Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rennz »

Rafgart kod całej domeny miałem na dysku u siebie lekko licząc rok wcześniej i praktycznie cały czas go uaktualniałem - przyczepiliście się tylko i wyłącznie tego, że ściągnąłem najświeższy kod akurat zakodowanego MC.

Błędy, jak sam to nazwałeś, mają to do siebie, że o ile ktoś ich nie zgłosi lub nie ma się odrobiny szczęścia to się ich nie da poprawić. KGKSy nie chwaliły się podwójnymi kamieniami przez długi czas, nie zrobił tego też nikt kto bywał na tych terenach - nie widzę w tym swojej winy. Jeśli zawsze piszesz nowy kod lub poprawiasz czyjś i nie robisz przy tym żadnych błędów to naprawdę gratuluję umiejętności. Wytłumacz mi też czemu niby poprawianie zgłoszonych błędów czy chęć zakodowania czegoś innego niż robiło się wcześniej jest traktowane jako próba zrobienia komuś dobrze/źle? Czemu też zostało stwierdzone, że zostałem skasowany karnie przez co nie mogę odblokować imienia swojej starej postaci?

Wracając do meritum. Nie wiem jak działa do końca rada - nigdy tego nie opisywałeś, a przynajmniej nie w żadnej komunikacji, w której uczestniczyłem - komenda też jest świeża. Na logikę jeśli już faktycznie jest rada w danym stowarzyszeniu to trzeba większości, a nie jednego głosu - to jest akurat twój ewidentny błąd w kodzie. Nie uzurpowałem sobie władzy (mimo, że tytuł Samozwańczego Mistrza Cechu był bardzo kuszący), dałem Eridanowi Radnego żeby mógł zrobić to co ja zrobiłem wcześniej. Wydaje mi się jednakże, że moje zgłoszenia wykazały jednak dobrą wolę zwrócenia uwagi na problem jaki nastąpił - nie zaprzeczam i nie zaprzeczałem, że taka kolej rzeczy mi odpowiadała, ale nie chciałem czegoś takiego robić bez konsultacji. O tym czy dostaliście informacje od kogokolwiek czy nie to nie wiem - z cała trójką nie mam żadnego kontaktu od bardzo dawna. Jeśli zaś chodzi o zgłoszenie - Eridan najwidoczniej zrozumiał to źle lub przekazał nieodpowiednio dalej - na własne oczy loga z rozmowy nie widziałem i bazuję na tym co ludzie o mnie zaczęli gadać. Możesz mi jednak wierzyć - gdyby dalej istniała komenda do przekazania stanowiska to Eridan nawet by się nie zorientował, że nim nie był.

PS. Swoją drogą nie rozumiem kompletnie waszego podejścia. Koduję tylko dla KGKSów - musi być strasznie negatywnie nastawiony do MC. Jak chę coś dla MC zrobić żeby wreszcie tą bzdurną opinię zmienić - e na pewno obraził się na KGKSów i chce im dowalić. Czeski film po prostu...
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Daggerro »

Cenie Was obu ale to co piszecie obaj w kontekscie terenow KGKS i bledow tam jest nieprawda.

Rafgart:

Prosze nie pisz, ze likwidowanie bledow na terenach KGKS lub Imperium jest 'robieniem dobrze nowym kolegom z MC'. Jest robieniem dobrze calej spolecznosci arkadyjskiej a nie nam. Nie jestesmy psami ogrodnika i nie zglaszamy sytuacji tylko dlatego zeby ktos inny nie mial.

Pragne podac tutaj przyklad opala. Jakos nie przeszkadzalo innym gildiom wyjmowac zbugowany skarbiec n razy dziennie. Sprawa zostala zgloszona przez nas przy pierwszym wyjeciu (czyli nota bene przez wiele miesiecy czerpal ktos z bledu profity).

Kategorycznie protestuje przeciwko utrzymywaniu stereotypu zlego i uszukujacego MC. Jestes autorytetem, najbardziej aktywnym i znanym Czarodziejem, apeluje bys na forum zachowal obiektywizm.

Dwarf:

Bledy w Gorach zglaszane byly wielokrotnie.
Zarowno dotyczace kamieni jak i omylkowego (bo przeciez to zawsze sa bledy) podpakowywania trolli. Nie chce wnikac czy byly ukrywane czy nie, nie mi to oceniac. Faktem jest jednak to, ze przez wiele miesiecy nikt w tej sprawie nic nie robil.

Pozdrawiam,
D.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rennz »

Jeśli chodzi o podpakowanie trolli (zwiększenie częstotliwości łamań i walki w szyku) to była świadoma moja decyzja. Jak pokazało kilka tygodni - niezbyt dobra. Jeśli zaś chodzi o kamienie to przez miesiące nie zgłaszał tego nikt, ale to mnie nie dziwi - korzyści z tego wynikające były oczywiste.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Zurwen »

Kaktus, czasami wydaje mi się, że zapominasz kto poza tobą jest (był) jeszcze w MC.
Poza tym, nikt tego stereotypu nie narzucił, poza samymi graczami może.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Belial
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2012 20:17

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Belial »

Proponuję umieścić ten dialog na kwejku w ramach akcji "reklama arkadii".

Sorry, że się wtrącam, bo jestem gpszaraczkiem i mam w tej sprawie g... do powiedzenia, ale może ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi. Podobno arkadia jest grą, a więc czymś, co powinno przynosić rozrywkę. Jak się domyślam zarówno graczom, jak i wizom. Czemu w związku z tym często odnoszę wrażenie czytając takie dyskusje, że znajduję się na sali sądowej? Tzn. nie chcę wnikać w to, kto ma rację (choć wygląda na to, że jednak czarodzieje), ale masakruje mi mózg sposób w jaki ze sobą rozmawiacie. Oto wizowie robią sobie jakieś tajne głosowania, na których ustalają, że jeden z nich musi opuścić ich grono, potem delegują posłańca, który gnąc się i gimnastykując mówi "ą ę, za prawdę powiadam ci gremium orzekło, że musisz odejść, lecz przyczyny nigdy nie poznasz, taka jest nasza wola". Zamiast powiedzieć coś w stylu: "człowieku, nie rób wałków i weź się do konkretnej roboty jak chcesz być wizem, robisz masę błędów, niektórzy na tym korzystają, inni tracą i generalnie jesteś do bani". Potem z kolei, wyrzucony gość przyznaje się na forum, że będąc wizem miał pińcet sekondów na różnych kontach i zaczyna pokrętnie, ale też posługując się para-prawniczym żargonem i zachowując pełną powagę tłumaczyć, że został pomówiony i żąda satysfakcji. Rafgart na to przyszpila go (jak to on) miażdżącą faktografią i masakruje przepakowanym specem riposty, wszystko również utrzymane w konwencji pełnego napięcia wewnętrznego śledztwa. Olaboga. I żeby nie było, nadmienię, że Rafgart jest wg mnie ok, formułuje myśli jak człowiek wykształcony i obyty, faktycznie, z tego co się zorientowałem stara się zachować tak zwany obiektywizm, tylko (tak jak spora część osób tutaj) strasznie spięty, jak na grę w: "ledwo muskasz goblina, goblin krzyczy: Waaa bladageba!!"

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Merkava »

Belial: dla Ciebie to jest gra w "ledwo muskasz", ale dla innych jest to projekt któremu setki osób poświęciły lata swojego życia (ja marnuje tu czas od ponad dekady), spędziły setki godzin na klepaniu literek i rozwijaniu swoich postaci - czy to graczy, czy to czarodziejów, budowaniu swojej pozycji w społeczności, tworzeniu posągu trwalszego niż ze spiżu w pamięci swoich znajomych i konkurentów. Miliony linijek kody tworzonego przez dziesiątki koderów, setki graczy którzy przewinęli się przez świat na dłuższy lub krótszy czas, sytuacje w rl które zostały zniszczone lub stworzone przez interakcje na Arkadii, przyjaźnie i animozje które były hodowane latami. I Ty mówisz że ktoś przesadza? ;] Ludzie poświęcają setki godzin swojego czasu na coś co nie daje im nic oprócz satysfakcji z tego co stworzyli (kodu, postaci, whatever) a ktoś im ta satysfakcje, słusznie czy niesłusznie, niszczy, i mają podchodzić do tego z przymrużeniem oka?

Mimo że niektórych to może brzydzić, dziękuję że sprawa jest wyjaśniana publicznie. Pozostawianie niektórych kwestii w sferze niedomówień i aluzji prowadzi do tworzenia się teorii spiskowych tak z jednej jak i drugiej strony. O ile rozumiem to że Kod powinien być zakryty przed graczami, to kwestie polityczne, społeczne i personalne, które dotykają społeczności powinny być transparentne i nie pozostawiać pola dla domysłów i snucia insynuacji.
Belial
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2012 20:17

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Belial »

Ja też od ponad dekady Merkavo. Nie chodzi mi - słusznie czy nie słusznie. Chodzi mi o styl. Pełen nadęcia, demonstrowania wyższości itp. Raz poszedłem na zjazd arkowiczów w krk, żeby zobaczyć któż to w te literki naparza, zobaczyłem dwóch kolesi lejących się dość chaotycznie na schodach knajpy. Potem dowiedziałem się, że poszło chyba o zabicie postaci. No sorry...
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Torgen »

Dokladnie, spinacie sie wszyscy o byle gowno. Arka jest gra, zwykla gra niczym wiecej. Budowanie swojej pozycji w spolecznosci? No ja pierdziu, ktos tu sie mocno zapedza i jak wam takie mysli zaczynaja po glowie sie paletac to naprawde czas zrobic sobie przerwe od kompa i wyjsc do ludzi i tam zaczac budowac swoja pozycje. Bo tutaj wam to kompletnie nic nie da. A powiecenie masy czasu na gre to bynajmniej nie powod do dumy. Dopiero teraz zaczynam rozumiec stare stwierdzenie 'Jak sie nie podoba to nie graj'. Nie robcie z siebie masochistow czy swietych. Szkoda zdrowia. Ktos wam psuje gre czy tak jak Wojtek mowil opinie to naprawde czas zakonczyc gre i przestac sie bawic z tego typu osobami. Ja osobiscie sie generalnie izoluje na arce, trzymam sie z kilkoma osobami ktore znam, z wizami nie mam i nie chce miec nic do czynienia, a z reszta ludzi w ta gre grajaca tym bardziej. Za duzo walkow z jednej czy drugiej strony wychodzi i nie chce sie babrac w gownie ktore ktos zaserwuje uprzednio udajac ze jest moim kolega a potem zachowujac sie jak gowniarz tlumaczac swoje zachowanie rpgiem. Wrzuccie na luz.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Trfog »

Mozna by zmienic w Medytacji widzialne cechy w taki sposob, by bylo widac cechy bazowe, oddzielnie (np. w nawiasie) zmienione, oraz czynniki ktore aktualnie wplywaja na cechy/umiejetnosci?
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Ulik »

A jednak dno się oberwało.
Zablokowany