System gildiowy

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: System gildiowy

Post autor: Molu »

Herenvarno pisze:Bedac bardziej radykalnym, usuniecie szefa = jego zgon, to nie wiem czy "koles" chcialby oddac wladze slabszemu/slabszej marionetce.
A skad pomysl, ze postac slabsza fizycznie jest marionetka? Ze nie jest np. zajebistym przywodca, potrafiacym zarzadzac gildia, majaca odpowiednie znajomosci wsrod innych gildii i budzaca szacunek?
Herenvarno pisze:Czytajac pierwsza notke, to i tak zastanawiajace jest, jak osoba ktora wkracza do cechu, nie przebiegla calej drogi jak wszyscy inni ktorzy sa przyjmowani? Rozumiem ze ma juz pewna wiedze i doswiadczenie, ale wkraczajac do cechu nie ma wymaganej ilosci poparc, i z tego powodu nie jest nawet subiektem. A za to ktos 'odpowiedzialny' w Cechu powinien beknac.
Edit:
Chocby wykopaniem na zbity pysk wraz z "promowanym kupcem" w ten sposob.
Rozumiem Heren, ze jestes specem i wiesz ile dokladnie poparc osoba powinna miec, zeby zostac kupcem?
Wydaje mi sie, ze wystarczy jedno - Mistrza. Ale nie bede twierdzil, ze wiem wiecej na temat Cechu niz Ty :)

I wnioskujac z wypowiedzi Gniota - to, ze cos wyglada w taki sposob patrzac z zewnatrz, nie oznacza, ze na pewno takie bylo.

Pytanie - czy Kupcy (czy jakakolwiek inna gildia) powinni sie tu tlumaczyc ze swoich decyzji? Jesli uwazasz, ze postepuja niezgodnie z zasadami - napisz na arce na adres MG :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: System gildiowy

Post autor: Gniot »

Hav:
:D komorowski kontra pudzian zamiast do urny to przed telewizorami.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: System gildiowy

Post autor: Herenvarno »

Molu
Wiem ile osob jest kupcami.
Wiem ze egzaminu na subiekta nie zdaje sie w piec minut po zlozeniu podania
wiem ze egzaminu na kupca nie sklada sie w piec minut po zostaniu subiektem.
Wiem tez ze od przybycia Vayneeli w skad Cechu nie zalogowalo sie wiecej niz jeden kupiec/mistrz cechu w tamtym momencie.

Potrafie wyciagac przypuszczenia ktore popieram chocby minimalna obserwacja. (w tym wypadku nie minimalna)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: System gildiowy

Post autor: Gniot »

Ja rowniez... Vayneel jest kochanka Farandara... opuscila go przez pewien czas na zlosc obcowala* z cala Kompania Czarnego Gryfa... jak widac poskutkowalo. Slyszalem ze drogi zdobycia wladzy sa rozne ... czesc prowadzi przez zoladek czesc przez lozko ...

Z tego co mi wiadomo to zadna z zasad nie zostala zlamana. Niech wszystko widzacy i wiedzacy rozstrzygaja. :P

W czesci gildii jest blok po odejsciu musi uplynac xxx czasu zanim ta sama osoba zostanie ponownie przyjeta a nastepnie tytuly tez moga byc nadawane po uplywie z gory okreslonego czasu. Ale jak widac nie wszedzie tak jest...
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010 15:06 przez Gniot, łącznie zmieniany 4 razy.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: System gildiowy

Post autor: Herenvarno »

Gniot, wiec niech wizzowie wysola, czy wypieprza tych co lamia zasady wraz z ich lozkiem. (notabene w koncu kiedys i kon zostal senatorem)
Edit:
A brak poparc na cel zostania subiektem (ktorym trzeba zostac zanim sie jeszcze zostaje kupcem?) i zostanie od razu kupcem to nie lamanie ogolnie przyjetych zasad?

Re down Molu:
Edytuje posta poniewaz nie zalezy mi na kontynuacji tematu.
Nie jestem zwiazany w zaden sposob z gildia, lamanie praw (o ile wystepuja takowe lamania) godza we wszystkich uczestnikow gry, ja lubie przejaskrawic lub naswietlic problem by stal sie zauwazalny.
Pisze jako osoba z poza gildii, lecz wiem ze jesli nie odezwe sie ja, ktory nie mam nic do stracenia, bedac niezrzeszonym, nie odezwie sie nikt, i tylko tajemnica Poliszynela bedzie nieprawosc w organizacji, a inni beda tylko milo przytakiwac.
Nie zglaszam podczas gry, zglaszam na forum, odpowiednie osoby mam nadzieje maja na tyle w sobie uczciwosci ze zajma sie tematem jesli okaze sie to konieczne. Maja w koncu odpowiedni dostep do wiedzy w tym temacie.
Gdyby Wizowie reagowali tylko na to co zostaje zgloszone na arce, to tutejsze forum nie mialo by sensu istnienia.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010 15:56 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Mia
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010 16:14

Re: System gildiowy

Post autor: Mia »

Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek mnie się pytał o zdanie, jeżeli chodzi o wybór nowego Mistrza, a jeszcze jestem kupcem.

A i zapomnialam dodac, że nie byłam wtedy zalogowana.

Piszę "jeszcze", bo w Cechu za wyrazanie opinii, niezaleznie od miejsca, się "leci" :)

Buziaki dla Mola, ktory tak dzielnie broni swojej dziewczyny!


Pozdrawiam,
M.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: System gildiowy

Post autor: Molu »

Herenvarno pisze:Gniot, wiec niech wizzowie wysola, czy wypieprza tych co lamia zasady wraz z ich lozkiem. (notabene w koncu kiedys i kon zostal senatorem)
Wiec zglos to wizom na arce :)
Tutaj mozemy wszyscy dyskutowac sobie do woli i nic z tego nie wynika :)

Ja wiem, ze w Lesnych kodowo do przyjecia wystarczylo poparcie 2 Radnych. Poparcia innych Lesnych nie byly potrzebne i to my jako Rada wyznaczalismy, ze np. kandydat powinien zebrac okreslona ich liczbe, ktora sie zmieniala w zaleznosci od skladu demokratycznie wybranej Rady :P . Aczkolwiek przyjecie kogos bez jakichkolwiek innych poparc procz Rady nie bylo w zaden sposob niezgodne z zasadami i jak najbardziej zdarzaly sie w uzasadnionych przypadkach.
Mia pisze:Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek mnie się pytał o zdanie, jeżeli chodzi o wybór nowego Mistrza
Czyzby w Cechu nie bylo demokracji? Zdumiewajace :)
Mia pisze:Buziaki dla Mola, ktory tak dzielnie broni swojej dziewczyny!
A co do obrony - ja wychodze z zalozenia, ze o tym co sie wydarzylo i dlaczego, mozesz wiedziec troszke Ty i osoby z Cechu, troszke KG, ale to nie znaczy, ze ktos z nas wie wszystko. Jesli uwazasz, ze to jest obrona, to niech Ci bedzie :)

Tez przesylam buziaki :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: System gildiowy

Post autor: Rafgart »

A duch Drakwaldu unosi sie nad Cechem... :)
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: System gildiowy

Post autor: Momo »

Molu pisze:
Miuosh pisze:Z tego co mi wiadomo, to właśnie taki system "siłowego" wyboru Herszta działa w OK od hoho. Nie wiem nad czym się rozwodzicie ;)
Wlasnie taka rzeczywista sytuacje sprzed paru lat w OK mialem na mysli piszac o postaciach A, B i C :)
Stosunkowo niedawno (biorac pod uwage czas istnienia gildii) w OK pojawilo sie rozszerzenie systemu silowego, ktore moim zdaniem jest calkiem OK :)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: System gildiowy

Post autor: Gniot »

Duch drakwaldu...
http://www.atomicarchive.com/Photos/LBF ... s/SB50.jpg

p.s.
Ja tam mysle ze to wystarczajace ostrzezenie :D i sami zrobia porzadek.
PRAWDA KUPCY !?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Zablokowany