Exp.

Archiwum zamkniętych tematów.
Sasuke
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2009 22:09

Re: Exp.

Post autor: Sasuke »

Mokochid:

Z tak slaba druzyna to lepiej na barbezazi, ktore sa blizej idzcie! Albo wezcie trzecia osobe i szczury przetestuj :lol: :P

Jak reszta testow byla podobna do tego mokochida to juz sie nie dziwie skad sie biora 3h na nieznaki na wiele...
Ghazar
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2009 21:54

Re: Exp.

Post autor: Ghazar »

Mokochid pisze:Hej,

dobra sprawdzilem teraz specjalnie.
Dwa wiele (tyle smo do widzial). AJ i 100% legionisty.
Bijemy vrany (bo byly najblizej) w druzynie. Legionista potrzebuje 112 na nieznaki. Ja z AJ (BEZ SPECA) potrzebuje 125.

No to teraz niech mi ktos powie, ze jest fair. Pomijajac juz fakt, ze to jednak troche duzo tych vranow. Zeszlo 3.5h na postep.

Pozdrawiam.
Nie wiem czemu Ty sie dziwisz, gosc z full zawodem Ci kradnie expa. We 2 AJ mialbys po polowie pewnie z tych ubitych co masz teraz.

EDIT: Do tego z postow Elandera wynika ze wypadaloby sprawdzic rozne expowiska, nie 1-2 ale wiecej. Byc moze chociaz przez aktualny algorytm gdzies expa ubylo to gdzie indziej go przybylo. Ja np znalezienie odpowiednich przeciwnikow pod kontem mojego ZT, rozumiem ze mam lac trolle (bo mam wysoki poziom) a nie ogromne ilosci np orkow. Oczywiscie moge sie mylic no ale warto poprobowac i poszukac.
Obrazek
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Exp.

Post autor: Raglak »

Mokochid pisze:Hej,

dobra sprawdzilem teraz specjalnie.
Dwa wiele (tyle smo do widzial). AJ i 100% legionisty.
Bijemy vrany (bo byly najblizej) w druzynie. Legionista potrzebuje 112 na nieznaki. Ja z AJ (BEZ SPECA) potrzebuje 125.

No to teraz niech mi ktos powie, ze jest fair. Pomijajac juz fakt, ze to jednak troche duzo tych vranow. Zeszlo 3.5h na postep.

Pozdrawiam.
Nie wiem czy wiesz ale DOKLADNIE TAK SAMO bylo przed ostatnimi zmianami. Kiedy expilem z kims z zawodem masowym na tym poziomie co ja, nieznaki wskakiwaly mi wczesniej. Po prostu mam wieksza sile bojowa, w zwiazku z czym dostawalem wiecej expa, bo mialem wiekszy wklad w sile druzyny. NIE MA TO NIC WSPOLNEGO z ostatnia zmiana.

Po zmianie na przynajmniej kilku expowiskach w Imperium nozownik wielce, wiorka zwiedzil, mysliwy wiele i jeszcze pare osob z roznymi poziomami i zawodami ma postepy dokladnie tak samo jak mialo. Z drugiej strony, wiele osob pisze ze na innych expowiskach tempo spadlo im drastycznie. Wyglada na to, ze zmienil sie algorytm porownywania sily bojowej druzyna vs moby i jesli sila mobow jest za niska, exp spada drastycznie, jesli zblizona, exp zostaje po staremu...
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Exp.

Post autor: Gotmir »

"dobrac expowisko pod swoj zawod"

rozumiem tak ze grajac straznikiem (ktory wytraca bron) mam expic na mobach bez broni, bo wtedy nie trace rundy na wytracenie tylko specuje od razu ?

;]
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Exp.

Post autor: Raglak »

Ja to rozumiem tak, ze masz isc w druzynie z kims z ofensem i z kims do tankowania na mocne moby walczace bronia (tak, wiem ze na trollach ucieto exp, ale tak powinno byc w teorii) ;P
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Exp.

Post autor: Tipi »

Nie do końca się zrozumieliśmy lub ja się źle wyraziłem - osoba robiąca zawód powinna za tego samego moba dostać więcej doświadczenia niż osoba z pełnym zawodem gdyż ma znacznie mniejszą siłę bojową, a tym samem ciężej tego moba zabić.

I dokladnie tak to dziala na arkadii. Jedynie ty nie majac maxa zawodu zabijasz tych stworow mniej, przez co exp sie wyrownuje.

Do tego z postow Elandera wynika ze wypadaloby sprawdzic rozne expowiska, nie 1-2 ale wiecej.
Zmiana miala dotyczyc osob ktore nie trenowaly speca a mialy taka mozliwosc, wiec tylko oni powinni odczuc roznice.
Keiser
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2010 04:11

Re: Exp.

Post autor: Keiser »

Rafgart pisze:Jesli ktos chce pisac o tym, ile mu spadlo tempo 'expienia', to musi podac konkretnie gdzie, jaki zawod, jaka druzyna
Wiele przeszedł (testowałem na początku i końcówce), zawód AJ.

Orki w Krainie Zgromadzenia (jedynki - grupy do 4), samemu:
przed: 24-26 na postępy
po: 35-37 na postępy, relatywnie więcej czasu.

Jaskinie na Baccali, samemu:
przed: 100%
po: 160-180%

--
Przed: ~1,5h
Po: ~2,5h
> ob paczki
Widzisz pocztowa paczke wewnatrz otwartego plociennego podroznego plecaka.
Widzisz szesc lukrowanych paczkow z marmolada wewnatrz otwartej niewielkiej saszetki ze skory wilka.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exp.

Post autor: Rennz »

Tipi pisze:
Nie do końca się zrozumieliśmy lub ja się źle wyraziłem - osoba robiąca zawód powinna za tego samego moba dostać więcej doświadczenia niż osoba z pełnym zawodem gdyż ma znacznie mniejszą siłę bojową, a tym samem ciężej tego moba zabić.
I dokladnie tak to dziala na arkadii. Jedynie ty nie majac maxa zawodu zabijasz tych stworow mniej, przez co exp sie wyrownuje.
Niestety tak nie jest - przynajmniej w miejscu, w którym najwięcej czasu spędzałem. Osoba z zawodem pełnym musi zabić stworków dokładnie taką samą ilość ile ja i przez speca oraz większe defensy siłą rzeczy zabija je szybciej.
Muskacz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2010 01:54

Re: Exp.

Post autor: Muskacz »

Rennz: nie mów, że dziwią Cię jeszcze takie rzeczy, że akurat ZC jest całkowicie ucięte.

Normalnie nienawidzę teorii spiskowych i ludzi którzy je głoszą, ale w tej grze, przy absolutnie zerowym porozumieniu na płaszczyźnie czarodziej-gracz jestem bardziej niż skłonny żeby sam w nie wierzyć (co mnie bardzo dołuje).
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Exp.

Post autor: Herenvarno »

Gurik pisze:Teraz doświadczenie naliczane jest dopiero po śmierci przeciwnika. Czy to błąd czy zamierzony efekt po zmianach?
Przed zmianą po pierwszym zadanym ciosie miało się "minimalne", teraz poki mob nie zginie (choćbyśmy go tłukli 5 minut) "nie poczyniłeś żadnych postępów".
w zastępstwie Gurika
Grzegorz
Informacja wprowadza w błąd czytelników.

Rozpoczęcie walki: "Nie poczyniles zadnych postepow"

Po wymianie pojedynczych ciosów i ucieczce z pola walki: "Poczyniles minimalne postepy"

Mob przeżył.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zablokowany