Zawody vs Stowarzyszenia

Archiwum zamkniętych tematów.
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Moge sie z tym zgodzic tyle ze:
Co jesli wyjatek staj sie regularnym standardem? Lepiej miec kolejne wyjatki czy uleczyc pacjenta zeby nie trzeba bylo wysylac karawany?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Rennz »

Do tego wizowie by musieli uznać swoje interwencję w politykę stowarzyszeń za coś normalnego, a nie wyjątkowego. Przez tyle lat ile Arkadia już funkcjonuje nigdy się ku temu nie skłaniali - zastanawiam się po prostu co by się musiało stać żeby to uległo zmianie.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Buluar »

Davith pisze:Moge sie z tym zgodzic tyle ze:
Co jesli wyjatek staj sie regularnym standardem? Lepiej miec kolejne wyjatki czy uleczyc pacjenta zeby nie trzeba bylo wysylac karawany?
Regularnym standardem to jest wypowiadanie sie ogolnikowo w tematach, ktore wymagaja konkretow.

Proceder uciekania z gildii z etatem jest standardem w nielicznych gildiach, tych samych od wielu lat.
Ile osob dostalo sie do stowarzyszenia, tylko dlatego zeby uciec z etatem w przeciagu 2 lat wsrod np.: lesnych elfow, ogrzej kompanii, kgks, czy zgromadzenia halflingow?
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Buluar: Nie sadze aby tutaj trzeba bylo wymieniac gildie, z uwagi tez na zakres czasowy ktorym objalem to raczej zadna sie pewnie nie uchowala. Jesli szukasz konkretow na dzien dzisiejszy to ja nie jestem upowazniony do tego aby wypowiadac sie za szefa ktorejkolwiek gildi wiec pisz na arce (do szefow gildii) skoro spac nie mozesz przez to.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011 12:05 przez Davith, łącznie zmieniany 1 raz.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Buluar »

Davith pisze:Buluar: Nie sadze aby tutaj trzeba bylo wymieniac gildie, z uwagi tez na zakres czasowy ktorym objalem to raczej zadna sie pewnie nie uchowala. Jesli szukasz konkretow na dzien dzisiejszy to ja nie jestem upowazniony do tego aby wypowiadac ze za szefa ktorejkolwiek gildi wiec pisz na arce (do szefow gildii) skoro spac nie mozesz przez to.
Nie jestes upowazniony, to po co glos zabierasz? Zawolaj zatem kogos z kompetencjami.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Obawiam sie ze tylko ty nie zrozumiales aspektu czasowego ktorym objety zostal ten temat. Niestety musisz sobie zatem radzic sam. Zaluje ale nie jestem w stanie Ci pomoc. Obawiam sie tez ze osoba majaca odpowiednie kompetencje dla Ciebie, zwyczajnie nie istnieje. Dalsze uprzejmosci przerzuc na pw bo zgrywanie mistrza cietej riposty podobnie jak zrozumienie aspektu czasowego srednio Ci wychodzi.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Buluar »

Davith pisze: Mam tez wrazenie ze odnosisz sie do sytuacji dnia dzisiejszego ja mowie o okresie czasu od reformy do dzis. Na wybor gildi 'do wydymania' sklada sie duzo aspektow stad tez sa te atrakcyjniesze i mniej atrakcyjne.
Od reformy do dzis to ile minelo? Napisalem dwa lata, ale moze pomylilem sie w oszacowaniu tegoz czasu.

Nie jestem zadnym mistrzem cietej riposty. Poprostu prezentuje argumenty, ktore wedlug mnie przekreslaja zasadnosc Twojego pogladu. Nie uzywam przy tym przykladow fryzjerek.
Dymane gildie od dluzszego czasu sa te same. Ciezko jest rozmawiac o konkretnych rozwiazaniach, stosujac ogolniki. Nie jest zadna tajemnica, ze ludzie ida do np.; kg dla zawodu, a nie do le. Zeby to stwierdzic, nie trzeba miec zadnych upowaznien, tylko choc troche orientowac sie w realiach.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Zdaje sie ze chodzi o okres 5 lat (plus minus kilka miesiecy), dlatego caly temat opiera sie na ogolnikach z tych wlasnie 5 lat. To co jest dzis w jakiej gildi to sprawa szefow tych gildi i z czystej dyplomacji nie powinno sie wskazywac na ta czy inna gildie. Nie jestem tez w stanie podac Ci statystyk z tych 5 lat, wszystkich gildi i kazdego osobnego szefa ktory sie przewinal w tym czasie stad forma ogolna bo problem dotykal w miejszsym, wiekszym badz gigantycznym stopniu niemal kazda gildie. To tyle mam nadzieje ze Cie to satysfakcjonuje.
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Huggus »

Reforma ze zmianą gildii na stowarzyszenia to jakos luty/marzec 2005, i z tym się też wiąże uwolnienie zawodów.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Sigard »

Ogolnie pomysl jest wsteczny, a wsteczne pomysly maja to do siebie, ze sa slabe. Cofanie reformy, ktora wiekszosc graczy przyjela z entuzjazmem, tylko dlatego, ze sa jakies wyjatkowe gildie, ktore w nowym systemie sobie nie do konca poradzily? Wiecej terminatorow na Arkadii? Nie sadze.
Zablokowany