Exp.

Archiwum zamkniętych tematów.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Exp.

Post autor: Gniot »

Czyli nieznaki zrobione na kosciotrupach w 30 minut na poziomie wielce to bajki ?:P oczywiscie mam na mysli gnoma na scojaku bez specow.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Exp.

Post autor: Rafgart »

Krobelus pisze:Przykład:
Cechy wielce:
100 100 100 50 50 50
+ zawod
300 pktow
suma 850 pktow
A na Arkadii by to bylo 750!
Saul
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2010 13:45

Re: Exp.

Post autor: Saul »

Ja mam tylko jedno pytanko, bo zdaje mi się, iż nikt do tej pory nie odpisał na jedno z pytań, z którejś z początkowych podstron.

Czy w ogóle są planowane jakiekolwiek zmiany w kierunku zmiany ilości traconego doświadczenia za zgon postaci?

Utrata dużej ilości doświadczenia, w połączeniu z dosyć powolnym jego zdobywaniem (nie każdy ma czas, aby poświęcić Arkadii znaczną ilość godzin) powoduje, że zgon postaci de facto powoduje konieczność odrabiania doświadczenia przez 2-3 (uśredniam) miesiące czasu realnego. Zdaje mi się, iż Wizowie powinni poważnie się zastanowić nad tym problemem, bo jest to jedna (wg mnie) z głównych przyczyn powolnego zniechęcania się graczy do muda.
Z poważaniem

Vorador


re Rafgart:
Dziękuję za szybką odpowiedź. Co prawda nie zgadzam się za bardzo z uzasadnieniem decyzji, ale przyjmuję ją taką jaką jest.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 15:00 przez Saul, łącznie zmieniany 2 razy.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Exp.

Post autor: Gniot »

Re up:
Dlatego tez do okreslonego poziomu expisz szybciej ;)
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Exp.

Post autor: Rafgart »

Ilosc traconego przy smierci doswiadczenia nie bedzie zmieniana.

Nie przy tym systemie rozwoju postaci (rozwoj cech w nieskonczonosc).
Poza tym jesli ktos nie ma czasu grac w gre (lub robic cokolwiek innego w zyciu), to musi umiec ograniczyc swoje ambicje. A jesli ktos przestaje grac z powodu expa, to znaczy ze nic innego (wartosciowego) juz go na Arkadii nie trzyma.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Exp.

Post autor: Gniot »

Re up:
O wielu rzeczach tak pisano tu na tym mudzie... nie zrobimy / nie zmienimy / to ostateczna wersja...

A czemu nie wprowadzic testowo takiej modyfikacji na z gory okreslony czas...pozniej zrobic ankiete i na tej podstawie albo cofnac albo zostawic ?
W tym przypadku mam na mysli zmniejszenie strat w expie przy zgonach pvp.

Arce potrzeba takich okresow jak "era golemowa" ;P niektorzy pisali ze to sztuczne zwiekszanie frekwencji ze balon peknie itd... pewnie ze peknie ale czesc z tych graczy ktora narodzila sie wraz z wieza golemow zostala... zasilajac rzesze starych wyjadaczy :D - takie male ot
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Exp.

Post autor: Krobelus »

Rafgart pisze:Ilosc traconego przy smierci doswiadczenia nie bedzie zmieniana.

Nie przy tym systemie rozwoju postaci (rozwoj cech w nieskonczonosc).
Poza tym jesli ktos nie ma czasu grac w gre (lub robic cokolwiek innego w zyciu), to musi umiec ograniczyc swoje ambicje. A jesli ktos przestaje grac z powodu expa, to znaczy ze nic innego (wartosciowego) juz go na Arkadii nie trzyma.

Ciekawe ile osób by grało w arkę jak usuniecie exp do 0 i pk. Pewnie zacznie się era logowań rpg. A co do punktów mówiłem że jest to przykładowy model :)
Re down:
Nie mam nic przeciwko rpg'owi ale wątpię aby to był priorytet każdej gildii,gracza.Zresztą zrobię ankietę.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 17:32 przez Krobelus, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Exp.

Post autor: Herenvarno »

Re up:
Ciekawe tez jakby sie gralo tym, ktorzy moga odetchnac od tych ktorzy ich tluka? Pewnie mniej emocjonalnie, spokojniej, w wiekszej sielance. Oczywiscie godne to pogardy (wedle tych ktorzy graja wylacznie dla EXPA, PvP i PK).
Re down:
Odpowiedz w ankiecie Korbelusa. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010 15:33 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Exp.

Post autor: Haern »

Re up: Ta kwestia byla juz poruszana. Jesli jestes GP i ktos Cie leje _bez_powodu_, to podpada pod jakies tam paragrafy. Jesli ma dobry powod, nie masz sie co dziwic. Jesli idziesz do gildii, tez nie masz sie co dziwic, bo gildie (z kilkoma wyjatkami) maja wojny.
Rork

Re: Exp.

Post autor: Rork »

A tyle osób na mnie narzekało. Ja byłem tylko pasterzem...
Zablokowany