Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Fendorm
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2009 22:01

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Fendorm »

Czy nie uważacie, że atak z zaskoczenia, który teoretycznie powinien być najbardziej zaójczym jest mocno niedowartościowany? Zaatakowana "prawidłowo" ofiara nie powinna być raczej w stanie z automatu odpowiedzieć uderzeniem na taki atak i natychmiast móc podjąć pogoń. Może jakies ogłuszenie czy cuś... Dałoby to szanse jakiekolwiek w walce 1 na 1.
Pozdr.

Zawody atakujace z ukrycia nie maja dawac duzych szans w walce 1 na 1.

Rafgart
Auger
Posty: 25
Rejestracja: 26 mar 2009 09:27

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Auger »

W Mahakamie pojawil sie nowy, silny npc. Nie bede podawal dokladnego opisu aby nie pozbawiac, niektorych przyjemnosci szukania. Niestety zauwazylem w nim pewien blad. NPC nie atakuje, ale blokuje droge ucieczki stojac na lokacji. Uwazam, ze powinien to robic dopiero w walce. Juz tulamcze dlaczego - jest on zywa pulapka dla kogos kto akurat np. ucieka przed wrogiem. Jezeli natknie sie na NPC autmatycznie jest unieruchomiony.

Czy NPC zostanie naprawiony i przestanie blokowac gdy nie walczy?

Npc powinien blokowac bez walki, ale nie wszystkie kierunki. Jesli tak sie dzieje, to nalezy to zglosic na Arkadii.

Rafgart
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Błędy zgłasza się na Arkadii poprzez komendę 'zglos'.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Cannard »

To ja mam, tak dla odmiany, pytanie nie dotyczące botowania.

Czy jeśli jakieś działanie moba wzbudza we mnie wątpliwości co do sensu działania/balansu wobec gracza, a nie mogę stwierdzić z punktu widzenia gracza czy to co widzę to przeoczenie czy zamierzenie, to czy powinienem zgłaszać to jako błąd, czy też kierować zapytanie listowne do konkretnych osób?

a) jeśli mob jest globalny to do jakich?
b) jeśli lokalny to do szefostwa domeny? Danego terenu?

W gruncie rzeczy chodzi mi o taką sytuację gdy wiz (nieważne z jakiego poziomu hierarchii) odpowiada mi cokolwiek. Albo, że moje zgłoszenie jest nieadekwatne albo, że słuszne i kiedyś ktośtam nad tym pogrzebie.

Nie widzę sensu zgłaszać 5 razy tego samego kiedy nie wiem, czy owo zgłoszenie poprzednie do kogokolwiek dotarło. A w ten właśnie sposób generuje się błędy lub niechęć graczy do zgłaszania ich.

Odpowiedź zgłaszającemu tak/nie/odwal się zajmuje całe 10 sekund a przynajmniej wie na czym stoi i czy ma nadal "współtworzyć nową lepszą arkę"* czy też ma se dać siana.

Poruszałem już tą kwestię wcześniej, wiem ale nadal nie rozumiem co jest tak trudnego w odpisaniu czegokolwiek osobie zgłaszającej. To zajmuje całe 10 sekund. **

Spotkałem się podczas swej gry z przypadkami, gdy wizowie odpisywali i zawsze wychodziło to na lepiej w zaradzaniu problemowi. Wiz dopytywał o problem, mógł go przy współpracy gracza błąd zobaczyć. I nie potrzebował godziny nad kodem by skumać o co w tym zgłoszeniu chodziło.

edit:

* i nie nie piszę tu ironicznie, spędziłem na tym mudzie tyle czasu by chcieć go widzieć lepszym
** nie raz nie dwa spotkałem się z przypadkami ludzi, którzy po kolejnej próbie zgłoszenia ewidentnego błędu (literówki w emocie żeby wymienić najdrobniejsze) ale w końcu rezygnowali, bo odzewu było brak, ktoś to może u góry i czytał ale tego nikt u nas maluczkich nie wie.

Jak masz watpliwosci to nalezy zgoslic blad. Odpisanie na list to nie jest 10 sekund tylko kilka minut. Co wiecej w 90% przypadkow gracz odbiera odpowiedz jako zaproszenie do dyskusji, ktora z oczywistych wzgledow nie ma sensu.

Rafgart
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Shakal
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2009 22:43

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Shakal »

Pytanie kieruje tutaj bo nie wiem za bardzo gdzie jeszcze bym mogl. Od czterech dni, konkretnie gdzies w okolicach poprzedniej apokalipsy cos stalo sie ze zwierzakami. Mysliwy na 96% zawodu nie jest w stanie zabic krolika. Moje pytanie brzmi czy jest cos z tym robione czy jest to zabieg zamierzony i, jesli faktycznie, to mozna prosic o jakas mala podpowiedz jak dorwac te male skubance? Probowalem wszystkiego(naprawde wszystkiego) i nic. Zdaje mi sie, ze to blad, ale kwestia jego obecnosci przez tak dlugi czas zaczela wzbudzac moje watpliwosci(to nie ironia). Jesli to bledem nie jest, to jaki byl cel tej "zmiany"?

Pozdrawiam

Obecne zachowanie zwierzat nie jest ostateczne, musicie troszke poczekac.

Rafgart
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Saggiga »

Salon tatuazu w Oxenfurcie.
...
przejrzyj wzory
Oto wzory tatuazy, jakie mozna tutaj wykonac:
...
17 dziewicy spogladajacej niesmialo spod dlugich rzes
Intryguje mnie to od kilku lat. Skąd wiadomo, że to dziewica?
Awatar użytkownika
Reyward
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2009 11:06
Lokalizacja: Wyspa Thanedd

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Reyward »

Wiz ktory to kodowal sprawdzil i pozostaje mu zaufac.
The master programmer moves from program to program without fear. No change in management can harm him. He will not be fired, even if the project is cancelled. Why is this? He is filled with Tao.
Razor
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2009 12:55

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Razor »

Witam!

Na wstępie zaznaczę, że piszę to prywatnie, nie reprezentując niczyich interesów.

Mam takie pytanie. Dowiedziałem się dzisiaj, że postać Enroth została usunięta. Powodem usunięcia podobno było to, że postać Enroth była w posiadaniu tego samego Gracza co niedawno skasowana postać Dalberg i że fakt posiadania dwóch postaci w tej samej gildii przez jednego Gracza był znany innym Graczom.

W końcu to pytanie! A co z innymi takimi Postaciami? Żeby nie szukać daleko, nasza domena Imperium i Gildia z siedzibą w Nuln. Wiem i ogólnie też wiadomo innym, bo nie jest to jakąś specjalną tajemnicą, że jest tam identyczny przypadek. Równi i równiejsi? A może jednak była inna przyczyna skasowania postaci Enroth?

No offence, pozdrawiam.

Informacjami dotyczącymi kasacji dzielimy się jedynie z osobą zainteresowaną.

Przypadki łamania któregokolwiek z punktów Zasad należy zgłaszać do MG.

Yarrid



EDIT:

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak jak myślałem, równi i równiejsi ;).
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Blob »

Czy podpiecie odswiezania pelnego lokacji (to znczy czyszczacego wszystko co jest na lokacji) nalezy uznac za blad i w zwiazku z tym zglosic?

Nie jest bledem. Bledem moze byc co najwyzej brak oczyszczania sie lokacji expowiska.

Rafgart
Gość

Pytanko

Post autor: Gość »

Czy to duży problem techniczny, żeby zakodować komunikat jak bije się dużo słabszego gracza - w szczególności żółtego ?

Wystarczyłoby coś w stylu:
Atakujac mlodego pryszczastego elfa zdajesz sobie sprawe, ze nie jest to godny ciebie przeciwnik!

Porównywanie cech nie jest niekiedy dostatecznie pewne, szczególnie jak samemu nie jest się mocną postacią. A tak byłoby jednoznacznie, więc korzyści dla wszystkich: żółtka - bo uniknie śmierci, atakującego - bo uniknie przewinienia, wizów - bo nie będzie tłumaczenia, że nie wiedziałem ;)
Zablokowany