Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Vadisz
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2009 04:32

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vadisz »

Czy skala wyzwania przy 'ocenie' npc'a, bedzie przywrocona? Z tego co pamietam (choc moge sie mylic), ktos pisal, ze po poprawieniu bedzie oddana znow do uzytku?

Pzdr.
Vadisz.

Nie bedzie i nigdy nikt niczego takiego nie pisal.

Rafgart
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Krobelus »

Dzien dobry,
Czy po zmianie zawodu (gladiator,fanatyk itp) na Aj wartosc bojowa postaci jest tylko i wylacznie podliczana na podstawie um bojowych ( nie wlicza sie nagle znikajacy "cios speclajny") ??? Prosilbym ewentualnie o sprawdzenie.

K.

Sila bojowa scisle zalezy od poziomu umiejetnosci.

Rafgart
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Tipi »

Witam, Czy Administracja pamieta, ze podczas roznych zmian zawodow wczesniej nie dawano innym dokonczyc zawodu? Nie wazne czy ktos mial 5%, 50 czy 95%. Pamietam takie zmiany w MC, czy KG.
Pytanie: Dlaczego teraz pozwolono ludziom dokonczyc zawody? I to jeszcze perfidnym secondom, albo ludziom ktorych przyjeto na sile, kombinujac z limitami.
Krecac walki sa lepsi? :)

Poprzednia decyzja dotyczyla tzw. 'starych zawodow' i kierowano sie strona techniczna ich kreacji. Chodzilo o to, by gracze jak najszybciej pozbyli sie starych zawodow, ktore byly niezgodne z aktualnymi wytycznymi balansu i nowych rozwiazan w kodzie zawodow.

Mistrz Elander
Awatar użytkownika
Swan
Posty: 76
Rejestracja: 16 mar 2009 14:32
Lokalizacja: Glasgow

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Swan »

mam pytanie:
jak traktowana jest gildia Zakonu Sigmara?
Czy jest to gildia elitarna? Czy pol elitarna?
Kazda gildia nieelitarna otrzymala mozliwosc trenowania poprzez etat - zakon rowniez. Zakon takze ma mozliwosc przyjmowania graczy, ktorzy nie maja zawodu rycerza. Czy to aby nie lekka przesada?

Zakon Sigmara jest stowarzyszeniem elitarnym, ma mozliwosci jakie ma i nie jest to lekka przesada.

Rafgart


Dziekuje za odpowiedz. :) Nie byl to placz z mojej strony o przepakowanie zakonu - bron Boze, poprostu chcialem sie dowiedziec jak traktowany jest ZS.
Juz wiem. :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2009 11:45 przez Swan, łącznie zmieniany 2 razy.
Nigdy nie jest za pozno, by odkryc samego siebie...
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Ja tez mialbym pytanie. Nakresle krotko sytuiacje. Kiedy przychodzilem do kg jakis czas temu byly jeszcze stare zawody. Przez cale zycie marzylem aby dostac zawod palkarza. Wreszcie moje marzenia sie spelnily. Jak sie pozniej okaze, polowicznie. Wprowadziliscie nowy zawod miecznika, a ja mialem tylko 30% ukochanego zawodu. Sila rzeczy musialem sie przestawic na miecznika.
Dochodzac do sedna, wtedy ta jawna niesprawiedliwosc potraktowalem jako cos normalnego, ot dostosowanie sie do nowych standardow w grze. Ale teraz? Wiem, ze sekondy w elitarkach maja swoje marzenia, spytam zatem: spelniliscie ich marzenia bo sa sekondami czy dlatego, ze sa w elitarce?

pozdrawiam,
TEN KTORY NIE UKONCZYL ZAWODU PALKARZA

Odpowiedz jak 2 posty wyzej.
Mistrz Elander

Nie ma czegos takiego jak zawod palkarza. Najemnicy (jak i czlonkowie wiekszosc innych stowarzyszen) mieli dostepne pseudozawody, tak by nie tracili umiejetnosci, poki nie bedzie dla nich dostepny normalny zawod.

Pseudozawody byly rozwiazaniem tymczasowym i, jak napisal wyzej Elander, niezbalansowanym. To, ze czesc graczy ma je nadal, to tylko nasza dobra wola.

Bardzo mnie cieszy, ze takie poparcie ma idea odbierania zawodow i umiejetnosci. Pozwala to miec nadzieje, ze decyzja na przyklad o usunieciu ze swiata tych pseudozawodow lub calkowitej zmianie systemu zawodow spotka sie z wielkim entuzjazmem.

A wspominanie tu przez niektorych o sekondach uwazam za naprawde skrajna hipokryzje.

Mistrz Rafgart
Thargan
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2009 21:18

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Thargan »

Czy można poznać bardziej szczegółowe uzasadnienie decyzji Administracji o zablokowaniu zdobywania zawodów elitarnych przez nowych graczy?
Co Administracja miała na myśli pisząc, cyt. (...) Kolejne, obserwowane przez nas zdarzenia tylko nas przy tej opinii utwierdzaly.?

Czy Administracja nie chce już na Arkadii zawodów elitarnych, a ostatnia decyzja to pierwszy krok do ich całkowitego usunięcia?

Dzięki za ew. odpowiedzi.
Pozdrawiam
Vadisz
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2009 04:32

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vadisz »

Mimo nieduzej w porownaniu do przeszlych czasow ilosci grajacych osob, jak wyglada nastawienie Koderow na powstawanie nowych gildii, itp? Czy jezeli zbierze sie grupa (10+) zapalencow, ktorzy np. chcieliby w ktorejs z domen stworzyc jakas nowa strone konfliktu, z fajnym RPG'owym pomyslem, wciagac nowe osoby i stworzyc cos fajnego, byloby to mozliwe? Nie mowie o dostaniu wszystkiego odrazu, a raczej od powstania najpierw klubu, pozniej cos na wyglad AJ'ta, a dopiero po jakims czasie cos konkretniejszego?

I jak zapatrujecie sie na dodawanie nowych Zawodow? Wystarczy ich juz, czy sa planowane jakies nowe?

Pzdr.
Vadisz.

Stowarzyszen jest za duzo (szczegolnie bojowych, powstalych tylko po to, by rozdawac speca), my skupiamy sie na rozwoju innych aspektow, system etatow powoduje, ze jestesmy niechetni dodawaniu nowych ich zrodel, w ten sposob wynagrodzeni moga byc tylko gracze, ktorzy cos pozytywnego wnosza do muda.

Brak okreslenia klimatyczno-domenowego jest z gory zniechecajacy (a czytajac o 'nowej stronie konfliktu' robi mi sie po prostu niedobrze).

Poza tym nie ma przeciwwskazan, o ile oczywiscie znajdzie sie koder.

Zawodow nowych na razie nie bedzie.

Rafgart
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Cochis »

Podczepie sie pod pytanie kolegi.
Jakas szansa na stowarzyszenie zlodziejskie? Nawet taka 1:1 000 000?

Nie, co najwyzej na zawod/umiejetnosci (ale to taka 1:20 000).

Rafgart
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Heeru
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2009 14:00

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Heeru »

Witam. Rozeslalem ostatnio kupe maili do ludzi z ktorymi kiedys gralem w rpg czy spotykalem na konwentach chcac polecic Arkadie jako swietna gre.
Okazalo sie ze jakis madrala zmienil tworzenie postaci. Znajomi posmiali sie z niewidomego gnoma (posmiali na minus...) i olali.
Czy ktos to czytal?
Zenujace opisy z bledami ortograficznymi i zwyklymi literowkami...
TO ODSTRASZA! Odstrasza na tyle skutecznie ze nawet mi nie chcialo sie robic nowej postaci, wymieklem przy kluczu...
Nie rozumiem tego ruchu.
Cos takiego to musi byc idealna "popisowka" a nie ciezka lipa...

Czy jest jakis plan naprawy tego czegos? Chodzi nam o to zeby graczy bylo coraz wiecej a nie coraz mniej, chyba ze czegos nie rozumiem...

Caly ten mud jest zenujacy, pelen bledow ortograficznych i literowek. Po prostu jest przeznaczony dla osob na o wiele nizszym poziomie niz Twoi znajomi. Takie wlasnie osoby zakladaja srednio 10 postaci dziennie. I nie zglaszaja zadnych bledow w gnomie. A jak nie ma zgloszen, to nikt niczego nie poprawi.

Rafgart


hehe. Albo jestes bardzo glupi albo to ty pisales ta lipe. W kazdym z tych przypadkow mam dla ciebie rade, zapytaj sie starszych kolegow albo po prostu poczytaj opisy na mudzie, bo zajebistych nie brakuje... Kretynie.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009 19:26 przez Heeru, łącznie zmieniany 1 raz.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Deli »

Czy osoby, które opuściły stowarzyszenie KG ze starymi "profesjami" (pałkarz/miecznik/pikinier) w czasie, gdy KG nie oferowało szkolenia w nowym zawodzie miecznika, mogą "przypomnieć się" u trenera "etatowego" tegoż zawodu (ze skutkiem otrzymania możliwości trenowania i zaliczeniem stażu w pseudozawodzie) ?

Jesli dobrze rozumiem i chodzi ci o zamiane pseudozawodu na nowego miecznika, to mozemy sie nad tym zastanowic.

Rafgart


Tak, o to mi dokładnie chodzi.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009 14:25 przez Deli, łącznie zmieniany 1 raz.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Zablokowany