Zawody Elitarne [Ankieta]

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy jestes za usunieciem zawodow elitarnych i zastapienie ich masowymi?

Tak, nie ma na nie miejsca
139
54%
Nie, powinny zostać
118
46%
 
Liczba głosów: 257

Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Miuosh »

Rafgart pisze:Byles wizem, miales szanse decydowac o ksztalcie Arkadii i wziac wspolodpowiedzialnosc za podejmowane decyzje. Trzeba bylo tylko cokolwiek robic.
Celnie! ;) Wujek Rafgart, Mistrz Ciętej Riposty ;)
Szarza (tak jak i kazdy inny 'opozniony' spec) musi tak dzialac, bo inaczej wystarczyloby wyjsc i wejsc zaraz z powrotem na lokacje, by ja unieszkodliwic.
Natomiast tutaj bezedura, co wykazał kolega Pulp.

Szczerze mówiąc, jestem przekonany, że Rafgart widzi, że coś tu nie gra i trzeba szarże zmienić. Myślę, że kiedyś się tego doczekamy.
Zauważ, Rafgarcie, że nikt nie płacze tu, że ZT są przepakowani, bo mają straszne pier*olnięcie albo, że za silni są TW, bo ciężko onego trafić i w ogóle. Zwracamy uwagę na fakt, że szarża w obecnym kształcie jest nieporozumieniem.
Chyba pomysł gdzieś padł powyżej, ale moim zdaniem świetnie sprawdziłaby się koncepcja w której ZS byłby elitarny poprzez swoje umy defensywne. Nie wiem - jakieś buffy, aury dla drużyny typu zsobrona. Niech będzie ich superciężko zabić itd, ale na Wielki Souomdek, niech ci kolesie nie zabijają nas w 1,6 sekundy! ;)
Ogre!
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Aphazel »

Szarża to przecież bieg, zatem gdyby przejście z lokacji na lokację miałoby ją rozładować, to byłoby nielogiczne. Chyba widzisz różnicę między szarżą a blokiem. Tak poza-arkowo. Pozatym szarża w pościgu wchodzi Zakonom naprawdę rzadko. Posprawdzajcie sobie własne logi.

Czepianie się ZT i TW to tylko kwestia czasu, jeśli wasze puacze wymuszą obcięcie Zakonu. Dostaniecie palec, sięgniecie po rękę. Wspomnisz moje słowa, jeśli do tego dojdzie, choć mam nadzieję, że nie.
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Amavandrel »

Re Miuosh:

Prawde mowiac czekalem na argument "zgon w 1,6 sekundy". Proponuje sprawdzic sobie czas od ataku do zgonu w wydaniu partyzanta (czy tam dwoch - przeciez to nie elita, tylko masowka). I skonfrontuj to z sarza zakonnika, ktorego jednak widzisz przed atakiem.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gotmir »

Najlepiej zabrac "nowa" szarze i oddac rycerza "stara" szarze. Wtedy bedzie fair.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gunnar »

Rafgart wspominal, ze szarza to opozniony spec. Blokowanie to zdaje sie nie jest spec. ;)
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Coronius »

Gotmir pisze:Najlepiej zabrac "nowa" szarze i oddac rycerza "stara" szarze. Wtedy bedzie fair.
Najlepiej to wyrównać elitarki do poziomu masowego.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Raglak »

Granie z elitarnym zawodem to easy mode... Nie sadze, by arkadia duzo (o ile cokolwiek) stracila, gdyby te zawody usunac. I mowie to jako posiadacz elitarnych umow. Ja w kazdym razie nie obrazilbym sie i nie robil wielkich scen, gdybym jutro sie zalogowal i okazalo sie, ze elitarnych zawodow nie ma, a zamiast tego dostalem np. nozownika.
A sama szarza moglaby zostac taka jak jest teraz, ale nie powinno sie dac blokowac ogluszonego, to juz jest gruba przesada, bo to oznacza praktycznie autozgon w niecale 2 sekundy. Mam co najmniej kilkanascie takich logow ze zgonow MC z czasow wojny MC-RA i to chyba byl jeden z powodow dla ktorych szarze mi i Sirowi zabrano... Teraz zakon+glady+le+kgks+zt robia dokladnie to samo i jakos nikogo to nie wzrusza :)
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Davith »

Pulp pisze:Jakos aby uniknac bloka nie wystarczy wyjsc i wrocic - jesli wrocimy zbyt szybko to blok zostanie zalozony. Natomiast jesli blokujacy bedzie gonil to blok sie "rozładuje" i trzeba rozpoczac od nowa.
Wybacz ze sie troche ponasmiewam ale wyobrazilem sobie biegnacego Ciebie przez lokacje w pozycji blokujacej... Az milo byloby to zilustrowac.
Raglak pisze:Granie z elitarnym zawodem to easy mode... Nie sadze, by arkadia duzo (o ile cokolwiek) stracila, gdyby te zawody usunac. I mowie to jako posiadacz elitarnych umow. Ja w kazdym razie nie obrazilbym sie i nie robil wielkich scen, gdybym jutro sie zalogowal i okazalo sie, ze elitarnych zawodow nie ma, a zamiast tego dostalem np. nozownika.
A sama szarza moglaby zostac taka jak jest teraz, ale nie powinno sie dac blokowac ogluszonego, to juz jest gruba przesada, bo to oznacza praktycznie autozgon w niecale 2 sekundy. Mam co najmniej kilkanascie takich logow ze zgonow MC z czasow wojny MC-RA i to chyba byl jeden z powodow dla ktorych szarze mi i Sirowi zabrano... Teraz zakon+glady+le+kgks+zt robia dokladnie to samo i jakos nikogo to nie wzrusza :)
No taki easy mode ze az odszedles z Marszalka na przedwczesna z naciskiem na przedwczesna emeryture do slonecznej Tilei. Sorry ze sie czepiam ale brakuje troche konsekwencji Raglak u Ciebie...w pozniejszej czesci tez jej znow brakuje kiedy stwierdzasz ze nie zrobi Ci roznicy jesli obudzisz sie na nozowniku kolejnego dnia...Jeszcze jakies czas temu tak walczyles o rowne umy dla tych co porzucily stowarzyszenia..


Generalnie przez te 57 stron tematu niewiele jest sensownych argumentow a przewazaja te same ...znane od niemal 10 lat wyplakiwania.. Tak niczym strazak placzacy ze sie moze z ogniem spotkac i rany odnies..albo policjant ze do niego strzelac moga... Kazdy z Was wybiera swoja droge rozwoju w tej grze i doskonale zdaje sobie sprawe z ryzyka wybrania pewnych sciezek, do tego od kilku lat jesli kogos wyzwanie przerasta moze wybrac tak jak Raglak Easy mode i np: zbierac ziola albo lowic perly czy co tam sie chce.. (wybacz Raglak ze znow sie czepilem ale akurat tak przypasowalo).
No ale zeby nie trawic miejsca i zostawic je na kolejne zlote mysli zakoncze ten swoj czepialski monolog... Pulp nadal Cie widze w tej pozycji blokujacej....biegnacego ;)
Gość

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Gość »

Ehh... po co indywidualne wycieczki?

W kółko tego samego faktycznie nie ma co powtarzać - fakty mówią za siebie i są bardzo jaskrawe - a wy i tak będziecie rękami i nogami bronili tezy, że jest ok.
Aphazel pisze:Czepianie się ZT i TW to tylko kwestia czasu, jeśli wasze puacze wymuszą obcięcie Zakonu. Dostaniecie palec, sięgniecie po rękę. Wspomnisz moje słowa, jeśli do tego dojdzie, choć mam nadzieję, że nie.
Wszystkie 3 elitarki są przepakowane, jak na obecna sytuacje (patrz te 555 postów dyskusji wcześniej), ale tylko szarża jest tak potężnie niegrywalna dla przeciwnej strony.
Druga istotna różnica między ZS a ZT/TW jest taka, że ZS i mają elitarne zawody, i mogą rekrutować. Natomiast ZT/TW faktycznie chyba troszkę umierają (mogę się mylić, ale takie mam obserwacje), a szkoda, bo coś jednak wnoszą do świata.
Coronius pisze:Najlepiej to wyrównać elitarki do poziomu masowego.
... i otworzyć im rekrutacje. Może zaczną być elitarni w klimacie, a nie tylko umach.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Raglak »

Davith, doskonale wiesz dlaczego odszedlem. Glownie z powodu twoich decyzji personalnych (przyjecie Dimka przelalo czare...). Jesli mialbym byc zlosliwy, to napisalbym ze easy mode to wybrales ty, nie grajac przez ostatnie 3 lata, kiedy zakon mial pod gorke. Ja w tym czasie gralem caly czas, zarowno w latwych jak i w trudnych(ktorych bylo wiecej) dla RA chwilach. Chcesz, zebysmy dalej sie przezrzucali zlosliwosciami?
A o rowne umy dla odchodzacych walczylem, bo nie uwazam, zebym zaslugiwal na swoje mniej niz np. ty. Ale to nie zmienia faktu, ze nie mialbym pretensji o zmiane zawodu, gdyby zawody elitarne calkowicie usunieto. Wtedy nadal mielibysmy rowne umy, nie? Wiec gdzie tu brak konsekwencji?

No i kiedys byla inna sytuacja troche. Zawody byly mocno niezbalansowane, etat sie robilo rok i nie mozna bylo ich zdobywac zbyt czesto... Teraz wszystkie zawody sa na podobnym poziomie i kazdy moze dawac frajde (moze z wyjatkiem nieco za slabego korsarza i ciut za silnego miecznika, ale nie sa to duze przegiecia). Jak dla mnie, to sytuacja juz dojrzala do skasowania elitarnych zawodow.
Zablokowany