Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Vergil
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2009 12:31

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vergil »

Kod: Zaznacz cały

wez kamienie z ciala
Wez co?
> wez kamienie z ciala
Wez co?
> Kunsztowny mithrylowy topor bojowy Kominora brutalnie
druzgocze korpus rozezlonego wysokiego borowika ze
smiercionosna sila. Rozezlony wysoki borowik pada na ziemie
jako zmasakrowane i niemal nierozpoznawalne cialo.
Rozezlony wysoki borowik umarl.
Kominor zabil rozezlonego wysokiego borowika. 1 / 1
Uspokajasz sie.
Dobrze wymierzonym ciosem swego kunsztownego mithrylowego
topora bojowego Kominor rabie korpus chudego doswiadczonego
grzyboczleka.
Kominor lekko rani chudego doswiadczonego grzyboczleka
ksztaltnym porecznym toporem, trafiajac go w korpus.
Ktos bierze niebieskawy zoisyt, ciemnoczerwony topaz i
potezny kamienny mlot z ciala rozezlonego wysokiego borowika.
Log nie z moich oczu. Czy wyzej wymieniona sytuacja wedlug wizow jest bledem, jesli tak, czy nalezy zglaszac takie przypadki jako swiadome wykorzystywanie bledu? Bo chyba idlowanie ukrytym na lokacji (szczegolnie tam gdzie trzeba z gory zejsc, nie wyobrazam sobie ze npce tego moga nie zauwazyc), a nastepnie floodowanie na branie wszystkiego z ciala, to chyba nie jest to, o co chodzi w tej grze?
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Homerofe »

To ja sie podepne pod Verdżila z pytaniem:

Czy branie z ciala bedac ukrytym nie jest bardziej niedorzeczne niz szukanie?

Szukanie mozna sobie tlumaczyc na dwa sposoby: dzikie buszowanie po okolicy i podnoszenie krzakow zeby sprawdzic czy ktos pod nimi nie siedzi albo rozgladanie sie powoli czy sie kogos nie zobaczy w/pod krzakami. Milo bedzie jak nie poleca przytyki o wkopywaniu wrogiej gildii, bo na dobra sprawe wkopuje swoja postac, ktora jest skradaczem.

Gdzie lezy ten magiczny balans miedzy grywalnoscia, zdrowym rozsadkiem i uczciwym podejsciem do kazdego gracza? :)

Pozdro
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Ten temat byl poruszany wielokrotnie. Swego czasu napisalem w odpowiedzi na pytanie pana Homerofego, ze takie rzeczy beda poprawiane przy najblizszych zmianach w mudlibie.

To oczywiste, ze przy braniu widocznego przedmiotu postac powinna byc ujawniana. Po prostu mudlib nie jest dostosowany do tak intensywnie wykorzystywanego ukrywania i nie wszedzie takie rzeczy sa brane pod uwage.

Zmiany sa wprowadzane w tej chwili i ta kwestia niedlugo rowniez pewnie zostanie rozwiazana.
Rhan
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2009 12:43

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rhan »

Witam.
Chciałem się dowiedzieć, czym się różnią jablka (i gruszki) zakupione w jednej z karczmy w Mahakamie .
Od takich samych owoców tyle, że zerwanych z drzew w sadzie kolo Oxenfurtu.

Idąc dalej. Jeśli się nie różnia niczym to czemu:

a) wpisując 'zjedz owoce' tez z karczmy nie zostaną zjedzone ?
b) analogicznie do podpunkty 'a' wkladanie do pojemnika?
c) w czasie zakańczania zostają odłożone?

Pozdrawiam.
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Dlaczego w tej chwili w wiekszosci przypadkow dostaje komunikat o tylko jednym przeciwniku koncentrujacym sie na walce z kims, mimo tego ze faktycznie tych przeciwnikow jest wiecej? Przy kilku przeciwnikach i kilkuosobowej druzynie jest to dosc uciazliwe jako ze nie wiem ilu z nich bije jedna osobe a ile druga i w efekcie zaslaniam osobe, ktora jest bita dajmy na to przez dwa potworki zamiast ta, ktora bita jest przez piec potworow.
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Cochis »

Czy jesli z opisu lokacji ewidentnie wynika ze jestem w stanie sie tam ukryc a nie jestem w stanie tego zrobic pomimo um w ukrywaniu partyzanta to mam to zglaszac jako blad w lokacji czy wolicie globalny?

A moze wstrzymac sie jeszcze kilka dni bo prace trwaja?

Przechodzimy na inny system wyliczania ukrywania, nie udalo sie jednak wszystkich zmian zaimplementowac wczoraj. Nie chcialem zamykac muda na caly dzien, wiec cofnalem te najbardziej znaczace.
Prog ukrywania/przemykania jednak zostal i musicie z nim przecierpiec do wieczora. Wtedy tez wszystko bedzie gotowe i pojawi sie dokladna informacja.

Rafgart
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Tagard
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2009 01:17

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Tagard »

Czy jest mozliwe aby przy apokalipsie w celach modernizacyjnych byla podawana informacja o przewidywanym czasie prac... bo na przyklad dzis, dopadla mnie apokalipsa a mialem pare rzeczy w planach ( powiedzmy, ze mam wolna noc i jutro moge sie wyspac i chcialem ja wykorzystac w taki a nie w inny sposob) i nie wiem czy czekac czy spokojnie moge isc spac bo arka na pewno nie zosanie otwarta przez najblizsze dwie godziny. Taka informacja bylaby ma prawde bardzo przydatna. Pozdrawiam.

Staramy się informować o takich rzeczach. Jeśli ostatnio zdażyło się inaczej, to tylko przez zaniedbanie, którego postaramy się unikać w przyszłości.

Yarrid
Bodvar

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Bodvar »

Czy serwer muda moglby byc otwarty rowniez na porcie 80? Niektorzy w pracy maja mase problemow i kombinacji z tunelowaniem polaczenia.
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Z tego co się orientuję to serwer jest otwarty na porcie 80, ale po protokole HTTP. Dzięki temu działa w końcu strona http://arkadia.rpg.pl
Vaxon Gernstein
Bodvar

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Bodvar »

Hmm, a nie mozna strony przeniesc na 8080?

Technicznie jest to możliwe, ale z wielu względów nie planujemy takich zmian. Osoby mające problemy z łączeniem się będą musiały radzić sobie jakoś inaczej.

Yarrid
Zablokowany