Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Silkathas »

Reyward pisze: 3. Ogolnie zawody z wysokim ukrywaniem maja byc slabsze w walce. Co wiecej, powinny expic wolniej, bo takie osoby trudno zabic. Nozownik jest bardzo trudnym zawodem do balansacji, zla byla sama jego podstawowa koncepcja. Raczej nie bedzie ona zmieniana. Wymagaloby to rozlicznych zmian w poziomie umiejetnosci. A to oznacza jeszcze wiekszy placz. Szkoda wysilku.
).

[/i]

No więc - gram popsutym zawodem, na który nikt nie chce poświęcić czasu, żeby był zbalansowany ? Dobrze mam to rozumieć, że nożownicy byli i są traktowani "po macoszemu" ?

Jakos nie moge znalezc slowa 'popsuty' w tym co napisalem. Zla koncepcja to zalozenie, ze nozownik ma walczyc sztyletami, ukrywac sie, atakowac z ukrycia, byc rownym innym zawodom w walce 1 na 1 oraz expic w normalnym tempie. Takie rzeczy to tylko w Erze lub korsarzu ;)

Nozownik nie jest traktowany po macoszemu, calkiem niedawno zostal poprawiony blad oslabiajacy jego atak z ukrycia oraz sztucznie obnizone wyliczenie sily bojowej. Nic wiecej zrobic sie nie da bez radykalnej zmiany koncepcji (a szczegolnie rezygnacji z ambicji do rownej walki z innymi zawodami).

Problemem tego zawodu (szczegolnie dla osob poza stowarzyszeniami) jest po czesci brak mozliwosci zdobycia przyzwoitych sztyletow (przyzwoitych jak na sztylety ;) ). Tu sami mozecie sobie pomoc, zglaszajac pomysly z opisami np w kuzniach lub w BO.

To koniec tematu nozownika tutaj, kazde nastepne pytanie z nim zwiazane bedzie kasowane.

Rafgart
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Witam,
Od dłuższego czasu drąże to na arce, poprawy nie widze, odpowiedzi żadnej też nie, zatem zapytam tutaj.
Czy mogłby jakiś czarodziej przyjrzeć się respawnowi itemów potrzebnych do zdobycia kruczoczarnego misternego miecza w Quenelles? Wygląda na to, że zależnie od apoki są, albo ich nie ma (albo jest część), a tak chyba nie powinno być.
No chyba, że to nie błąd, to wdzieczny bym był za odpowiedź.

Nie ma tam bledu. Jest nienajlepsze rozwiazanie kodowe, ktore pewnie predzej czy pozniej zostanie zmienione.

Rafgart


Dzięki za odpowiedz.
W takim razie, jeżeli dobrze poszukam i pokombinuje, za każdym razem będę mógł zdobyć te przedmioty?

Wtedy to by byl juz blad.

Nie rozumiem, byłby błąd, że moge je zdobyć co apokę, czy byłby błąd, że nie mogę :]
Obra, kończe drążyć temat w takim razie, dzięki za odpowiedzi.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gorgun »

Nie wiem w jaki sposób zgłosić taki błąd na Arkadii - zgłaszałem błąd w lokacji, ale nie ma żadnego odzewu:
Parę lat temu zrobiłem sobie tatuaż w Oxenfurcie, teraz chciałem go usunąć i w żaden sposób mi to się nie udaje - odpowiedzią jest "Przecież nie masz żadnego tatuażu" (czy jakoś tak). Z tego co się zorientowałem, teraz tatuaże wyglądają trochę inaczej (mój ma kolor, przymiotnik i wzór, a teraz jest dodatkowo styl). Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Tego rodzaju sytuacje należy opisać na adres mg na poczcie arkadyjskiej.
Drużyna do spraw Graczy powinna rozwiązać ten problem.

Yarrid
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Cannard »

1. Wiele osób zauważa radykalny spadek przyrostu expa/wzrost siły mobów na uczęszczanych przez nich lokacjach. Czy jest to zaplanowane działanie obniżania przyrostu expa (magiczne słowo: balans), czy też należy takie przypadki uznawać za błędy i je zgłaszać?*

2. Czy istnieje cień szansy, że będziemy o takich zmianach informowani?

3. Optymistyczny punkt trzeci: Jest to zbieg okoliczności i żadnego przycinania nie było?

4. Jaki jest sens expienia postaci nie nastawionej na PK, skoro siła NPCy sukcesywnie rośnie równo lub szybciej niż ich własna?

*nie chodzi tu o naturalny spadek przyrostu expa ze względu na wzrost siły postaci gracza ale o około 100 procentowe wzmocnienie mobów lub obniżenie expa z nich w skali jednego dnia.

edit: punkt 3 i 4
edit 2: punkt 3 nieaktualny

Gra multiplayer ma sens, gdy wszyscy gracze maja w przyblizeniu te same szanse na rozwoj. Jego podstawa na Arkadii jest doswiadczenie, wiec miejsca, gdzie mozna go zdobyc nieproporcjonalnie duzo byly, sa i beda zmieniane.

Jesli gracze nie informuja, ze w danym miejscu zdobywaja wielokrotnie wiecej doswiadczenia (np na tych zjawach) niz gdzie indziej (czyli wykorzystuja blad, lamiac $6 zasad podstawowych Arkadii), nie powinni sie spodziewac, ze sami beda powiadamiani o balansie.

Rafgart


Rafgarcie a skąd gracz ma wiedzieć porównując dwa, trzy expowiska, czy expowisko X jest zbugowane w góre, czy to expowisko Y jest zbugowane w dół, a X na naturalnym poziomie? W sytuacji gdy expowiska są co chwile balansowane po cichu to porównywanie już w ogóle nie ma sensu.

Kiedy sugerowałem byście podali choćby przybliżone założenie postępów jakie gracz powinien osiągać w jakimś odstępie czasowym stwierdziłeś, że to nierealne/niepotrzebne. Więc proszę, nie zarzucaj ludziom wykorzystywania błędów.

Dla jednego naturalnym przyrostem expa na doświe będą nieznaki w trzy godziny, a dla drugiego w dziesięć. I dopóki nie będziemy jako gracze wiedzieli jak chociaż w przybliżeniu wg. Was to powinno wyglądać to możemy co najwyżej zgadywać.

Jak widać na załączonym obrazku ja nie płaczę o to, że coś obcięto, tylko prosiłem o jakiekolwiek wyjaśnienie. Bo, IMHO, jeśli gracz będzie miał jakąkolwiek wiedzę tego jak MUD powinien wyglądać, będzie miał szansę prawidłowo ocenić czy coś jest skopane czy tak właśnie ma być.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Azurion
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2009 17:08

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Azurion »

W momencie zakończenia, gdy w plecaku znajdują się rzeczy, które normalnie powinny zostać upuszczone (bukłaki, gołębie itp), "idą spąć" one razem z postacią. Czy jest to błąd czy tak ma być ? ;)

Tak ma byc.

Rafgart
Kan
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2009 16:59

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Kan »

Czy każdy zawód etatowy ma AJ dostępny dla każdej rasy?
Chodzi mi o to, że niektórzy trenerzy zawodów AJ nie daja zawodu poszczególnym rasom.

Nie, z zalozenia niektore rasy maja miec trudniejsza droge do pewnych zawodow.

Rafgart
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Orling »

Z ciekawosci, bez zawisci, ktorej co niektorzy mogliby sie doszukac: Jakie uzasadnienie ma zrobienie z korsarza czolgu, podczas gdy jest to koles, ktory wiekszosc zycia spedza na statku?

To bardzo dobre pytanie, na ktore sam chcialbym znac odpowiedz. Niestety zna ja tylko Hakon.

Rafgart
Gość

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Gość »

Dlaczego nie dziala? :(
Awatar użytkownika
Clemens
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2009 09:35

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Clemens »

Witam

Czy zgromadzenie wizowe przewiduje kiedy arka wstanie?
Może chociaż w przybliżeniu?

pozdr.
Zein
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Zein »

Pytanie powstałe po notce Rafgarta topicu: "Niziolki - stowarzyszenie/klub/pomysly do pochodzeniowki".

1.Czy możemy się spodziewać w najbliższym czasie likwidacji / zespojeń stowarzyszeń?

Problemem jest stosunek liczby stowarzyszen do ilosci aktywnych graczy. Nikt jednak nie bedzie odgornie likwidowal gildii (chyba, ze karnie), to musi byc wlasna inicjatywa graczy. Oczywiscie takowa nigdy sie nie pojawi, bo nikt nie zrezygnuje z szefowania, nawet jesli to jest szefowanie nad pustymi lokacjami.
Tak wiec odpowiedz na twoje pytanie to 'nie', co nie zmienia jednak faktu, ze dobrze by bylo, gdyby stowarzyszenia wtorne, niepotrzebnie dzielace dane spolecznosci, pozbawione ideologii innej niz posiadanie speca lub pseudoelitarne zostaly zespojone lub zlikwidowane.


2. Pytanie o możliwość wyboru różnych broni w zawodach masowych. Dlaczego zawód typu partyzant czy może walczyć każdym rodzajem broni gdzie obok przykładowo gladiator (który z charakteru nazwy moim zdaniem zasługuje na pełną pule rodzajów broni), korsarz czy zbój mają rodzaje ściśle narzucone? Czy wobec obecnego systemu różnych zawodów w różnych stowarzyszeniach nie można by tych zakresów rozszerzyć jeszcze bardziej?

Zawody maja sie roznic, miedzy innymi szkolona bronia. Dlatego tez mozna wybierac w nich tylko te bronie, ktore zostaly uznane za najlepiej pasujace.

3. W związku z pytaniem Orlinga, czy zawód korsarza będzie zmieniony? :)

Staramy sie nie obcinac jednego zawodu wielokrotnie, a korsarz byl juz 'balansowany' za czasow Hakona.

Rafgart


Pozdrawiam,
Z.
Zablokowany