Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Haern »

Czy ostatnio byly wprowadzane jakies zmiany w sile defensow, tudziez w znaczeniu AC zbroi?

Jesli nie informowalismy, to znaczy, ze nie bylo.

Rafgart
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gorgun »

Czy jak już się weźmie pochodzenie to jest ono na stałe? Chodzi mi o to czy da się zrezygnować z pochodzenia inaczej niż zmieniając je na inne?

Nie powinno sie dac.

Rafgart
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Ovidus »

"Odnajdujesz XXX miedziakow, ktore wczesniej gdzies zapodziales."

Mozna wiedziec, wynikiem jakiego zdarzenia jest ten komunikat? Pozdrawiam.

Stary system zwracajacy kase za przedmioty, ktore nie przetrwaly. Chyba nigdy nie dzialalo to zbyt dobrze ;)

Rafgart
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Camia
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2009 17:17

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Camia »

Miesiac temu prosilam o cofniecie stanu postaci, bo jak mi sie wydawalo, padlam od bledu.


Chodzilo o to, ze w jednej probie udalo mi sie ominac blok XXX NPC-a, a od razu potym wyskoczyl komunikat, ze ten sam NPC mnie blokuje.

Po miesiacu czasu dostalam odpowiedz:

Witaj,

Po sprawdzeniu tej sprawy stwierdzono, ze w kodzie nie ma zadnych
nieprawidlowosci. Konfuzja mogla wynikac z tego, ze kilka NPC'y
mialo ten sam opis. W przypadku braku bledu w kodzie Arkadii
nie moze byc niestety mowy o cofnieciu stanu postaci.

W imieniu Druzyny ds Graczy
Czcigodny Yarrid

Moje pytanie brzmi:
Gdzie kilka NPC'y, ma ten sam opis, jezeli zostalam zabita przez:

Nieprzyjemny bezwzgledny straznik, rudy dlugoreki straznik, krepy potezny straznik, masywny bezwzgledny straznik, nieprzyjemny okrutny straznik, nieprzyjemny porywczy straznik, czarnooki ponury straznik i brodaty dojrzaly straznik.

Nieprzyjemny bezwzgledny straznik blokuje ci droge ucieczki na na wschod.
Udaje ci sie ominac nieskuteczny blok nieprzyjemnego bezwzglednego straznika.
Nieprzyjemny bezwzgledny straznik blokuje ci droge ucieczki na na wschod.
Nieprzyjemny bezwzgledny straznik blokuje ci droge ucieczki na na wschod.

Nie ma na lokacji drugiego nieprzyjemnego bezwzglednego.
Wiec wydaje mi sie, ze Wasza odpowiedz, jest... dziwna.

Kazde blokowanie jest przez nas logowane i sytuacja ta zostala dokladnie sprawdzona. Mechanizm dzialal poprawnie, to znaczy po przelamaniu jednego bloku bylas blokowana przez inny klon npca. Wszystko wskazuje na to, ze byly identyczne npce, choc oczywiscie mogl sie na przyklad wyswietlac zly komunikat. Nie bylo jednak zadnego bledu w samym mechanizmie blokowania wyjscia.

Rafgart



Dziekuje bardzo za wyjasnienie.

Camia
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Witam,
Czy założone puklerze wpływają ujemnie na parowanie?
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Haern »

Witam,
czy istnieje mozliwosc zmiany adresu email przyporzadkowanego do konta, lub przeniesienie postaci z konta na inne?

Zmiana adresu email jest możliwa z poziomu konta przy użyciu opcji "zmiana adresu email". W przypadku utraty hasła do konta i adresu e-mail powiązanego z kontem nie mamy możliwości uwierzytelnienia. W takiej sytuacji należy na alias 'mg' wysłać propozycję nowej nazwy konta. Ponadto trzy osoby o znacznej na Arkadii reputacji powinny potwierdzić tożsamość osoby chcącej zmienić ów adres.

Procedury związane z kontem są opisane w pomocy ?konto.

Yarrid


Dziekuje, nie wpadlem na tak prosta rzecz jak ?konto.
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Zurwen pisze:Witam,
Czy założone puklerze wpływają ujemnie na parowanie?
Czarodzieje nie odpowiadają na pytania dotyczące mechaniki Arkadii.

Vaxon
Vaxon Gernstein
Wakahiko
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2009 15:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Wakahiko »

Witam,

1. Chciałbym się dowiedzieć w jakim celu udostępniona jest możliwość trenowania kilku ostatnich dostepnych dla kupców mini-poziomów targowania, jeżeli nie wpływają one na wzrost zysku ze sprzedaży?

2. Czy mogłby ktoś z Was spojrzeć na umiejetność targowanie, a następnie odpowiedzieć: Czy według administracji prawidłowo dobrany jest przyrost zysku na poszczególnych poziomach targowania w stosunku do wkładu finansowego i czasowego gracza pozwalającego ten poziom osiagnać?

W.

Targowanie ma rozny wplyw na ceny, zalezny od typu przedmiotu. Inaczej to wyglada w przypadku skor czy ziol a inaczej przy sprzecie i kamieniach.
Co do wkladu gracza, to jest on wymagany bardzo duzy. Byc moze zdecydowanie za duzy. Lecz podstawowym problemem jest samo dzialanie (idea) umiejetnosci targowanie. W polaczeniu z uwolnieniem zawodow rodzi to wielkie patologie. To tu przede wszystkim powinny byc jakies zmiany.
Jest to jednak sprawa bardzo powazna, a termin jest rozwiazania to nieokreslona przyszlosc.

Rafgart
"W wan­nie historii prawdę trudniej jest utrzymać niż mydło, i o wiele trud­niej znaleźć..." - Terry Pratchett
Kagain
Posty: 122
Rejestracja: 16 lut 2009 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Kagain »

Mam parę pytań odnośnie czasu jaki musi minąć nim znów będzie można zdobyć etat za zabicie tego samego NPCa.
Przypuszczaliśmy, że odstęp ten będzie wynosił tyle samo ile wynosi odstęp między pojawieniem się darmowego etatu przysługującego każdej gildii. W KM jednak okres ten minął już kilka dni temu.
1 - Czy jest to błąd czy jest to celowo dłuższy okres?
2 - Jeśli jest to zamierzone to kiedy można liczyć na większą ilość NPCów dających etat?
Trzeba pamiętać o tym, że pewne NPCe dające etat są poza zasięgiem niektórych gildii ze względów RPGowych więc ich obecna ilość może okazać się niewystarczająca przy wydłużonym okresie oczekiwania.

Jest to celowo tak dlugi okres, npcy juz teraz jest sporo, ale chyba nikt ich nie szuka. Sa i beda dodawane nowe.

Rafgart
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Karid »

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem zawodu, który nabyłem jeszcze w starym systemie. Od tamtego czasu zaszły zmiany, z tego co mi wiadomo dodano miedzy innymi kilka treningów w ważnych umiejętnościach w tym zawodzie.
Chciałbym swój zawód oczywiście uzupełnić o te dodane umiejętności.
Jeżeli dobrze rozumiem muszę teraz zdobyć "etat" żeby dodać do zawodu te 5 treningów ? Czy istnieje jakaś inna możliwość uzupełnienia ?

Pozdrawiam

Takie pytanie juz bylo zadawane. Musisz wziac etat. Kazde stowarzyszenie dostalo darmowe etaty wlasnie dla zalatwienia takich przypadkow.

Rafgart
Jaskiniowy ogromny troll zaatakowal schylajac sie nisko i lekko dotknal Hunverta w glowe prawa stopa.
Zablokowany