Wymuszanie przedstawiania sie

Archiwum zamkniętych tematów.

Ktora z nizej opisanych opcji preferujesz:

opcja A
29
26%
opcja B
41
36%
opcja C
24
21%
opcja D
19
17%
 
Liczba głosów: 113

Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Grrid »

Rafgarcie:
A opcja A - widzimy wszystki imiona - z tym ze 'kto' pokazuje 'wlasne' listy uzytkownikow? Tak jak to tutaj proponuja ludzie. Jak to wyglada z twojego punktu widzenia.

Ja nie oddalem jeszcze glosu zadnego. Zadne z tych rozwiazan wg mnie nie rozwiazuje problemu. Nawet to tutaj powyzsze nie wiem czy jest dobre, badz co badz poprawi realizm ale uderzy znowu w grywalnosc.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2010 17:00 przez Grrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Gniot »

Zlikwidowac komende "kto"
Jesli chce sprawdzic kto z mych gildiowych przyjaciol jest w swiecie prosze o to odpowiedniego npca w gildii...jesli byl bym po za nia to dac mozliwosc wyslania golebia z zapytaniem do npca i tyle.

Zostawic "zapamietani" ale zmodyfikowac o tytuly tak zeby wyswietlalo podobnie jak komende kto* ... czyli wszyscy zapamietani z tytulami

Gp tez sobie poradzi od czego jest poczta i zwierzatka pocztowe.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Hogran
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2010 04:50

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Hogran »

Ja się najbardziej przychylam do pomysłu Radgasta. Możliwość ukrycia się w kto, ale tym samym traci się możliwość użycia komendy 'kto'.

Hogran.
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Seren »

Nie korzystam z baz postaci, gram w gildiach niebojowych i generalnie problem dla mnie nie istnieje. Ale zmiana systemu zapamiętywania tyczy się wszystkich, więc głos warto zabrać.
Ogólnie pierwszą moją odpowiedzią na postawiony problem jest rewolucyjny doprawdy pomysł, aby wyciągać konsekwencje z zasad Arkadii i surowo karać osoby, które wymuszają przedstawianie się. Kilka naprawdę porządnych kar i myślę, że skala kłopotu by się zmniejszyła. Ale skoro już trzeba przerabiać cały system...

ŻADNA z opcji w sondzie mi nie odpowiada i jak na mój gust żadna nie rozwiąże przedstawionych problemów. Brakuje możliwości wybrania tego w sondzie (i przez to wyniki sondy nie są zbyt miarodajne).

A: w ogóle szkoda komentować, odbierze Arkadii połowę jej uroku
B: jeśli miałabym już wybierać między podanymi czterema, to głosowałabym na zostawienie jak jest (proponuję ulepszenia)
C i D: jedynie komplikują tworzenie baz postaci, natomiast w żaden sposób nie likwidują dwóch problemów
(abstrahując, wybranie kolejnych trzech przymiotników spośród obecnie możliwych opcji byłoby dla mnie sporą zagwozdką)

Moim zdaniem należałoby usprawnić obecny system. Po pierwsze - przywrócić komendę zapomnij!. Po drugie - wykorzystać pomysł, który tu padł i jest genialny w swojej prostocie.

Volmar został moim prywatnym idolem.
Volmar pisze:Czyli podsumowując zmiany w kto mogłyby przykładowo mieć taki charakter:
opcje kto wszyscy osoby które mnie znają i mają zapamietanego widzą mnie w kto.
opcje kto gildia osoby z mojej gildi, które mają mnie zapamiętanego widzą mnie w kto.
opcje kto nikt nikt mnie nie widzi w kto.
opcje kto wybrani widzą mnie te osoby, które dodam komendą poniżej:
opcje kto dodaj <osoba> czyli mam kumpla, ktory mnie pamieta i chcialbym zeby widział mnie w kto. Jeżeli mamy wybraną opcje gildia to ta komenda dodaj osoby spoza niej.
opcje kto usun <osoba> nie bede widoczny w 'kto' danego gracza.
Skoro to komenda kto jest wszystkiemu winna (a usuwanie jej kompletne moim zdaniem jest bezsensowne, rozkwitnie tylko komunikowanie się poza Arką), to pogrzebmy w niej.

W opcjach dodajemy możliwości: kto wszyscy, kto zaufani, kto gildia - wszystkie mogą dostać wartość włącz bądź wyłącz. I tak, przykładowe kombinacje:
:arrow: kto wszyscy: włącz, kto zaufani: dowolnie, kto gildia: dowolnie - w swoim kto widzą mnie wszyscy, którzy mają mnie w zapamiętanych
:arrow: kto wszyscy: wyłącz, kto zaufani: włącz, kto gildia: włącz - w swoim kto widzą mnie moi zaufani oraz moja gildia (którzy mają mnie w zapamiętanych)
:arrow: kto wszyscy: wyłącz, kto zaufani: wyłącz, kto gildia: wyłącz - w swoim kto nie widzi mnie nikt

Dodatkowe dwie komendy do dodawania i usuwania osób z listy zaufanych i już.

Moim zdaniem ta opcja może nie rozwiązuje całkowicie, ale jest świetną odpowiedzią na przedstawiony problem wymuszania przedstawiania. Skoro robi się to po to, aby potem korzystać z możliwości, które daje komenda kto, to w tej sytuacji wymuszanie dla takich celów nie ma racji bytu.
W takiej sytuacji satysfakcję z ewentualnego wymuszenia będą miały dwie osoby - wymuszający, że wymusił i zmuszony, bo zapchał potencjalnemu wrogowi slot pamięci, a oczywiście nie pozwoli się widzieć w kto.
A tworzenie baz postaci było, jest i będzie - nawet opcje C i D nie wykluczają tego problemu, komplikują je jedynie i zawężają grono osób tworzących zaplecze takiej bazy.

Nie wiem na ile Wizogodzinożerne byłoby takie rozwiązanie, ale bardzo proszę o jego rozważenie - moim zdaniem jest idealne. Nie utrudni życia osobom, które nie bawią się w wojny, a spełni żądaną rolę.

S.
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Violla »

Wesprzyj dla wyciągania konsekwencji z łamania praw Arkadii.
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Nivat
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2009 08:46

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Nivat »

Stuknę się piwem pod propozycją Seren ;-)
Vorid
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2009 07:52

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Vorid »

Ja optuje za dodaniem wszystkim stowarzyszeniom list wrogow a'la komando.
Pozwoli to uniknac przypadkowych atakow.
A za podejscie 'imie albo wpierdol' -> kara.
Gość

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Gość »

Seren pisze:Nie wiem na ile Wizogodzinożerne byłoby takie rozwiązanie, ale bardzo proszę o jego rozważenie - moim zdaniem jest idealne. Nie utrudni życia osobom, które nie bawią się w wojny, a spełni żądaną rolę.
yyy
Jest idealne, bo nie utrudni życia mniejszości i co z tego utrudni życie większości. Brawo.
Przecież większość postaci w tej grze prowadzi jakieś (duże lub małe wojny), to dlaczego kto ma być zarezerwowane tylko dla przyjaciół, bo tak przecież by to wyglądało w praktyce - każdy ukrywałby swoja obecność przed wrogami. Mi osobiście sprawiało frajdę przynoszenie z wyprawy wojennej jakiegoś nowego zapamiętanego wroga, żeby potem widzieć, czy są w grze.

Zdecydowanie najgorszy z pomysłów zaprezentowanych tutaj.

Jakby jako rozwiązanie wybrano całkowite wywalenie kto - ok jakoś da się przełknąć brak tej komendy - choć to faktycznie najbardziej uderzy w nowych graczy.

Natomiast przy takiej opcjonalnej kto taka sytuacja: mojego kolegi Mariana nie ma w kto, a mam do niego sprawę. I teraz nie wiadomo czy faktycznie nie jest zalogowany, czy cwaniaczy i się maskuje. Po tego typu emocje to wysyłam na gg. Arka to troszkę co innego
Violla pisze:Wesprzyj dla wyciągania konsekwencji z łamania praw Arkadii.
Też wesprzyj.
Może faktycznie najpierw spróbować zacząć od tego przed jakimiś kontrowersyjnymi (jak widac choćby w głosowaniu) reformami?
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Homerofe »

Dobra, dobra - moze sie nie rozpedzajmy za bardzo z tymi karami i wyciaganiem konsekwencji, bo to temat rzeka. Zasady sa niestety zbyt ogolnikowe i nie ma taryfikatora za przewinienia. Jedna osoba moze byc ukarana kasacja, druga piorunem, a trzecia dostanie rozmowe z pouczeniem. To nie fair w stosunku do wszystkich.

Nie ma co rozdrapywac dawnych czasow, ale zeby nie byc goloslownym mamy pare smutnych i kontrowersyjnych przykladow. Zaczynamy od wymiany listow z MG w sprawie kasacji, przez sojusz KG z MC, ignorancje OHMu w walce KMow z wiorami, tropienio-wskazywaniu OK, boto expie KG/MC, autolampie Fronia i na gwalcie przedstawieniowym i zabijaniu sekondow/zoltkow konczac.

Dochodzimy do problemu sekondow, problemu sieci powiazan, problemu mniej lub bardziej przypadkowych spotkan, szpiegowania, sprawdzania, testowania, udowadniania winy, domniemania niewinnosci :D itd itp wynikiem przykrym dla mnie jest ograniczenie 1 konto i 1 postac ale... co z czasem poswieconym przez graczy na sekondy? Skoro jest tak gigantyczna ilosc sekondow to jest to dowod na to, ze dostarczaja (procz pola popisu do przekretow) mase rozrywki.

Jesli chcecie zaostrzenia kar i wyciagania konsekwencji z kazdej bzdury to ja chcialbym wrocic do zglaszanego juz pomyslu:
- opracowac konkretne i szczegolowe zasady
- opracowac i ujawnic taryfikator
- zalozyc topik z informacjami
Gracz Homerofe zlamal zasade nr 2 i zgwalcil po raz kolejny innego gracza - proszac o przedstawienie innego gracza, dlatego MG xxx (moze byc bez nicka jak sie ktos boi psychopatow) zapodal blyskawice pouczajaco motywujaca
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Grrid »

Karanie oraz całkowita protekcja osób słabszych ma swoje drugie oblicze. Ludzie będą sekondy tym bardziej zakładać bo będzie ich chronił system - to do niczego nie prowadzi. Założę sobie secia stanę na rozpadlinie prowadzącej do doliny mutantów i będę sobie tak tam stać. Zabije mnie ktoś? Nie bo będzie kara... . Pewnie powiecie że to specyficzny przypadek. Oczywiście że tak, każdy przypadek będzie specyficzny i indywidualny i każdy z nich będzie miał drugą stronę medalu i każdy z nich będzie trafiać do MG, jak do tej pory i nadal g.. z tego będzie.
Zablokowany