Reklama lub inne sposoby zdobycia graczy.

Archiwum zamkniętych tematów.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Swieze mieso...

Post autor: Visborg »

Nevare pisze:Jaques doceniam dramatyzm odpowiedzi, a piszac bardziej przystepnym jezykiem. Przyciagniecie nowych graczy do slabej gry mija sie z celem, bo po pierwszej ekscytacji i tak sobie pojda w cholere, a gra nie stanie sie od tego lepsza.
Sam jesteś słaby. Temat Cie nie interesuje to idź pobiegać a nie wypowiadaj się. Za szerzenie defetyzmu można zawisnąć.
Nevare
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2009 19:27

Re: Swieze mieso...

Post autor: Nevare »

Visborg, idz i daj sie zabic w Nuln.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Swieze mieso...

Post autor: Gniot »

Wystarczy ze kazdy z graczy namowi jedna osobe do gry w przeciagu hmm paru miesiecy :D ja juz zaczalem kumpla z pracy wciagac on wciagnie swoja zone itd.

;P lezka w oku sie kreci jak sobie przypomne pierwsze granie na wydziale matmy w lodzi na korytarzu z telnetu i ci studenci lazacy i ... a co to ... ale szybko pisze ... tez moge ... ?

Arka nie potrzebuje reklamy (patrz proszek do prania) potrzebuje graczy ktorzy beda potrafic zarazic arkomaniactwem znajomych.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Swieze mieso...

Post autor: Pulp »

Gniot pisze:Arka nie potrzebuje reklamy (patrz proszek do prania) potrzebuje graczy ktorzy beda potrafic zarazic arkomaniactwem znajomych.
Prędzej potrzebuje reklamy niż akwizytorów. Kiedyś taką naturalną reklamą byli gracze korzystający z publicznego dostępu do internetu jak uczelnie i kafejki internetowe. Ale to juz raczej zanikło, bo teraz każdy ma własny komp i łącze.
Arka to produkt niszowy. Proby "wciśnięcia" jej komuś nie odniosą raczej sukcesu. Trzeba ją po prostu pokazać dużej ilości osób, w nadziei, że powiedzmy 5% sie zainteresuje i zacznie drążyć demat, z czego 1% sie wkręci.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Swieze mieso...

Post autor: Gniot »

Re Pulp:
Nie czuje sie akwizytorem. Nie sprzedaje/wciskam arki znajomym :) ba ... jaki akwizytor korzystal by przez 10 lat z produktu ktory rzekomo sprzedaje* :lol: i moze rzeczywiscie nie negujmy roznych sposobow pozyskiwania nowych graczy ;P reklama ok.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Swieze mieso...

Post autor: Jaques »

Kurde nie mam czasu... Nawet zalogowac sie nie mam kiedy i polupac chwilke...

Odnosnie reklamy, nie myslalem o takiej zwyklej reklamie typu "kup pan proszek" tylko o powiedzeniu ludziom ze istnieje gra taka jak Arkadia. Choc tradycyjnej reklamy nie wykluczam. Gadalem wstepnie w zeszlym tygodniu ze znajomym z Fantastyki i jest zielonkawe swiatlo na jakies info o grze. Zielonkawe bo nie na setke ale mysle ze sie uda kiedy przyjdzie na to czas...
Wiem ze to juz nie to co kiedys ale zawsze ma te tysiace nakladu i ludzie kupuja...

Jesli puscimy plotke na forumach to ludzie z samej nudy i ciekawosci beda wlazic, wiec o sam fakt powiadomienia potencjalnych graczy sie nie boje. Niezly pomysl ma Pulp z takim filmikiem krotkim... Cos takiego latwo dotrze, trzeba tylko podkreslic i caly czas podkreslac ze kontrola gry oszalamia/przeraza tylko na poczatku, mozna sie tego nauczyc i to w kilka godzin...

Dobrze by bylo gdyby spojrzec na nowe postacie nie jak na secie a naprawde nowych ludzi. Po swietach bede mial duzo czasu i mam zamiar dawac ogloszenia na tablicach itd. odnosnie malych prac. Takich dla zoltodzioba, typu przynies costam, kup costam gdzies tam i przynies mi itd. Za pare zlota. Jesli choc dziesiec osob pojdzie w moje slady to bedzie dobrze, w koncu gracze tez musza budowac swiat a te pare czy parenascie zlociszy dla nas to nic a dla kogos na poczatku to oszalamiajaca suma... :)
Sa prace w grze, zauwazylem jakis czas temu ze mozna robic zamowienia dla enpecy ale karczmarz kazal mi przyniesc 42 kilo sarniego miesa co dla mojej postaci jest nie wykonalne... Na swoje przezyl nie jestem w stanie tyle uniesc a tym bardziej zabic sarny, jak znam zycie wycinanie miesa tez utrudniono... :D Wiec praca owa odpada dla kogos kto zaczyna gre. Szkoda. Moze by to zmienic?

Wpadlo mi do glowy po przeczytaniu pomyslu Asztarte zeby zrobic mini klubik np. "Przewodnicy" do ktorego mozna by sie bylo zapisac przy wiezy magow (lub gdziekolwiek) nic by on nie dawal poza jedna informacja, po wpisaniu "kto" pojawialy by sie postacie mlodsze niz 24h oznaczone gwiazdka czy jakos tam. Skoro gre zaczyna sie w Nuln lub Novi to wiedzac ze wlasnie ktos sie pojawil mozna sie przebiec odnalezc tego kogos i pokazac mu co i jak. Jest to rozwiazanie calkowicie czasowe, do momentu gdy pojawi sie tylu graczy ze zoltodzioby same beda sie odnajdywac jak kiedys... Chwila kontaktu, pokazanie co i jak oraz wytlumaczenie (szeptem) o co biega moze duzo zmienic.

Pracuje nad sensownym postem/"reklama" ktora nie bedzie spamowa ale z braku czasu ciezko mi to idzie. Jestem zapalony do pomyslu niesienia kaganku Arkadii ludziom ;) ale swieta to czas w ktorym mam wiecej pracy a co za tym idzie zarobku wiec po prostu nie mam jak...

Aha, w razie gdyby ktos chcial pomoc ale wstydzi sie tutaj pisac to niech sie odezwie na priv do mnie. :)
Chcialbym tez prosic zeby przyciagnac do tego topicu ludzi ktorzy na wiesci nie zagladaja. Sprawa jest wazna dla nas wszystkich i warto zeby duzo ludzi o niej wiedzialo czy tez bralo w tym udzial.

Ku chwale Arkadii! :)
Gość

Re: Swieze mieso...

Post autor: Gość »

Jaques pisze:Po swietach bede mial duzo czasu
Po świętach.. Zawsze wszystko po świętach. :cry:
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Swieze mieso...

Post autor: Jaques »

Gawicz pisze:
Jaques pisze:Po swietach bede mial duzo czasu
Po świętach.. Zawsze wszystko po świętach. :cry:

Hehe usmialem sie. Faktycznie niezbyt wyszlo... No ale ja naprawde mam kupe roboty przed swietami... :)
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Swieze mieso...

Post autor: Visborg »

Podoba mi się Twój entuzjazm. Mam nadzieje że nie wygaśnie, tak jak entuzjazm wielu Twoich poprzedników. Twoje doświadczenie może być przydatne. Życzę sukcesu i mam nadzieje że znajdą się osoby chętne Ci pomóc nawet z tymi logami. Ja prawie nie loguje i nie przechowuje logów więc niestety mała szansa bym coś znalazł. Ale z góry wyrażam zgodę na wykorzystanie wszelkich logów z udziałem moich postaci.

A przy okazji logów - przydało by się je jakoś formatować, tak aby były czytelne dla kogoś nie przyzwyczajonego do tej rozrywki, jeśli faktycznie mają przyciągać 'normalnych'...
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Swieze mieso...

Post autor: Jaques »

Ciezko znalezc jakies sensowne logi... W kazdym razie przed 2007 bylo wiecej rolpleja a potem zaczelo sie "zakanczanie"...

Mam pytanko, czy ktos moglby spowodowac ze w googlu po wpisaniu: rpg online, rpg, gra online, warhammer, wiedzmin itd. pojawiac sie bedzie Arkadia? Pytam bo sam nie umiem. Wiem ze duzo ludzi kiedys trafialo tu wlasnie w ten sposob...
Zablokowany