Wymuszanie przedstawiania sie

Archiwum zamkniętych tematów.

Ktora z nizej opisanych opcji preferujesz:

opcja A
29
26%
opcja B
41
36%
opcja C
24
21%
opcja D
19
17%
 
Liczba głosów: 113

Awatar użytkownika
Jinesh
Posty: 24
Rejestracja: 07 kwie 2010 22:01

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Jinesh »

Herenvarno pisze:Rafgarcie, a moze by tak dwie wersje przedstawiania sie?
1 - Taka jak dotychczasowa "przedstaw sie", dzialala by po staremu,
2 - Oraz cos w stylu "wypowiedz swe imie", na pierwszy rzut oka wygladalo by to tak samo, jednak imie zapamietywane by bylo do wylogowania sie (jak z NPC)

"Przedstaw <kogo> <komu>" patrz pkt. 2.
Jesli chca miec nie tylko w bazie, ale i w zapamietanych to przy nastepnym
spotkaniu dostanie sie w pape za 'klamstewko' i dalej bedzie wymuszanie
pierwszej komendy...
Myslalabym juz chyba nad jakas kara... podciagniecie tego pod nekanie, jesli
ktos nie chce sie przedstawiac... to jego wybor...
W koncu to tak jakby ktos na ulicy kazal sie przedstawic bo ma bron,
a Ty stoisz pod jego blokiem. Ryzykujesz, ale jest szansa, ze spotka goscia kara. ;P
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Ennyen »

I powyzsze wyglada na bardzo dobre rozwazanie. Proste, jasne i megaskuteczne. Nie trzeba nic ustawiac czy pozwalamy zapamietac czy nie.

Zzewnatrz oba sposoby przedstawiania identyczne. Jednym przedstawiamy sie na zawsze, drugim do wylogowania. Inna osoba moze przedstawic kogos tylko do wylogowania.
Tylko skonczony lamus mscil by sie na kims za to, ze po przelogowaniu go nie pamieta. A i wtedy jest okazja dla mg takich lamusow temperowac.

Masz Rafgarcie po przeczytaniu wszystkich notek jakas wizje? Moglbys ja podsumowac ? :)
Silverin
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2011 10:57

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Silverin »

Jeszcze słówko.

W okolicach 10 strony tego wątku padła propozycja rozbudowy komendy "kto" o listy gildiowe, zaufanych itp. To wydaje mi się być najbardziej zbalansowanym rozwiązaniem.
Argument, bodajże Mimi (jeśli nie Mimi albo źle zrozumiałem, to przepraszam), że nie będzie się widzieć, czy w grze są wrogowie, jest absolutnie od czapy. O ile sobie przypominam, poruszamy się w realiach świata Sapkowskiego i WH, gdzie szczytem techniki komunikacyjnej jest obrączka dla gołębia i pocztylion na koniu. A nie radar i telepatyczne techniki odgadywania, czy mój adwersarz w Ishtar jest przytomny.
Chcesz wiedzieć, czy jest zalogowany? To się przejdź tam, gdzie zwykle bywa. Boisz się? To się zbierzcie w większą kupę, przecież swoich sojuszników w "kto" będziesz akurat widzieć i możesz ich szybko zebrać. Albo przejdź się sam, a jak spotkasz za dużo wrogów to powiesz, że Ty tylko po suchy chleb dla konia.

Opcje ankiety są IMO od czapy, całkowite usunięcie "kto" utrudni nowym (np mnie :)), a zostawienie w obecnym kształcie jest totalnie nieerpegowe.

PS. Sorry za złotą łopatkę ;)
Awatar użytkownika
Anisim
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2011 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Anisim »

Temat idzie powoli w odstawkę. Może jakiś czarodziej wypowie się co wymyślili/postanowili?:)
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Xion »

A po co, skoro i tak wszyscy będą bluzgać. Tak to przynajmniej zawsze jeszcze parę dni spokoju dla wizów... :P
Życie jest sumą przypadków.
Bur
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2009 10:49

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Bur »

Ja bym zostawił obecny system związany z zapamiętywaniem, jedynie ulepszyłbym go dodając komendę zapomnij, bądź jakąś inna komendę, która umożliwiałaby ustalenie imienia, które zapomnimy jako pierwsze przy zapełnieniu pamięci.
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Brygu »

Tak tylko wrzucę, dodając że troszkę smiesznie się tak gra. Ale póki co to skuteczne i legalne. Tylko coś Rafgart pisał o tym żeby usunąć przedmioty zmieniające opis.

Czarnoodziany zakapturzony ogr i dwa czarnoodziani zakapturzeni mutanci podazaja za brame.

Pozdrowienia.
B.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Rennz »

Brygu pisze:Tak tylko wrzucę, dodając że troszkę smiesznie się tak gra. Ale póki co to skuteczne i legalne. Tylko coś Rafgart pisał o tym żeby usunąć przedmioty zmieniające opis.

Czarnoodziany zakapturzony ogr i dwa czarnoodziani zakapturzeni mutanci podazaja za brame.

Pozdrowienia.
B.
Prawie tak dobrze jak trzy demonicznie wymalowane elfy (i brak działającej komendy zabij demonicznieg wymalowanego elfa).

PS. Żeby nie było - zgłaszane.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Gotmir »

elfy to ogolnie do kasacji/obciecia wszystkie.

szata powinna byc zabawka tylko dla MC imho. Powinna mutowac strasznie szybko. Nosi ja przeciez rycerz chaosu (czyli gwardia tez powinna za nia lac)
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Hakatri
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2009 21:43

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Hakatri »

Rennz pisze:
Prawie tak dobrze jak trzy demonicznie wymalowane elfy (i brak działającej komendy zabij demonicznieg wymalowanego elfa).

PS. Żeby nie było - zgłaszane.
Nie działa, bo jest literówka!
Zablokowany