Zawody Elitarne [Ankieta]

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy jestes za usunieciem zawodow elitarnych i zastapienie ich masowymi?

Tak, nie ma na nie miejsca
139
54%
Nie, powinny zostać
118
46%
 
Liczba głosów: 257

Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re:

Post autor: Ormen »

Paulie pisze:@Rafgart - zakladam, ze to odnosnie "duzego, bezpiecznego expa" odnosi sie mc. Tutaj sie rodzi tylko jedno pytanie - WTF?
Duzy exp to byl, gdy hashuty rosly na zc. Teraz, gdzie przy obecnym skladzie gildi, wystarczy okolo ~10% aktywnych kultystow, by expo konczylo sie po chwili. Pustkowia nie sa wydajnym miejscem na rozwijanie postaci.
Nie żartuj. Zdarza mi się być na ZC często i NIGDY nie widziałem, żeby chociaż połowa obozów była wycięta. Expicie w jednym, góra dwóch.
Zgadzam się z Rafgartem. Nie potraficie w żadnym stopniu zauważyć dobrodziejstw które macie, a widzicie tylko trudności i wyolbrzymiacie je. U nas exp dla 5 osób kończy się w godzinę i często idziemy na te pustkowia, którymi wy gardzicie.
Ponadto, tak, ten exp jest bezpieczny. O wiele bardziej bezpieczny niż exp większości innych gildii. Wystarczy na nim nie idlować.
[/quote]

Daggerro pisze:Rafgart:
Mamy PRYWATNE i BEZPIECZNE expowisko gdzie po 12 miesiacach grania po 12h na dobe zrobie legende.
Legende, ktora strace w ciagu 4 sekund dzieki zabawkom moich drogich przeciwnikow.

Skoro ZC jest jedyna rzecza, ktora cie powstrzymuje zeby zlikwidowac patologie elitarnosci to je skasuj w cholere.
A na prywatnych i bezpiecznych expowiskach innych gildii robi się legendę szybciej niż u was? Myślę, że często wolniej, co tylko widać po przykładzie Yuriego czy Wilibalda, którzy co prawda zrobili poziom niżej, ale też jest to niezły wynik.
4 sekundy to oczywiście niewiele, ale każda inna gildia ma tych sekund 5. Tyle trwa przygotowanie się do blokowania, a teraz często Sander na wejściu rozkazuje blokowanie wroga.
Przykro to wygląda, jak gracz o którym kiedyś miało się dobre mniemanie, który fajnie grał po wrogiej stronie, teraz potrafi tylko narzekać jak ma źle i wymuszać zmiany na swoją korzyść.

PS. Też jestem za zniesieniem szarży i nie lubię chodzić z zakonnikami na PK jak szarżują. Miazga jest mocniejsza od innych speców, chociaż nie tak bardzo jak staracie się to przekoloryzować, ale aktualnie gra w porywach 5-6 rycerzy, a was gra pewnie z 50 albo i więcej. Nie wierzę, że sobie nie poradzicie, jeśli uważacie się za lepszych graczy od nich.
Grub

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Grub »

Popiera Daggerra
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Coronius »

Ernard pisze::(

Coroniusie, sugerujesz ze bez tych zabawek 'jasna strona mocy' stałaby się 'lewą stroną bilansu'? To moze niech jednak maja te szarze, bo to by bylo nader smutne. :(
Bez przesady. Z doswiadczenia wiem jak latwo sie na ZC ucieka. Pamietam tez jak chodzilismy tam na pk i jak jakis mutek padl to na ogol dlatego, ze idlowal na expie i zdazyl sie blok zalozyc czy cos takiego.
Ank
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2009 17:15

Re: Re:

Post autor: Ank »

Nie żartuj. Zdarza mi się być na ZC często i NIGDY nie widziałem, żeby chociaż połowa obozów była wycięta. Expicie w jednym, góra dwóch.
Zgadzam się z Rafgartem. Nie potraficie w żadnym stopniu zauważyć dobrodziejstw które macie, a widzicie tylko trudności i wyolbrzymiacie je. U nas exp dla 5 osób kończy się w godzinę i często idziemy na te pustkowia, którymi wy gardzicie.
Ponadto, tak, ten exp jest bezpieczny. O wiele bardziej bezpieczny niż exp większości innych gildii. Wystarczy na nim nie idlować.
Nigga please
Stay tuned for 80 years of crap
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Hasp »

Wedlug mnie byloby duzo ciekawiej, jezeli zagrozenie ze strony MC naprawde by istnialo. :)

Warhammer to nie Ishtar. Chaos musi istniec, dopiero wtedy bedzie cos sie dziac ciekawego. Zakon tez ma padac, nie tylko glady. Elo.
Grethard
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2009 11:18

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Grethard »

Zgadza się z przedmówcą - obserwuje tą dyskusję i lekka nuta zagrożenia nawet fajna by była :) Inna kwestia że z tego co widzę to jeśli na mudzie macie ok 10-20 osób aktywnie grających w Elitarnych zawodach z czego powiedzmy z 5-10 jest aktywnych to w praktyce oznacza około 5% - 10% graczy z przegiętą siłą uderzeniową co jest imho jak na elitarki dosyć sporo :) Liczby i wyliczenia wziete z powietrza ale jak sie jest wyjatkowym to sie raczej aktywnie gra niz zlewa....(taka parabola)

Z tego co widzę problemem nie jest może samo istnieje tych elitarek ale fakt że nie można im zwiać...czyli po prostu przeżyć kontakt z wrogiem - rozwiązanie - poza likwidacja? hmm może po prostu zjechać im atak i zwiększyć obronę ;) czyli doprowadzić do sytuacji w ktorej elitarnego zabic jeszcze trudniej ale za to przyrzyć walke z nim znacznie latwiej. No cósz tak to postrzega żółtek który ma zero doswiadczenia :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ernard
Posty: 37
Rejestracja: 16 mar 2009 00:28

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Ernard »

i gdzie jest werbat?
Awatar użytkownika
Morowak
Posty: 93
Rejestracja: 18 lut 2009 13:45

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Morowak »

Nigdzie Buluar nie napisal, ze twierdzi ze OK ma mniejsze wsparcie kodowe od VonRaugen. Oni maja przyzywana obrone, My mamy Lodowe Ogry, Lesne maja niewidzialnych lucznikow zasypujacych strzalami, Kgks Lamaczy, a Najmy zawsze moga spakowac oboz i uciec na wyspe milosci.
Chodzilo mu bardziej o to, ze idac do jakiejkowliek gildii dostajesz "wsparcie kodowe" (emocje, skrzynke, mozliwosc trenowania zawodu, siedzibe, + specyficzny bonus w postaci powyzszego) lecz musisz sie liczyc z tym, ze wplatujesz sie konflikty stowarzyszenia. Zostajac spokojnym osadnikiem liczysz sie z tym, ze bedzie Cie lac komando. Tak samo ogr ktory dolacza do druzyny ok, proszac zebysmy mu wyjeli topor, musi sie liczyc z tym, ze trzy tygodnie pozniej zabije go TW (based on true story, przykro mi Tyg). A jak zaklada obrecz to juz wogole ma przesrane. Taki wizerunek ma OK i jednak masa postaci wysyla mi jakies pseudo ogrze wypociny o tym jak pacaja elfy i chca mieszkac w zameczku wiedzac, ze wdaja sie w konflikt z polowa Arkadii. Identycznie zostajac gladiatorem ktory niestety ma wizerunek poplecznika zakonu, masz swiadomosc wplatania sie w wojne z MC i OK. I nie da sie zostac Mutantem, Ogrem z Kompanii czy Gladiatorem nie bedac jednoczesnie wplatanym w te konflikty.
Tutaj jak powiedzial Buluar zjesc ciasteczko i miec ciasteczko jednoczesnie.
Chodz np mozna wybrac stowarzyszenie ktore nie ma z nikim konfliktow, np Najemnicy jakos sie dogadali
Ormen pisze:Jak dla mnie, to niech każdy ma po te 20 osób max. Jakby każdy miał wszystkiego po równo, to byłoby sprawiedliwie (ale raczej mniej ciekawie) Na razie jest tak, że elitarki mają mocniejsze spece, a inne gildie mają więcej graczy i inne udogodnienia.
To normalne, że 3 MC nie może walczyć z 3 ZS. Dlaczego Momo kilka lat temu nie narzekałeś tak mocno żeby najmom zabrać speca i dać tylko um broni na nieźle?
Wtedy dopiero sytuacja była chora, bo nawet 10 OK nie miało szans z zakonnikiem (których grało wtedy 5 razy więcej i nikt nie gadał, że technicznie są leszczami i mają tylko umy).
10 zakonnikow wciagnie nosem 20 mutantow. Dodaj do tego 10 tancerzy wojny i 10 zabojcow trolli.
Wierz mi, ze narzekalismy na to, ze zakon leje wszystkich OK mimo, ze mamy bron na niezle. Tak samo narzekalismy na najmow, tylko narzekalismy zeby nam tez dali takie umy i spece jak maja najemnicy, a nie zeby im obcieli do naszego poziomu. I wszyscy gadali, ze zakon to leszcze, z umem i to jeszcze jadacy na auto, i umawiajacy sie, na logowanie ze zgraniem co do 10 minut. Slawienne "Lisev mowi: Auto_atak". I jak raz padlo Conradowi lacze gdy prowadzil to padli prawie wszyscy zakonnicy w druzynie.

Oddzielna sprawa jest sama nowa szarza, ktora jest poprostu nieporozumieniem. Nawet Moradin powiedzial, ze wolal stara wersje.

Ale... logicznie patrzac Mutanci maja rozlegly teren po to by expic... (Pomijajac, ze tego expa nie ma tam juz tyle co kiedys) Za to Zakon ma szarze i miazge po to by przychodzic na ZC i zabijac expiacych mutantow. Dla mnie wszystko jest perfekcyjnie zbalansowane i kazdy ma swoje plusy i minusy.
Pozatym nawet najbardziej rozlegle expowisko, ktore nawet jesli by pozwolilo Ci zrobic wysoki poziom, to i tak nie zrekomepnsuje on kodowych umiejtnosci gildii "elitarnej" bo zamiast 8 ciosami zabija Cie 16.

Ciekawi mnie naprawde co by wszyscy zrobili, gdyby nie bylo MC. Bronili krojc przed najazdem mutantow czy lali by zoltki w skavenskich kirysyach, lub elfki na poczcie za czerwone oczy i napuchniete policzki?
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Huggo »

Werbat pewnie z Miodkiem nowy słownik ogląda.

Co do Literek-Elitarek, opisy elitarne a umy jak inni, po co ZS te ogłuszanie to naprawdę "nie wiem". Celem wyrównania ogry powinny mieć do wyboru opcje zamontowania katapulty lub kotła z olejem na plecach.
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Zawody Elitarne [Ankieta]

Post autor: Daggerro »

Ormen:

W arkadie zaczynalem grac troche wczesniej, przyjmuje jednak, ze gram nieprzerwanie od 2001 roku. Nigdy na dobra sprawe nie zmienilem opcji, caly ten czas 9 lat przegralem po ciemnej stronie mocy.

Pisanie o mnie, ze staram sie placzami wyzebrac jakies zmiany uwazam za krzywdzace i lekko niesprawiedliwe.

Mam prawo, jako gracz, po 9 latach gry, napisac co mnie boli i co powoduje, ze juz nie mam sil w to dalej tluc.

Przykro mi, ze stracilem w twoich oczach ale jak napisalem wyzej - twoja ocena jest dla mnie osobiscie mocno krzywdzaca.
Zablokowany