Exp.

Archiwum zamkniętych tematów.
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Exp.

Post autor: Rafael »

Tak sobie czytam i czytam co tu piszecie i chyba co sie komus pomylilo.
Przeciez z tego co kojarze nikt nie napisal ze expi sie szybciej do caly swiat, tylko wszystko jest tak samo (uwzgledniajac zdjecie cheatu "bezspecowego"), tylko powyzej "caly swiat" bedzie trudniej.
Nie wierza ze juz potestowaliscie jak sie expi w roznych teamach na wiekszej ilosci expowisk, wiec najpierw lepiej posiedziec i dopiero ponarzekac.
Inna sprawa (wg mnie dziwna) jest to, ze teraz to zeby miarodajnie testowac, trzeba by zaczynac na kawale, doexpiac poziom wyzej, padac i testowac od poczatku, bo nieznaki nieznakom podobno nie rowne.
Troche to dla mnie dziwne i mylace, bo ja tam wolalem poczekac az sie minimalne postepy zmienia w nieznaczne, ale przynajmniej mialem jakis poglad ile tego expa dostalem, a teraz...

Raf
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Exp.

Post autor: Raglak »

Przeciez z tego co kojarze nikt nie napisal ze expi sie szybciej do caly swiat, tylko wszystko jest tak samo (uwzgledniajac zdjecie cheatu "bezspecowego"), tylko powyzej "caly swiat" bedzie trudniej
Az do poziomu 'ktos kto zwiedzil caly swiat' bedzie ona dopuszczac
tyle samo lub wiecej doswiadczenia niz wczesniej , a powyzej mniej.
Przykład zawód partyzanta w optymalnym składzie robiłem nieznak w 3,5h po zmianie(bez speca) w 2,5h-3h, miecznik,glad na moim poziomie z max um robił też w 2,5 -3h.
Jak dla mnie roznica miedzy 3,5 h a 2,5h na postep to prawie 30% szybciej, wg. ciebie to niewielka roznica? Kpisz sobie? No ale zapomnialem, 3 czy 4 razy zmieniales zawod tylko z ciekawosci, nie mialo to nic wspolnego z expem!
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Exp.

Post autor: Krobelus »

Jak dla mnie roznica miedzy 3,5 h a 2,5h na postep to prawie 30% szybciej, wg. ciebie to niewielka roznica? Kpisz sobie? No ale zapomnialem, 3 czy 4 razy zmieniales zawod tylko z ciekawosci, nie mialo to nic wspolnego z expem![/quote]
2 razy = 3,4 jak dobrze że wiesz lepiej (ty zawsze wiesz lepiej nawet od prof.Miodka), a gdzie napisałem że tylko zmieniłem z ciekawości? A co do postepów nie wielka różnica bo na masówce mogłeś mieć podobne rezutlaty doczytaj chłopcze i zmień swój elitarny zawód.
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Exp.

Post autor: Rafael »

Raglak pisze:
Przeciez z tego co kojarze nikt nie napisal ze expi sie szybciej do caly swiat, tylko wszystko jest tak samo (uwzgledniajac zdjecie cheatu "bezspecowego"), tylko powyzej "caly swiat" bedzie trudniej
Az do poziomu 'ktos kto zwiedzil caly swiat' bedzie ona dopuszczac
tyle samo lub wiecej doswiadczenia niz wczesniej , a powyzej mniej.
A ja dalej bede obstawal przy swoim, bo nie chce mi sie wierzyc ze bedzie sie szybciej expic, takiego prezentu raczej nie dostaniemy :) (no chyba ze na niejedno)

Raf

Ps. Jakbym sie jednak mylil to bede sie bardzo cieszyl
Thalon
Posty: 65
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Exp.

Post autor: Thalon »

Dawno tu sie nie udzialalem i nie mam pojecia gdzie zadac to pytanie.
Oto ono.
Czy leczenie 8 min od lekko rannego do swietnej przy trzezwej postaci to normalka czy blad jakis?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2010 13:03 przez Thalon, łącznie zmieniany 1 raz.
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Exp.

Post autor: Zornok »

Rafael pisze:
Raglak pisze:
Przeciez z tego co kojarze nikt nie napisal ze expi sie szybciej do caly swiat, tylko wszystko jest tak samo (uwzgledniajac zdjecie cheatu "bezspecowego"), tylko powyzej "caly swiat" bedzie trudniej
Az do poziomu 'ktos kto zwiedzil caly swiat' bedzie ona dopuszczac
tyle samo lub wiecej doswiadczenia niz wczesniej , a powyzej mniej.
A ja dalej bede obstawal przy swoim, bo nie chce mi sie wierzyc ze bedzie sie szybciej expic, takiego prezentu raczej nie dostaniemy :) (no chyba ze na niejedno)

Raf

Ps. Jakbym sie jednak mylil to bede sie bardzo cieszyl
To byłby raczej nie prezent tylko czysta ekonomia :P Jeśli chcemy dać tak, że dla wyższych lvli trudniej a dla niższych tak samo to musimy dać
EXP = (x>LIMIT_ZMIANY ? nowy_wzor(x) : stary_wzor(x)) (mam nadzieję, że się nie walnąłem w zapisie) co oznacza, że za każdym wyliczaniem expa mamy dodatkowy if, co raczej jest mniej korzystne niż jeśli wymyślimy wzór, który mocno uderza w wyższe lvle, a daje lekkie bonusy niższym :P
Evertsen
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2009 17:47

Re: Exp.

Post autor: Evertsen »

Krobelus pisze:
Rafgart pisze:Ilosc traconego przy smierci doswiadczenia nie bedzie zmieniana.

Nie przy tym systemie rozwoju postaci (rozwoj cech w nieskonczonosc).
Poza tym jesli ktos nie ma czasu grac w gre (lub robic cokolwiek innego w zyciu), to musi umiec ograniczyc swoje ambicje. A jesli ktos przestaje grac z powodu expa, to znaczy ze nic innego (wartosciowego) juz go na Arkadii nie trzyma.

Ciekawe ile osób by grało w arkę jak usuniecie exp do 0 i pk. Pewnie zacznie się era logowań rpg. A co do punktów mówiłem że jest to przykładowy model :)
Re down:
Nie mam nic przeciwko rpg'owi ale wątpię aby to był priorytet każdej gildii,gracza.Zresztą zrobię ankietę.
Krobelus.... Ekhem, dadaj raz jeszcze swoje przykładowe liczby ;) (ktoś tu nie zdawał matury z matematyki)

Pozdr!
E.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Exp.

Post autor: Gniot »

Widzial i zwiedzial w jednej druzynie (obie osoby full zawod) robia nieznaki w tym samym czasie... tak to ma wygladac ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Exp.

Post autor: Gość »

Rafgart w wiesci 100 pisze:Dodatkowo inaczej teraz beda wyswietlane postepy widoczne poprzez komende 'cechy'. Nie beda one zalezec od poziomu (...)
+
Rafgart w tym temacie pisze:W druzynie kazdy dostaje tyle samo expa (bo wzajemnie znosi sie to, ze masz wiekszy wklad sila bojowa i ze ten npc jest dla ciebie stosunkowo slabszy).
=
w drużynie postępy powinny wskakiwać równocześnie wszystkim członkom
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Exp.

Post autor: Zornok »

Tyle że raczej mają trochę innego bruta, więc nie powinno teoretycznie tak samo wskakiwać ;p
Zablokowany