Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gerdia »

Niestety nie mam takiego fajnego jednorożca, więc nie mogę sobie galopować.
Wyrażam swoją opinię, a Ty nie musisz się z nią zgadzać i tyle.

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Evandeil »

Widze, ze przynajmiej Ral potrafi czytac ze zrozumieniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gunnar »

[quote="Rafgart"]Zakon to nie sa paladyni z AD&D, tylko tacy Krzyzacy. Oczywiscie moga tam byc naiwniacy wierzacy w rycerskie idealy, ale wiekszosc to pewnie ostatni w kolejce do spadku synowie podupadlych rodow, dla ktorych jest to sposob na dorobienie sie i zaznanie przygody.
Spotykajac gdzies na odludziu konkurenta do skarbu bedacego do tego bretonskim rycerzem nie musza go zabic, ale jak najbardziej moga.
quote]

Rafgarcie, jesli to nie trolling to proponuje zapoznac sie z regula Zakonu Sigmara na arkadii, jego zalozeniami, zwyczajami. Bo zycie w ubostwie, wyzbycie sie kosztownosci (pozdro temblaczku!), celibat, itp za cholere nie pasuja mi do Krzyzakow. ;)
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Raglak »

Gunnar:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Templariusze

Oni też składali śluby ubóstwa, czystości, blablabla. Ba, nawet w nazwie zakonu mieli "Zakon Ubogich Rycerzy". To, że ktoś ma coś w nazwie i w regule nie znaczy, że w rzeczywistości tak postępuje. Jednakże...

Rafgart&Einholt:
Pomimo tego, co napisałem Gunnarowi, nie zgadzam się z wami. Nie możecie porównywać rycerzy zakonnych z reala, do tych ze świata Warhammera. Przede wszystkim dlatego, że w tym drugim zdarzają sie magia i boskie interwencje. I o ile w realu rycerzowi nieprawemu i łamiącemu złożone śluby wszystko może ujść na sucho, to w tym drugim świecie Sigmar po prostu takiego rycerza opuści (co w chwili obecnej przekłada się kodowo na stratę szarży i pewien spadek umów). Nawet jeśli będzie to na odludziu i nikt postronny tego nie zobaczy. Zakonnik nie musi być praworządny dobry, to oczywiste. Ale jednak składanych ślubów powinien przestrzegać.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rafgart »

Boskosc Sigmara jest powszechnie podwazana w swiecie Warhammera, pod pojeciami bogow/magii moze kryc sie tam tylko inna forma oddzialywania chaosu, a zakon to nie kaplani, nawet nie kaplani-wojownicy, tylko prosci rycerze. Wszystkie umiejetnosci sa trenowane, wiec nie pochodza od Sigmara.

A tu link do reguly 'Krzyzakow'.
http://www.the-orb.net/encyclop/religio ... _rule.html

Kod: Zaznacz cały

1. Of chastity and obedience and living without property, and their ordering.

There are three things which are fundamental to every life in religion, and they are prescribed in this rule. The first is perpetual chastity, the second is renunciation of one's own will, that is, obedience unto death, the third is the assumption of poverty, that is living without property after entering this order.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gunnar »

Raglak:
Celowo napisalem o realiach Zakonu Sigmara na arkadii.
To ze gdzies tam kiedys tam byli jacys tam, mnie malo interesuje na tym forum.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Tercoral »

Czyli jak zrozumiałem

Zbieranina mętów społecznych, z niesamowitymi zdolnościami walki, tworzy siódmą kaplice chaosu w świecie arkadii.

To ma sens!

Edit: Źle policzyłem :P

re down:

Według mnie:
Rafgart przyznaje, że zakon to jednak taka "niepewna" moralność. Dodatkowo informuje, że w zakon nie doświadcza boskich interwencji od czasu zakodowania. A wisienką na torcie jest to, że zakon nie ma KAPŁANA który, by sprawdzał czy aby zakonnicy nie przechodzą na ciemną stronę mocy.

No to jak na moje doświadczenie z papierowymi rpgami to tylko kultyści :D No i chciałem się tym podzielić. Na pewno kilka osób uśmiechnie się pod nosem.

A tak ogólnie pisząc ten pierwszy komentarz nawet nie pomyślałem, że można go tak zinterpretować. Miałem namyśli raczej przewrotność świata Warhammera i sytuacje, gdy białe staje się czarnym, a czarne białym.

Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno w każdym liście. Chociaż jeśli było jakieś niedopatrzenie z mojej strony proszę napisz mi o tym na prv.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2013 18:10 przez Tercoral, łącznie zmieniany 1 raz.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Einholt »

Raglak nigdzie nie porownywalem rycerzy z mlotka i rl. Wkleilem cytat z podrecznika Warhammera, "Krolestwo Magii". A jak Rafgart wyzej napisal, nie otrzymalismy umiejetnosci od sigmara tylko wytrenowalismy je u trenera, wiec nie opuszcza nas nawet jak bedziemy robic to co kazdy normalny czlowiek (rycerz), bladzic.

re Tercoral:
Niewiele rozumiesz. Jak widac nie rozumiesz nawet co znaczy RPG. Zagralismy swoje role fajnie, bo jak nam sie wydawalo taka by byla normalna reakcje na zaistniala sytuacje i dla nas temat byl zamkniety. Ty natomiast zamiast podejsc do gry jak do gry, czyli wylogowac sie i zapomniec, albo chociaz starac sie na arce jakos dluzej porozmawiac/wyjasnic, poplakales sie i poleciales na skarge. Ogarnij sie, jak wiele osob pisalo arkadia to hard fantasy.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2013 17:28 przez Einholt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gunnar »

To jak nie opuszcza, to ja poprosze moje umy z powrotem. W koncu wytrenowalem je U TRENERA. ;D
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Coronius »

Rafgarcie: to skoro szarza nie jest darem od sigmara, a zwykla umiejetnoscia, to powinna byc dostepna dla kazdego.

Evandeil: no faktycznie, zle jest, ze OK ma powiadomienie o wrogu, za to magiczny las, gdzie wchodzisz, gubisz sie i giniesz od strzal juz jest ok.
Zablokowany