Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Caradhras »

Ja wroce do spraw zwierzatek na arce zauwazylem np. ze w Novi w porcie czesc szczurow da sie ubic a czesc spieprza jak zajace pod miastem podobnie pod warownia czesc wilkow jest trafialna a czesc nie z tego co relacjonowal znajomy z poczatkiem trapera krolika da sie pod Novi ubic na siedzaco podobnie wiewiorki ale za zajacem trza sie nabiegac a i tak marne szanse zeby ubic ... Czy planujecie to poprawic i czy ewentualnie planowane jest mocniejsze powiazanie lowiectwa z mozliwoscia trafiania w zwierza i w zwiazku z tym czy podniesione zostana ceny skor w skupie
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Turan »

Dziekuje za odpowiedz Rafgarcie.

Mimo to nadal nie wypowiedziales sie na temat mojego pomyslu dotyczacego sumowania sie spostrzegawczosci druzyny gdy w tym samym czasie przeszukuja lokacje.

Czy Administracja z gory odrzuca taki pomysl czy moze jest to niemozliwe do zakodowania?

Nie bedzie zadnych systemowych zmian w systemie ukrywania. Za duzo osob jest zaangazowanych w ten temat emocjonalnie, wiec nie warto marnowac na niego czasu i energii.

Rafgart
Awatar użytkownika
Rindarin
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2009 11:16

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rindarin »

Kasmir pisze: Czy to, że aktywna zapamiętana osoba nie wyświetla mi się po wpisaniu komendy "kto" jest błędem, czy może Wizowie zakodowali ten pomysł z ukrywaniem swojej obecności na arce dla "niezaufanych"?
Nie należy tego traktować jako błąd. Jeżeli postać ma status 'aktywna' a nie ma jej na liście 'kto' oznacza to, że ta postać w świecie Arkadii po prostu nie istnieje (np. została usunięta).
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Lub jest NPCem, którego zapamiętałeś.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Eve »

Witam,

Kwestia mentale = ilość zapamiętanych imion.

Czy możnaby się dowiedzieć czemu to ograniczenie miało słuzyć?
Czy możliwe jest przemyślenie tego i ewenatualne zniesienie?
(nie widzę w tym, że możnaby zapamiętać każdego kto się nam przedstawi nic złego - być może o czymś nie pomyślałam ;) )

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ograniczenie jest potrzebne ze wzgledow technicznych i nie jest mozliwe zniesienie go.

Rafgart
Gość

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Gość »

Jeszcze na starym forum wyczytałem, ze na "siłę bojową" postaci oprócz poziomu wpływają: najwyżej wytrenowane bronie, 3 rodzaje obrony i ewentualnie umiejętności specjalne.

1) Czy w przypadku umiejętności obronnych (parowanie,tarcze,uniki) też liczy się tylko najwyższa, czy wszystkie?

2) Czy pozostałe umiejętności bojowe: walka bez broni, walka w ciemności, zasłanianie tez powiększają "siłę bojową"?

Pytam, bo mam nadzieję, że takie informacje nie wykraczają ponad to, co mają prawo wiedzieć gracze o mechanice, bo nie pytam o stopień / sposób w jakim wpływają, ale o to czy w ogóle.

System zostal tak opracowany, ze nie ma potrzeby kombinowania z poszczegolnymi umiejetnosciami. Radze trenowac wszystko co sie da.

Rafgart
Gerath
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2009 00:51

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Gerath »

Witam!

Moje pytanie dotyczy sprawy przyjmowania nowych graczy do stowarzyszenia Mutantow Chaosu (tak, sa ludzie tak zwariowani by tego chciec).

Otoz przyjmowanie normalnie odbywalo sie w Kaplicach poszczegolnych Bogow- teraz jak wiadomo Dolina jest zamknieta- nikt spoza stowarzyszenia nie moze wejsc.

Przy pomocy przenosnego oltarza, budowanego ad hoc na dowolnej lokacji poza Dolina przyjac kandydata nie mozna.

Pytanie- Czy jest to, jak podejrzewam, blad i mozna spowiedziewac sie zmiany tej sytuacji?

Czy z drugiej strony jest to dzialanie zamierzone i stowarzyszenie MC nie moze przyjmowac nowych czlonkow? Jezeli tak jest, to jak to sie ma do notki Rafgarta w temacie o zamknieciu ZC? ( viewtopic.php?f=4&t=38&start=30 ) Jasno pisze on tam, ze zamnieta zostala wylacznie siedziba stowarzyszenia .

Z gory dziekuje za odpowiedz

Do doliny powinni moc wejsc osoby, ktore zostaly zaliczone do grona 'przyjaciol gildii'.

Rafgart
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Rotkiv »

Czy projekt Szlachty Imperialnej został juz pogrzebany?
Donovan
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2009 15:45

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Donovan »

No to moje pytanie, szczegolnie do Yarrida. Otoz, spotkalem Go ostatnio, podczas lamania zasad Arkadii (w domysle - ja je lamalem). Moje wykroczenie bylo spowodowane dlugim brakiem internetu i brakiem mozliwosci logowania sie w miedzyczasie, co skutkowalo usunieciem mojej postaci, nad ktora naprawde sporo sie nasiedzialem itp. Po takim obrocie spraw postanowilem, w pelni swiadomie czynu, nie do konca konsekwencji, stworzyc dwie postaci, grac nimi na raz, a zarobione pieniadze (z zadan i paczek) przeznaczyc na odbudowe dawnych umiejetnosci, jakie posiadalem przy swojej postaci. Pragne podkreslic, ze o mozliwosci przywrocenia postaci nie mialem zielonego pojecia. W wyniku bacznej obserwacji Yarrida, zostalem rozpoznany i ukarany kasacja obu nowostworzonych postaci, a nastepnie po uswiadomieniu mi mozliwosci odtworzenia postaci - obietnicy, ze ta postac nigdy nie zostanie odtworzona za kare. I stad moje pytanie, zaznacze tylko, ze nie mam zamiaru wchodzic w kompetencje Magow, oceniac ich czy cos takiego, chce po prostu zapytac czy taka decyzja nie jest zbyt krzywdzaca i czy jest to decyzja nieodwolalna? Jesli wiedzialbym o takiej mozliwosci, to nigdy bym sie takiego wystepku nie dopuscil. Ponadto moja uprzednia, skasowana postac byla w wiekszym wymiarze postacia grajaca calkowicie fair. Z zawodu bylem zielarzem, ponadto staralem sie o przyjecie do Lesnych Elfow Loren, bylem na liscie kandydatow, a tam nie bierze sie nicponiow i burdelarzy. Na trening umiejetnosci i wypelnianie zadan poswiecilem, w moim odczuciu, ogrom czasu, zarwanych nocy itp. Powiem szczerze, ze nie chce mi sie robic tego samego, co okolo rok temu, gdyz wszystko pamietam, jakby to bylo wczoraj, co powoduje znudzenie. Wiem jak rozwiazywac te zadania, ktore juz wykonywalem itp. Czy Magowie oprocz kar kasacji naprawde musza odbierac rowniez przyjemnosc rozgrywki, jaka niewatpliwie posiada sie robiac pewne rzeczy po raz pierwszy w zyciu? Wydaje mi sie, ze to troche juz nie fair. Bo mimo wszystko Arkadia nie cieszy sie juz takim powodzeniem, jak kiedys. Ciezko znalezc posrod "nowych" graczy - mowie o takich jak ja, czyli z rocznym stazem, osoby potrafiace odgrywac postac, wczuwajace sie w klimat swiata i potrafiace cieszyc sie gra. Wobec tego prosze o powtorne rozpatrzenie mojej sprawy i ewentualna zgode na przywrocenie postaci, abym mogl cieszyc sie nowymi wyzwaniami i swiatem Arkadii...
Wydaje mi sie, ze moje argumenty sa wystarczajaco mocne, by dac mi szanse odzyskania dawnej postaci. Warunki ewentualnego rewanzu proponujecie Wy. Moze dam rade w zamian przysluzyc sie jakos calej spolecznosci arkadyjskiej, prosze tylko o szanse i sposob odkupienia win...
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Jeżeli zostałeś skasowany za granie dwiem postaciami na raz i nie wiedziałeś, że jest to zabronione to widać nie czytałeś regulaminu (konkretnie $3 zasad podstawowych), którego obowiązałeś się przestrzegać w momencie rozpoczęcia gry. Nie dziw się zatem, że karnie twoja postać nie zostanie przywrócona.

Vaxon
Vaxon Gernstein
Zablokowany