Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Rafgart »

W dajacej sie przewidziec przyszlosci nie beda wprowadzane zadne zmiany do poziomow cech i tematow pokrewnych.
Veiro
Posty: 46
Rejestracja: 13 cze 2013 18:40

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Veiro »

Jako ze pytania do Wizow sa zablokowane, zapytam tutaj, gdyz na arce nie doczekalem sie odpowiedzi. Czym bylo spowodowane znikniecie uma uniki?
voila.pl/426/wb7yf/index.php?get=1&f=1 (tu jest log).

Gram w gildii bojowej, ktora prowadzi wojny z kilkoma gildiami, w tym z "Wiorami", ktore kryja sie zawsze i wszedzie (pomoc mysliwego na swietliku, ze spostrzegawczoscia na perfekcyjnie nie wiele daje) i oczywiscie do tego maja wbrew krzykacza mocnego speca z drugiej lini, sa swietnymi tropicielami i prowadzacymi, gdyz maja pod to umy.

I tu pytania:

1) Czy jednak ten mysliwy moze ich widziec czesciej? (niewielu graczy wybiera ten zawod, bo nie ma w sobie nic specjalnego)
2) Czysto teoretycznie, jesli nie dajecie szans na walke z ukrywaczami (moje umy jakog gladiatora macie wyzej w logu), bo po prostu ich nie znajde
, to czy moge bez konsekwencji sie wylogowywac i udawac debila mowiac ze sie ukrylem? Oczywiscie pomijam fakt psucia zabawy innym (szcegolnie wrogowi) bioracemu udzial w takiej akcji i reakcji gildii do ktorej naleze.
3) Obecne PK ma polegac na takich zagraniach, ew padzie lacza?
"4) Autor: Ehrund (Kamil K)

To fakt.
Dostac 2 ataki z ukrycia w ciezko... " - cytat z bilansu

Pytanie do MG nie do Ilane i reszty
Ostatnio zmieniony 13 cze 2013 22:07 przez Veiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Ilane »

Weź partyzanta i idź zabijaj jak oni ;)


@temat

Dziękuję za nowe emotki w pochodzeniówce :***
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Larius »

W sumie zgadzam się z Veirem po części. Zwykła postać ze spostrzegawczością na gp nie ma szans znalezienia wiewiórki. Nawet myśliwy ma z tym problem. Jeśli ma być balans to zamiast obcinać wycofywanie OHMowi przydałoby się obciąć ukrywanie, bo jaki sens ma PvP kiedy ktoś sobie wklepie n;n;nw;ukryj sie i ma safe locka, a ktoś kto ma zawód masowy żeby uciec musi mieć przy sobie zioła i kombinować jak tu nie dostać z ukrycia i po plecach. I nie są to raczej tylko moje obserwację.

Może niech będzie blokada na ukrywanie się na traktach? W sumie to by rozwiązało większość problemów. :)

EDIT: I od razu uprzedzam, że nie trafia do mnie argumentowanie, że wiórka dostanie od każdego 1vs1, bo tutaj już większą rolę odgrywa random i poziom postaci. :(
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Sigard »

Larius pisze: Zwykła postać ze spostrzegawczością na gp nie ma szans znalezienia wiewiórki.
Obrazek
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Coronius »

Jestem za! Uciąć ukrywanie! (ale zamiast tego dać 300% expa, żeby było wyrównane).

Żeby nie było, że nie ten topic - dziękuję za pewnego npca w Tilei.
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Nobia »

Sigard,
You made my day :)

Co do samego ukrywania, to udawało mi się całkiem skutecznie (jakiś czas temu) ukrywać ogrem na swojaku (z niepełnym AJ zbója) w Górach Szarych przed bandą mięśniaków z Nuln - z czego tylko jeden miał zawód SC i znalazł dopiero za drugim razem szukania na lokacji.

DUŻO zależy od tego w jakim terenie się delikwent chowa (pomijam inne czynniki).
Nie wszędzie da się tak skutecznie ukryć... co nie zmienia faktu, że można by było dopakować faktycznie myśliwego (większy spost i imho umy ukrywania się i skradania)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gniot »

Nobia pisze:Sigard,
You made my day :)

Co do samego ukrywania, to udawało mi się całkiem skutecznie (jakiś czas temu) ukrywać ogrem na swojaku (z niepełnym AJ zbója) w Górach Szarych przed bandą mięśniaków z Nuln - z czego tylko jeden miał zawód SC i znalazł dopiero za drugim razem szukania na lokacji.

DUŻO zależy od tego w jakim terenie się delikwent chowa (pomijam inne czynniki).
Nie wszędzie da się tak skutecznie ukryć... co nie zmienia faktu, że można by było dopakować faktycznie myśliwego (większy spost i imho umy ukrywania się i skradania)
Swietlik, pierscien. Mistrz w sposcie chyba robi roznice ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Delgar
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2011 19:48

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Delgar »

Tylko w tym, co pisze Veiro i Larius nie chodzi o to, żeby byle gp mógł znaleźć ukrywajkę. Chodzi o to, żeby był jakiś sposób, żeby to partyzant musiał spierniczać do safelocka a nie ukrywać się w pobliskim lesie. Potrzebny jest jakiś zawód, który będzie efektywnie wyłapywał schowanych skradaczy - nawet kosztem niskiej przydatności jeśli chodzi o umy ofensywne (myśliwy). Ja w swoim zawodzie muszę się liczyć z tym, że poza dobrym ofensem, blokiem i (bardzo rzadko występującym, ale jednak przydatnym) ogłuchem mam raczej przeciętny defens, niespecjalnie mocne drużynówki i, co w przypadku barbarzyńcy jest logiczne i oczywiste, brak ukrywania, spostrzegawczości, tropienia... Taki nożownik praktycznie NIE MA ograniczeń. W 1v1 położy większość zawodów masowych a jak nie to zawsze może się ukryć. No dobra, drużynówek nie ma. A jak się ukryje w mieście to, w wielu przypadkach, nawet myśliwy nie pomoże.

Jak już pisałem: nie chodzi o to, żeby ukrywajki nie mogły się ukrywać. Niech glad, miecznik, fanatyk, gp, etc. nie widzą ukrytego partyzanta nawet w dzień. Przydałaby się po prostu skuteczna kontra na wspomniane przez Lariusa "w;w;w;ukryj sie".

PS. Gniot: jeśli coś jest możliwe do skontrowania tylko przy użyciu zioła i magika przez 100% wytrenowanego mistrza w kontrowaniu tego czegoś, to to coś jest wybitnie przegięte.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gniot »

Re up:
Watpie zeby to bylo 100% ale gdyby to koszt niewielki. Ziolko mozna znalezc bez problemu (jak dziala kazdy wie - tez ulatwienie) pierscien tez nie jest "jednokrotnego uzytku".

Co do obciecia ukrywania...to w takim razie co zostanie mysliwemu ?:D
Jak ma sie bronic przed wrogiem ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Zablokowany