Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Loptak »

Niby Veiro próbował nas ostrzec, ale nikt w 'szale bojowym' nie wiedział o co tak naprawdę mu chodzi :)
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Gość

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gość »

Dosyć długo zajęło Ci ochłonięcie z tego szału bojowego.
Abr
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2009 15:41
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Abr »

Fajne walki, fajnie się grało, dawno tak nie było. (pozdrowienia dla uczestników)

Problemem jest tutaj mozolne, zje*ane odexpianie. :?
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Buluar »

Nie przesadzajcie z tym odexpianiem. Takiego b.doswa odrabia sie sprawnie i nawet zwiedzil mozna osiagnac po ludzku, a to normalne, grywalne poziomy. Problemy z odexpianiem zaczynaja sie powyzej zwiedzil, ale zdaje sie takie zalozenia reformy byly, zeby wysokie levele byly rzadsze.
Juz przerabialismy czasy zwiedzil+2, zwiedzil+4.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Abr
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2009 15:41
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Abr »

Sprawność może i wysoka, tylko paliwa brak :cry:
Grothan
Posty: 101
Rejestracja: 06 sty 2010 10:17

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Grothan »

Buluar pisze:Nie przesadzajcie z tym odexpianiem. Takiego b.doswa odrabia sie sprawnie i nawet zwiedzil mozna osiagnac po ludzku, a to normalne, grywalne poziomy. Problemy z odexpianiem zaczynaja sie powyzej zwiedzil, ale zdaje sie takie zalozenia reformy byly, zeby wysokie levele byly rzadsze.
Juz przerabialismy czasy zwiedzil+2, zwiedzil+4.
Pewnie expiles niejeden raz i zrozumiesz, ze takie sztuczne ograniczenie dalszego expienia od zwiedzil+ psuje zabawe z dalszego expienia. Bo gdy dochodzisz do zwiedzil stajesz przed ogromnym dylematem, expic czy nie expic? Niestety druga opcja zwykle jest nieuchronna. A potem predzej czy pozniej zaliczasz zgona i przeklinasz dlawik, ktorego rownie dobrze mogloby nie byc. Mysle, ze znajda sie osoby, ktore przerabialy ten scenariusz.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Raglak »

Gryffith pisze:Czolko,

Ta demon jest zaje....

40 sek siedzialem i patrzylem jak sciagaja mi postac na widzial i doswiadczyl, klepiac co 2 sek jedyny mozliwy kierunek, co bylo totalnie glupie bo demon co chwila rzucal swoje strachy na lachy, co jest jednoznaczne ze nie da sie juz nic zrobic. Oczywiscie zglosilem to cos tu jest nie tak i to chyba blad jakis, odpowiedz ze wszystko bylo OK.

Kilka dni pozniej dowiaduje sie ze kilka osob z innego stowa padlo tak samo i ich postacie byly cofniete! Dwa kolejne listy do MG bez odpowiedzi.

Postac 2 poziomy nizej, zero checi do grania nia...

Ed. Bledzik znakow.
Phi, kolego 40 sekund? Ja na przykład padłem w ułamku sekundy, od jednego ciosu z samego początku rannego. A miałem najlepszą niemagiczną zbroję na arce+epik w wytrzymce podbity alko :P Takie coś to dopiero boli! :) 40 sekund i narzeka, się porobiło!
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Buluar »

Grothan pisze:
Pewnie expiles niejeden raz i zrozumiesz, ze takie sztuczne ograniczenie dalszego expienia od zwiedzil+ psuje zabawe z dalszego expienia. Bo gdy dochodzisz do zwiedzil stajesz przed ogromnym dylematem, expic czy nie expic? Niestety druga opcja zwykle jest nieuchronna. A potem predzej czy pozniej zaliczasz zgona i przeklinasz dlawik, ktorego rownie dobrze mogloby nie byc. Mysle, ze znajda sie osoby, ktore przerabialy ten scenariusz.
Przerabialem rowniez ten scenariusz. Na forum rowniez przerabialismy juz, ze nie da sie zrobic systemu expa, ktory bedzie dawal w miare rowne szanse osobom grajacym godzine dziennie oraz maniakom grajacym 10 godzin dziennie.
Poza tym dzieki progowi masz widoczna granice - jaka jest roznica miedzy tym, ze ja mam b.doswa, a Ty widzial, od tego ze mialbym legende, a Ty legende +3?
Juz teraz od polowy b.doswa dochodzi sie do epikow w cechach, co jest moim zdaniem chore.

Reasumujac, albo masz czas i expisz powyzej dlawika liczac sie z tym, ze bedziesz mial dola i pragnal rzucic te gre w pizdu jak padniesz, albo robisz zwiedzil, latasz po swiecie i nie przejmujesz sie, co bedzie, jak wejdzie w Ciebie szarza, albo trucizna z oszukanczego sztyletu.

Edit: Inna kwestia jest monotonia expa. Powinna byc jakas alternatywa do morodwania 34523 orkow, np.: powtarzalne questy dajace exp.


Re dol:
On padl rowniez od enpeca.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2013 11:30 przez Buluar, łącznie zmieniany 1 raz.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Gryffith
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2010 06:09

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gryffith »

Raglak pisze:
Gryffith pisze:Czolko,

Ta demon jest zaje....

40 sek siedzialem i patrzylem jak sciagaja mi postac na widzial i doswiadczyl, klepiac co 2 sek jedyny mozliwy kierunek, co bylo totalnie glupie bo demon co chwila rzucal swoje strachy na lachy, co jest jednoznaczne ze nie da sie juz nic zrobic. Oczywiscie zglosilem to cos tu jest nie tak i to chyba blad jakis, odpowiedz ze wszystko bylo OK.

Kilka dni pozniej dowiaduje sie ze kilka osob z innego stowa padlo tak samo i ich postacie byly cofniete! Dwa kolejne listy do MG bez odpowiedzi.

Postac 2 poziomy nizej, zero checi do grania nia...

Ed. Bledzik znakow.
Phi, kolego 40 sekund? Ja na przykład padłem w ułamku sekundy, od jednego ciosu z samego początku rannego. A miałem najlepszą niemagiczną zbroję na arce+epik w wytrzymce podbity alko :P Takie coś to dopiero boli! :) 40 sekund i narzeka, się porobiło!
Raglak:
Chyba sie nie zrozumielismy, co innego jest pasc na PK od ciosu innego gracza w ciagu ulamka sekundy, jakbys mial 5 sek to bys zdarzyl zwiac z dziesiec razy, a co innego patrzec przez 40 sek jak cie kilka npcy oklada i nie jestes w stanie nic zrobic, doslownie nic... No chyba ze pojsc zrobic se kawe bo jeszcze trza doliczyc czas "napisow koncowych"
Grothan
Posty: 101
Rejestracja: 06 sty 2010 10:17

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Grothan »

Dlaczego nie zrobic by w oparciu o nowo powstajace wciaz npce i stwory alternatywy albo zastepstwa dla masowego expa. Mamy juz to zwiedzil, albo stare wielce, a dalszy rozwoj postaci to nabijanie jej glosnymi i slawnymi mordami, tak jak ma to miejsce w sapku, gdzie wycwiczona wielokrotnymi walkami postac osiaga dalszy stopien wielkosci nie zabijajac kolejnego goblina, ale jakimis wyczynami, albo smialymi podbojami. To by wymuszalo wyprawy na wyexpionych juz graczach w rozne rejony muda po dalszy rozwoj postaci, wymuszajac tym dla tych co chca mobilnosc i opuszczenie na jakis czas expowisk do nastepnego zgonu. Wtedy mamy wieloplaszczyznowa interakcje miedzy grupami graczy siegajacych po dalsza rozgrywke i osiagajacych wyrozniajace ich od reszty poziomy, w sposob prawdziwy bo nie stateczny jak na expowiskach.
Zablokowany