Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Vortel
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2009 05:39

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Vortel »

Czy bylaby szansa na zablokowanie mozliwosci ataku na czlonka swojej druzyny/ataku z rozkazu. W postaci opcji badz na stale. Czesto sie zdarza, zwlaszcza gdy wpisuje sie 'z palca', i ktos z druzyny ma jeden z przymiotnikow jak cel, badz gdy cel wyjdzie etc.

Jest to bardzo trudne ze wzgledow kodowych i ma mala szanse na realizacje. (pisze tu o zwyklym ataku, rozkazy sa juz jakis czas poprawione)

Rafgart
Awatar użytkownika
Marcinson
Posty: 47
Rejestracja: 13 lut 2009 03:02
Kontakt:

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Marcinson »

Czy Administracja nie uwaza, ze dobrze by bylo zmienic odrobine standard komendy 'rozkaz wszystkim'?
Biorac pod uwage to, ze rozkazy z zalozenia dzialaja tylko na czlonkow druzyny, rozkazanie czegokolwiek wszystkim na lokacji jest zbedne i nieerpegowe. Juz nie mowie o innych konsekwencjach.

Prosilbym o zmiane dzialania 'rozkaz wszystkim' na taka sama jak 'rozkaz druzynie' bo taka powinna byc jej rzeczywista funkcja.

Pomysly/bledy zglaszamy na Arkadii.
Kradh
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2009 08:46

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Kradh »

Witam, mam takie malo pytanko:

Czy problemy tego typu jak mial Vil (notka na starym forum: Click!)) tzn. z deponowaniem mithrylowych monet i zlota na prowizje, gdzie prowizja jest i tak pobierana z mithrylow, nalezy zglaszac jedynie na arkadii jako blad globalny i bedzie to jakos przywrocone na moim koncie (w jakims sensownym czasie, a nie za pol roku ma sie rozumiec;P)? Czy mam powziasc jakies dodatkowe kroki?

--
Pozdrawiam

Ten blad to raczej po prostu niedogodnosc i nic nie bedzie na pewno przywracane. W swoim czasie pewnie zostanie poprawiony, ale nie ma to wysokiego priorytetu.

Rafgart
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Cannard »

W miarę wyrośniętych mitów na temat systemu medytacji czy możliwe jest ujawnienie skali procentowej dla której przypisane są wartości: ważne, średnie, nieważne?

W dobie ujawniania questów młodym graczom, trzymanie w enigmie tej kwestii wydaje mi się dość nieuzasadnione. Oczywistym jest, że gracz chce profilować swój przyrost cech wg. własnej woli. Dlaczego ma nie wiedzieć czy np. w moim przypadku gdy chce podrasować int to czy opłaca mi się ustawiac część na średnio czy tylko int przy ważnym? Zgadywanka dla wytrwałych. Coś tak istotnego jak rozwój cech powinno być dla gracza jasne i klarowne.

W ideale - papierowym RPG mamy to wszystko na cyferkach i nie przeszkadza to w niczym by przeprowadzać pełne klimatu sesje. Nawet lepiej, gracz ma większą kontrolę nad tym kim chce być: z deczka ograniczonym wojownikiem czy też natchnionym bardem siłowo słabym jak osika.

Nie rozumiem chęci utrzymywania sytuacji gdzie Ci lepiej wypróbowani z milionem secondów/dziesiątkami znajomych którzy już to znają mają mieć lepiej niż Ci, którzy rozwój postaci chcą kreować sami.

Chyba najwyższy czas powiedzieć jak to działa, bo zupełnie nie wpływa to na klimat (o ile już to negatywnie) a potrafi spartolić miesiące gry.

Oczywiście mogę zgłosić to jako globalny pomysł, wiem ale na globalne pomysły nieczęsto odpisujecie a tu owszem.

edit: literówki

I co ci to zmieni, ze bedziesz mial 3.4939%, 19.49494% i 45.93%? I tak mozesz wybrac miedzy wartoscia mala, srednia i duza.
Wszystkie wartosci na Arkadii zawsze bedziemy sie starali przedstawiac w formie opisowej. Rowniez zawsze, niezaleznie od systemu beda ludzie, ktorzy graja wiecej, wiec maja wieksza wiedze i wyczucie pewnych rzeczy. Chociaz tak naprawde, to zwykle im sie tylko wydaje, ze cos wiedza :) A podejscia, ze 'zly' rozklad cech spartolil gre, to moge tylko wspolczuc.

Rafgart


Rafgarcie ale chyba się nie rozumiemy, być może źle się wyraziłem.

Ja nie wymagam by to wszystko było na zasadzie takiej jak było niegdyś (cyferki przy medytacji, choć IMHO nadal nie uważam tego za coś złego, czy to literki czy to cyferki nie wpływa to nijak na szeroko rozumiany "klimat"). Ja chciałbym aby była większa możliwość wyboru niż te trzy funkcje (ważne, średnie, nieważne), by gracz mógł lepiej precyzować rozwój swej postaci.

A spieprzyć postać to sobie już dawno spieprzyłem za pomocą questów co to od paru lat "w niedalekiej przyszłości nie będą problemem"* i jakoś z tego powodu się nie kasuję.

* cyt. (z pamięci) odpowiedź wiza na mój młodzieńczy pomysł rpgowego resetowania spieprzonych questów
Ostatnio zmieniony 02 mar 2009 01:37 przez Cannard, łącznie zmieniany 1 raz.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Rok temu stawiałem pierwsze kroki w Arce i niestety życie dało mi przysłowiową kosę- musiałem porzucić grę z przyczyn ode mnie niezależnych. Czy możliwe jest odzyskanie tamtego konta, które zostało skasowane?
Dziękuję z góry za odpowiedź :).

Jesli postac zostala usunieta za nieaktywnosc, to tu masz odpowiedz:

http://twoj.net/phpbb/viewtopic.php?p=117259#p117259
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Tipi »

Pytanie do Rafgarta: Jak dlugo jeszcze Pan Czarodziej wytrzyma w odpowiadaniu na te wszystkie mniej lub bardziej inteligentne pytania i listy? Bo moze ogarnia Pana Czarodzieja juz jakas frustracja i powinnismy przestac zadawac pytania, bo sie Pan wkurzy i zniknie na zawsze i kontakt wiz/gracz zaniknie na wieki.

Dlugo Pan Rafgart jeszcze wytrzyma?


15 lat, ale bede apelowal.
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Tararni »

Witam.
Zwracam sie z pytaniem dotyczacym Krasanoludow Mahakamu.
Czy Stowarzyszenie to otrzyma kiedys logowanie skrzyni, z mozliwoscia przegladania przez szefow kto i kiedy co pobral?

Tararni

Takiego logowania nie ma w planach.

Mechanizm restrykcji na skrzynie powinien wystarczyć do prowadzenia polityki wewnętrznej związanej ze skrzynią gildiową.

Yarrid


Wlasnie Yarridzie niestety nie wystarczy, bo system ktory mamy pozwala nam w pelni na dzialania, gdy wiemy, ze ktos nie powinnien miec dostepu do skrzyni. Jednak nie daje nam szansy stwierdzic kto jakie sprzety zabiera,a co za tym idzie czy dostep powinnien mu zostac odebrany.
A stosowanie go profilaktycznie do wszystkich tez nie doprowadzi do zadnej sensownej sytuacji. Jedynie spowoduje frustracje u tych graczy, na ktore restrykcje zostaly nalozone nieslusznie.
Wiec sprecyzuje pytanie, skoro na wszystkie sprzety logowanie nie jest planowane, to czy moglaby byc chociaz ograniczona forma logowania, tylko na sprzety magiczne?

Pozdrawiam
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Kagain
Posty: 122
Rejestracja: 16 lut 2009 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Kagain »

Yarridzie, Twoją odpowiedź rozumiem w następujący sposób:
Dajcie bana na skrzynie całemu stowarzyszeniu i wydawajcie sprzęt na kartki.
System restrykcji jest bezużyteczny jeśli się nie wie na kogo należy te restrykcje nałożyć. Wielokrotnie prosiliśmy już o jakieś skuteczniejsze rozwiązanie, podawaliśmy przykłady sytuacji kiedy to znikało kilka magicznych broni albo niemal cały nowy, dobry sprzęt znajdował się w sklepie, wyprzedany przez nie wiadomo kogo. Raz nawet uzyskałem odpowiedź od Taraela, ze coś będzie z tym zrobione. Sprawa jednak ucichła.
Na prawdę, jeśli nikt nie ma zamiaru z tym nic zrobić to niech mi odpisze na któryś z listów, że mam się po prostu odp***dolić. Lepsze to niż uzyskiwanie pustych obietnic.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Yarrid »

Do Tararniego i Kagaina:

Źle mnie zrozumieliście. Nie mówię, że mechanizm restrykcji powinien wystarczyć i dlatego nie planujemy wprowadzić logowania. Mówię, że nie planujemy wprowadzić logowania i dlatego mechanizm restrykcji powinien wystarczyć.

Zdaję sobie sprawe, że to narzędzie nie jest stuprocentowo skuteczne. Logowanie skrzyni nie jest jednak prostą sprawą. Obecnie w dwóch gildiach istnieją takie mechanizmy i są zrobione źle. Niedawno powstał nowy standard przeglądania skrzyń gildiowych, który sukcesywnie będzie podłączany w gildiach. Jeśli uznamy, że logowanie skrzyni jest potrzebne i ktoś zakoduje to dobrze, to zostanie to podłączone do standardu. Póki co jednak nie jest to priorytetowa sprawa, musicie więc radzić sobie używając obecnie istniejących narzędzi. Albo bardziej przykładać się do rekrutacji nowych członków.

A żeby odpowiedź dotycząca KM była pełna, nie mogę nie poruszyć kwestii oddzielności klanów, bo powiecie zaraz, że głowy nie są w stanie nakładać restrykcji na członków innych klanów. Owszem, jest to problem i jego rozwiązaniem jest stworzenie osobnych skrzyń klanowych. Ale do tego potrzebny jest aktywny opiekun.

Życzę więc wytrwałości.

Yarrid
Rhan
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2009 12:43

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rhan »

Moje pytanie dotyczy wyznania Morra.
Mianowicie w pomocy do tego wyznania napisane jest że jako kapłan odczyniając ceremonie nie trzeba będzie chodzić do swiątyni by tam składać ofiary. Atak nie jest.

Czy obecny stan to błąd czy nie? Pytam bo nie wiem czy zgłaszać na mudzie.

Jesli podejrzewasz, ze cos jest bledem, to nalezy to zglosic na mudzie.

Rafgart
Zablokowany