Zawody vs Stowarzyszenia

Archiwum zamkniętych tematów.
Elltharion
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2011 14:46

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Elltharion »

A może ludziom z zawodem, a bez stowarzyszeń automatycznie wyłączać speca? Strata nie jest, aż taka wielka w porównaniu do cięcia umów na poziom gp, ale jednak na tyle dotkliwa, że trzeba było, by mieć dobry powód żeby z niego zrezygnować.
Ifrigen
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2009 20:42

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Ifrigen »

Ja bym był za całkowitym uwolnieniem zawodów, komu się nie podoba w stowarzyszeniu to niech sobie kupi ten etat u npca w końcu od dawna stosuje się politykę spec dla każdego. Takie wyjście zakończyło by dołączanie się do stowarzyszeń tylko dla treningów.
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Sigard pisze:Ogolnie pomysl jest wsteczny, a wsteczne pomysly maja to do siebie, ze sa slabe. Cofanie reformy, ktora wiekszosc graczy przyjela z entuzjazmem, tylko dlatego, ze sa jakies wyjatkowe gildie, ktore w nowym systemie sobie nie do konca poradzily? Wiecej terminatorow na Arkadii? Nie sadze.
Terminator to spore naduzycie ktorym nadal sprawnie sie poslugujesz tyle ze mija sie tak samo z rzeczywistoscia jak entuzjazm wiekszosci graczy po reformie. Pytanie kto pamieta lepiej tamta reforme...
Nevare
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2009 19:27

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Nevare »

Bardzo prosze zeby tego rodzaju naduzycia juz sie wiecej nie pojawialy.
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Nevare pisze:Bardzo prosze zeby tego rodzaju naduzycia juz sie wiecej nie pojawialy.
No chyba ze ktos sypnie jakims nowym eufemizmem, cos nieoklepanego jeszcze, taki powiew swiezosci..Tutaj uklony za wczorajszy post dla Brota.
Brot pisze: Mogliby się wozić po swoim terenie bez wywoływania nerwicy u MC że zaraz wjedzie jeden zakonnik i szarżą rozjedzie 3 MC-ków stojących na swoim terenie.
Po 10 latach dowiedzialem sie ze szarza jest obszarowka. Tyle lat zyc w niewiedzy ehh...

Zasadniczo jednak wole zebysmy trzymali sie tematu a pozdrowienia i wyznania milosci jak w pierwszym poscie prosze na pw.
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Sigard »

@Davith:
Ja nie twierdze wcale, ze kiedys nie bylo lepiej, ale widze to tak, ze chcesz reanimowac dinozaury. Dinozaury byly fajne, ale chyba nikt nie ma watpliwosci, pasowalyby one do obecnego swiata, jak piesc do twarzy. Teraz na Arkadii tez sa inne realia, osobiscie ani by mnie to nie zagrzalo, ani zmrozilo gdyby cos w tej materii sie zmienilo, sile sie tylko na odrobine obiektywizmu, a poza tym ze cofanie sie w rozwoju rzadko jest dobrym pomyslem.
Obrazek
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Davith »

Nie wiem jaka zaleznosc jest miedzy zablokowaniem kolejnym secondom 'dymania gildi' a wskrzeszaniem dinozaurow. Nie ogarniam tego niestety. Zas w sprawie cofania sie...jesli robisz blad i mozesz go cofnac to chyba nie jest krok w wstecz ale tutaj tez moge byc w bledzie..

Niestety zdalem sobie jednak sprawe z czegos innego co dyskwalifikuje ucinanie umow. Gdyby 'gora' uznala ze od dzis odchodzacy traci umy, znow pojawilby sie kolejny problem tych co nie moga miec zawodu wzgledem tych co odeszli i zachowali zawody a nikt im ich nie odebral..Tutaj naprawic sytuacje musialoby uwolnienie etatow ze stow, przy zachowaniu ich tez tam. To mogloby niestety oznaczac tez koniec niektorych gildi, niby sytuacja by sie oczyscila w kazdej ale ...no wlasnie czy nie wyczyscilaby tez samej gildi.. Gdyby jednak utudnic singlowi zdobywanie zawodu ...tj musialby wynajac np KG zeby wyjac etat dla siebie moze mialoby to sens.

Mi chodzi glownie zakonczenie procesu jak to nazwalem 'dymania gildi' o nic wiecej.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Visborg »

Davith pisze: Mi chodzi glownie zakonczenie procesu jak to nazwalem 'dymania gildi' o nic wiecej.
Wreszcie z sensem. Tak, jedynym sensownym i realnym zarazem sposobem na ukrócenie tego procederu jest umożliwienie pozyskiwania zawodu poza stowarzyszeniem osobom które w nich nie chcą grać.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Buluar »

Davith pisze:
Mi chodzi glownie zakonczenie procesu jak to nazwalem 'dymania gildi' o nic wiecej.
Proces ten nie tylko mozna zakonczyc poprzez uciecie penisa dymajacemu, ale takze poprzez podciagniecie spodni niektorym ze stowarzyszen.

A tak juz na powaznie, to rzeczywiscie uwolnienie etatow chyba mogloby byc jakims rozwiazaniem.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Zog
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2011 11:21

Re: Zawody vs Stowarzyszenia

Post autor: Zog »

Davith pisze:Tutaj naprawic sytuacje musialoby uwolnienie etatow ze stow, przy zachowaniu ich tez tam. To mogloby niestety oznaczac tez koniec niektorych gildi, niby sytuacja by sie oczyscila w kazdej ale ...no wlasnie czy nie wyczyscilaby tez samej gildi..
Jakby wyczyściła to by oznaczało że osoby prowadzące gildie się do tego nie nadawały.
Zablokowany