Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Swan
Posty: 76
Rejestracja: 16 mar 2009 14:32
Lokalizacja: Glasgow

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Swan »

Witam,
mam pytanie do Administracji muda, jak i do czarodzieji, wiec umieszczam je tutaj, troche tego bedzie, z gory odpowiadam: nie bede odpowiadal na zadne pytania, nie bede z nikim sie klocil, i nie zamierzam nikogo obrazac.

Jak Administracja zapatruje sie na przyszlosc stowarzyszenia mutantow chaosu? Czy nie sadzicie, ze pora na jakas przerobke? Dalismy pokaz, czego robic nie nalezy, zostalismy ukarani, czesc kare przyjela z pokora, czesc olala to zupelnie, a jeszcze inni poprostu przestali grac. Przez ostatni tydzien widzialem 3 aktywnych graczy, ktorzy cos robia, jakos sie staraja, ale bez pomocy gory, to idzie na marne, bo po co, skoro wiekszosc uznala ze gildia przestala istniec. To wasz mud, wy decydujecie co i jak, kazdy sie z tym zgadza zakladajac postac. Ale dlaczego listy mc, w ktorych prosi sie o rozmowe, sa ignorowane, co wiecej, gracz dostaje ostrzezenie ze nastepnym razem skonczy sie to piorunem. Ja rozumiem, ze jestescie zajeci, zdenerwowani, ale czy gildia w ktorej na 6 kaplic nie ma dzialajacej biblioteki, w ktorej ciagle cos sie psuje, nie zasluguje na troche uwagi?
Podpiety zostal statek dla nowych graczy, ciesze sie, ale czy nie czas poswiecic troche uwagi nam? Podepnijcie nowe mc, obsadzccie je normalnymi ludzmi, bedzie dobrze. Fakt faktem, sami jestesmy sobie winni, ale co dalej?

Nie chcialem nikogo urazic, pretensje, jesli ktos sie ich doczyta, nie byly zamierzone, poprostu jestem jednym z tych 3 mckow, ktorzy dalej to ciagna, i chce wiedziec na czym stoje.

W ostatnim czasie MC zostalo poswiecone bardzo, bardzo duzo uwagi. Sadze, ze tego czasu w sumie starczyloby, zeby gildie jeszcze ze dwa razy przerobic. Szkoda, ze trzeba bylo skupic sie na czyms innym.
Nie jest tak, ze nie otrzymaliscie pomocy. Mimo ze mialo ich nie byc, to zostaly podpiete tylko czesciowo przyciete ZC.
Listy beda ignorowane, jesli nie maja odpowiedniej formy, tresci, adresata lub jesli oczekuje sie odpowiedzi natychmiast. Ostrzezenie bylo za przyzywanie, a nie za pisanie listow.

Jasne jest, ze MC powinno byc przerobione, bo wiele rzeczy nie dziala. I juz praktycznie wszystko w tym kierunku bylo zrobione. Podlaczenie czegokolwiek jest jednak nagroda, a tu niestety trzeba bylo karac.

Na te chwile dobrze by bylo, gdyby gildia byla ukarana, ale jednak w pelni grywalna. Jednak przy takim poziomie histerycznych pretensji ciezko wylapac prawdziwe problemy, wiec jest jak jest.

Rafgart


Dziekuje za odpowiedz. Mam nadzieje ze cos sie szybko ruszy...
Nigdy nie jest za pozno, by odkryc samego siebie...
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Tipi »

Czy bledem jest w zawodzie partyzanta gdy wrog mi ucieknie a ja po 5 minutach bez walki przestane atakowac kogokolwiek, znow musze odczekac 30 sekund nim bede mogl atakowac z ukrycia?
Z ziolami jest to samo. Wyglada to na problem nie zawodu a samego 'przestan walczyc'

Pozdrawiam

Jest to blad zwiazany z przestan walczyc, ktory jednak nie tak latwo bedzie poprawic, wiec na razie radze sie z tym pogodzic.

Rafgart
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Ulik »

Witam,

Parę szybkich pytań:

1. Jak przedstawia się sprawa z ocena bestii chaosu/walka z? Mianowicie czy obecne ograniczenie poziomu tych umiejętności wynika
a) z jakiegoś dawnego 'Wielkiego Planu', który zakładał powstanie organizacji osobników wiadomej profesji i tylko oni mogliby sobie dotrenować te umiejętności wyżej (tak jak obecnie łowiectwo dla myśliwych).
b) po prostu jest takie ograniczenie i nie zostanie podwyższone/zniesione.
c) umiejętności zostały 'porzucone' i nikt się nimi nie interesuję za bardzo.
d) wraz z dodawaniem silniejszych tworów pokoniunkcyjnych będzie można
jeszcze parę procent więcej tej umiejętności 'wyrobić' (vel nowa
maskotka mahakamska, która, szczerze mówiąc, nie wiem czy
może zwiększyć interesujące mnie umiejętności)

2. Czy można się (przed świętami ;) ) spodziewać większej ilości
umiejętności (dostępnych dla ogółu), które wyrabia się
'w praktyce' (tak jak ocena bestii chaosu czy górnictwo) ?

3. a) Czy "Góra" uważa, że zawód nożownika jest już 'wybalansowany' ?
b) Jeśli nie to czy planowane (uważane za konieczne) są zmiany w tym zawodzie ?
(pytanie nie ma na celu marudzenia, po prostu jestem ciekaw)


Z góry dzięki za odpowiedzi, Ulik.
Awatar użytkownika
Reyward
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2009 11:06
Lokalizacja: Wyspa Thanedd

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Reyward »

Hej,
Pare szybkich odpowiedzi:

1. Jak najbardziej byly i sa plany rozwoju tych umiejetnosci. Bedzie mozliwosc ich dalszego rozwoju i beda z tego jakies realne korzysci.
2. Tak, trwaja nad tym prace.
3. Ogolnie zawody z wysokim ukrywaniem maja byc slabsze w walce. Co wiecej, powinny expic wolniej, bo takie osoby trudno zabic. Nozownik jest bardzo trudnym zawodem do balansacji, zla byla sama jego podstawowa koncepcja. Raczej nie bedzie ona zmieniana. Wymagaloby to rozlicznych zmian w poziomie umiejetnosci. A to oznacza jeszcze wiekszy placz. Szkoda wysilku.
Jesli beda jakies zmiany, to drobne, dotyczace wszystkich zawodow z ukrywaniem. Widoczne w umiejetnosciach bedzie to raczej tylko u partyzanta, gdzie trzeba troche obciac ukrywanie (jako iz byl on balansowany pod rozne bonusy gildowe, ktorych teraz wiekszosc partyzantow juz nie ma).

A ja teraz nie marnuje wiecej czasu na odpowiadanie, tylko wracam do kodowania mojego ulubionego projektu (juz ja wiem ktorego).

Reyward

Zedytowalem notke Reywarda nadajac jej wiecej merytorycznej glebi.

Rafgart
The master programmer moves from program to program without fear. No change in management can harm him. He will not be fired, even if the project is cancelled. Why is this? He is filled with Tao.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Tipi »

Skoro zawod partyzanta byl balansowany pod bonusy gildiowe, to chyba trzeba go dopakowac a nie obciac?
Skoro ja jako partyzant nie mam bonusa do ukrywania w lesie jak np wiorka partyzant.

Najpierw znac fakty, a dopiero potem zadawac pytania.

Rafgart


To byl nic nie znaczacy przyklad pokazujacy jak zle was mozna zrozumiec.
Widac chec blysniecia zwyciezyla.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Huggo »

Witam, mam takie oto pytanie natury technicznej, czy skoro mechanizm "opcji uciekaj przy kondycji" i inne monitoruja aktualna Kondycje naszych postaci, czy istnieja jakies przeciwskazania by wprowadzic dodatkowe komunikaty oddawane klijentowi w momencie tracenia/odzyskiwania kondycji ? np. Czujesz ze obrazenia ktore odniosles zaczely dawac Ci sie powaznie we znaki. / Czujesz sie znacznie lepiej. Cos w ten desen. Mysle ze wiele zlego by to nieprzynioslo, czy jest taka mozliwosc by cos takiego wprowadzic ? Mala zmiana a mnie naprzyklad bardzo by ucieszylo, gdybym niemusial klikac tysiac
razy na godzine jednego aliasa, czasem poprostu palce bola, starosc nie radosc, a z drugiej strony skrypt ktory sprawdzal by sam kondycje jest nielegalny.

Pozdrawiam,
Huggo Boss

Ps. Czy mozna by tez dodac komunikat " Ochloneles juz po ostatniej walce. " ?

Istnieja przeciwskazania (nie tylko techniczne) do obu tych pomyslow.

Rafgart
Awatar użytkownika
Vinseth
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2009 17:16

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Vinseth »

Homerofe napisał:
Dlaczego kasujecie niewygodne pytania?

Odpowiedz:
Nie sa kasowane pytania niewygodne. Kasowane sa placze, donosy, pytania niezrozumiale i te, ktore moglyby sugerowac, ze ich autor jest osoba niezrownowazona.
Dlaczego uzytkownik forum Homerofe zostal dozywotnio wyrzucony z tego forum?

Kod: Zaznacz cały

Zostałeś dożywotnio wyrzucony z tego Forum.
Zdaniem innych uzytkownikow nie zadawal pytan typu placze, donosy, pytania niezrozumiale i te, ktore moglyby sugerowac, ze ich autor jest osoba niezrownowazona

Moim skromym zdaniem, uzytkownik Homerofe zadawal pytania "jak najbardziej na miejscu" (nie koniecznie wszystkie), a przez wasze kasowanie glupiego pytania o 'sklep na skellige' prowadzil swoista batalie przeciw wam(tym ktorzy kasowali), gdyz bylo to jedynym rozwiazaniem w mysl zasady 'najlepsza obrona jest atak'

Czy nie lepiej bylo odpowiedziec iz nie mozecie/ nie chcecie tego naprawic.
Czy konieczne bylo banowanie jego konta, tylko dlatego ze chcial dowiedziec sie rzeczy oczywistych z punktu widzenia gracza?

Czy potrzebujecie setki pytan od setki uzytkownikow, by jednoznacznie stwierdzic, ze pytajacy rzeczywiscie mowia o bledzie, ktory wymaga poprawy, badz wyjasnienia.
Czy pytajac o sklep na skellige (uczepilem sie jakos, bo mi tez przeszkadza) tez bede narazony na kasowanie moich notek? (blad zglaszany byl setki razy) - przeciez wystarczy napisac 'jest to blad i go poprawimy/nie poprawimy, nie jest bledem, jest ale nie umiemy poprawic, lub gracz nie powinien o tym wiedziec'

I w koncu, czy kazdy pytajacy o rzeczy dla niego wazne bedzie banowany?

Ps: Ubiegajac pytania i komentarze - nie uwazam by uzytkownik Homerofe byl osoba niezrownowazona ;)

Ps2:
Nie jestem spokrewniony ani spowinowacony z uzytkownikiem Homerofe.
Nie traktujcie tego jako ataku na was, chcialbym poprostu otrzymac od was jakiekolwiek wyjasnienie.


Vins.

Nie bardzo wiem, czemu uzurpujesz sobie prawo do przedstawiania zdania innych uzytkownikow.
Nie wiem tez, czemu uwazasz, ze interesuje nas twoje zdanie w tym temacie.
A juz w ogole nie mam pojecia, czemu piszesz o sklepie na Skellige.
Notka Szikaki byla kolejna z tendencyjnymi pseudopytaniami dotyczacymi stowarzyszen, z ktorym jego ( a wiec rowniez i twoje, wiec nie pisz, ze nie masz z nim nic wspolnego) prowadzi wojne. Wielkrotnie bylo pisane, ze takie notki-donosy (a rowniez zgloszenia na mudzie) sa z miejsca kasowane. Za poprzednia dostal ostrzezenie, po kasacji kolejnej wpadl w jakas histerie i zaczal spamowac forum.

Wyjasnie jeszcze kwestie wolnosci slowa. Wolnosc to nie jest anarchia. Oba tematy z pytaniami sa oficjalne i ma byc w nich porzadek. Sa i beda usuwane z nich wszystkie notki, ktore nie doczekaja sie odpowiedzi. Sa to te, ktore zawieraja 'placze, donosy, pytania niezrozumiale i te, ktore moglyby sugerowac, ze ich autor jest osoba niezrownowazona'.
Jesli ktos chce sobie poplakac, nadonosic, pobelkotac lub pokazac, ze ma problemy z samym soba, to niech zalozy nowy temat lub pisze w komentarzach. Tam wszystkie notki Szikaki maja sie dobrze.

I jeszcze na koniec wrocmy do tego sklepu. Napisales, ze ci przeszkadza. To ciekawe, bo od wielu miesiecy wszystkie sklepy z artykulami rybackimi dzialaja tak samo. Nie oczekuj, ze bedziemy powaznie reagowac na zgloszenia 'o rzeczy wazne', jesli sam dajesz wspanialy przyklad, piszac o czyms, o czym nie masz pojecia. Tak wlasnie wyglada wiekszosc takich zgloszen.

Rafgart



Edit:
No dzieki za odpowiedz.
Co do sklepu, to dalem tylko taki przyklad, gdyz wiem ze Szikaka pytal o ten sklep non-stop
choc rzeczywiscie dosc dlugo nie lowilem i nie mam pojecia jak sie maja inne rybackie sklepy.

Odczepiam sie juz od was, bo wiem ze robicie (wiekszosc z was) dobra robote.
Apeluje jednak o odpowiadanie na pytania (nie mowie o sklepie) spogladajac na nie z pozycji gracza, bo wiem ze nawet tacy fanatycy jak ostatni skasowany mieli/maja ciekawe pytania, ktore nurtuja nie tylko pytajacego, a i innych graczy.

Pozdrawiam
V.
"Ten, który śmierci śmieje się w twarz..."
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Kod: Zaznacz cały

Przed karczma.
Sa tutaj cztery widoczne wyjscia: polnoc, poludnie, zachod i wschod.
Wiele miedzianych monet i dluga prosta laga.
Halasliwe wiejskie dziecko.
Halasliwe wiejskie dziecko usmiecha sie wesolo.
przedstaw sie
Ok.
powiedz do dziecka Co sie gapisz?
Ok.
O co chodzi?

Pewnie opcja echo...

Rafgart
Trokkio
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2009 13:25

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Trokkio »

Czy umawianie sie w RL na expa/wyciaganie broni/cokolwiek na Arakdii jest dozwolone wg zasad?

Np.: umawianie się na ircu: "Jutro o 20 idziemy na smoka". I jutro o 20 loguja sie chetni na takowa wyprawe gracze.
Blatant
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2009 21:22

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Blatant »

Reyward pisze: (...)
Ogolnie zawody z wysokim ukrywaniem maja byc slabsze w walce. Co wiecej, powinny expic wolniej, bo takie osoby trudno zabic. (...)
(...)
Jesli beda jakies zmiany, to drobne, dotyczace wszystkich zawodow z ukrywaniem. Widoczne w umiejetnosciach bedzie to raczej tylko u partyzanta, gdzie trzeba troche obciac ukrywanie (jako iz byl on balansowany pod rozne bonusy gildowe, ktorych teraz wiekszosc partyzantow juz nie ma).
(...)
Partyzant ma najnizej z wszystkich zawodow i bron i dual (to ostatnie nawet nie ma na dobrze - cienko wyglada w porownaniu z fanatykiem) a wiec jest slabszy w walce a i samotnie wolniej expi bo bez speca (mam nadzieje ze to zostanie uznane za wystarczajaco "wolniej" a nie jeszcze zwiekszone).
Przypominam ze lokacje w imperium byly juz raz obcinane pod katem ukrywania, do tego namnozylo sie tez osob z zawodami dajacymi wysoka spostrzegawczosc wiec poziom tej "trudnosci" jest dyskusyjny (bardzo wysoki jak ktos nie ma i nie uzywa ukrywania, za niski jesli ktos ma i uzywa :) )
Chociaz jak najbardziej popieram ta "drobna" zmiane jesli bedzie podobnie jak u gladiatorow - w tym przypadku zwiekszenie duala a nie tylko obciecie ukrywania bez zwrocenia uwagi na pozostale umy.
Czy przy tej przerobce zawodow ktos przyjrzy sie takze dualowi?

Pewnie jak zwykle nie.
/me macha lapa.

I to az trzeba sekonda zakladac, zeby sobie poplakac?
Mozliwosci bojowe partyzanta nie beda zmieniane.

Rafgart


Parafrazujac odpowiedz: to trzeba byc zlosliwym jesli nie mozna merytorycznie uzasadnic swoich posuniec?
Zwlaszcza ze tresc byla wywazona no i jak sie okazalo zawierala w sobie odpowiedz (jak zwykle nie :D ), ale lepiej potraktowac jako placze, wtedy nie musi sie na to zwracac uwagi.
Dzieki za przypomnienie ze na forum nie ma sensu sie wypowiadac, bo myslalem ze cos sie zmienilo :)
Zablokowany