System gildiowy

Archiwum zamkniętych tematów.
Masevoli
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2010 20:14

Re: System gildiowy

Post autor: Masevoli »

A ja naiwnie myslalam, ze idac do gildii jest sie w stanie sie dogadac z tymi ludzmi ktorzy juz tam sa. Okres kandydatury to okres, w ktorym sie sprawdza, czy trafiles w odpowiednie miejsce do odpowiednich ludzi.

Tak to wyglada, ze kazdy pod kazdym dolki kopie w stowarzyszeniu ktorego celem jest bycie coniebadz wspolnota. Nie jest tak tylko w CKN, tylko wszedzie byly/sa takie sytuacje. Pytanie tylko jak sie z tym sobie radzi.

W rzeczywistym swiecie arkadii takie cos jak wspolna gra w gildii nie przejdzie. Gdzie ktos slyszal o staraniu sie poradzenia sobie z aktywnymi graczami, o probach informowania czlonkow gildii o podejmowanych decyzjach, o zwyklej ludzkiej uprzejmosci, o wspolpracy?
Nie! To wladza gildii jest zla, system jest zly! Tylko nigdy, ale to nigdy wszyscy czlonkowie gildii. Ci, co nie chca sluchac, ci, co nie potrafia zostac wysluchani. Obojetnie, czy na szczycie czy u podstaw piramidy. Nie ma miejsca na kompromisy wsrod 10? 20? 30stu ludzi?

Nawet jakby sie ktos posilil na lepsze techniczne metody wyboru wladzy, to i tak by to nic nie dalo, bo "ludzie to swinie", bo kolesiostwo, bo zamiast wspolnoty mamy duzo malych frakcji dzialajacych przeciwko sobie, bez systemu i sensu.

Smutne.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: System gildiowy

Post autor: Herenvarno »

Wszystko jest tylko checia dogadaniania/porozumienia sie nie tylko na zasadzie gora/dol, ale na zasadzie jestesmy sobie potrzebni wzajemnie.
Tylko ze nie kazdemu sie chce nawet sluchac, czy rozwazyc co ma ktos do powiedzenia, wielu prubuje wyplynac na plecach pozostalych, jesli nie maja sami rzeczowych pomyslow, zaczna kopac tych co sie wychyla z pomyslami. To forum jest wybitnym tego przykladem. Kwestia jest w checi znalezienia drogi do porozumienia....

http://www.youtube.com/watch?v=4abrWuqKTmQ
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: System gildiowy

Post autor: Rafael »

Ale się zrobila dyskusja polityczno-ustrojowo-swiatopogladowa :)

Prawda jest taka jak pisal Szikaka, arka nie jest juz ta gra ktora byla 5-7 lat temu. Naplyw nowych graczy jest niewielki, i wiekszosc kandydatow teraz, to sa czyjes secie. Jesli sa to postacie nowo zalozone po to zeby sobie pograc w innej gildii, innej domenie, ewentualnie z innymi umami to nie ma problemu, ale jest gro przykladow, gdzie ktos tworzy postac i stara sie do gildii albo tylko po to zeby zdobyc umy i odejsc gdzie indziej, albo bezczelnie szpiegować. Patrzac realnie, ktora gildia bedzie chciala takiego secia przyjmowac, co rodzi podejrzenia i paranoje.
Latwiej i bezpieczniej przyjac kogos kto jest znany, sprawdzony, polecony.
No i tak w sumie rzecz biorac (nie we wszystkich oczywiscie wypadkach) nie jest to imo zle. Czesc gildii z roznych powodow rpgowych, powinna byc trudna w dostaniu sie w ich szeregi, ale gildie masowe, czy gildie najemne, czemu nie moga przyjac bez wiekszych problemow na rekruta, postac wojaka ktory jest jakos znana jak "dobry wojownik"?
Co do Lyrii Folko to nie wiem czy wiesz jak to teraz jest u nas, zreszta nie bede sie wypowiadal na forum kto i jakich powodow dostaje funkcje czy awanse, ale ja tam wiekszych zastrzezen nie mam, a co do Komendanta... dlugo i z powodzeniem pelnil juz ta funkcje, poprzedni Kom nie gral, i nie bylo chetnych na nastepce, wiec nie widze problemu ze stalo sie jak stalo, a czy bylo to obgadywane, jak dlugo, to juz prywatna sprawa gildii. Przynajmniej nie mamy problemu z "klika trzymajaca wladze" i jak ktos chce i ma sily i srodki zeby w gildii dzialac, to sie tego nie utrudnia, a nawet wspiera.

Pozdro
Raf
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: System gildiowy

Post autor: Vicorin »

1/ No fakt byle mieć speca i się dochapać.

wydaje mi się ze tak długo jak gildie będą oferowały coś więcej niż single player (zawód) tak długo będą duże przekręty. Gdy to się zmieni będą przekręty tylko mniejsze :>
2/ Chciałem coś napisać ale i tak chyba nikogo to nie interesuje. Bo topic jest o tym ze 2 osoby trzymają się stołka i maja resztę w dupie. Na to nie ma rady bo wizowie piłatowym sposobem umywają ręce. (jeśli chcecie to wyciąć to wytnijcie od bo. Reszta posta chyba jest dobra)


Wszyscy wklejają muzykę to ja tez coś wkleję:
http://www.youtube.com/watch?v=QCnneFzXhmc
(i proszę mnie nie kojarzyć z jakimiś anarchistycznymi/punkowymi poglądami, ani tym bardziej piłka nożną. Tekst jest uniwersalny, a to chyba najlepsza wersja)
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: System gildiowy

Post autor: Rafgart »

Wizowie zaczeli pisac Cech od zera i prosili wprost, zeby gracze przez ten czas nie rozwalili gildii.
Jak widac pokusa dla niektorych byla nie do odparcia.
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: System gildiowy

Post autor: Vicorin »

re up: Jak tak to przepraszam.. :)
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: System gildiowy

Post autor: Terenes »

Kazdy gracz posylajacy swoja postac do dowolnej gildii doskonale wie czy tzw. demokracja jest wpisana w statut, jesli tak to w jakim stopniu oraz zna zwyczaje tego stowarzyszenia. Podczas kandydowania poznaje kim sa osoby rzadzace ta gildia i jakie mniej wiecej sa tendencje.

Jesli mu sie zwyczaje danej gildii nie podobaja to po co tam wogole pchal swoja postac? Nawet jesli planowal intryge i przewrot to jego niepowodzenie obciaza tylko jego.

Rozumiem rozmaite klotnie na tablicach gildiowych. Pamietam masowe odejscia z tej czy tamtej gildii, po wyjatkowo zacieklym starciu dwoch stronnictw w stowarzyszeniu. Pamietam tez wiesciowe skargi ze szefostwo jakiejs (zwykle wrogiej) gildii zenuje i nie stosuje sie do zasad RPGa. Ale wykorzystywanie forum zeby skarzyc sie na to jaki szef gildii jest niesprawiedliwy, niefajny lub pomija kogos w awansach? To jakas zupelnie nowa moda chyba. Co to wogole za temat do publicznej debaty?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010 17:09 przez Terenes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: System gildiowy

Post autor: Vinzt »

Rafgart pisze:Wizowie zaczeli pisac Cech od zera i prosili wprost, zeby gracze przez ten czas nie rozwalili gildii.
Jak widac pokusa dla niektorych byla nie do odparcia.

Takiej pokusie widocznie nie da się odmówić...
W sumie w ten sposób w krótkim czasie dałoby się wyeliminować stary system gildiowy!
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: System gildiowy

Post autor: Vayneela »

Po pierwsze primo: Dziekuje wam wszystkim, juz myslalam, ze bedzie mi sie strasznie nudzilo za granica, a tu guzik. Kupa rozrywki, jak zawsze.

Po drugie primo: W Cechu nie ma demokracji z bardzo prostego powodu, to zbior indywidualnosci i kazdy chce czego innego. Mia i Eve chca dobrze, ale kazda na swoj odmienny sposob. Ponadto niestety prawda jest w CKN mocno naginana i dostosowywana do potrzeb nie tylko przez wladze.

@Mia - Nie, nie tylko Rada moze usunac Mistrza, jest jeszcze alternatywa i nie jest to MG. Jakby sie wiecej gralo to by sie wiedzialo. Dziekuje tez za przypomnienie, ze Mol jest moim samcem, powoli zapominalam, inni pewnie tez.

@Folko - Jesli Farandar chcial odejsc ze stanowiska a nie widzial nastepcy w logujacych sie od swieta Mii i Eve to szukal gdzie indziej, mysle, ze milej byloby o tym pogadac po moich wakacjach.

@Szikaka - Nie wiem, ktora postacia do mnie pisales, ale jak korsem to sie nie dziw :*.

Ogolnie to calkiem mile, ze moja skromna osoba wzbudza takie kontrowersje.

@Rafgart Coz... wizowie zaczeli pisac, prawda, wspolnie z nami. Pierwotny plan zakladal moj powrot, mniejsza z kim ustalany i tak dalej.

Demokratycznie rzecz biorac mysle, ze wyborami rowniez udaloby mi sie uzyskac poparcie, bo obie panie kupiec by sie nie zalogowaly, albo zostalyby przeglosowane przez subiektow/partnerow.

Mysle, ze na razie starczy.
Buziaki i usciski z nie mniej slonecznego Wilna.

v.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: System gildiowy

Post autor: Carolla »

Kupie cech za jedna srebrna monete!

Wiem ze przeplacam ale co mi tam, niech strace:]
Zablokowany