Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Czas głosowania minął 24 lut 2011 18:38

Tak
62
48%
Nie
62
48%
Nie wiem
5
4%
 
Liczba głosów: 129

Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Huggo »

Witajcie,

Przeczytałem kilka postów, i ogólnie rzecz biorąc większość to stek bzdur. Jeżeli mowa o zarzutach typu "Bo my z kolegą w Excellu zrobiliśmy tabelkę i się nam nie zgadza, przycinasz 50% jesteś złodziej!" na litość z jakiej wiochy tacy upadli intelektualnie ludzie się urywają, może co niektórzy postarali by się chociaż minimalnie nie robić wiochy i rozgraniczać grę od życia ? Aż przypominają mi się dwa krasnoludy, na pewnej wyprawie które przerzucały się bluzgami na swoje matki, i kto tam kogo na podwórku nie załatwi, po czym jeden oficjalnie wytłumaczył że piwem klawiaturę zalał ale spoko da rade dalej expic.

Co do przerobienia zawodu kupca na etat - nie widzę problemu poza tym że trzeba by gruntownie dopasować do tego celu CKN, bo gdyby miał zostać w obecnej formie to nadawał by się do kasacji, dodać w Novigradzie jakieś sklepy kupieckie i kilka innych bzdur ( By Cech nie utonął całkowicie, w byciu zwykłą bojową Gildią ) - w kupiectwo i bez uma targowanie da się bawić, na identycznych zasadach jak w prawdziwym życiu, handel od zawsze opiera się o kupowanie taniej a sprzedawanie drożej. ( Wiem że dla niektórych handel wygląda na złodziejstwo, [Najgorliwszych Obrońców Krzyża różnej maści] ale gdyby nie handel, to też dla niektórych problemem nie do przeskoczenia, mogło by się okazać zorganizowanie sobie nawet lichego śniadania, nic tylko siedzieć i płakać bo bułki nie przyszły :D

Chociaż co do uwalniania zawodu, to tak z drugiej strony patrząc, to hmm... równie dobrze można by go całkowicie usunąć, gildię trochę dopasować - skutki podobne ( nikt nie będzie miał za dobrze :D ), a Farek w końcu mógł by zrzucić jarzmo i cieszyć się specem :D

Jest jeszcze jedna opcja dać zawodowi kupieckiemu jakieś dodatkowe umy surviwalowe, typu def: parowanie i uniki, ukrywanie w mieście, oraz broń miecz/sztylet, pewnie proporcje chętnych by się znacznie zmieniły, gdyby kupczyk był sobie zaradnym kupczykiem, a nie jedynie dodatkiem do sklepikarza. ( Zamiast speca targowanie to chyba w miarę uczciwe. )

Ps. Re Coronius - taką małą ciekawostką jest to że owa Radna z tego co pamiętam i mocno mnie zdziwiło, to po kilku latach w cechu nie miała pełnych umów kupca, chyba coś około połowy zawodu ( nie chcę kłamać bo nie pamiętam już dokładnie ), bo x czasu było najprawdopodobniej coś nie tak z trenerem/wprowadzono system etatów itd. itp. :D

Przy okazji za pamięci, bo z nią to już tylko coraz gorzej, Pozdrowienia i Buziaki dla Ciebie Asandro :D
Troppe
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2010 16:53

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Troppe »

Zaglosowalem na nie. To Cechy Kupieckie zajmowaly sie handlem, a nie organizacje paramilitarne. Kupiectwo nie powinno polegac na sprzedawaniu ton sprzetu z kosza i rozwiazyac wszystkie problemy etatowo/ziolkowo/treningowe gildii.

CKN jest jedna z niewielu organizacji niebojowych, ktory stara sie cos robic, jakies banki, konkursy, ogloszenia. Nikt u kupcow sprzedawac nie kaze, jak sie nie podobaja prowizje. Jedyne co uwazam mogloby byc wprowadzone, to stworzenie CKN konkurencji- moze w imp a moze w ishtar.

Bola wysokie prowizje? Maja bolec. Te cechy kupieckie/gildie kupieckie mialy koneksje, przekupionych urzednikow, floty handlowe, karawany nie zas organizacje paramilitarne. Ktos w takiej organizacji moze byc co najwyzej markietanka. Jakas kupczyna, ktora sprzedaje amulety, a nie rownac sie z machina jaka jest gildia kupiecka.

Poza tym to by byl kolejny gwozdz do trumny rpga na mudzie.
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Cochis »

Nie powinien byc.
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Gniot »

Jesli uwolniony zostanie tw/zs/zt to jak najbardziej :D
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Werbat »

@Loranel, na mudzie też piszesz jak kompletny nieuk? I ktoś z Tobą chciał handlować?

Zeszło to na psy, panie. Za Adera się dostawało opieprz za 'braki językowe', bo postać miała sobą reprezentować pewien poziom komunikacji interpersonalnej. Teraz jeden pisze 'klijent' i 'bes' i 'wsumie'; drugi wali spacje co każdy znak zapytania. Okropne.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Asandra »

Huggo pisze:Witajcie,
taką małą ciekawostką jest to że owa Radna z tego co pamiętam i mocno mnie zdziwiło, to po kilku latach w cechu nie miała pełnych umów kupca, chyba coś około połowy zawodu ( nie chcę kłamać bo nie pamiętam już dokładnie ), bo x czasu było najprawdopodobniej coś nie tak z trenerem/wprowadzono system etatów itd. itp. :D

Przy okazji za pamięci, bo z nią to już tylko coraz gorzej, Pozdrowienia i Buziaki dla Ciebie Asandro :D
Cóż, dzięki Ci. :*
Dobrze, że chociaż już po mojej abdykacji wyszło na jaw kto był ofiarą systemu. :P
Layane
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2011 08:16

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Layane »

Tak, tak.
Tu sie toczy wielka dysputa co i jak z zawodem kupca,
lista nieobsługiwanych przez cech rośnie zastraszająco.
Cechowi przybywa nieobsługiwanych, ubywa klientów, a konkurencja sprzedaje ryby pod cechem i zyskuje "klijentów".
Pozdrawiam tych poza cechem, co rybki jednakże sprzedają rewelacyjnie.
Miłej dysputy.:)
Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Brygu »

Gniot pisze:Jesli uwolniony zostanie tw/zs/zt to jak najbardziej :D
O tak! Więcej swobód dla wyżej wymienionych i kupiec do etatu!
Dobrze mówią!
Quint
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2009 04:55

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Quint »

Nie wiem o co idzie cała ta walka, skoro te paręnaście postów wyżej jedna z osób, które jak tu pisano zostały "skrzywdzone", bo nie dostały umów i pożegnały się z Cechem, osobiście stwierdziła że świetnie się bawi bez nich, ma licznych "klijentów" i doskonale sobie radzi.

A z kolei druga z tych "skrzywdzonych" osób, z tego co mi wiadomo, równie dobrze radzi sobie bez grama umów z Cechu, z samym tylko AJ, dzięki swej bardzo szerokiej i silnie rozwiniętej (na różnych poziomach znajomości) sieci kontaktów.

Więc dla kogo właściwie ma ten zawód być uwalniany? Dla osób, którym się nawet nigdy nie chciało spróbować do Cechu dostać, czy po prostu faktycznie dla secondów znajomych, żeby można było wyprodukować sobie prywatnego kupca? Szanujmy się trochę, nawet na obecnej Arkadii.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Nathaniel »

Dla osob, ktore nie chca miec z ta gildia nic wspolnego.
... just like you imagined ...
Zablokowany