Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Rafgart »

Polelfy nie sa 'ostatnim z niedokonczonych/nieprzerobionych' stowarzyszen. Sa dokonczone od 12 lat. Sa tez przerobione, bo podstawowe funkcjonalnosci wspolne dla wszystkich stowarzyszen dzialaja rowniez w Polelfach. Co najwyzej mozna powiedziec, ze sa biedne kodowo i trzeba je po prostu napisac od poczatku. W tej kategorii jednak nie sa same, bo takie zdanie o sobie ma co druga gildia. Do pisania na nowo Polelfow zostalo poslanych na przestrzeni lat co najmniej 4 czarodziejow. Ciezko mowic o zbywaniu czy zapomnieniu, bo malo ktoremu stowarzyszeniu poswiecono tyle (co fakt, realnie niestety bezproduktywnej) uwagi. Nie udalo sie nikomu tego projektu dokonczyc z wielu powodow, przede wszystkich jednak dlatego, ze napisanie gildii, ktora ma to wszystko, czego oczekujecie, jest bardzo trudne i zlozone, czesto wiaze sie z koniecznoscia wprowadzania zmian globalnych.
W tej chwili jedyna szansa na zrobienie Polelfow jest, ze ja znajde na to czas i motywacje. Z cala pewnoscia nie mam tego pierwszego, o drugie tez ciezko.

Co do realizowanych projektow, to chyba wszyscy aktywni poza mna czarodzieje maja otwarte tematy w Banku Opisow, wiec dosc latwo sie domyslic co robia.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Silkathas »

Dobrze, zatem od 12 lat jesteśmy najbiedniejszym kodowo Stowarzyszeniem Arkadii. Ogry, Osada, Leśne Elfy, Halflingi z KZ , KM czy KGKS, z tymi ex rasówkami wypadałoby się przyrównywać i to porównanie wypada nadzwyczaj blado... a co dopiero z ex zawodówkami?

Może i co druga gildia ma takie zdanie o sobie, ale chyba przyznasz, że Pólelfia gildia wygląda najsłabiej ? A nie jest Nas mało i mimo tych braków mamy kandydatów i naście osób które gra regularnie.

Wiem, że projekt jest skomplikowany, ale skoro w takim kształcie jak jest nie ma szans na jego wprowadzenie, może tu i ówdzie da się coś przyciąć , i dostarczyć chociaż "COŚ" nowego...co później można doszlifować...dobrze by było, jakby taka szansa była, bo po tym co napisałeś Rafgarcie, wnoszę, że nigdy możemy się nie doczekać przeróbki. I to jest zajebiście smutne.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Deli »

Silk - z ZH sie nie porównuj bo może być, że wcale tak blado nie macie :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Terenes »

Silkathas pisze:Dobrze, zatem od 12 lat jesteśmy najbiedniejszym kodowo Stowarzyszeniem Arkadii. Ogry, Osada, Leśne Elfy, Halflingi z KZ , KM czy KGKS, z tymi ex rasówkami wypadałoby się przyrównywać i to porównanie wypada nadzwyczaj blado... a co dopiero z ex zawodówkami?

Może i co druga gildia ma takie zdanie o sobie, ale chyba przyznasz, że Pólelfia gildia wygląda najsłabiej ? A nie jest Nas mało i mimo tych braków mamy kandydatów i naście osób które gra regularnie.

Wiem, że projekt jest skomplikowany, ale skoro w takim kształcie jak jest nie ma szans na jego wprowadzenie, może tu i ówdzie da się coś przyciąć , i dostarczyć chociaż "COŚ" nowego...co później można doszlifować...dobrze by było, jakby taka szansa była, bo po tym co napisałeś Rafgarcie, wnoszę, że nigdy możemy się nie doczekać przeróbki. I to jest zajebiście smutne.
Co takiego maja KMy lub Halflingi czego wy nie macie? Bo wiem ze inne wymienione przez ciebie gildie maja np. poteznych wrogow tuz obok i wyraznie nakreslone ideologicznie tlo rpgowe .

Przeciez kandydatow i liczebnosci nie zawdzieczacie wysokim poziomem gry tylko brakowi obowiazkow i uznawanej przez graczy neutralnosci.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Silkathas »

Deli pisze:Silk - z ZH sie nie porównuj bo może być, że wcale tak blado nie macie :)
Ok, przyznaję, że ZH też się nie ma za dobrze. Możliwe,że macie mniej niż 4 lokacje gildiowe, ale przynajmniej macie jakieś założenia dla swej Gildii.
Stowarzyszenie Półelfów odkąd powstała możliwośc zmiany rasy przez pochodzeniówkę - te założenia stracił, a myśle, że w każdej gildii takowe są potrzebne.

Może to się wyda śmieszne niektórym, ale możliwość expienia titla też ma pewien urok. To, że każdy nowy chyba z automatu dostaje magiczną (ostatni poziom) bransolete, też rozmywa różnice w stażu.

Większośc starszych PE bardzo długo czeka na jakiekolwiek zmiany, dużo pracy zostało włożone w projekty, by tylko później się dowiedzieć, że nie ma wizów, kodu i w ogóle możliwości by to zakodować.

@ Terenes - głównie chodzi mi o podłoże rpg, ideologię, której już za bardzo w PE nie ma, założenia, klimat.
To , że Twój second, czy inni znajomi kandydują (są już w gildii) z podanych przez Ciebie powodów (brak obowiązków i neutralność), nie znaczy, że wszyscy w Niej są i kandydują z tych właśnie powodów.

Mi tych obowiązków brakuje. Neutralność wypracowaliśmy sobie przez długi czas, i skoro inne gildie ją uznają, to chyba zasłużyliśmy na bycie określanymi mianem neutralnych.
FYI - to wcale nie jest takie łatwe.

p.s.

Co to jest wysoki poziom gry gildii, i która takowy ma?
Bo ja nie wiem.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2013 15:31 przez Silkathas, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Gość »

Wiemy, że nie wiecie. :)


Odpowiedziano Ci, że wcale nie zostaliście olani, tylko tak niefortunnie wyszło.
Nie sądzę, żebyś takim biadoleniem bardzo motywował do pracy.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Merkava »

Od siebie dorzucę że to czy stow zostanie czy nie zostanie zreformowany/zakodowany/poprawiony to jest prywatna sprawa między szefostwem tego stowa a wizami. Więc wyciąganie tego przez kogośtam na forum publiczne powinno karnie dyskwalifikować i wywalać na koniec kolejki, bo to nie jest rzecz do roztrząsania na wieściach. Przypominam co kiedyś było napisane - żadne płacze forumowe nic nie wywołają ani nie przyspieszą, a często wprost przeciwnie. Więc dla dobra półelfów, skończmy ten temat.

edit: Dobrze to ująłeś. 'W PE'. W gildii w środku można mieć nawet kapitalistyczny anarchosyndykalizm. Ale POZA gildia, w relacjach z wizostwem zwłaszcza jedynym rozsądnym działaniem jest trzymanie się chain of command. Jeśli wasze szefostwo sobie nie radzi z utrzymywaniem kontaktu to się je zmienia. Jeśli sobie radzi, to się nie wchodzi między wódkę a zakąskę.

p.s. Uwaga nie ze złośliwości tylko z dobrej woli. Wbrew pozorom też bym chętnie zobaczył nowe lepsze PE, i dlatego nie podoba mi się że ktoś z tego robi sprawę publiczną, co może zaowocować właśnie wstrzymaniem jakichkolwiek działań.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2013 15:59 przez Merkava, łącznie zmieniany 2 razy.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Silkathas »

Ropuk : Napisałem, że ja nie wiem, nie wypowiadałem i nie wypowiadam sie za całe PE. Po prostu sformułowanie Terenesa " wysoki poziom gry" uważam za bardzo ogólne, i dużo rzeczy można pod nie podciągnąć (brak przeklinania, dobrze erpegujący, trzymający się klimatu, zasad, może dobrze oskryptowani) - nadal nie wiem.

Wiem co mi odpowiedział Rafgart, nie podniosłem rabanu, że zostaliśmy olani. Ostatni mój post był już skierowany do Terenesa i Deli. Odpowiedziałem na to co oni odpisali, to się nazywa dialog/dyskusja/wymiana zdań.
I nie nazwał bym tego ogólnie biadoleniem, a nawet jeśli - to raz na dwa, trzy lata można się przypomnieć chyba ?

Przynajmniej wiem, że prawdopodobnie w przeciągu dwóch, trzech kolejnych nie mam co oczekiwać zmian.

@ Merkava :

W PE to nigdy nie było prywatną sprawą, więc daruj sobie Twoje przemyślenia na temat,który Ciebie w ogóle nie dotyczy.
Płacz czy nie płacz - odpowiedź mam, nie zadowala ona w ogóle, niemniej :

Rafgarcie, dziękuję.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Silkathas »

Merkava pisze: edit: Dobrze to ująłeś. 'W PE'. W gildii w środku można mieć nawet kapitalistyczny anarchosyndykalizm. Ale POZA gildia, w relacjach z wizostwem zwłaszcza jedynym rozsądnym działaniem jest trzymanie się chain of command. Jeśli wasze szefostwo sobie nie radzi z utrzymywaniem kontaktu to się je zmienia. Jeśli sobie radzi, to się nie wchodzi między wódkę a zakąskę.

p.s. Uwaga nie ze złośliwości tylko z dobrej woli. Wbrew pozorom też bym chętnie zobaczył nowe lepsze PE, i dlatego nie podoba mi się że ktoś z tego robi sprawę publiczną, co może zaowocować właśnie wstrzymaniem jakichkolwiek działań.
Merkava - nadal się wypowiadasz w kwestiach PE (struktury, kontaktów itd itp) nie będąc PE, więc proszę przestań. Mało mnie obchodzi, co Ty uważasz za jedyny słuszny porządek rzeczy i jak wg Ciebie powinienem się zachowywać.
To, że zapytałem na forum - nie zmieni raczej niczego.Nie zauważyłem, żeby Rafgart czuł się obrażony moją notką, czy też, że to przez tą notkę nie ma czasu ani ochoty na przerabianie (od podstaw, z nową mechanika) Stowarzyszenia Półelfów. Nie sądzę też, żeby ze złośliwości i mi na przekór wrzucił PE teraz na koniec wyimaginowanej kolejki "do zrobienia".

Odpisał wyjaśniająć swoją wizję i podając przyczyny stanu rzeczy i szanse na jego rozwiązanie. PE jako takie nie może zrobić nic (mnóstwo opisów gdzieś tam już leży), prócz czekania.

Tym co musieli dorzucić swoje nic nie znaczące przemyślenia (nie Ty Deli ;) - na zdrowie małe trolle....
Ja za to znikam, bo swoją odpowiedź już otrzymałem.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Terenes »

Silkathas pisze: (...)
Odpisał wyjaśniająć swoją wizję i podając przyczyny stanu rzeczy i szanse na jego rozwiązanie. PE jako takie nie może zrobić nic (mnóstwo opisów gdzieś tam już leży), prócz czekania.

Tym co musieli dorzucić swoje nic nie znaczące przemyślenia (nie Ty Deli ;) - na zdrowie małe trolle....
Ja za to znikam, bo swoją odpowiedź już otrzymałem.
Pisales na ogolnodostepnym forum. Pisales notki dotyczace innych gildii i innych graczy. Sugerujesz niezgodnie z prawda ze mam seconda gdziekolwiek kandydujacego. Zadajesz pytania, by pozniej stwierdzic ze nie chcesz juz odpowiedzi.

Wiec spodziewaj sie ze ludzie ci odpisza.

Nazywasz innych graczy 'malymy trollami' choc daja ci calkiem rozsadne rady i przedstawiaja jak normalnie wyglada komunikacja gildia-wizowie.

Jesli braknie wam pomyslu na tlo dla gildii i pragniecie to zmienic, albo chcesz podyskutowac o gildiach jako takich to dosc dobrze trafiles (ja np u was widzialbym ogromny potencjal pod fajne zalozenia), tylko niepotrzebnie urywasz dyskusje po 3 notkach. Jesli zas chcesz tylko i wylacznie skontaktowac sie z wizami to do tego sluzy komenda zglos. Ze sporym opoznieniem ale czesto odpowiadaja, zareczam na bazie wlasnego doswiadczenia.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013 08:28 przez Terenes, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany