Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Godar »

Mam pytanie zwiazane z ocena przeciwnika.
Czy tylko mi sie wydaje, ze z porownywaniem cech jest cos nie tak?

Przyklad: mam postac na poziomie 'doswiadczony', a wiec raczej niskim.
Porownuje cechy z postacia na poziomie 'wielce doswiadczony', a wiec bardzo wysokim.
Rezultat: xxx jest TROSZECZKE silniejszy niz Ty. Troszeczke? Postac na tym levelu rozwali mnie lewym jajem.

Kod: Zaznacz cały

Dostepne poziomy porownania sily:
   rownie silny jak, troszeczke silniejszy niz, silniejszy niz i duzo
   silniejszy niz.
Mamy wiec trzy mozliwe stopnie roznicy. W praktyce jednak rzadko zdarza sie, zeby roznica cech byla wiecej niz 'troszeczke', w jedna czy druga strone. Chyba tylko w skrajnych przypadkach, kiedy porownujemy sie ze szczurem itp.

Moje pytanie: czy nie lepiej bylo by zawezic nieco granice poszczegolnych poziomow porownania, tak aby ich pelny zakres mogl byc wykorzystany?

Jest wykorzystywany pelen zakres poziomow porownania. Na wyzszy poziomach wzgledne roznice w cesze, w ktorej dana rasa ma wysoki modyfikator, moga byc niewielkie.
Byc moze powinno sie rozszerzyc liste poziomow porownania, ale jest to sprawa trzecio czy nawet czwartorzedna.

Rafgart
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Ulik »

Witam,

czy w ramach kodowego naprawiania i upiększania Arki zawiera się poprawianie opisów lokacji gdzie zgłaszane były błędy, a ich opiekuna już nie ma?

Pytam bo zwiedzam sobie dokładnie (po 8 latach gry...) Anchor, i na 4 lokacje zgłosiłem 4 błędy. Ja rozumiem, że rzeczy typu '..' zamiast '...' (choć w konkretnym przypadku chodziło o '.') można uznać za czepialstwo, ale kwiatki w stylu "Jedyna rzecz, ktora moze zwrocic twoja odwage " zmuszają mnie do zastanowienia czy przez wiele lat nie było komu tego poprawić czy jestem pierwszym graczem, który postanowił się Anchor przyjrzeć...

Pozdrawiam, Ulik.

Edit: No dobra, 'wnętrze' Anchor jest wolne od błędów, ale ten kawałek traktu...:P Tak czy siak pytanie aktualne ;)

Zamiast strzępić język na forum nie wiadomo po co, zgłoś jeszcze raz, jeśli widać, że nie dotarło.

Obowiązki opiekuna terenów, które nie mają już oficjalnego opiekuna przejmują Lord i Senior domeny. Być opiekunem jednej krainy to sporo roboty, ale być opiekunem 10 krain bez opiekuna... Trochę wyrozumiałości.

Yarrid
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Turan »

Czy w planach szanownej Administracji jest poprawienie systemu bankow na Arkadii? Pomijajac kosmiczne stawki od 20 do 30%(!) instytuacja pobiera prowizje zarowno przy wplacie jak i wyplacie! Czy nie mozna by usunej tej drugiej?

Nie poprawiamy czegos co dziala dobrze. Prowizja 20-30% jest przy denominacji. Poruszanie jej w jednym zdaniu z kwestia wplat/wyplat na konto jest wielce demagogiczne. Nikt nie ma obowiazki korzystania z systemu bankowego, pieniadze mozna trzymac w postaci.

Rafgart
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Yarrid »

Tematy "Pytania do Czarodziejów" i "Pytania do Administracji" zostały połączone. Wszelkie pytania do grona czarodziejów należy umieszczać tutaj, odpowiadać będą osoby odpowiedzialne za daną kwestię, czy to czarodzieje, czy też członkowie Administracji.
Kharl
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2009 21:07

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Kharl »

Czy lampy w sklepach pojawiaja sie co jakis czas, czy tez niektore sklepy nie prowadza sprzedazy lamp, pomimo ze maja na skladzie olej do nich? Pytam, poniewaz nie wiem czy akurat nie zastalem lampy w sklepach, czy tez moze zglosic to jako pomysl, gdyz wlasnie zauwazylem, ze jesli sie jest na Baccali i chce sie kupic lampe, trzeba leciec az do Novigradu! A to kawal drogi. (Nie znalazlem lampy w zadnym sklepie w miastach po drodze... )

Sklepy maja taki asortyment, jaki dobral koder. Widac bylo jakies uzasadnienie, by w danym miejscu nie bylo lampy.

Rafgart
Hyor
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2009 15:42

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Hyor »

Na jakim dokladnie systemie stoi arka?
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Witam!

Czy jest mozliwosc wprowadzenia "zablokowania" rozwoju tuby w klubie obiezyswiatow?
Przyklad: wskakuje mi tuba (dajmy na to cwiekowana), podoba mi sie i nie chce juz zeby jej opis dalej zmienial sie wraz z przyrostem "obexpa", tylko zeby zostal taki jaki jest.
Jest sens zglaszania tego pomyslu na Arkadii?
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Homerofe »

Posiadam zawod, ktory umozliwia mi skuteczne chowanie sie. Kiedys dawno, dawno temu (za sprawa ogolnej dostepnosci zawodu partyzanta/nozownika) zostalo naglosnionione pare spraw, ktore byly do zmiany. Szeptanie do kogos, podnoszenie przedmiotow na lokacji i zabieranie z cial.

Pytanie: czy wyzej wymienione akcje nie sa wykorzystywaniem mechanizmow arkadii lub lamaniem jakichkolwiek zasad? Czy podbierajac z cial (glownie chodzi o magiki) moge czuc sie pewnie i spokojnie czy tez czekac na jakas kare :) Innymi slowy czy takie dzialania sa legalne?

Nie jest to karalne. Przy wprowadzaniu najblizszej partii zmian w mudlibie czesc z tego moze jednak zostac zmienione.

Rafgart
Hurim
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2009 00:52

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Hurim »

Zbliżająca się już (na szczęście) dużymi krokami reforma górnictwa będzie zawierała wątek związany z metalurgią? Jest możliwość uwzględnienia tego w planach, aby udostępnić metalurgię jako osobną umiejętność, która oprócz samego rozpoznawania składu bryłek pozwoli na samodzielne przetapianie ? Dzięki temu można byłoby zwiększyć międzygildiowy RPG --> Hychsohn wykuwa, Gerath przerabia a klan kupców spienięża?
Od razu sprostuję, że nie widzę tego jako wywyższanie jednego stowarzyszenia nad innym, bo np, jeśli dać kowalom w końcu umiejętność wykuwania broni, to nawet na mistrzowskim poziomie nie muszą być to przecież jakieś świetne cacka.
Co, szanowni programiści, sądzicie o takich pomysłach?

Druga sprawa: samodzielne wytwarzanie przedmiotów różnej maści (na wzrór km-owski) od drewnianych, poprzez kamienne, płócienne czy żelazne oraz poprawianie właściwości danych broni/zbroi/przedmiotów z pomocą własną lub npcy kowali/jubilerów jest głowie któregoś z Was? Podejrzewam, że to przynajmniej mogłoby zachęcić graczy do powrotu...

Pozdrawiam
Michał

Edycja:
Sprawa numer trzy.
Czy oprócz rud metali różnych będzie możliwość dokopania się do metali szlachetnych?
Swoją drogą, póki nie są wydobywane spod ziemi, nie wiadomo skąd mają je różne moby. Czy każdy potwór z kamieniem/kamieniami musiał zabić gracza, który jakiegoś miał w ekwipunku..? ;]

Tak, bedzie umiejetnosci metalurgia, laczaca gornictwo z kowalstwem.
Nie wiem czemu mialoby to promowac jakies stowarzyszenie. Umiejetnosci te beda powszechnie dostepne.
Wspoldzialanie graczy bedzie wymuszane, gdyz limit mozliwych do zdobycia punktow bedzie na tyle niski, ze specjalizacja w jakiejs umiejetnosci (a szczegolnie w wiecej niz jednej) bedzie wymagala wielu wyrzeczen (odpowiedniego ustawienia cech/wziecia konkretnego zawodu).

Co do tworzenia przedmiotow, to na przyklad mozliwosc szycia ubran istnieje od poltora roku. Zakodowanie systemu to jednak czasem duzo mniej pracy, niz wdrozenie go na mudzie. Takie rzeczy czekaja, az zostana skonczone wiecznie opozniajace sie sprawy najwazniejsze (dotyczace niektorych gildii).

Nowy standard kopaln ma umozliwiac wykopywanie kamieni szlachetnych.

Nie sadze jednak, by ktorakolwiek z tych rzeczy zachecila kogos do powrotu. Ci, ktorzy chca grac w Arkadie, graja teraz.

Rafgart


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 cze 2009 19:18 przez Hurim, łącznie zmieniany 1 raz.
Sunird
Posty: 62
Rejestracja: 13 lut 2009 11:23

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Sunird »

Moje pytanie dotyczy align'u. Wszyscy wiedza ze istnieje bo raz w ruski rok go widac kiedy nie mozna dobyc jakiejs broni albo inna nie dziala jak nalezy... Wskaznik ktorego nie da sie sprawdzic w normalny sposob, a ktory jest mocno zbijany na przyklad podczas bicia npc ktore posiadaja bronie magiczne w ishtar. Czy administracja moglaby ta pozostalosc jakis wczesniejszych planow albo wyeliminowac, albo dac graczowi mozliwosc sprawdzenia tego podczas medytacji na przyklad? ja osobiscie sensu w jego istnieniu nie widze. Jak chce byc zly to bede zly i zaden wskaznik tego nie zmieni.

[edit] Chodzi mi o prosty sposob na sprawdzenie (komenda stan albo podobna) bo ze jeden czy kika npc na swiecie jest w stanie nas o tym poinformowac to nie jest informacja latwo dostepna.

Align jest do likwidacji i jego wpluw zostanie predzej czy pozniej usuniety.

Rafgart


THX
Ostatnio zmieniony 10 cze 2009 22:21 przez Sunird, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany