe - postać Rennza została skasowana po pierwszym tylko liście do MG, a nie jak to bywa zgodnie z procedurą - po liście potwierdzającym chęć skasowania postaci. Nie doszukuję się w tym żadnego spisku - ułatwiło mi to nota bene decyzję, ale jest to po prostu ciekawe.

Niewiele później Fredrick został awansowany na Radnego, a Ragmon i Astrid przestali grać. W tym czasie Fredrick był jedynym aktywnie grającym kupcem (odeszli Iluandile i Rogan, Deith, Adamson, Eridan, Velhard, Astrid i Ragmon nie grali), a po dłuższym czasie takiej stagnacji Astrid postanowiła ustąpić ze stanowiska i zrobić zrobię co najmniej roczną przerwę z Arkadią. W tym samym czasie Ragmon zdecydował skończyć z grą, a Astrid która chciała przekazać stanowisko jedynemu grającemu kupcowi (dla nieuważnych - mi) spotkała się z odmową Czarodziejów - chcieli oni by Cech prowadziła jedna z sześciu osób, któym Cech został przekazany. Mniej więcej w połowie czerwca miałem okazję porozmawiać osobiście z Rafgartem i poruszyłem także temat przekazania Mistrza - Rafgart zgodził się bym przejął stanowisko jeśli zgodzą się Astrid, Ragmon i Adamson. Zgodę całej trójki uzyskałem, ale podczas głosowania, które zorganizowała Astrid nagle wszyscy nieaktywni kupcy zaczęli się logować głosując na obecnego Mistrza czyli Eridana. Był to według mnie pierwszy krok do tego żeby Cech raz jeszcze został zamknięty - tym razem na stałe, ale mniejsza o to. Mimo tego, że nie byłem specjalnie zadowolony z takiego obrotu sprawy stwierdziłem, że Eridanowi warto dać szansę - szczególnie, że miał już kiedyś postać w Cechu i wydawał się być osobą w porządku. Trochę się jednak co do niego pomyliłem, ale nie w tym rzecz. W między czasie na stanowisko Radnego został jeszcze awansowany Velhard co też ma jakiś tam związek.

Teraz do najważniejszego. Półtora tygodnia temu tj. w piątek z głupa wpisałem komendę 'knwybierz siebie', której efekt był taki:

Kod: Zaznacz cały

22:01:35:735 | Glosujesz za wyborem ciebie na stanowisko Mistrza.
22:01:35:741 | Zostales wybrany nowym Mistrzem!
Okazało się bowiem, że w między czasie Eridan zdegradował Velharda i zostałem jedynym Radnym w Cechu. Jednocześnie automatycznie Eridan został zdegradowany do stanowiska kupca. Tuż po tym ukryłem się w 'kto' i schowałem tytuł tak by nie wprowadzać zamętu. Próbowałem od razu napisać też list do Rafgarta - efekt poniżej:

Kod: Zaznacz cały

22:05:35:364 | Adresat niedostepny: rafgart.
Z tego co pamiętam szefowie gildii mieli mieć możliwość kontaktowania się z Czarodziejami - w tej kwestii mogę się jednak mylić.

Zgłosiłem w takim razie info w pierścieniu cechowym (tak kazano zgłaszać wszelkie pomysły lub problemy). Treść poniżej:

Kod: Zaznacz cały

22:11:12:354 | Rafgarcie,
22:11:12:356 | 
22:11:12:358 | Nie wiem czy to tak ma dzialac czy nie - bylem jedynym radnym i z glupa
22:11:12:362 | wybralem siebie na nowego Mistrza - awansowalo mnie od razu i zdegradowalo
22:11:12:366 | z automatu Eridana do Kupca. Nie ukrywam, ze mi takie cos pasuje, a Eridan
22:11:12:376 | sam dal mi furtke do tego wyboru degradujac Velharda. Nie chce tutaj wyjsc
22:11:12:386 | na kogos kto wykorzystuje bledy, bo nie o to mi chodzi. Jednakze zgodnie
22:11:12:394 | z mechanika i zasadami Cechu to Rada wybiera Mistrza i w tej sytuacji
22:11:12:397 | tak wlasnie sie stalo. W miare mozliwosci prosilbym o chwile zeby ta
22:11:12:404 | sytuacje omowic.
22:11:12:407 | 
22:11:12:410 | F.
Dla pewności żeby jednak nie zostało to niezauważone próbowałem też przyzwać:

Kod: Zaznacz cały

przyzwij rafgarta Rafragcie przepraszam, ze przeszkadzam, ale natrafilem dosyc nietypowa sytuacje, ktora - o ile tak zdecydujesz - moze wymagac twojej interwencji. Czy moglbym prosic o krotkie spotkanie?
22:16:30:336 | > 
22:16:31:300 | Masz wrazenie, iz twoje przyzwanie nie zostalo wysluchane.
Niestety przyzwanie nie było udane, ale każde z nich jest logowane i za moich czasów było stale przez MG monitorowane. Liczyłem, że szybko ktoś to zauważy i odezwie się do mnie w tej sprawie. Dnia następnego rano zostałem poproszony przez Haraza żeby się zalogować, bo Eridan chce odejść z Cechu. Pogadałem z nim, zdecydowaliśmy, że do rozmowy wrócimy w poniedziałek popołudniu/wieczorem gdyż każdy z nas chciał weekend poświęcić rodzinie. Awansowałem go tylko do Radnego gdyby jednak chciał sam zadziałać. Czekałem na Eridana w poniedziałek od godziny 8:50 do 21:45 (z przerwami), ale nie doczekałem się więc po prostu się wylogowałem. Trochę się jednak zdziwiłem gdy niewiele po północny dostałem informację, że Eridan jest Mistrzem, a ja zostałem zdegradowany. Notka poniżej:

Kod: Zaznacz cały

00:03:49:805 | Czytasz trzydziesta notke.
00:03:49:810 | Zmiany w Radzie Eridan 10 15 X 
00:03:49:813 | 
00:03:49:818 | Zgodnie z ustaleniami, zawartymi w chwili otwierania
00:03:49:821 | Nowego Cechu, pelnia wladzy nalezy do Mistrza.
00:03:49:829 | Z Rady zostali wykluczeni:
00:03:49:831 | Velhard (za nie placenie skladek)
00:03:49:835 | Fredrick (za celowe zlamanie ustalen z Magami)
00:03:49:838 | 
00:03:49:842 | Tymczasowo do Rady przygotowuja sie Ayenne i Adamson, tym
00:03:49:844 | samym sa p.o. Radnych.
00:03:49:849 | 
00:03:49:851 | Eridan, Wasz Mistrz
Okazało się także, że już po tym jak się wylogowałem Eridan z Rafgartem czym ten pierwszy chwalił się niektórym członkom Cechu. Rafgart przekazał wtedy Eridanowi, że poza jego zgłoszeniem nie było żadnego dotyczącego tej sprawy (o to nota bene rozbija się całą afera i moje oskarżenie Rafgarta o kłamstwo - pokazałem powyżej, że moje zgłoszenia były nawet dwa, które zostały widocznie zignorowane) oraz przekazał informację, że złamałem ustalenie (z czym się nie zgadzam, bo sam Rafgart zgodził się bym został Mistrzem kilka miesięcy wcześniej oraz dodał komendę do zmiany Mistrza przez Radę, której użyłem). Tym samym Eridan na tej podstawie zdegradował mnie do kupca i pozbawił wszystkich przywilei z tym związanych. Po tym odszedłem z Cechu nie chcąc się bawić z ludźmi, którzy nie mają do mnie za grosz szacunku i szukają tylko możliwości żeby się mnie pozbyć.

Ot cała historia. Nie zależy mi na tym żeby wrócić do Cech - moja historia tam skończyła się na dobre. Nie zaakceptuję jednak faktu, że Rafgart w oczach Eridana oraz kilku innych osób w Cechu, którym Eridan przeklejał rozmowę z Rafgartem, oczernia mnie kłamiąc w żywe oczy.

PS. Zapomniałem dodać, że jednym z powodów, z których został zablokowany Vaxon był fakt, że ponoć przez kodowanie dla MC chciałem się zemścić na KGKSach za skasowanie Olfgara. To jednak kolejna nieprawda gdyż o tym, że to Grrid mnie hm.. 'podkablował' do Rafgarta dowiedziałem się dopiero w zeszłym miesiącu.
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Farandar »

Slyszalem o tym wszystkim i nie sadzilem, ze Cech moze upasc az tak nisko. Przykre, ze wszystko da sie zniszczyc.
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Trfog »

Z tymi kupcami to byl problem od zawsze z tego co widze. :)
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rafgart »

Najpierw co do Olfgara. To, ze KGKS-y wiedza, czyja to postac, bylo wiadomo po tym jak i w jakim wieku sie do nich dostala. Taka sytuacja byla tolerowana, bo odpowiadalo nam, ze nie musimy cie ogladac jako czarodzieja. Grrid nie ma nic do tego. Zostales postawiony przed wyborem gry lub wizowaniu, gdy grajac jako Olfgar i absolutnie nic nie robiac jako czarodziej, skopiowales sobie na dysk kod i mape swiezo podlaczonego nowego MC. Podziekowalismy ci za wspolprace, gdy w szale robienia dobrze nowym kolegom z MC zaczales poprawiac bledy, ktore wczesniej ukrywales (podwojne kamienie na kamiennych trollach). O tym czemu chciales mscic sie na KGKS-ach musieliby napisac sami zainteresowani.

Co do meritum - Eridan napisal, ze on i Fredrick zglaszali te sytuacje. Ja odpowiedzialem, ze Fredrick nie zglaszal, tylko probowal to sobie zalegalizowac. Nie napisalem, ze sie nie kontaktowales, tylko ze twoje intencje byly inne, co jak dla mnie potwierdza zamieszczone przez ciebie wyzej 'zgloszenie'. Niestety ja nie wierze w bajki o wpisywaniu 'z glupa' komend, ani o tym, ze nie wiesz jak dziala gildia z rada.
Tak jak napisales wyzej, powiedzialem, ze gildia ma byc prowadzona przez osoby, ktorym ja powierzylismy. Specjalnie dla ciebie dodalem furtke, ze moga one wskazac kogos innego. Nigdy do nas nie dotarlo, zeby ktokolwiek z nich chcial ciebie jako Mistrza. Stawianie nas przez faktami dokonamymi niestety nie zadzialalo. Przykro mi.
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Farandar »

wpisywanie komend 'z glupia' nie jest niczym szczegolnym. Nie zdarzylo sie pierwszy rax. Nigdy nie bylo z tego tak powaznych konsekwencji. Nikt nie informuje o dzialaniu niektorych komend. Ja to wiem.
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Zablokowany